Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Narodowy Park Jezior Plitwickich
narodowy-park-jezior-plitwickich,1264,11281
Strona 1 z 4

Autor:  alexis [ 15 Mar 2012 14:59 ]
Temat postu:  Narodowy Park Jezior Plitwickich

Dziwi mnie fakt, że nikt nawet nie rozpoczął tematu o pięknej Chorwacji!

Czy ktoś z obecnych był tam w niedawno? Pamiętam, że spędzałam tam wakacje jakieś 12 lat temu i chętnie przypomniałabym sobie detale z tej wycieczki. Pierwszym miejscem, do którego pojechałam był Narodowy Park (piękne wodospady, mosty, dużo roślinności i szlaki turystyczne mające 10 km i więcej!

http://pl.wikipedia.org/wiki/Park_Narod ... litwickich sami zobaczcie :roll:

Autor:  shagrat [ 15 Mar 2012 15:07 ]
Temat postu:  Re: Narodowy Park Jezior Plitwickich

Byłem niecałe 2 lata temu, naprawdę warto, ale w miarę możliwości należy unikać wysokiego sezonu, bo ilość ludzi jest wtedy ogromna, po szlakach idzie się często gęsiego, a na rejs statkiem po jeziorze czeka się 2h.
No i wydaje mi się, że mimo piękna krajobrazu niektórzy mogą być rozczarowani o tyle, że Plitwice to nie jest egzotyka, drzewa jak w Polsce, jeziora jak w Polsce (z dokładnością do kryształowości wody - czegoś takiego nie widziałem). Ale całość robi niesamowity efekt.

Autor:  viscaelbarca [ 15 Mar 2012 15:14 ]
Temat postu:  Re: Narodowy Park Jezior Plitwickich

W październiku zeszłego roku byłem właśnie w tym parku i jak najbardziej każdemu polecam :)
Mimo, że aby tak się udać, musieliśmy wynająć auto w Zadarze, do tego pogoda również nie sprzyjała, gdyż było stosunkowo chłodno, a także fakt, że zapomnieliśmy wziąć ze sobą legitymacji studenckich przez co musieliśmy kupić normalne bilety, które do najtańszych nie należą - przynajmniej dla studentów :)
Ale nikt nie narzekał i każdy był mega zadowolony, park robi ogromne wrażenie, wybraliśmy do przejścia najdłuższą trasę by najwięcej czasu spędzić i jak najwięcej rzeczy zobaczyć.
Wrażenie niesamowite, całą drogę powrotną zachwycaliśmy się jeziorami, i sami z siebie byliśmy dumni, że mimo niesprzyjącej pogody i wysokich kosztów, nie rozmyśliliśmy się z wypadu tam.
Poniżej ciekawy filmik,owszem pełno takich na YT, ale ten uważam że jest naprawdę dobry :)

http://www.wykop.pl/link/1058393/park-narodowy-plitvice/

Autor:  alexis [ 15 Mar 2012 15:44 ]
Temat postu:  Re: Narodowy Park Jezior Plitwickich

Zapomniałam o rejsie statkiem :) Teraz pamiętam nawet miejsce, gdzie zostawiali turystów po drugiej stronie jeziora. Wspomnienia przychodzą jak się ogląda i rozmawia o takich miejscach :)

Autor:  orfik11 [ 15 Mar 2012 16:02 ]
Temat postu:  Re: Narodowy Park Jezior Plitwickich

Do Chorwacji jeżdżę od 2004 r. Cudowny kraj. Wspaniałe widoki i jeszcze wspanialsi ludzie. Mamy już tam przyjaciół bliskich jak rodzina. Mogę również pomóc w rezerwacji apartamentów na Dalmacji Środkowej koło Omiśa. Pozdrawiam

Autor:  falcao5 [ 14 Kwi 2012 12:39 ]
Temat postu:  Re: Narodowy Park Jezior Plitwickich

Mogę prosić o namiar na nocleg w Omisie? Mój adres mailowy tdsi@wp.pl

Autor:  slow [ 16 Kwi 2012 09:17 ]
Temat postu:  Re: Narodowy Park Jezior Plitwickich

witam,
ja również prosiłabym o namiary... k_slowianka@wp.pl
zbieram wszelkie informacje, gdyż w tym roku wakacje zamierzam spędzić właśnie w Chorwacji
zastanawiam się tylko jak się tam wybrać... samochodem w dwie osoby wychodzi trochę drogo (mój samochód pali 8 l, jestem z okolic Katowic), samolotem ok 400 zł (jak się uda) od osoby.. autokarem pewnie tez coś koło tego. Czy ktoś może podpowiedzieć czym podróżował?
A może są osoby z okolic, które również się wybierają w sierpniu (po 10) do Chorwacji samochodem i miałyby ochotę na podróż w 4 osoby?

pozdrawiam

Autor:  Kruger [ 18 Kwi 2012 11:35 ]
Temat postu:  Re: Narodowy Park Jezior Plitwickich

Hej ja bylem 3 lata temu w okolicach Splitu (Primosten), odwiedzilem Split, Zadar + park w Krka, siwetne miejsca polecam kazdemu. Jadac samochodem wez pod uwage ceny autostrad, w Chorwacji musialem zaplacic 30-40 euro za cala podroz plus winieta na Wegry a ta kosztowala okolo 50 zl.

Autor:  neok222 [ 19 Kwi 2012 20:38 ]
Temat postu:  Re: Narodowy Park Jezior Plitwickich

Hej :)
tak się składa, że moja rodzina prowadzi wynajem apartamentów w chorwacji, więc jak coś to zawsze mogę podać namiar
szulc.michal@vp.pl

aa bym zapomniał dodać- w miejscowości Vodice - koło Sibenika, zaraz obok wodaspadów Krka :)

Autor:  suszek [ 19 Kwi 2012 20:48 ]
Temat postu:  Re: Narodowy Park Jezior Plitwickich

poza plitvicami polecam wspominane juz wodospany w Krka :)
i mam kilka filmikow (któtkich) z chorwacji, miłego oglądania
http://www.youtube.com/user/videoirek/v ... =chorwacja

Autor:  kaja45 [ 28 Sie 2012 08:32 ]
Temat postu:  Re: Narodowy Park Jezior Plitwickich

W ostatnim okresie byłem w Plitvicach dwa razy, wchodząc do Parku z innych stron, moje zdjęcia link poniżej, generalnie będąc w Chorwacji warto się tam wybrać i zobaczyć, minusem jest to, że zawsze jest kupa ludzi, dlatego warto wyjść na zwiedzanie jak najwcześniej. Mam jeszcze w planach zwiedzić je późną jesienią.

Plitvice 2009
Plitvice 2011

Autor:  bzdzium [ 19 Sie 2013 13:18 ]
Temat postu:  Re: Narodowy Park Jezior Plitwickich

Wiem, że wątek stary, ale może komuś się przyda - wstąpiliśmy tam w tym roku w drodze do domu (wyjątkowo pojechaliśmy samochodem) i na początku czerwca (12.06), w godzinach popołudniowych (ok. 17) nie było tam o dziwo tłumów. Minęliśmy po drodze jedną wycieczkę Japończyków, a tak to cisza i spokój, chociaż być może akurat zwiedzaliśmy mniej obleganą część Parku, bo poruszaliśmy się tam trochę na wyczucie :P W każdym razie - na pewno warto, widoki są niezapomniane, zapierają dech w piersi :)

Autor:  Gollum [ 22 Lut 2014 14:54 ]
Temat postu:  Re: Narodowy Park Jezior Plitwickich

Mi się zdarzyło być tam w sierpniu. Owszem, ludzi było sporo, do rejsu statkiem kolejka tasiemcowa (ale szybko się rozładowywała), ale dzikich tłumów nie było, ba, zdarzały się miejsca, gdzie było zupełnie pusto

Autor:  Gollum [ 22 Lut 2014 17:45 ]
Temat postu:  Re: Narodowy Park Jezior Plitwickich

no, nie tak bardzo nieopodal; 180 km, co w chorwackich warunkach oznacza co najmniej trzy godziny jazdy (wariant z autostradą 2 godziny)

Autor:  mashacra [ 27 Lut 2014 13:50 ]
Temat postu:  Re: Narodowy Park Jezior Plitwickich

To zależy skąd "180 km", jak ktoś już jest w okolicy Zadaru to spokojnie może wybrać KRKA.
Do jezior 150 km, do wodospadów 110 km.

Od Sibenika w dół to już "bez sensu" jechać nad jeziora.

Krka mogę spokojnie polecić. :)

Autor:  tupungato [ 26 Mar 2014 01:46 ]
Temat postu:  Re: Narodowy Park Jezior Plitwickich

Polecam zarówno Plitvice jak i Krka, oba parki są śliczne!

Autor:  Marcin Jurkiewicz 1 [ 07 Cze 2017 22:47 ]
Temat postu:  Re: Narodowy Park Jezior Plitwickich

Poszukuję lokalnych biur, które organizują wycieczki na jeziora Plitvickie, znacie jakies, istnieją, ktoś korzystał ?

Autor:  jekyll [ 08 Cze 2017 16:21 ]
Temat postu:  Re: Narodowy Park Jezior Plitwickich

@Marcin Jurkiewicz 1 a gdzie będziesz stacjonował? Byłam w Splicie, Zadarze i Dubrowniku i przy głównych deptakach siedzą sprzedawcy wycieczek. Jest ich od wyboru do koloru ;) Nazw niestety nie pamiętam, a cen nie znam, bo nie korzystałam.

Autor:  Marcin Jurkiewicz 1 [ 20 Cze 2017 20:45 ]
Temat postu:  Re: Narodowy Park Jezior Plitwickich

jekyll
Będę w Makarskiej. Znasz orientacyjna cenę ? Chcę zobaczyć jak się to kalkuluje w stosunku do wypożyczenia auta dla 2 osób.

Autor:  kow [ 22 Cze 2017 09:13 ]
Temat postu:  Re: Narodowy Park Jezior Plitwickich

Nie korzystałem ale widziałem takie ogłoszenia cena ok. 500 kun (ze Splitu).

Możesz też popatrzyć na takie biuro: http://romeoandjuliet.hr/offer/plitvice ... onal-park/
osobiście nie korzystałem, ale opinie ma dobre.

Strona 1 z 4 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/