Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista obszarów zagrożonych , aktualizowana co piątek
https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html
English https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... cationFile


informacja odnośnie darmowych testów (dzięki @manyaky)

antygen Berlin: https://schnelltestberlin.de/
niemcy-covid,1467,154246?start=1640#p1496415

- Berlin: Coronatest.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1520#p1491322
- NRW: Novida-test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1488748
- Berlin: 100test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1489257


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 92  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#441 PostWysłany: 19 Sty 2021 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 3228
złoty
pbak napisał(a):
a do tego wprowadzone beda regulacje o tym, jakie maski beda dozwolone a jakie nie. Wychodzi na to, ze w sklepach i srodkach komunikacji maski materialowe nie beda juz dopuszczone. Pytanie jak to bedzie sie mialo do np przylotu do Niemiec liniami innymi niz Lufa.


Odnosnie masek ta regulacja zostala juz wprowadzona w Bawarii (post #423)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Ostatnie dni wakacji na Cyprze ☀️🇨🇾 Loty i 3 noce w Pafos za 979 PLN 🏖️ Ostatnie dni wakacji na Cyprze ☀️🇨🇾 Loty i 3 noce w Pafos za 979 PLN 🏖️
Spędź wakacje nad Morzem Adriatyckim 🏖️ Zbiór lotów do Chorwacji od 164 PLN ☀️ Spędź wakacje nad Morzem Adriatyckim 🏖️ Zbiór lotów do Chorwacji od 164 PLN ☀️
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#442 PostWysłany: 19 Sty 2021 18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1803
Loty: 271
Kilometry: 578 945
Krajów: 48 / 22.4%
srebrny
Ale stan 'na dziś' to tranzyt dozwolony, i tego się trzymamy.
Co będzie za 2 tygodnie to inna sprawa. Pożyjemy zobaczymy, najwyżej sprawdzę po ile testy PCR chodzą w Cancun.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#443 PostWysłany: 19 Sty 2021 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
niebieski
Konkurencja z olx 40 zł taniej - do wyboru nowe audi A6 lub bmw5 pod drzwi, na fb są ponoć ogłoszenia za 350zł ale nie mam linka, bo nie używam tego szajsu.


HandSome napisał(a):
Gdyby ktoś ewentualnie wracał z Berlina z Brandenburgii i nie ma ochoty na ,,kwarantynę" w Polsce czyli wraca nie zbiorowym transportem to Follow Me ma taxi indywidualne(Mercedes lub Beemka :P ) przystosowane do takiego powrotu . Sprawdzałem cenę dla 2 osób i wyszło ok 440pln :mrgreen: Całkiem miło
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#444 PostWysłany: 19 Sty 2021 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1803
Loty: 271
Kilometry: 578 945
Krajów: 48 / 22.4%
srebrny
Ciekawe czy da się coś takiego z FRA ogarnąć :)
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#445 PostWysłany: 21 Sty 2021 13:52 

Rejestracja: 12 Sty 2019
Posty: 32
Czy ktos sie orientuje czy przy obecnych obostrzeniach w Brandenburgii jestem w stanie bez testu dojechac autem z PL na lotnisko w Berlinie, wyleciec ido Sofii i wrocic? 12.02-14.02?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 21 Sty 2021 14:29, edytowano w sumie 1 raz
Przeszukaj ten wątek wpisując w magiczne okienko nad postami słowo 'tranzyt'
Góra
 Profil Relacje PM off
przem44 lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#446 PostWysłany: 21 Sty 2021 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 1115
Loty: 365
Kilometry: 807 200
Krajów: 74 / 34.6%
niebieski
NBE322 napisał(a):
Od 19 stycznia do Virusvarianten-Gebiete dopisują Brazylię.

Dzisiaj 21 a samoloty z Sao Paulo lądują we FRA ??
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#447 PostWysłany: 21 Sty 2021 14:30 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 222
Loty: 27
Kilometry: 49 997
Krajów: 16 / 7.5%
niebieski
perek123, Na ten moment bez żadnego problemu. Wróciłem własnym autem, które czekało w okolicach lotniska w sobotę. Też w lutym w planach Sofię mam.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#448 PostWysłany: 21 Sty 2021 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 3228
złoty
@mmaratonczyk
Moga ladowac, w tym wypadku zanim wejdziesz na poklad musisz okazac test nie starszy niz 48h. Tym sie rozni ta kategoria krajow:

Edit:

Info z RKI w oryginale:

Abweichende Regelungen gelten für Personen, die aus Regionen mit einem besonders hohen Infektionsrisiko einreisen. Dazu gehören Regionen mit besonders hohen Fallzahlen (Hochinzidenzgebiete) und Regionen, in denen sich bestimmte Virusvarianten (Virusvarianten-Gebiete) ausgebreitet haben. Neben der allgemeinen Test- und Nachweispflicht werden daher für Einreisen aus diesen besonderen Risikogebieten besondere Maßnahmen vorgesehen. Diese Reisenden sind insbesondere verpflichtet, bereits bei Einreise einen Nachweis über ein negatives Testergebnis oder entsprechendes ärztliches Zeugnis über das Nichtvorliegen einer Infektion mit dem Coronavirus SARS-CoV-2 mitzuführen und auf Anforderung der zuständigen Behörde oder der von ihr beauftragten Behörde vorzulegen. Dieser Test darf frühestens 48 Stunden vor Einreise vorgenommen worden sein oder muss bei der Einreise in die Bundesrepublik Deutschland vorgenommen werden. Wenn den zu befördernden Personen die Erlangung eines Nachweises nicht möglich ist, können Beförderer vor Abreise eine Testung durchführen oder durchführen lassen und im Fall einer Negativtestung eine Beförderung vornehmen. Diese Testung (Abstrichnahme) durch den Beförderer darf bei Einreisen aus einem Virusvarianten-Gebiet höchstens 12 Stunden vor Abreise erfolgen. Der Nachweis über ein negatives Testergebnis oder entsprechendes ärztliches Zeugnis ist auf Papier oder in einem elektronischen Dokument, jeweils in deutscher, englischer oder französischer Sprache zu erbringen. Der durchgeführte Test muss die unter https://www.rki.de/tests genannten Anforderungen erfüllen.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mmaratonczyk lubi ten post.
mmaratonczyk uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#449 PostWysłany: 23 Sty 2021 09:35 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 1056
niebieski
"Niemcy wprowadzają obowiązek noszenia maseczek o standardzie FFP2 w samolotach i na lotniskach."
Nie napisali od kiedy.
https://www.money.pl/gospodarka/niemcy- ... 8256a.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#450 PostWysłany: 23 Sty 2021 10:51 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2740
złoty
No i w końcu jest lista Hochinzidenzgebiete. Obowiązuje od jutra - niedzieli 24 stycznia

Cytuj:
Ägypten

Albanien

Andorra (Fürstentum Andorra)

Bolivien

Bosnien und Herzegowina

Estland

Iran

Israel

Kolumbien

Kosovo

Lettland

Libanon

Litauen

Mexiko

Montenegro

Nordmazedonien

Palästinensische Gebiete

Panama

Portugal

Serbien

Slowenien

Spanien

Tschechien

USA

Vereinigte Arabische Emirate

https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html


Czyli przylatując z tych państw do DE trzeba okazać test aby móc wsiąść do samolotu, począwszy od jutra.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#451 PostWysłany: 23 Sty 2021 11:07 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 222
Loty: 27
Kilometry: 49 997
Krajów: 16 / 7.5%
niebieski
Przykładowo: gdy wracam z Portugalii do Berlina, a potem od razu tranzyt do Polski, to też muszę okazać test?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#452 PostWysłany: 23 Sty 2021 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2448
Loty: 191
Kilometry: 627 645
Krajów: 32 / 15.0%
niebieski
w Portugali nie wejdziesz do samolotu bez testu
Góra
 Profil Relacje PM off
Szczecin uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#453 PostWysłany: 23 Sty 2021 11:22 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4611
srebrny
-- 23 Sty 2021 11:20 --

Szczecin napisał(a):
Przykładowo: gdy wracam z Portugalii do Berlina, a potem od razu tranzyt do Polski, to też muszę okazać test?

Nie wrócisz z Portugalii do Berlina, bo wszystkie są wykasowane do końca marca. Trzy dni temu odleciał ostatni samolot z Faro :)

-- 23 Sty 2021 11:22 --

piwili napisał(a):
"Niemcy wprowadzają obowiązek noszenia maseczek o standardzie FFP2 w samolotach i na lotniskach."
Nie napisali od kiedy.
https://www.money.pl/gospodarka/niemcy- ... 8256a.html

Od 01.02.21
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#454 PostWysłany: 23 Sty 2021 11:34 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 162
jacek96 napisał(a):
-- 23 Sty 2021 11:20 --
Nie wrócisz z Portugalii do Berlina, bo wszystkie są wykasowane do końca marca. Trzy dni temu odleciał ostatni samolot z Faro :)


Niekoniecznie - z Madery latają. Sam właśnie dziś tak wracam przez Berlin - na szczęście na dzień przed wprowadzeniem ww. regulacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#455 PostWysłany: 23 Sty 2021 12:01 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 2267
srebrny
Zaraz, zaraz, a nie jest tak, że na tranzycie test jest wymagany dla krajów z level 3?
Czyli:

Brazil (since 19 January 2021; already a risk area since 15 June 2020)
• Ireland (since 13 January 2021; already a risk area since 9 January 2020)
• South Africa (since 13 January 2021; already a risk area since 15 June 2020)
• United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland (since 13 January 2021;
already a risk area since 15 November 2020)

Dla pozostałych, również ze strefy high, transfer bez testu (level 1 i 2)
https://www.lufthansa.com/xx/en/entry-into-germany
Góra
 Profil Relacje PM off
Szczecin lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#456 PostWysłany: 23 Sty 2021 18:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1709
Loty: 101
Kilometry: 94 804
Krajów: 17 / 7.9%
niebieski
Nie wiem czy dobrze rozumiem - na stronie gov.pl aktualnie jest informacja o braku kwarantanny w poszczególnych przypadkach (Nadrenia-Palatynat). Kiedyś był zapis, że nie ma kwarantanny przy pobytach do 72 godzin dla osób odwiedzających rodzinę pierwszego stopnia (ale odwiedzających ich w Niemczech). A z tego zapisu rozumiem, że chodzi o brak kwarantanny dla osób powracających *DO* Niemiec z obszarów podwyższonego ryzyka przy odwiedzinach rodziny. Chciałem kogoś odwiedzić w N-P (3 dni), ale przy takim zapisie to się mija z celem. Może ktoś sprawdzić kto bardziej zna język niemiecki na niemieckiej stronie?

Załączniki:
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG [ 79.1 KiB | Obejrzany 1290 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#457 PostWysłany: 23 Sty 2021 21:01 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 222
Loty: 27
Kilometry: 49 997
Krajów: 16 / 7.5%
niebieski
opo napisał(a):
Zaraz, zaraz, a nie jest tak, że na tranzycie test jest wymagany dla krajów z level 3?
Czyli:

Brazil (since 19 January 2021; already a risk area since 15 June 2020)
• Ireland (since 13 January 2021; already a risk area since 9 January 2020)
• South Africa (since 13 January 2021; already a risk area since 15 June 2020)
• United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland (since 13 January 2021;
already a risk area since 15 November 2020)

Dla pozostałych, również ze strefy high, transfer bez testu (level 1 i 2)
https://www.lufthansa.com/xx/en/entry-into-germany


Ktoś potwierdzi i powie jak to w końcu jest z tymi testami w tranzycie? :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#458 PostWysłany: 23 Sty 2021 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 3228
złoty
U gory masz zasady ogolne, a na dole wyszczegolnione dla poszczegolnych landow:

https://www.auswaertiges-amt.de/de/serv ... t/_Aktuell
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Szczecin lubi ten post.
Szczecin uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#459 PostWysłany: 23 Sty 2021 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1263
niebieski
Czyli jeżeli dobrze rozumiem na poziomie federalnym test przed przylotem jest wymagany tylko dla krajów z nowym wariantem wirusa, ale Berlin wymaga też dla krajów Hochinzidenzgebiete/"high incidence", czyli też np. Portugalii czy Hiszpanii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#460 PostWysłany: 24 Sty 2021 10:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 3228
złoty
Nie, zle to rozumiesz. Test jest wymagany na poziomie federalnym przed wylotem z wszystkich krajow ktore zostaly umieszczone na liscie RKI jako Hochinzidenzgebiete do DE:
Ägypten

Albanien

Andorra (Fürstentum Andorra)

Bolivien

Bosnien und Herzegowina

Estland

Iran

Israel

Kolumbien

Kosovo

Lettland

Libanon

Litauen

Mexiko

Montenegro

Nordmazedonien

Palästinensische Gebiete

Panama

Portugal

Serbien

Slowenien

Spanien

Tschechien

USA

Vereinigte Arabische Emirate

Wyjete z tego obowiazku sa osoby ktore sa np. w tranzycie etc. (zasady ktore juz wczesniej byly stosowane dla osob ktore nie musialy sie poddawac kwarantannie i rejestracji). Berlin nie robie od tego wyjatku i tutaj rowniez zamieszcza link do zasad ogolnych:
https://www.berlin.de/corona/massnahmen ... adline_1_3
i dalej wskazanie do: https://www.bundesgesundheitsministeriu ... endung.pdf

Tutaj czytamy §4 :

Ausnahmen von der Test- und Nachweispflicht
(1) 1Von § 3 Absatz 1 nicht erfasst sind:
1. Personen, für die eine Ausnahme von der Anmeldepflicht nach § 2 Absatz 1 gilt

i tutaj §2 podpunkt 1:

§ 2
Ausnahmen von der Anmeldepflicht
(1) § 1 gilt vorbehaltlich der Absätze 3 und 4 nicht für Personen, die
1. durch ein Risikogebiet lediglich durchgereist sind und dort keinen Zwischenaufenthalt
hatten,
2. nur zur Durchreise in die Bundesrepublik Deutschland einreisen und die Bundesrepublik Deutschland auf schnellstem Wege wieder verlassen, um die Durchreise abzuschließen,
3. sich im Rahmen des Grenzverkehrs weniger als 24 Stunden in einem Risikogebiet aufgehalten haben oder für bis zu 24 Stunden in die Bundesrepublik Deutschland einreisen,
4. bei Einhaltung angemessener Schutz- und Hygienekonzepte beruflich bedingt grenzüberschreitend Personen, Waren oder Güter auf der Straße, der Schiene, per Schiff
oder per Flugzeug transportieren, oder
5. als Teil von offiziellen Delegationen über das Regierungsterminal des Flughafens Berlin Brandenburg oder über den Flughafen Köln/Bonn nach Deutschland zurückreisen
und sich weniger als 72 Stunden in einem Risikogebiet aufgehalten haben.


Natomiast bezwzgledny obowiazek wykonania testu przed wylotem oraz rejestracji maja osoby powracajace z krajow zcharakteryzowanych jako Virusvarianten-Gebiete. Nie ma tutaj wyjatkow takich jak tranzyt etc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 92  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group