| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Narodowy Park Jezior Plitwickich narodowy-park-jezior-plitwickich,1264,11281 | Strona 1 z 4 |
| Autor: | alexis [ 15 Mar 2012 14:59 ] |
| Temat postu: | Narodowy Park Jezior Plitwickich |
Dziwi mnie fakt, że nikt nawet nie rozpoczął tematu o pięknej Chorwacji! Czy ktoś z obecnych był tam w niedawno? Pamiętam, że spędzałam tam wakacje jakieś 12 lat temu i chętnie przypomniałabym sobie detale z tej wycieczki. Pierwszym miejscem, do którego pojechałam był Narodowy Park (piękne wodospady, mosty, dużo roślinności i szlaki turystyczne mające 10 km i więcej! http://pl.wikipedia.org/wiki/Park_Narod ... litwickich sami zobaczcie | |
| Autor: | shagrat [ 15 Mar 2012 15:07 ] |
| Temat postu: | Re: Narodowy Park Jezior Plitwickich |
Byłem niecałe 2 lata temu, naprawdę warto, ale w miarę możliwości należy unikać wysokiego sezonu, bo ilość ludzi jest wtedy ogromna, po szlakach idzie się często gęsiego, a na rejs statkiem po jeziorze czeka się 2h. No i wydaje mi się, że mimo piękna krajobrazu niektórzy mogą być rozczarowani o tyle, że Plitwice to nie jest egzotyka, drzewa jak w Polsce, jeziora jak w Polsce (z dokładnością do kryształowości wody - czegoś takiego nie widziałem). Ale całość robi niesamowity efekt. | |
| Autor: | viscaelbarca [ 15 Mar 2012 15:14 ] |
| Temat postu: | Re: Narodowy Park Jezior Plitwickich |
W październiku zeszłego roku byłem właśnie w tym parku i jak najbardziej każdemu polecam Mimo, że aby tak się udać, musieliśmy wynająć auto w Zadarze, do tego pogoda również nie sprzyjała, gdyż było stosunkowo chłodno, a także fakt, że zapomnieliśmy wziąć ze sobą legitymacji studenckich przez co musieliśmy kupić normalne bilety, które do najtańszych nie należą - przynajmniej dla studentów Ale nikt nie narzekał i każdy był mega zadowolony, park robi ogromne wrażenie, wybraliśmy do przejścia najdłuższą trasę by najwięcej czasu spędzić i jak najwięcej rzeczy zobaczyć. Wrażenie niesamowite, całą drogę powrotną zachwycaliśmy się jeziorami, i sami z siebie byliśmy dumni, że mimo niesprzyjącej pogody i wysokich kosztów, nie rozmyśliliśmy się z wypadu tam. Poniżej ciekawy filmik,owszem pełno takich na YT, ale ten uważam że jest naprawdę dobry http://www.wykop.pl/link/1058393/park-narodowy-plitvice/ | |
| Autor: | alexis [ 15 Mar 2012 15:44 ] |
| Temat postu: | Re: Narodowy Park Jezior Plitwickich |
Zapomniałam o rejsie statkiem | |
| Autor: | orfik11 [ 15 Mar 2012 16:02 ] |
| Temat postu: | Re: Narodowy Park Jezior Plitwickich |
Do Chorwacji jeżdżę od 2004 r. Cudowny kraj. Wspaniałe widoki i jeszcze wspanialsi ludzie. Mamy już tam przyjaciół bliskich jak rodzina. Mogę również pomóc w rezerwacji apartamentów na Dalmacji Środkowej koło Omiśa. Pozdrawiam | |
| Autor: | falcao5 [ 14 Kwi 2012 12:39 ] |
| Temat postu: | Re: Narodowy Park Jezior Plitwickich |
Mogę prosić o namiar na nocleg w Omisie? Mój adres mailowy tdsi@wp.pl | |
| Autor: | slow [ 16 Kwi 2012 09:17 ] |
| Temat postu: | Re: Narodowy Park Jezior Plitwickich |
witam, ja również prosiłabym o namiary... k_slowianka@wp.pl zbieram wszelkie informacje, gdyż w tym roku wakacje zamierzam spędzić właśnie w Chorwacji zastanawiam się tylko jak się tam wybrać... samochodem w dwie osoby wychodzi trochę drogo (mój samochód pali 8 l, jestem z okolic Katowic), samolotem ok 400 zł (jak się uda) od osoby.. autokarem pewnie tez coś koło tego. Czy ktoś może podpowiedzieć czym podróżował? A może są osoby z okolic, które również się wybierają w sierpniu (po 10) do Chorwacji samochodem i miałyby ochotę na podróż w 4 osoby? pozdrawiam | |
| Autor: | Kruger [ 18 Kwi 2012 11:35 ] |
| Temat postu: | Re: Narodowy Park Jezior Plitwickich |
Hej ja bylem 3 lata temu w okolicach Splitu (Primosten), odwiedzilem Split, Zadar + park w Krka, siwetne miejsca polecam kazdemu. Jadac samochodem wez pod uwage ceny autostrad, w Chorwacji musialem zaplacic 30-40 euro za cala podroz plus winieta na Wegry a ta kosztowala okolo 50 zl. | |
| Autor: | neok222 [ 19 Kwi 2012 20:38 ] |
| Temat postu: | Re: Narodowy Park Jezior Plitwickich |
Hej tak się składa, że moja rodzina prowadzi wynajem apartamentów w chorwacji, więc jak coś to zawsze mogę podać namiar szulc.michal@vp.pl aa bym zapomniał dodać- w miejscowości Vodice - koło Sibenika, zaraz obok wodaspadów Krka | |
| Autor: | suszek [ 19 Kwi 2012 20:48 ] |
| Temat postu: | Re: Narodowy Park Jezior Plitwickich |
poza plitvicami polecam wspominane juz wodospany w Krka i mam kilka filmikow (któtkich) z chorwacji, miłego oglądania http://www.youtube.com/user/videoirek/v ... =chorwacja | |
| Autor: | kaja45 [ 28 Sie 2012 08:32 ] |
| Temat postu: | Re: Narodowy Park Jezior Plitwickich |
W ostatnim okresie byłem w Plitvicach dwa razy, wchodząc do Parku z innych stron, moje zdjęcia link poniżej, generalnie będąc w Chorwacji warto się tam wybrać i zobaczyć, minusem jest to, że zawsze jest kupa ludzi, dlatego warto wyjść na zwiedzanie jak najwcześniej. Mam jeszcze w planach zwiedzić je późną jesienią. Plitvice 2009 Plitvice 2011 | |
| Autor: | bzdzium [ 19 Sie 2013 13:18 ] |
| Temat postu: | Re: Narodowy Park Jezior Plitwickich |
Wiem, że wątek stary, ale może komuś się przyda - wstąpiliśmy tam w tym roku w drodze do domu (wyjątkowo pojechaliśmy samochodem) i na początku czerwca (12.06), w godzinach popołudniowych (ok. 17) nie było tam o dziwo tłumów. Minęliśmy po drodze jedną wycieczkę Japończyków, a tak to cisza i spokój, chociaż być może akurat zwiedzaliśmy mniej obleganą część Parku, bo poruszaliśmy się tam trochę na wyczucie | |
| Autor: | Gollum [ 22 Lut 2014 14:54 ] |
| Temat postu: | Re: Narodowy Park Jezior Plitwickich |
Mi się zdarzyło być tam w sierpniu. Owszem, ludzi było sporo, do rejsu statkiem kolejka tasiemcowa (ale szybko się rozładowywała), ale dzikich tłumów nie było, ba, zdarzały się miejsca, gdzie było zupełnie pusto | |
| Autor: | Gollum [ 22 Lut 2014 17:45 ] |
| Temat postu: | Re: Narodowy Park Jezior Plitwickich |
no, nie tak bardzo nieopodal; 180 km, co w chorwackich warunkach oznacza co najmniej trzy godziny jazdy (wariant z autostradą 2 godziny) | |
| Autor: | mashacra [ 27 Lut 2014 13:50 ] |
| Temat postu: | Re: Narodowy Park Jezior Plitwickich |
To zależy skąd "180 km", jak ktoś już jest w okolicy Zadaru to spokojnie może wybrać KRKA. Do jezior 150 km, do wodospadów 110 km. Od Sibenika w dół to już "bez sensu" jechać nad jeziora. Krka mogę spokojnie polecić. | |
| Autor: | tupungato [ 26 Mar 2014 01:46 ] |
| Temat postu: | Re: Narodowy Park Jezior Plitwickich |
Polecam zarówno Plitvice jak i Krka, oba parki są śliczne! | |
| Autor: | Marcin Jurkiewicz 1 [ 07 Cze 2017 22:47 ] |
| Temat postu: | Re: Narodowy Park Jezior Plitwickich |
Poszukuję lokalnych biur, które organizują wycieczki na jeziora Plitvickie, znacie jakies, istnieją, ktoś korzystał ? | |
| Autor: | jekyll [ 08 Cze 2017 16:21 ] |
| Temat postu: | Re: Narodowy Park Jezior Plitwickich |
@Marcin Jurkiewicz 1 a gdzie będziesz stacjonował? Byłam w Splicie, Zadarze i Dubrowniku i przy głównych deptakach siedzą sprzedawcy wycieczek. Jest ich od wyboru do koloru | |
| Autor: | Marcin Jurkiewicz 1 [ 20 Cze 2017 20:45 ] |
| Temat postu: | Re: Narodowy Park Jezior Plitwickich |
jekyll Będę w Makarskiej. Znasz orientacyjna cenę ? Chcę zobaczyć jak się to kalkuluje w stosunku do wypożyczenia auta dla 2 osób. | |
| Autor: | kow [ 22 Cze 2017 09:13 ] |
| Temat postu: | Re: Narodowy Park Jezior Plitwickich |
Nie korzystałem ale widziałem takie ogłoszenia cena ok. 500 kun (ze Splitu). Możesz też popatrzyć na takie biuro: http://romeoandjuliet.hr/offer/plitvice ... onal-park/ osobiście nie korzystałem, ale opinie ma dobre. | |
| Strona 1 z 4 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |