Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

MŚ 2018 w Rosji
ms-2018-w-rosji,1497,77083
Strona 26 z 155

Autor:  wojtekf93 [ 16 Lis 2017 16:18 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

@marcin14

Jechać do Rosji i jeździć za Chorwacją... Spokojnie jeszcze będzie nie jedna okazja kupić bilety na mecze Polski.

Mi się nie udało dzisiaj nabyć TST3, ale trafiłem o 12:00 G1-G4 w Kaliningradzie. Teraz tylko czekać jak łysy wylosuje kulki z napisami Polska oraz Group G :D

Autor:  Tomy's [ 16 Lis 2017 17:29 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

Tylko nie Polska w Kaliningradzie. Ilość Januszy przekroczyłaby dopuszczalne normy.

Autor:  jacenty1962 [ 16 Lis 2017 17:38 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

-- 16 Lis 2017 17:35 --

kyrtap1992 napisał(a):
Mam pytanko dla osób ogarniających temat darmowych przejazdów pociągami. Załóżmy że trafiamy do grupy F i swoje mecze gramy w 17.06. Moskwa 23.06. Soczi 27.06. Kazań. I teraz moje pytanie ponieważ mam całkiem blisko do Kaliningradu czy nie mając żadnego biletu na mecz w tym mieście będą mógł np. zostawić sobie tam auto i ruszyć pociągiem na Moskwę później z Moskwy na Soczi, dalej na Kazań i z tego Kazania wrócić do Kaliningradu? I drugie pytanko jeśli tak to czy ten pociąg leci przez Litwę/Łotwę czy przez Białoruś i jeśli to drugie to muszę załatwiać jakąś dodatkową wizę tranzytową?


-- 16 Lis 2017 17:38 --

Bezpłatnie pociągami po Rosji mogą podróżować posiadacze biletów (nr request). Najlepiej zalogować się tu: https://tickets.transport2018.com i sprawdzić jakie pociągi i kiedy. Ale zarezerwować można mając kartę ID, a tej bez biletów wyrobić pewnie nie można.

Autor:  kyrtap1992 [ 16 Lis 2017 18:19 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

Tak tak
kolego ja to wszystko wiem tylko czy nie mając biletu na żaden mecz w Kaliningradzie będe mógł ruszyć z tego miasta dalej w Rosje i pózniej do niego wrócić? ;)

Autor:  PePe_888 [ 16 Lis 2017 18:38 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

Będziesz mógł, ale na innych zasadach. Do Obwodu Kaliningradzkiego wjedziesz na podstawie FanID i paszportu, gdyż ta jest ważna przez cały czas trwania mistrzostw.

Nie będziesz mógł skorzystać z bezpłatnego pociągu, gdyż te są dedykowane dla meczów na które masz bilety (do każdego meczu przypisane są pociągi i tylko posiadacze biletów na konkretny mecz mogą aplikować o przejazd tym pociągiem)

Pozostaje zatem kupno biletu na inny pociąg lub szukanie innego transportu do Moskwy.

Autor:  wojtekf93 [ 16 Lis 2017 18:51 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

Mi się wydaje, że mając bilet na mecz w Kaliningradzie będziemy mogli "wrócić" do Moskwy, a potem dalej jeździć po Rosji mając kolejne bilety na mecze.

Autor:  kyrtap1992 [ 16 Lis 2017 19:05 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

Dzięki PePe właśnie o te bezpłatne pociągi mi chodziło ;) To może jeszcze tak dla formalności ostatnio gdzieś wyczytałem że wystarczy dowód żeby wjechać do Rosji z FAN ID, rozumiem że bajka?


Wojtekf93 z tego co pamiętam na początkowych stronach tego tematu to chłopaki co byli na Pucharze Konfederacji mówili że powroty też są darmowymi pociągami ;)

Autor:  turecky [ 16 Lis 2017 19:12 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

Rosja nie jest w Schengen: paszport + FanID; zresztą ja to chyba jestem jakiś staroświecki, bo jak jadę za granicę to biorę paszport; zawsze. Czy to Szwecja, czy Singapur.

Autor:  PePe_888 [ 16 Lis 2017 19:23 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

kyrtap1992:
Dowód osobisty nie jest w Rosji żadnym dokumentem i jest to zwyczajna bzdura. Z doświadczenia wiem, że Rosjanie robią wiele problemów o nic i nawet jak masz wszystkie dokumenty w porządku to i tak może Cię spotkać jakaś nerwowa sytuacja (u mnie się np. zawiesił system na przejściu granicznym... tak na kilka godzin- chodziło o $$$$, a że nie chciałem dać to sobie poczekałem :) )

Odnośnie transportu, wejdź sobie na stronę https://tickets.transport2018.com/free-train/schedule i tam jak klikniesz na wybrany mecz masz pociągi przypisane do niego. Tylko tymi możesz jechać za darmo jak masz oczywiście bilet na ten mecz.

I jeszcze jedno. Kartę kibica radzę zamówić z dostawą do Polski, można się nieźle naciąć i nie być wpuszczonym do Rosji na podstawie potwierdzenia mailowego, że się taką kartę odbierze w Fan-zonie. Jest opcja wysyłki tej karty do PL, trwa to ok. 30 dni. Wszystko znajdziesz na stronie https://www.fan-id.ru/

Pozdrawiam, Paweł.

Autor:  Tomy's [ 16 Lis 2017 19:37 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

@turecky: nie jesteś staroświecki, jesteś normalny. Dokumentem podróży jest paszport.

Na dowód jeździ grupa, która mocno się zdziwi jak w przypadku wojny trzeba będzie wiać np. do Nowej Zelandii. Aaaaaa zapomniałem, oni nie będą wiać

Autor:  dyneck [ 16 Lis 2017 19:57 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

I portal wyczyszczony.

Ja się zastanawiam nad tymi biletami OP - wychodzi mi, ze potrzebowałbym przytyć 30 kg.
W pół roku to możliwe i może być nawet przyjemne :)

A tak na serio z innej beczki to ciężko będzie tą stronkę zautomatyzować. Refresher wyrzuca na stronę początkową,
nie ma bezpośrednich linków do meczy - chyba wciągnęli wnioski z poprzednich sprzedaży.

Autor:  latacz [ 16 Lis 2017 20:02 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

Panowie, czy jest możliwość wjazdu do tej Rosji w okresie mistrzostw bez wizy i bez wykupionego biletu na mecz?
może ktoś zna jakąś sztuczkę?

Autor:  nosun [ 16 Lis 2017 20:04 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

Ale można aplikować o bilet bez paszportu i dopiero mając bilet i Fan-ID go wyrobić?
Bo średnio widzę sens wyrabiania paszportu nie mając pewnego biletu w kieszeni, tym bardziej, że nie podróżuję poza UE.

Autor:  turecky [ 16 Lis 2017 20:20 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

Tak; aplikując na bilet podajesz wszystkie dane - po zakupie biletu masz możliwość zmiany TYLKO numeru paszportu. Więc możesz złożyć zamówienie jak odpalą kolejną fazę i potem zmienić numer paszportu na właściwy. Składając zamówienie wpisz cokolwiek.
Dzisiaj nie można zmienić nic innego poza numerem paszportu; imię, nazwisko, data urodzenia, narodowość nie podlegają edycji.

Autor:  vandzik [ 16 Lis 2017 21:33 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

FAQ stanowi, że:

You cannot transfer your own Ticket, but you can transfer the Tickets from your original Guests to other Guests.

Czy ktoś interesował się, czy pomimo tego istnieje jakaś możliwość przeniesienia prawa do biletu na inną osobę? Nie jestem handlarzem, mam po prostu obawy, że znajomy, na którego koncie trafiliśmy bilety się wykruszy. Co naturalne, chcielibyśmy, by w jego miejsce jechał ktoś inny, we czterech zawsze raźniej. Proszę o poważne odpowiedzi.

Autor:  turecky [ 16 Lis 2017 21:46 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

Jeśli właściciel konta się wykrusza, to tenże właściciel musi zmienić swoje dane osobowe :-)

Autor:  PePe_888 [ 16 Lis 2017 21:53 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

latacz napisał(a):
Panowie, czy jest możliwość wjazdu do tej Rosji w okresie mistrzostw bez wizy i bez wykupionego biletu na mecz?
może ktoś zna jakąś sztuczkę?

latacz: nie ma takiej możliwości. Albo masz bilet i ubiegasz się o FanID, które jest twoją wizą, albo wyrabiasz wizę turystyczną i jedziesz na nią tak jak kiedykolwiek wcześniej.
Swoją drogą ciekawi mnie jedna sprawa- FanID wystarcza do ruchu bezwizowego, ale oficjalnie obowiązek meldunkowy jest, więc trzeba by się zarejestrować, a to też są cyrki i niepotrzebna "rosjo(biuro)-kracja"

Autor:  vandzik [ 16 Lis 2017 22:29 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

turecky napisał(a):
Jeśli właściciel konta się wykrusza, to tenże właściciel musi zmienić swoje dane osobowe :-)


Gdyby to było takie proste, nie formułowałbym takiego pytania. Właściciel konta w portalu biletowym nie może zmienić swoich danych osobowych takich jak imię i nazwisko.

Ponawiam więc pytanie.

Autor:  kamillos13 [ 16 Lis 2017 22:43 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

bardziej się opłaca kupić bilet na jakiś mało rozchwytywany mecz np. na Peru (m.in transport gratis) niż wyrabiać wizę

Autor:  pytel23 [ 16 Lis 2017 22:53 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

Panowie,

Ja mam trochę inne pytanie. W fazie losowania mój ojciec trafil bilety na swoim koncie ale opłacone były moja karta. Na stronie FIFA jest potwierdzenie ale oficjalnie żaden mail nie przyszedł.
Dzisiaj kolega upolowal taki sam pakiet i otrzymał potwierdzenie zakupu na maila od razu.
Czy ktoś z was miał taki sam przypadek, że bilety na koncie są ale maila nie dostał ? Czy myślicie, że FIFA może anulować zamówienie jako, że nie było opłacone kartą właściciela i naliczyć opłatę 10%?

Strona 26 z 155 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/