Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista obszarów zagrożonych , aktualizowana co piątek
https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html
English https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... cationFile


informacja odnośnie darmowych testów (dzięki @manyaky)

antygen Berlin: https://schnelltestberlin.de/
niemcy-covid,1467,154246?start=1640#p1496415

- Berlin: Coronatest.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1520#p1491322
- NRW: Novida-test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1488748
- Berlin: 100test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1489257


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 92  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#321 PostWysłany: 15 Gru 2020 18:34 

Rejestracja: 15 Gru 2020
Posty: 55
Zbanowany
W poście 315 raz użytkownik cytuje jedno źródło , które mówi, że tranzyt jest możliwy i drugie, które twierdzi, że nawet przy jakimkolwiek wjeździe na teren Niemiec trzeba się poddać kwarantannie. Dlatego dopytuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Leć do Ameryki Środkowej i zobacz dwa oceany 😮🌊 Bilety do Panamy za 2394 PLN Leć do Ameryki Środkowej i zobacz dwa oceany 😮🌊 Bilety do Panamy za 2394 PLN
Letnia wycieczka bez brania urlopu 😍 Weekend w Sztokholmie za 420 PLN (loty + ⭐⭐⭐⭐ hotel ze śniadaniami) 🇸🇪 Letnia wycieczka bez brania urlopu 😍 Weekend w Sztokholmie za 420 PLN (loty + ⭐⭐⭐⭐ hotel ze śniadaniami) 🇸🇪
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#322 PostWysłany: 15 Gru 2020 19:12 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2077
Loty: 4
Kilometry: 17 154
Krajów: 3 / 1.4%
niebieski
Tranzyt jest mozliwy!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#323 PostWysłany: 15 Gru 2020 19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 827
Loty: 95
Kilometry: 195 396
Krajów: 23 / 10.8%
niebieski
Wygląda na to, że na jeden dzień do Berlina bez przeszkód dalej mozna sobie wyskoczyć.

https://www.facebook.com/16446716758362 ... 785781286/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#324 PostWysłany: 16 Gru 2020 10:35 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 7504
Loty: 624
Kilometry: 1 371 410
Krajów: 75 / 35.1%
Do rodziny także 72h. Powyżej 72h z testem
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#325 PostWysłany: 19 Gru 2020 19:48 

Rejestracja: 15 Gru 2020
Posty: 55
Zbanowany
Czy ja dobrze rozumiem, że nie można jadąc z Polski odebrać kogoś z nowego lotniska ( znajduje się ono na terenie Brandenburgii ) ,można dopiero w Berlinie, ale i tak do Polki trzeba dojechać przez Brandenburgię , ewentualnie Meklemburgię ( tu jest w sumie to samo ) i w razie kontroli osoby z Polski trafiają na kwarantannę?

http://fotowrzut.pl/tmp/upload/43IXNR02C1/1.jpg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#326 PostWysłany: 19 Gru 2020 19:55 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2923
Loty: 154
Kilometry: 151 837
Krajów: 25 / 11.7%
srebrny
Niekoniecznie. Odbiór kogoś z lotniska można podciągnąć pod tranzyt. Jeśli odbierasz kogoś, a następnie niezwłocznie opuścisz Niemcy to IMHO będzie to tranzyt, a tranzyt zwalnia z kwarantanny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#327 PostWysłany: 19 Gru 2020 20:03 

Rejestracja: 15 Gru 2020
Posty: 55
Zbanowany
Niekoniecznie. Czyli nie można odebrać kogoś z autem z lotniska BER, może ktoś to zinterpretować jednoznacznie? Człowiek już się sam gubi


http://fotowrzut.pl/tmp/upload/FXFQB5HU2T/1.jpg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#328 PostWysłany: 19 Gru 2020 20:21 

Rejestracja: 15 Gru 2020
Posty: 55
Zbanowany
Cytuj:
Cytuj:
Niekoniecznie. Czyli nie można odebrać kogoś z autem z lotniska BER, może ktoś to zinterpretować jednoznacznie? Człowiek już się sam gubi
http://fotowrzut.pl/tmp/upload/FXFQB5HU2T/1.jpg


Bardzo ciekawa wrzuta pod względem ortograficznym:
Chcę odebrać/zawieść...

Zawieść pochodzi od zawodzić. Czyli zawiedziemy kogoś zawożąc na lotnisko, gdy nas służby drapną:)
Tak, poprawna forma od zawozić to zawieźć.


Prawda. A to strona rządowa :mrgreen: ja skupiłem się na meritum a ono wygląda tak, że nie można odbierać z lotniska w Brandenburgii, tak to interpretuję bo niby w jakim tranzycie są osoby odbierające? Odbierane są w tranzycie, ale odbierające w razie kontroli imho trafiają na kwarantannę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#329 PostWysłany: 19 Gru 2020 20:34 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2923
Loty: 154
Kilometry: 151 837
Krajów: 25 / 11.7%
srebrny
Ano w takim tranzycie, że wjeżdżasz na terytorium Niemiec i bezzwłocznie je opuszczasz. To tak jakbyś jadąc do Francji zatrzymał się na tankowanie przy autostradzie.

Oczywiście to jest tylko moja interpretacja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#330 PostWysłany: 19 Gru 2020 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1709
Loty: 101
Kilometry: 94 804
Krajów: 17 / 7.9%
niebieski
Ja mam nieco inna interpretację tranzytu. Jedziesz z kraju A do kraju C przez kraj B. Przejeżdżając przez kraj B jesteś w tranzycie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#331 PostWysłany: 19 Gru 2020 20:40 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2923
Loty: 154
Kilometry: 151 837
Krajów: 25 / 11.7%
srebrny
To wracajcie przez Czechy.
Góra
 Profil Relacje PM off
marcin.n lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#332 PostWysłany: 19 Gru 2020 20:42 

Rejestracja: 15 Gru 2020
Posty: 55
Zbanowany
pawi napisał(a):
Ja mam nieco inna interpretację tranzytu. Jedziesz z kraju A do kraju C przez kraj B. Przejeżdżając przez kraj B jesteś w tranzycie.



No właśnie to jest tranzyt a nie z Polski do Niemiec i do Polski

Jak wrócić do Polski przez z lotniska BER przez Czechy nie przejeżdżając przez Brandenburgię?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#333 PostWysłany: 19 Gru 2020 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1709
Loty: 101
Kilometry: 94 804
Krajów: 17 / 7.9%
niebieski
A lotnisko to nie jest w Branderburgii?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#334 PostWysłany: 19 Gru 2020 20:45 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2923
Loty: 154
Kilometry: 151 837
Krajów: 25 / 11.7%
srebrny
Lotnisko jest w Brandenburgii. Nie ma ograniczeń w tranzycie przez Brandenburgię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#335 PostWysłany: 19 Gru 2020 20:45 

Rejestracja: 15 Gru 2020
Posty: 55
Zbanowany
Niestety Berlin też zapewne mało daje- ban na wjazd do Brandenburgii ( nawet do 24 H ) więc jedyna opcja jaka zostaje to pociąg do granicy, tam na piechotę i w polski pociąg

Berlin- miasto wydzielone i Brandenburgia to dwa osobne landy- w Berlinie do 24 h można przebywać , w Brandenburgii od 16.12 nie można
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#336 PostWysłany: 19 Gru 2020 20:48 

Rejestracja: 15 Gru 2020
Posty: 55
Zbanowany
Jest w Brandenburgii- i właśnie Brandenburgia ma takie ograniczenia,
Berlin i Brandeburgia to dwa osobne landy- W Berlinie można do 24h , w Brandenburgii nie/



Nie ma ograniczeń w tranzycie przez BERLIN- Miasto wydzielone, przez Brandenburgię i np. również Meklemburgię są ograniczenia


Ostatnio edytowany przez Abcn, 19 Gru 2020 23:37, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#337 PostWysłany: 19 Gru 2020 21:38 

Rejestracja: 27 Wrz 2020
Posty: 37
Zbanowany
PAWEL980

Przez Brandenburgie mozna tranzytem przejezdzac. Mylisz tranzyt z malych ruchem granicznym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#338 PostWysłany: 19 Gru 2020 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 118
Każdy kto udokumentuje swój przejazd przez Brandenburg biletem lotniczym - może wjechać autobusem, pociągiem lub prywatnym autem.

Nikt nie może go tam zawieźć, ani też odebrać... i tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#339 PostWysłany: 19 Gru 2020 23:59 

Rejestracja: 15 Gru 2020
Posty: 55
Zbanowany
ioper napisał(a):
PAWEL980

Przez Brandenburgie mozna tranzytem przejezdzac. Mylisz tranzyt z malych ruchem granicznym.



Ale według mnie osoba, która przyjeżdżałaby po kogoś na lotnisko nie jest w tranzycie i ją obowiązywałby mały ruch graniczny, który jest teraz zabroniony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#340 PostWysłany: 20 Gru 2020 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2013
Posty: 307
Loty: 110
Kilometry: 226 798
Krajów: 29 / 13.6%
niebieski
Byłem na lotnisku BER w piątek odbierając rodzinę przylatująca z UK. Oni tylko podczas kontroli wskazali adres w PL i puścili ich normalnie,
ja bez żadnych problemów. Miałem kontrolę policyjna, tylko zapytali o cel podróży i tyle. Sprawdzali tylko bagażnik czy nie mam że sobą jakichs toreb etc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 92  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group