Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#1 PostWysłany: 14 Sty 2022 09:11 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 30
Loty: 4
Kilometry: 18 136
Krajów: 3 / 1.4%
Mam pytanie odnośnie przesiadki na lot krajowy w Bogocie, może ktoś już to przerabiał i podpowie.
Przylot jest o 14:30, a wylot o 17:50.
Teoretycznie wychodzi ponad trzy godziny, niby sporo czasu. Jednak mam obawy czy to nie za krótko ponieważ przecież będę musiał przejść imigrację, odebrać i nadać ponownie bagaż, a to zajmie pewnie sporo czasu. Nigdy jeszcze nie byłem na tym lotnisku, myślicie, że dam radę się bez problemu wyrobić?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 14 Sty 2022 10:31, edytowano w sumie 1 raz
Przeniesiony
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
#2 PostWysłany: 14 Sty 2022 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 336
Loty: 277
Kilometry: 682 222
Krajów: 58 / 27.1%
niebieski
Powinieneś dać radę, od wylądowania, kontroli i do odbioru bagażu mi zajęło raz 40 minut a raz niecałą godzinę, więc i tak zostaje Ci ponad 2 godziny zapasu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
binio85 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#3 PostWysłany: 14 Sty 2022 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 8098
platynowy
Pytanie tylko, czy przesiadka jest na jednym bilecie, czy na oddzielnych?
W pierwszym przypadku nie ma raczej zmartwienia (np. w razie znacznego opóźnienia przylotu do BOG), bo piłeczka jest wtedy po stronie linii. W drugim może być gorzej. Gdyby doszło do jakiejś poważnej niepunktualności przylotu do BOG, problem z ewentualnym nie dotarciem na czas na dalszy lot będzie tylko Twój. Co prawda częstotliwość lotów krajowych z BOG (o ile o taki Ci chodzi) jest bardzo duża, nie ma gwarancji, że np. Avianca, czy LATAM przebukuje Cię bezpłatnie na inny lot.
Góra
 Profil Relacje PM off
binio85 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#4 PostWysłany: 14 Sty 2022 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 5611
złoty
-- 14 Sty 2022 11:01 --

Czasu aż za dużo, też miałem podobny czas oczekiwania między lotami, wynudziłem się okropnie, po przylocie cała kontrola poszła szybko i sprawnie, zresztą na innych lotniskach w Peru i Kolumbii też wszystko szło bardzo sprawnie
Góra
 Profil Relacje PM off
igore lubi ten post.
binio85 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#5 PostWysłany: 26 Lis 2022 18:50 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 7504
Loty: 625
Kilometry: 1 373 918
Krajów: 75 / 35.1%
Dwie godziny mi zajęło wyjście z lotniska od przylotu. Siedziałem w C i wyszedłem ekspresowo. Niestety spotkałem się ze ścianą ludzi. Mało sobie obsługa robiła z błagań pax,że maja tranzyt. Z kolejki wyciagali ewentualnie infanty.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#6 PostWysłany: 24 Kwi 2023 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 2022
Loty: 314
Kilometry: 416 261
Krajów: 32 / 15.0%
srebrny
kostek966 napisał(a):
-- 14 Sty 2022 11:01 --
Czasu aż za dużo, też miałem podobny czas oczekiwania między lotami, wynudziłem się okropnie, po przylocie cała kontrola poszła szybko i sprawnie, zresztą na innych lotniskach w Peru i Kolumbii też wszystko szło bardzo sprawnie


Ale przesiadke miales international-international?
Tez zastanawiam sie czy ryzykowac 3h przesiadke na z Iberii na LATAM do MDE (na osobnych biletach, z rejestrowanym) i w razie co walczyc z nimi o przebukowanie na miejscu, czy od razu celowac w dluzsza przesiadke...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#7 PostWysłany: 09 Gru 2023 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3823
Loty: 627
Kilometry: 1 137 707
Krajów: 111 / 51.9%
platynowy
Czy przy locie international-international jest transfer czy się stoi do jakichś kontroli paszportowych? Mam 1h 10min na jednym bilecie i z podręcznym, więc się nie martwię, jedynie chciałbym przygotować plan B jeśli do europy dolecę 7 godzin później.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8 PostWysłany: 09 Gru 2023 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2341
Loty: 255
Kilometry: 555 636
Krajów: 54 / 25.2%
srebrny
@marcin.krakow Jest transfer przed kontrolą paszportową. Odbija się w prawo przed Imigrations. Jest dodatkowa kontrola bezpieczeństwa. Lotnisko raczej przyjazne przesiadkom i niezbyt wielkie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marcin.krakow lubi ten post.
marcin.krakow uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#9 PostWysłany: 09 Gru 2023 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 5611
złoty
Potwierdzam, leciałem tam 3 tygodnie temu z Limy na JFK i nawet nie pamiętam jak to wyglądało, więc był luzik, nawet pomyślałem, że jak na to że lecę do Stanów to wszystko poszło szybko bez specjalnych kontroli, jak jest czas to są dwa footcourty gdzie można zjeść w normalnych cenach posilek
Góra
 Profil Relacje PM off
marcin.krakow lubi ten post.
marcin.krakow uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#10 PostWysłany: 22 Gru 2023 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3823
Loty: 627
Kilometry: 1 137 707
Krajów: 111 / 51.9%
platynowy
Dla tych, którzy mają dluzszą przesiadkę i chcą wyskoczyć na miasto:

Przechowalnia bagażu czynna 24h: poziom 1 (ten niższy) na wprost wyjscia 11 (ostatniego).
18000 cop/ 5 usd / 5 eur tylko gotówka

Załączniki:
20231222_181558_copy_600x800.jpg
20231222_181558_copy_600x800.jpg [ 170.74 KiB | Obejrzany 2116 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
micaj uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#11 PostWysłany: 18 Sty 2026 11:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2021
Posty: 94
Loty: 108
Kilometry: 240 750
Krajów: 31 / 14.5%
Witam, będę leciał MAD - UIO Avianca , na przesiadkę mam 2:15 , nie mam rejestrowanego, chcę się upewnić, tak jak napisano wyżej , że transit international - international ,nie przechodzi kontroli paszportowej i tylko bezpieczeństwa ? Jak tak ,to rozumiem że jest normalna zona tranzytowa ?
_________________
https://my.flightradar24.com/LoveFlights
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#12 PostWysłany: 18 Sty 2026 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 3293
Loty: 588
Kilometry: 853 526
Krajów: 52 / 24.3%
złoty
Ja z kolei będę miał przesiadkę international-domestic. Jest tu strefa tranzytowa ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#13 PostWysłany: 18 Sty 2026 18:36 

Rejestracja: 23 Wrz 2018
Posty: 235
Loty: 180
Kilometry: 410 657
Krajów: 45 / 21.0%
srebrny
Laduje w BOG 20.01 to mogę ci sorawdzic...
Góra
 Profil Relacje PM off
BP2?? lubi ten post.
 
      
Offline
#14 PostWysłany: 18 Sty 2026 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 3293
Loty: 588
Kilometry: 853 526
Krajów: 52 / 24.3%
złoty
No chyba nie, bo ja ląduje 19.01 ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#15 PostWysłany: 18 Sty 2026 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2021
Posty: 94
Loty: 108
Kilometry: 240 750
Krajów: 31 / 14.5%
Będę wdzięczny jak sprawdzicie to razem:):):) bo moją następna przesiadka też w BOG na trasie CTG - SCL
_________________
https://my.flightradar24.com/LoveFlights
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#16 PostWysłany: 18 Sty 2026 20:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 3230
złoty
Darek M. napisał(a):
Ja z kolei będę miał przesiadkę international-domestic. Jest tu strefa tranzytowa ?


Jaką strefę tranzytową masz na myśli? Wlatujesz do kraju B z kraju A i dalej lecisz domestic w kraju B wiec w pierwszym punkcie w którym do tego kraju wlatujesz będziesz miał immigration
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#17 PostWysłany: 19 Sty 2026 07:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 3293
Loty: 588
Kilometry: 853 526
Krajów: 52 / 24.3%
złoty
Chodzi o powtórną kontrolę bezpieczeństwa, jest czy jej nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Online
#18 PostWysłany: 19 Sty 2026 11:18 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 10218
HON fly4free
Z tego co pamiętam jest powtórna kontrola bezpieczeństwa.
Góra
 Profil Relacje PM off
Darek M. uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#19 PostWysłany: 20 Sty 2026 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 3293
Loty: 588
Kilometry: 853 526
Krajów: 52 / 24.3%
złoty
Potwierdzę, przy przesiadce na loty krajowe trzeba wyjść i ponownie przejść kontrolę. Sama kontrola szybka, natomiast immigration to dramat. Ja wyszedłem pierwszy i się spieszyłem to było jeszcze ok, ale później był dramat a obsługa niespecjalnie się spieszyła
Góra
 Profil Relacje PM off
bim-bam uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#20 PostWysłany: 20 Sty 2026 15:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 3230
złoty
Darek M. napisał(a):
Chodzi o powtórną kontrolę bezpieczeństwa, jest czy jej nie ma.



Skoro musisz przejsc przez immigration to automatycznie wyjdziesz poza airside, a lecac domestic musisz ponownie wejsc w airside co oznacza, ze kontola bezpieczenstwa bedzie ponownie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group