Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista obszarów zagrożonych , aktualizowana co piątek
https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html
English https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... cationFile


informacja odnośnie darmowych testów (dzięki @manyaky)

antygen Berlin: https://schnelltestberlin.de/
niemcy-covid,1467,154246?start=1640#p1496415

- Berlin: Coronatest.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1520#p1491322
- NRW: Novida-test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1488748
- Berlin: 100test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1489257


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 92  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#541 PostWysłany: 29 Sty 2021 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 8099
platynowy
Brakowało mi jakiegoś zbioru krajów "no risk", ale travel-dealz.de dał fajną mapę:

https://travel-dealz.de/news/risikogebiete-kw4-2021/

Przyznam, że w przypadku niektórych krajów kolor zielony nieco zaskakuje.

Mapa ma jedną wadę - do jednego worka wrzucono kraje o wysokim ryzyku i kraje dotknięte mutacją wirusa.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#542 PostWysłany: 29 Sty 2021 23:22 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26088
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Czy ja wiem, czy zaskakuje. Całkiem dobre mają wyniki chorych/zgonów porównując do innych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#543 PostWysłany: 29 Sty 2021 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 8099
platynowy
Miałem na myśli np. Kubę.
Jakoś ciężko mi uwierzyć, że rzeczywiście zasługują na ten zielony kolor, niezależnie od tego, jakie mają oficjalne statystyki ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#544 PostWysłany: 29 Sty 2021 23:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26088
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
A ja prędzej uwierzę ze Kuba ogarnęła się. Zamknięte granice, brak lotów repatriacyjnych, test PCR na miejscu, pilnowanie wsio no i medycyna która tam daje radę.

Koniec off topu :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#545 PostWysłany: 30 Sty 2021 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
niebieski
Ważne osób dla wracających przez BER. Od dziś, wracając z krajów wysokiego ryzyka, tranzyt drogą inną niż lotnicza bez opuszczenia lotniska nie jest możliwy, wymagany będzie bilet na dalszą podróż. (Virusvarianten-Gebiete).

Załącznik:
de2.jpg
de2.jpg [ 103.02 KiB | Obejrzany 1973 razy ]
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick, 30 Sty 2021 14:18, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Akna uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#546 PostWysłany: 30 Sty 2021 14:16 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2740
złoty
@nick nie "krajów wyzokiego ryzyka" jak piszesz, tylko "obszarów o szczególnie wysokim ryzyku, związanym z mutacjami wirusa", czyli omawiane powyżej już Virusvarianten-Gebiete ustalane przez RKI.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
nick uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#547 PostWysłany: 30 Sty 2021 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
niebieski
@NBE322 Dzięki za wyjaśnienie :)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#548 PostWysłany: 30 Sty 2021 16:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2966
Loty: 378
Kilometry: 561 154
Krajów: 66 / 30.8%
HON fly4free
Przed momentem miałem boarding U2 FUE-BER, wchodziłem jako jeden z ostatnich. Przy gejcie taka rozmowa:
- pcr?
- only transit to Poland
- ok

Pani nie chciała dowodu ale od znajomych którzy byli po mnie już tak.

Testy mieliśmy ale antygenowe, w tej chwili sam już nie wiem czy to by wystarczyło. Wydawało mi się że za 40€ kupiłem sobie święty spokój na wypadek gdyby mimo tego że jest to tranzyt nie chcieli wpuścić bez testu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#549 PostWysłany: 30 Sty 2021 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 5947
Loty: 768
Kilometry: 1 121 779
Krajów: 83 / 38.8%
HON fly4free
Jakby ktoś nie wiedział jak wracać na własną rękę z DE do PL to jest całkiem ciekawa możliwość. Hertz za 60EUR za dobę wynajmuje samochody do relokacji z Lipska do Polski

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
nick lubi ten post.
Jacaranda uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#550 PostWysłany: 30 Sty 2021 19:05 

Rejestracja: 30 Sty 2021
Posty: 5
Niestety nie udało mi się dostać na pokład EasyJet z Funchal do Berlina.
Nie pomogły testy, poświadczenie parkingu na lotnisku BER.
Sporo osób zostało wpuszczonych ale Pani z EasyJet stwierdziła, że wszyscy wpuszczeni nie będący obywatelami Niemiec lub rezydentami zostaną wyproszeni z pokładu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#551 PostWysłany: 30 Sty 2021 20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 3230
złoty
Funchal = Portugalia,
czyli Pani zrobila wszystko zgodnie z przepisami obowiązujacymi od dzisiaj. Tam jest wyrazna wzmianka o tranzycie ale tylko lotniczym i w tzw. strefie przesiadkowej, czyli musisz miec podroz na jednym bilecie lecac dalej do PL:

für Personen, die nur in einem Transitbereich eines Verkehrsflughafens umsteigen
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#552 PostWysłany: 31 Sty 2021 11:01 

Rejestracja: 10 Lip 2012
Posty: 49
A co w sytuacji kiedy wracam z Portugalii z międzylądowaniem we Frankfurcie z czasem oczekiwania na lot do PL 16 godz. Mogę wyjść z lotniska i jechać do hotelu a następnego dnia wrócić? Czy mam koczować na lotnisku. Oczywiscie wszystko na jednym bilecie Lufy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#553 PostWysłany: 31 Sty 2021 11:11 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4611
srebrny
Musisz zostać na lotnisku. Jest zapis o możliwości tranzytu wyłącznie na lotniskach ze strefą tranzytowa, właśnie w tym celu stworzony.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#554 PostWysłany: 31 Sty 2021 11:34 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 3660
złoty
Czy dobrze wnioskuję, że Wyspy Kanaryjskie nie są na liście rejonów o wysokim ryzyku i można dalej wlecieć na tranzyt autem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#555 PostWysłany: 31 Sty 2021 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 3230
złoty
@Chupacabra

Sa.
RKI sklasyfikowal 3 grupy: Kraje wysokiego ryzyka, kraje bardzo wysokiego ryzyka i kraje ryzyka zwiazanego ze zmutowana wersja covida. W tej ostatniej grupie nie przejdzie zaden tranzyt bez testu oraz tylko lotniskowy na jednym bilecie. Do Niemiec nie moga wleciec z tych krajow osoby ktore w Nieczech nie mieszkaja, wiec jesli nawet mialbys tranzyt samochodem to nie wpuszcza Cie juz na lotnisku do samolotu nawet gdybys mial test. Wyspy Kanaryjskie nie sa w tej grupie krajow z mutacjami (na chwile obecna RPA, UK, Irlandia, Portugalia i Brazylia) wiec tu zasady tranzytowe sa bez zmian
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Chupacabra uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#556 PostWysłany: 31 Sty 2021 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
niebieski
Wczoraj grupa moich znajomych, a poza nimi ponad 20 osób Polaków/Czechów lecących ryanairem z Teneryfy do Frankfurtu nie została wpuszczona na pokład z powodu braku testów których formalnie nie musieli robić, ponieważ jak deklarowali - przez Niemcy jechali dalej tranzytem. Jeśli ktoś nie ma dodatkowych dni urlopu to ostrzegam, bo może trafić na tą samą załogę ;)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez Abcn, 31 Sty 2021 12:47, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#557 PostWysłany: 31 Sty 2021 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 3230
złoty
Slyszalem o podobnych akcjach, albo np. o pytaniu, skoro do PL tranzytem to dlaczego do FRA a nie do BER ktory jest duzo bizej ;) Wszystko niestety zalezy od ekipy, natomiast przepisy sa w tym wypadku jasne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#558 PostWysłany: 01 Lut 2021 10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 572
Loty: 512
Kilometry: 904 451
Krajów: 67 / 31.3%
niebieski
https://www.onet.pl/turystyka/40-lat-i-do-piachu/sielanka-konczy-sie-28-stycznia-rozpoczyna-sie-nasze-pieklo/me2vkn7,30bc1058
Jak widać, zamieszanie jest ogromne - poszczególne kraje powinny informować o zmianach z odpowiednim wyprzedzeniem,
bo inaczej robi się z tego chaos, który na pewno nie pomaga w walce z epidemią...
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn 01 Lut 2021 12:27, edytowano w sumie 3 razy
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#559 PostWysłany: 01 Lut 2021 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 1139
srebrny
zanim zaczną informować z wyprzedzeniem, lepiej niech się zastanowią czy na tym etapie zamykanie granic pomaga w walce z pandemią....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#560 PostWysłany: 01 Lut 2021 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2448
Loty: 191
Kilometry: 627 645
Krajów: 32 / 15.0%
niebieski
Runo-88 napisał(a):
https://www.onet.pl/turystyka/40-lat-i-do-piachu/sielanka-konczy-sie-28-stycznia-rozpoczyna-sie-nasze-pieklo/me2vkn7,30bc1058
Jak widać, zamieszanie jest ogromne - poszczególne kraje powinny informować o zmianach z odpowiednim wyprzedzeniem, bo inaczej robi się z tego chaos, który na pewno nie pomaga w walce z epidemią...



wbic sobie do glowy ze odpuszczamy na miesiac lub dwa..niestety.... siedziec na dupie i nie ruszac sie. nie szukac guza.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 01 Lut 2021 12:28, edytowano w sumie 1 raz
lit. w cyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 92  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group