Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Ciekawe oferty/ pomysły na wykorzystanie mil Flying Blue: flying-blue-sensowne-pomysly-na-wykorzystanie-mil,1555,131546


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 609 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 31  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Flying Blue
#261 PostWysłany: 28 Wrz 2018 21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
niebieski
Pytanie - jak wygląda naliczanie mil odkąd FB zmienił się w program lojalnościowy opartym na przychodach (revenue based). Jeżeli za cały bilet mam dostać 7500 mil (nie piszę o XP, bo te są od każdego sektora lotu) to czy są one naliczane od sektora właśnie czy całościowo po zakończeniu podróży?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Offline
 Temat postu: Re: Flying Blue
#262 PostWysłany: 28 Wrz 2018 21:51 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 10223
HON fly4free
po przelecianych odcinkach
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong lubi ten post.
billabong uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Flying Blue
#263 PostWysłany: 07 Paź 2018 21:53 

Rejestracja: 17 Lut 2018
Posty: 154
Loty: 138
Kilometry: 293 761
Krajów: 21 / 9.8%
Witam, prawdopodobnie od przyszłego roku będę znowu czasami latał lotami SkyTeam (głównie Air France i KLM) - zakładam ze Flying Blue jest optymalnym programem, pytanie tylko jak zmaksymalizować ilość uzyskiwanych mil.

Widziałem że kilka lat temu bywały promo gdzie było kilka tysięcy mil za pierwszą rejestracje, oraz widzę że przewija się co kilka stron temat E-Rewards - czy ktoś mógłby podać jakiś link, i pare słów z czym to jeść?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Flying Blue
#264 PostWysłany: 14 Lis 2018 11:46 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2981
srebrny
Book on 14, 15 and 16 November 2018, Fly between 1 January and 31 March 2019.
https://specialoffers.flyingblue.com/
Tamże np. w ekonomicznej Nowy Jork za 14k OW czy Lima za 22k OW (+ podatki oczywiście).
General conditions
•Promo reward tickets must be booked via www.airfrance.com or www.klm.com (except for bookings for minors travelling alone or when travelling with an infant under the age of 2, in these cases bookings must be made by calling customer service).
•Promo reward tickets cannot be modified, cancelled or refunded.
•Promo reward tickets are subject to the operating airline’s general conditions of carriage.
•Promo reward tickets are available for one-way and round-trip tickets paid with Miles (Promo reward tickets are not available for purchase with Miles & Cash).
•Promo reward tickets are subject to availability.
•Promo reward tickets for medium- and short-haul flights depart from or arrive in Paris or Amsterdam.
•Promo reward tickets for long haul-flights depart from or arrive in Europe, as defined by IATA as the following countries: Albania, Algeria, Armenia, Austria, Balearic Islands, Belarus, Belgium, Bosnia Herzegovina, Bulgaria, Canary Islands, Croatia, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Ireland, Israel, Italy, Latvia, Libya, Lithuania, Luxembourg, Macedonia, Malta, Moldova, Morocco, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Serbia, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland, Tunisia, Turkey, Ukraine, United Kingdom, West Russia.
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Flying Blue
#265 PostWysłany: 26 Lis 2018 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2905
Loty: 582
Kilometry: 1 028 969
Krajów: 86 / 40.2%
platynowy
Mam 12.200 mil do spalenia do 30.11. I nie znam w sumie tego programu :(
Macie jakiś pomysł jak to najlepiej zrobić? Na promocji nie ma fajnych biletów i nic nie widzę z Wawy. Używam Accora, ale nie znalazłem czy mogę tam przetransferować pkt.
Albo chociaż jak przedłużyć ich ważność?

Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Flying Blue
#266 PostWysłany: 29 Lis 2018 11:56 

Rejestracja: 19 Cze 2015
Posty: 74
Loty: 368
Kilometry: 698 983
Krajów: 31 / 14.5%
Czy punkty XP do podwyższenia statusu można zdobyć w jakiś inny sposób niż lotami? Mam na chwilę obecną 99 punktów i z braku czasu male szanse na odbycie kolejnego lotu linią KLM do końca roku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Flying Blue
#267 PostWysłany: 29 Lis 2018 12:01 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 147
Punkty XP można zdobyć chyba tylko za loty oraz za kartę kredytową, ale one dostępne są tylko dla rezydentów Holandii, Francji i kilku innych krajów, oczywiście bez Polski.

@pawfazi, Z tego co się orientuję to przedłużenie ważności mil też jest tylko przez odbyte loty albo transakcje z co-brandowej karty.
W ostateczności możesz coś zamówić ze sklepu https://store.flyingblue.com
Góra
 Profil Relacje PM off
pawfazi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Flying Blue
#268 PostWysłany: 29 Lis 2018 12:17 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 2267
srebrny
@pawfazi
miałem podobny problem, na horyzoncie brak lotów w sojuszu, brak łatwego przedłużenia życia punktów, zarezerwowałem z nich hotel żeby mieć cokolwiek (Hampton za 10k)
Góra
 Profil Relacje PM off
pawfazi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Flying Blue
#269 PostWysłany: 06 Gru 2018 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1169
Loty: 495
Kilometry: 511 304
Krajów: 25 / 11.7%
niebieski
Jak byście mieli wybrać Lufthansa z *A czy KLM z FB na trasie GDN - DUS/MUC/HEL. Odbywam około 40/60 lotów służbowych rocznie w klasie ekonomicznej i pytanie, który program wychodzi lepiej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Flying Blue
#270 PostWysłany: 06 Gru 2018 22:15 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 10223
HON fly4free
Jeśli masz wybór to FB - 40 lotów x 5 punktów statusowych = 200 XP = karta Gold w FB. Przy 60 masz szansę na Platinum (najwyższy status w programie).
W LH latając w eco po Europie kilkadziesiąt razy nie masz kompletnie szans na złotą kartę.

Oczywiście inne pytanie na ile rozkład KLM z Gdańska będzie ci pasował do przelotów służbowych do Niemiec czy Finlandii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Flying Blue
#271 PostWysłany: 07 Gru 2018 22:32 

Rejestracja: 17 Lut 2018
Posty: 154
Loty: 138
Kilometry: 293 761
Krajów: 21 / 9.8%
40-60 lotów w FB brzmi dobrze, ale myślę że w praktyce jest to nie do zrobienia.

KLM'em masz tylko 2 loty dziennie do AMS, więc delikatnie mówiąc szału ni ma jakiegoś strasznego, a do MUC i HEL trochę średnio po drodzę przez AMS, więc musiałbyś latać tym KLM'em dość mocno na siłę. Szczególnie biorąc pod uwagę że masz bezpośrednie loty FinnAir'em do HEL, LH do MUC a DUS też przecież jest Hubem EW czyli *A

Pytanie też na czym Ci najbardziej zależy, w M&M bez problemu zrobisz Silvera FTL, i wtedy nie dość że masz dużo więcej opcji lotów (*A przez Hub'y CPH, FRA, MUC i WAW), to w FRA, MUC, WAW i DUS masz dostęp do Business Lounge.

Uwiązując się w FB, mimo tego że będziesz miał wyższy status, nie jestem jakoś super przekonany że będziesz miał z niego większy pożytek niż z FTL poza ładniejszym kolorem - A jednak ograniczenie się do tylko dwóch lotów KLM dziennie i jednego Hub'u byłoby chyba trochę misją na marsa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cool_aka_romeo lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Flying Blue
#272 PostWysłany: 07 Gru 2018 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1169
Loty: 495
Kilometry: 511 304
Krajów: 25 / 11.7%
niebieski
Dzięki, po głębszej analizie też dochodzę do podobnych wniosków. FTLa już mam więc nie będę kombinował na siłę. Zaintrygowało mnie trzecie połączenie pomiędzy GDN - AMS od marca.
Zostaje przy *A :) Męczy tylko zbieranie M&M, które LH zaczęła mi naliczać po 15/25 mil za odcinek i nazbieranie jakiejś liczby punktów, która dałaby się wymienić na RT do USA lub Azji to będą lata :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Flying Blue
#273 PostWysłany: 07 Gru 2018 22:54 

Rejestracja: 17 Lut 2018
Posty: 154
Loty: 138
Kilometry: 293 761
Krajów: 21 / 9.8%
To jakie to loty? W tym roku mam 80 lotów i najmniej widziałem 125 mil (+ bonus) za jakąś krajówkę kupioną przez OTA.

Latając służbowo pewnie nie będzie tak źle, bo zazwyczaj służbowo nie są najniższe taryfy - Ja latając tylko Economy LH i LO mam w tym roku 40k statusowych i 80k premiowych (fakt faktem trochę suplementowane HolidayCheck'iem i transferem z Accora).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Flying Blue
#274 PostWysłany: 07 Gru 2018 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1169
Loty: 495
Kilometry: 511 304
Krajów: 25 / 11.7%
niebieski
Wszystkie kupowane na stronie LH :)

Załączniki:
IMG_2018.jpg
IMG_2018.jpg [ 52.35 KiB | Obejrzany 3274 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Flying Blue
#275 PostWysłany: 07 Gru 2018 23:42 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 3660
złoty
WRO-FRA = 92 mile w economy@*A. A krajówki dają po 125.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Flying Blue
#276 PostWysłany: 07 Gru 2018 23:43 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 10223
HON fly4free
Bilety LO naliczają się wg minimalnych stawek gwarantowanych, więc zawsze wyjdzie min 125 mil , bilety LH premiowe wg wydanej kasy stąd te śmieszne stawki milowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Flying Blue
#277 PostWysłany: 05 Lut 2019 08:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4656
Loty: 1
Kilometry: 282
Krajów: 1 / 0.5%
HON fly4free
-- 17 Gru 2018 23:43 --

Bonus 75% przy zakupie do 31.12

-- 02 Sty 2019 17:22 --

Nowe PROMO AWARDS
bez szału

tylko RUN -50%

-- 05 Lut 2019 08:48 --

Lutowe PROMO REWARDS
https://www.flyingblue.pl/en/flights/pr ... =ascending

Załączniki:
111.JPG
111.JPG [ 34.23 KiB | Obejrzany 2782 razy ]
run.JPG
run.JPG [ 39.8 KiB | Obejrzany 2997 razy ]
20181217_223830.jpg
20181217_223830.jpg [ 438.05 KiB | Obejrzany 3139 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
Offline
#278 PostWysłany: 10 Lut 2019 18:36 

Rejestracja: 31 Lip 2010
Posty: 43
Witam,

Od kilku lat korzystam z programu Miles & More. Zdobyte mile wykorzystałem na loty Warszawa-Nicea-Warszawa (15,000) i bodajże Luksemburg-Warszawa-Luksemburg (15,000).

Ze względu na to, że leciałem ostatnio kilka razy liniami KLM i Air France, także poza Europę, założyłem konto w programie Flying Blue. Uzbierałem na nim jak dotąd 5,315 mil oraz 68 XP.

Czy ktoś z Was, posiadający większe doświadczenie w korzystaniu z Flying Blue, mógłby mi podpowiedzieć ilu mil mniej więcej potrzebuje się na bilet powrotny w Europie oraz między Europą a np. Ameryką Płd.? Czy, podobnie jak w przypadku Miles & More, podróżujący musi dodatkowo pokryć wartość podatku?

Pewien znajomy jakiś czas temu powiedział mi, że na Flying Blue szkoda czasu, bo trzeba by latać z nimi wyjątkowo często, żeby mile przydały się do czegokolwiek. Czy tak rzeczywiście jest?

Z góry dzięki za informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#279 PostWysłany: 10 Lut 2019 18:38 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4704
Loty: 551
Kilometry: 1 234 871
Krajów: 131 / 61.2%
złoty
https://www.flyingblue.pl/en/flights/pr ... =ascending
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#280 PostWysłany: 10 Lut 2019 19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1555
Loty: 650
Kilometry: 1 481 629
Krajów: 94 / 43.9%
srebrny
Zależy czego oczekujesz od programu zasadniczo w każdym programie do opłacenia są podatki i dopłata paliwowa, wysokość dopłat na konkretnej trasie sprawdzisz sobie w wyszukiwarce biletów-nagród po zalogowaniu się na konto. Dla mnie osobiście nie jest to program pierwszego wyboru ale posiadane mile jak dotychczas udało się sensownie spalić. Cykliczna promocja, którą wrzuciła @maxima jest jedną z najlepszych opcji do spalenia mil, ale i poza promocją są trasy na których warto wykorzystać mile. Od około 17,5 k mil zaczyna się sporo opcji na wykorzystanie, - 5 k to raczej tylko w tej promocji i OW po Europie więc średnio opłacalne uwzględniając ceny FR i W6. Pamiętaj także,że mile przepadają chyba, że latasz Sky Team i naliczysz mile.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 609 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 31  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group