Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista obszarów zagrożonych , aktualizowana co piątek
https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html
English https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... cationFile


informacja odnośnie darmowych testów (dzięki @manyaky)

antygen Berlin: https://schnelltestberlin.de/
niemcy-covid,1467,154246?start=1640#p1496415

- Berlin: Coronatest.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1520#p1491322
- NRW: Novida-test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1488748
- Berlin: 100test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1489257


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 92  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1101 PostWysłany: 18 Maj 2021 19:50 

Rejestracja: 20 Mar 2021
Posty: 136
Zbanowany
Wynika z wiadomości ze hotele zamknięte do polowy czerwca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1102 PostWysłany: 18 Maj 2021 19:58 

Rejestracja: 20 Sie 2018
Posty: 502
niebieski
str84peter napisał(a):
Policjanci, którzy kontrolowali wyrywkowo pojedyncze osoby po odebraniu bagażu tylko patrzyli na to, co ci ludzie pokazują na ekranie smartfona. Wnioskuję, że było sprawdzane Einreiseanmeldung, a nie test (który większość miała w formie drukowanej). Ja nie miałem kontroli.
Testy (antygenowe) były skrupulatnie sprawdzane w Hiszpanii przed wylotem. Bo obecnie każdy kto leci do Niemiec (bez względu czy tranzyt czy nie), przed wejściem na pokład musi pokazać test, przynajmniej antygenowy.


Szczepieni nie muszą...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1103 PostWysłany: 18 Maj 2021 20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2448
Loty: 191
Kilometry: 627 645
Krajów: 32 / 15.0%
niebieski
cierkawe....nikt mnie o szczepienie nie pytal,ale o test to chetnie
Góra
 Profil Relacje PM off
zielufl lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1104 PostWysłany: 18 Maj 2021 20:17 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 791
niebieski
@bawarka pisze "szczepieni nie muszą" OK. Czy Niemcy honorują nasze potwierdzenie o szczepieniu?
Na podstawie danych zawartych w Systemie Informacji Medycznej P1, Centrum e‑Zdrowia potwierdza, że: ???????????????, nr PESEL ????????????, przyjęła dawkę szczepionki (2 z 2) przeciwko COVID‑19 w dniu 17.04.2021r.
W razie pytań i wątpliwości związanych ze szczepieniem lub stanem zdrowia należy skontaktować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej (POZ).
Based on the data retrieved from the Medical Information System P1, the e‑Health Center confirms that: ????????????, PESEL ???????????, received a dose of the vaccine (2 of 2)
against COVID‑19 on April 17, 2021. If you have any questions or concerns related to vaccination or your health condition, please refer to your primary care physician.

Przerabiał ktoś ten temat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1105 PostWysłany: 18 Maj 2021 20:24 

Rejestracja: 20 Sie 2018
Posty: 502
niebieski
Kian napisał(a):
cierkawe....nikt mnie o szczepienie nie pytal,ale o test to chetnie


https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... cationFile

Proof of vaccination or of recovery from COVID-19 can replace a negative test certificate and exempt travellers from quarantine on entry. This does not apply if they have spent time in an area of variant of concern prior to entry.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1106 PostWysłany: 18 Maj 2021 20:29 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 742
Loty: 7
Kilometry: 31 319
Krajów: 6 / 2.8%
niebieski
I w takiej Albanii, albo Macedonii czy nawet Hiszpanii też to honorują? Bo w tym jest problem żeby wpuścili na pokład samolotu lecącego do Niemiec bez testów.

@bawarka leciałaś z takim zaświadczeniem na niemieckie lotnisko bez testów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1107 PostWysłany: 18 Maj 2021 20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2448
Loty: 191
Kilometry: 627 645
Krajów: 32 / 15.0%
niebieski
nie mogla leciec.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1108 PostWysłany: 18 Maj 2021 20:37 

Rejestracja: 20 Sie 2018
Posty: 502
niebieski
Czemu nie mogła?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1109 PostWysłany: 18 Maj 2021 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2448
Loty: 191
Kilometry: 627 645
Krajów: 32 / 15.0%
niebieski
bo bez testu nie wlecisz do Niemiec.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1110 PostWysłany: 18 Maj 2021 20:59 

Rejestracja: 20 Sie 2018
Posty: 502
niebieski
To po co są te przepisy zwalniające zaszczepionych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1111 PostWysłany: 19 Maj 2021 13:18 

Rejestracja: 21 Kwi 2017
Posty: 75
Loty: 127
Kilometry: 353 049
Krajów: 33 / 15.4%
str84peter napisał(a):
A ja w sobotę wieczorem stałem przy taśmie odbioru bagażu w BER (po przylocie z Hiszpanii) i obserwowałem policjantów wyrywkowo zatrzymujących ludzi, jak tylko ktoś pokazał polski dowód osobisty, to od razu był przepuszczany bez konieczności pokazania Einreiseanmeldung.

A skoro Einreiseanmeldung wypełniacie, to jaki adres do "samoizolacji" podajcie? Ponieważ w formularzu trzeba wpisać adres?


To jeszcze odnośnie Einreiseanmeldung mam głupie pytanie - czy to jest tylko formalność czy ktoś faktycznie nakłada jakąś kwarantanne? Wracam z Hiszpanii do BER i od razu jadę do PL, a 3 dni później wracam na to samo lotnisko i lecę do Grecji. Mam nadzieje, że nie zapali się komuś jakaś czerwona lampka na bramkach na lot do Grecji, że powinnam być na niemieckiej kwarantannie(nawet jeśli miałaby być odbyta w kiblu na Gesundbrunnen :shock: )
_________________
|Malta|Belgia|Szwajcaria|Serbia|Irlandia|Węgry|Filipiny|Portugalia|Estonia|Rumunia|Czechy|Słowacja|Austria|Japonia||Czechy|Korea Południowa|Japonia|Laos|Tajlandia|Hong Kong|Macao|Francja|Panama|Kostaryka|Chile|Boliwia|
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1112 PostWysłany: 19 Maj 2021 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2017
Posty: 134
Loty: 403
Kilometry: 599 637
Krajów: 60 / 28.0%
Patrz Post #1092.
Nie masz obowiązku wypełniania Einreiseanmeldung jeśli po przylocie do BER od razu jedziesz do POL. Jest to napisane na rządowej stronie (#1092). No ale skoro masz ochotę się wychylać i „wpadać do systemu”, to już twoja decyzja.

Znam osoby z DE, które wypełniły Einreiseanmeldung z poprawnym adresem i nigdy nie były sprawdzane. Jak to niektórzy przedmówcy powyżej tutaj napisali: „To są Niemcy i Państwo ufa swoim obywatelom, że udadzą się na samoizolacje” a nie, że wypełnią formularz podając adres WC na Gesundbrunnen. :?
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1113 PostWysłany: 19 Maj 2021 15:14 

Rejestracja: 01 Lut 2020
Posty: 31
Loty: 8
Kilometry: 7 833
Krajów: 7 / 3.3%
^^^ Bo procedura wyglądała tak, że po wypełnieniu formularza trzeba było zgłosić się do miejscowego urzędu i tam wpisać się samemu na kwarantannę a potem na niej siedzieć czy tam pójść na test. Trudno żeby ktoś sprawdzał cokolwiek jeśli nie było zgłoszenia (chociaż i tak nie sprawdzali). Sam formularz to wygląda bardziej na jakiś przetarg ala informatyzacja ZUS.
Góra
 Profil Relacje PM off
Marios lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1114 PostWysłany: 19 Maj 2021 15:25 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1433
niebieski
"Bo procedura wyglądała tak, że po wypełnieniu formularza trzeba było zgłosić się do miejscowego urzędu i tam wpisać się samemu na kwarantannę" - nie w kazdym landzie tak to dziala, w niektorych dane z formularza przekazywane sa do miejscowego urzedu i kwarantanna naklada sie automatycznie.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
str84peter lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1115 PostWysłany: 19 Maj 2021 15:52 

Rejestracja: 01 Lut 2020
Posty: 31
Loty: 8
Kilometry: 7 833
Krajów: 7 / 3.3%
W takim razie kolejny raz chwała, że mieszkamy w kraju unitarnym a nie federacji :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1116 PostWysłany: 19 Maj 2021 16:25 

Rejestracja: 21 Kwi 2017
Posty: 75
Loty: 127
Kilometry: 353 049
Krajów: 33 / 15.4%
str84peter napisał(a):
Patrz Post #1092.
Nie masz obowiązku wypełniania Einreiseanmeldung jeśli po przylocie do BER od razu jedziesz do POL. Jest to napisane na rządowej stronie (#1092). No ale skoro masz ochotę się wychylać i „wpadać do systemu”, to już twoja decyzja.

Znam osoby z DE, które wypełniły Einreiseanmeldung z poprawnym adresem i nigdy nie były sprawdzane. Jak to niektórzy przedmówcy powyżej tutaj napisali: „To są Niemcy i Państwo ufa swoim obywatelom, że udadzą się na samoizolacje” a nie, że wypełnią formularz podając adres WC na Gesundbrunnen. :?


Wiem dobrze, że to nie jest wymagane przy tranzycie, moja koleżanka lecąca do Berlina też o tym wiedziała i nie wypełniła formularza, a skończyło się na tym, że nieogarnięta obsługa lotniska w Grecji siłą ją zatrzymała oczekując Einreiseanmeldung. Samolot poleciał bez niej zanim ktoś wyjaśnił, że faktycznie, to nie jest potrzebne w tranzycie przez Niemcy.

No i co teraz? Jasne, że wypisywanie głupot w jakichkolwiek formularzach, tworzenie kombinacji alpejskich w obchodzeniu obostrzeń jest słabe. Ale chcę tylko lecieć na urlop i z niego bez problemu i stresu wrócić.
_________________
|Malta|Belgia|Szwajcaria|Serbia|Irlandia|Węgry|Filipiny|Portugalia|Estonia|Rumunia|Czechy|Słowacja|Austria|Japonia||Czechy|Korea Południowa|Japonia|Laos|Tajlandia|Hong Kong|Macao|Francja|Panama|Kostaryka|Chile|Boliwia|
Góra
 Profil Relacje PM off
str84peter lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1117 PostWysłany: 19 Maj 2021 16:44 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2077
Loty: 4
Kilometry: 17 154
Krajów: 3 / 1.4%
niebieski
a nie mozna wpisac swoj adres domowy w Polsce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1118 PostWysłany: 20 Maj 2021 11:26 

Rejestracja: 20 Sie 2016
Posty: 16
A jak to wygląda teraz przy odwiedzinach najbliższej rodziny pierwszego stopnia do 72h drogą lądową, bo widzę że nie trzeba wtedy robić testów.

Pytania:
1. Pokrewieństwo jest określane tylko na zasadzie deklaracji podczas rejestracji przyjazdu?
2. Czy zięć i wnuki to też rodzina pierwszego stopnia w Niemczech?
3. Czy w czasie takich odwiedzin można wychodzić poza adres rodziny i np. iść do sklepu?
4. Czy w jednym czasie można zarejestrować u kogoś przyjazd więcej niż jednej rodziny z Polski, czy jest to ograniczone?
5. Rozumiem, że czas jest liczony od przekroczenia granicy niemieckiej do powrotu do Polski?

Jak wygląda sprawa darmowych testów w Kolonii? Jest szansa na zrobienie takiego darmowego testu z polskim dowodem? Jaki jest normalny koszt takiego "parkingowego" testu antygenowego?

Widzę, że też wprowadzili możliwość okazania zaświadczenia o przechorowaniu wystawionego przez lekarza. Jest gdzieś informacja jak to ma wyglądać, aby było akceptowane w Niemczech?

Przepraszam za tyle pytań, ale wszędzie informacje bardzo ogólne, bez jakichkolwiek wyjaśnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1119 PostWysłany: 20 Maj 2021 15:28 

Rejestracja: 20 Mar 2021
Posty: 136
Zbanowany
Najbliższa rodzina w pojęciu tego przepisu to ojciec, matka, siostra. brat.
Test darmowy sobie zrobisz bez problemu /normalna cena 25-30EUR/, jeśli będą wymagali adresu niemieckiego podasz adres rodziny.
Ad.4 to już wygląda jak jakieś naciąganie i stad Twoje pytania ?
Tutaj w wątku masz linki z zwięzłymi informacjami w jez. polskim, angielskim i niemieckim - kliknąć i włączyć myślenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rocca uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1120 PostWysłany: 20 Maj 2021 15:44 

Rejestracja: 20 Sie 2016
Posty: 16
Nic nie naciągane. Zwykły konieczny przyjazd 2 córek do mamy z mężami i dziećmi na zaledwie 2 dni. Ale gdzieś coś widziałem, że niby tylko 2 gospodarstwa domowe mogą spotkać się w jednym czasie, więc nie wiem, czy możemy wszyscy razem zarejestrować tam przyjazd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 92  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group