| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Kresy bez wizy ! kresy-bez-wizy,1492,99613 | Strona 1 z 9 |
| Autor: | pawelos [ 25 Sie 2016 23:09 ] |
| Temat postu: | Kresy bez wizy ! |
Na mocy zarządzenia prezydenta RB Aleksandra Łukaszenki obszar na którym turyści z Polski będą mogli poruszać się bez wizy został powiększony o Grodno – największy ośrodek miejski przy granicy Polski i główne skupisko Polaków na Białorusi. Do obszaru bezwizowego należeć będą Grodno oraz powiaty rejonu grodzieńskiego: odelski, hożski, kopciowski, sopoćkiński, podłabieński. http://znadniemna.pl/18250/grodna-bez-wizy-zarzadzenie-prezydenta-bialorusi/ | |
| Autor: | 01ERES [ 25 Sie 2016 23:38 ] |
| Temat postu: | Re: Kresy bez wizy ! |
Juz slychac dzwony choc trudno jeszcz zidentyfikowac kosciol! Tak czy siak: Urrrrrra! http://www.polskieradio.pl/42/4265/Arty ... i-i-Grodno | |
| Autor: | brigante32 [ 29 Sie 2016 20:06 ] |
| Temat postu: | Re: Kresy bez wizy ! |
Mińsk bez wizy na pięć dni, ale tylko drogą lotniczą? http://belsat.eu/pl/news/da-kantsa-godu ... -80-krain/ | |
| Autor: | tom971 [ 29 Sie 2016 20:33 ] |
| Temat postu: | Re: Kresy bez wizy ! |
Lotniczo. . do MSQ bardzo fajnie tylko jakby sztucznie nie forsowali taryf z bagażem w routingach na/via Białoruś | |
| Autor: | pietia [ 31 Sie 2016 08:40 ] |
| Temat postu: | Re: Kresy bez wizy ! |
brigante32 napisał(a): Mińsk bez wizy na pięć dni, ale tylko drogą lotniczą? http://belsat.eu/pl/news/da-kantsa-godu ... -80-krain/ Ciekawe, czy miałoby to objąć sam Mińsk, czy też można by w ciągu tych 5 dni wyskoczyć np. do Nowogródka, Nieświeża czy Połocka | |
| Autor: | szyblucki1 [ 01 Wrz 2016 16:15 ] |
| Temat postu: | Re: Kresy bez wizy ! |
A czy ktoś może wie na jakich zasadach będzie można wjechać na Białoruś ? Tzn Paszport - pieczątka i tyle czy będzie trzeba mimo wszystko uprawiać biurokrację ? | |
| Autor: | e-prezes [ 01 Wrz 2016 22:42 ] |
| Temat postu: | Re: Kresy bez wizy ! |
W temacie wjazdu via port lotniczy Mińsk jest to póki co wróżenie z fusów, bo jak na razie przepisy czekają na ratyfikację. W temacie Kanału Augustowskiego i Grodna szczerze się nie wczytywałem, ale biurokracja będzie tak czy inaczej, choć jak widać sprawdzona formuła z Puszczy Białowieskiej działa. | |
| Autor: | brigante32 [ 02 Wrz 2016 08:06 ] |
| Temat postu: | Re: Kresy bez wizy ! |
No to jak spekulujemy: http://belsat.eu/pl/news/da-kantsa-godu ... -80-krain/ | |
| Autor: | 01ERES [ 07 Wrz 2016 11:58 ] |
| Temat postu: | Re: Kresy bez wizy ! |
BLR bez wizy, juz w pazdzierniku? http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosc ... w-00027645 | |
| Autor: | tomeeek07 [ 07 Wrz 2016 15:59 ] |
| Temat postu: | Re: Kresy bez wizy ! |
Czy gdy pojedziemy do Grodna pociągiem to również nie trzeba będzie wizy? | |
| Autor: | e-prezes [ 12 Wrz 2016 22:07 ] |
| Temat postu: | Re: Kresy bez wizy ! |
Poczytałem nieco i hurraoptymizm mi nieco opadł. Przejście graniczne Rudawka-Lesnaja jest przejściem sezonowym, nie pełnodobowym i przy wykorzystaniu środków transportu wodnego znajdujących się na osobistym wyposażeniu np. kajak (ratyfikacja 2005) oraz dla Małego Ruchu Granicznego (ratyfikacja 2010). Problem w tym, że MRG od 2010 roku został ratyfikowany tylko przez stronę polską. Aby nadać bieg sprawie musi być podpisany także przez Białoruś. Tylko wtedy będzie można dostać się aż do Grodna nie tylko na kajaku. Po kanale Augustowskim kursują statki, więc pewnie docelowo ruch będzie możliwy także na nich. Sądzę, że jednak początkowo będą to tylko własne środki transportu. Niemniej czekam na finalizację, bo dopiero wtedy będzie można stwierdzić czy to ułatwienie będzie rzeczywiście korzystne. Pamiętajmy, że intencją strony białoruskiej jest ożywienie turystyki w tym regionie. Kanał został po stronie białoruskiej odnowiony i stąd chęć, by przyciągnąć turystów korzystających z polskiej części kanału także do siebie. Tak jak specyficzny ruch turystyczny jest w części Puszczy Białowieskiej tak i jest tu. Prawdziwą szansą na bezwizowy ruch będzie jedynie przylot do BY przez port lotniczy Mińsk, na co liczę. | |
| Autor: | michzak [ 12 Wrz 2016 22:29 ] |
| Temat postu: | Re: Kresy bez wizy ! |
Już widzę te dziesiątki kajaków płynących na zlot Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | 01ERES [ 12 Wrz 2016 22:50 ] |
| Temat postu: | Re: Kresy bez wizy ! |
tomeeek07 napisał(a): Czy gdy pojedziemy do Grodna pociągiem to również nie trzeba będzie wizy? Wlasnie tak, do 5 dni. Oby! | |
| Autor: | e-prezes [ 13 Wrz 2016 09:11 ] |
| Temat postu: | Re: Kresy bez wizy ! |
Poczekamy, zobaczymy. Póki co nie ma regulacji do tego dekretu (BTW, nie można go znaleźć na stronie prezydenta!). Nie zapominajmy, że 11 września były wybory do parlamentu na Białorusi! Mały Ruch Graniczny też miał być strzałem w dziesiątkę w celu ożywienia rejonu przygranicznego. Jak na razie ów dobrze się ma... z przemytu. | |
| Autor: | 01ERES [ 01 Paź 2016 12:43 ] |
| Temat postu: | Re: Kresy bez wizy ! |
Tu podaja, ze bedzie mozna jechac bez wizy od 23/10/2016: http://wiadomosciturystyczne.pl/aktualn ... wizy_.html Dpbrze poinformowani? | |
| Autor: | e-prezes [ 02 Paź 2016 16:18 ] |
| Temat postu: | Re: Kresy bez wizy ! |
Tutaj http://www.pravo.by/main.aspx?guid=12551&p0=P31600318&p1=1 jest ten dekret. Nie ma słowa na jakich warunkach będzie się to odbywać, bo w przeciągu 2 miesięcy od wejścia (czyli do 23 października) Rada Ministrów ma wydać szczegółowe regulacje. Nadal ich nie widzę. Zatem czekamy... Możliwość bezwizowego wjazdu do 5 dni przez port w Mińsku nawet jeszcze nie jest podpisana, a już słyszy się o dalszych ułatwieniach. Realnie ocenia się, że pod koniec tego roku i podobno dokument jest przygotowany tylko zaopiniować mają go jeszcze służby bezpieczeństwa. Zatem również czekamy. Szum, który od kilku dni występuje w tej materii wynika z faktu, że białoruskie media ponowiły doniesienia z sierpnia, bez żadnych konkretów. Ma to związek z Forum Turystycznym na Białorusi, które odbyło się pod koniec września. | |
| Autor: | pawelos [ 03 Paź 2016 15:45 ] |
| Temat postu: | Re: Kresy bez wizy ! |
Co prawda źródło jakie jest każdy widzi. Jednak z ruchem bezwizowym to może obędzie się bez problemów formalnych i nie będzie to tylko pusty gest, skoro mniej czy bardziej oficjalnie pozwala się na takie | |
| Autor: | e-prezes [ 03 Paź 2016 23:05 ] |
| Temat postu: | Re: Kresy bez wizy ! |
Ja nie twierdzę, że do tego nie dojdzie. Zwróciłem tylko uwagę, że to kwestia czasu, a że dla Białorusi czas płynie inaczej to... niekoniecznie 23 października będzie to możliwe. Na Białoruś są też wizy darmowe. Musi o wizę wystąpić instytucja sportowo-kulturalno-oświatowa poprzez pismo od swojego odpowiednika ze strony białoruskiej. Nie zawsze są to jednorazowe wizy. Nie znam szczegółów, ale wiem że takie są wydawane. Może akurat w tym przypadku tak było. | |
| Autor: | e-prezes [ 07 Paź 2016 21:02 ] |
| Temat postu: | Re: Kresy bez wizy ! |
http://belsat.eu/pl/news/bialoruski-msz ... krajowcow/ A nie mówiłem... | |
| Autor: | pietia [ 08 Paź 2016 21:16 ] |
| Temat postu: | Re: Kresy bez wizy ! |
Z artykułu wynika, że wątpliwości dotyczą raczej owego bezwizowego wjazdu do Mińska, co do którego decyzja jeszcze nie zapadła. O Grodnie i okolicach nic tam nie ma | |
| Strona 1 z 9 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |