Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 698 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 35  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Odp: [Malta] Luqa
#101 PostWysłany: 26 Kwi 2013 17:57 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 2555
HON fly4free
Zamówić sobie taksówkę (transfer) do hotelu. Cena zwykle 25 euro. Są też oferty małych firemek że oferują się za 17 euro, może uda ci się takie wygooglować. Jedzie się (gdy nie ma ruchu) około pół godziny. Można też wynająć auto, na Malcie jest to bardzo tanie. Tylko siadając za kierownicą (ops, gdzie jest kierownica?) musisz głośno sobie powtarzać "trzymaj się lewej" oraz na równorzędnym skrzyżowaniu puszczać tych "z lewej", a na rondo wjeżdżać "zgodnie ze wskazówkami zegara". I nie kosić za bardzo krawężników ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Leć do Ameryki Środkowej i zobacz dwa oceany 😮🌊 Bilety do Panamy za 2394 PLN Leć do Ameryki Środkowej i zobacz dwa oceany 😮🌊 Bilety do Panamy za 2394 PLN
Letnia wycieczka bez brania urlopu 😍 Weekend w Sztokholmie za 420 PLN (loty + ⭐⭐⭐⭐ hotel ze śniadaniami) 🇸🇪 Letnia wycieczka bez brania urlopu 😍 Weekend w Sztokholmie za 420 PLN (loty + ⭐⭐⭐⭐ hotel ze śniadaniami) 🇸🇪
Offline
 Temat postu: Re: [Malta] Luqa
#102 PostWysłany: 26 Kwi 2013 17:59 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 993
niebieski
usurper napisał(a):
No właśnie nie ma, albo ślepy jestem :)

Chyba zostaje maltatransfer.com :)


Jeżdżą nocne N11 zSt Julians (San Giljan). To takie centrum nocnych jak dla dziennych Valetta
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: [Malta] Luqa
#103 PostWysłany: 26 Kwi 2013 18:23 

Rejestracja: 05 Wrz 2012
Posty: 72
szumny napisał(a):
Jeżdżą nocne N11 zSt Julians (San Giljan). To takie centrum nocnych jak dla dziennych Valetta


Teoretycznie udaje się złożyć N71 Lotnisko - San Giljan o 00:50 dojazd 01:20, a potem N11 odjazd 02:05 przyjazd 02:25. Trochę chyba jednak za długo, odżałuję 10 Euro na Maltatransfer :)

Ma ktoś z nimi jakieś doświadczenia?
_________________
Istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Ryszard Kapuściński "Podróże z Herodotem"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#104 PostWysłany: 23 Cze 2013 22:45 

Rejestracja: 21 Cze 2013
Posty: 5
Wybieramy sie na malte ekipą 6 osobową we wrzesniu, na 2 czy 3 tygodnie jeszcze nie kupilismy biletów wiec to sie okaże.. Chcielibyśmy podrózować po całej wyspie , powiedzcie mi czy jest możliwość znalezienia noclegów na miejscu , i czy są jakies kwatery prywatne oprócz hoteli dostepne? nie zależy nam na jakis super warunkach , to ma byc miejsce tylko do spania i umycia sie..:P kilka dni w jednym miejscu kilka w drugim itp bardziej chcielibyśmy się zasymilować z miejscową ludnością..:D a i powiedzcie mi czy ktoś sie orientuje ile kosztuje wnajecie samochodu (lepiej rezerwowac na lotnisku czy na miejscu)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#105 PostWysłany: 24 Cze 2013 07:38 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2923
Loty: 154
Kilometry: 151 837
Krajów: 25 / 11.7%
srebrny
Próbowaliście szukać czegoś przez couchsurfing? Chyba nie ma lepszej możliwości asymilacji z miejscowymi ;)

Ja wybieram się na Maltę za miesiąc i z tego co udało mi się ustalić przez internet to najtaniej jest wypożyczyć auto na lotnisku przez pośrednika jak argus czy podobnego. Ale również przyłączam się do pytania jak to jest z pożyczaniem na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#106 PostWysłany: 24 Cze 2013 18:51 

Rejestracja: 03 Mar 2013
Posty: 91
Ja wypożyczałam w Sun Drive Car Rentals http://www.sundrivecarrentalsmalta.com/. Cena: 20 euro/dobę w maju (w tym ubezpieczenie). Nie wiem jak jest w sezonie, czy cena nie będzie wyższa. Bez problemu można wynająć samochód z lotniska lub z lokalnego biura (ja korzystałam z wynajęcia z biura w miejscowości Qawra, niedaleko Bugibba.
_________________
Moje podróże -> http://www.podrozniczo.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: [Malta] Luqa
#107 PostWysłany: 27 Sie 2013 23:05 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 241
niebieski
Jak najtaniej dostać się z lotniska do Bugibba Hotel przylot mamy o 23:15?
i jak najtaniej i najpewniej dostać się na lot powrotny wylot o 8:00?
Czy ewentualnie są inne miejsca blisko morza skąd jest lepsza komunikacja do/z lotniska?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: [Malta] Luqa
#108 PostWysłany: 28 Sie 2013 08:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2013
Posty: 74
usurper napisał(a):
szumny napisał(a):
Jeżdżą nocne N11 zSt Julians (San Giljan). To takie centrum nocnych jak dla dziennych Valetta


Teoretycznie udaje się złożyć N71 Lotnisko - San Giljan o 00:50 dojazd 01:20, a potem N11 odjazd 02:05 przyjazd 02:25. Trochę chyba jednak za długo, odżałuję 10 Euro na Maltatransfer :)

Ma ktoś z nimi jakieś doświadczenia?




Zerknij sobie na Zarb coaches
http://www.zarbcoaches.com/EN.Contact_Details.aspx
Ja z nimi dość często jeździłem i byli ok.
_________________
Nawet najdalsza podróż, zaczyna się od najmniejszego kroku.....

http://www.globtr.blogspot.com


Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: [Malta] Luqa
#109 PostWysłany: 28 Sie 2013 08:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2013
Posty: 74
mercpan napisał(a):
Jak najtaniej dostać się z lotniska do Bugibba Hotel przylot mamy o 23:15?
i jak najtaniej i najpewniej dostać się na lot powrotny wylot o 8:00?
Czy ewentualnie są inne miejsca blisko morza skąd jest lepsza komunikacja do/z lotniska?



Najtaniej to autobusem, ale ostatni jest o 22:35 więc już za późno dla Ciebie:
http://www.arriva.com.mt/summertime

A tak to chyba transfer z zarb coach.
http://www.zarbcoaches.com/EN.Contact_Details.aspx
Jak jest Was więcej to można pomyśleć o prywatnym transporcie z nimi.

Pierwszy autobus z Bugibba jest o 5:35 i jesteś planowo na lotnisku o 6:58. Jak nie masz bagażu rejestrowego, to ja bym ryzykował. Jednak musi to być Twoja decyzja.

W zasadzie wszystkie miejsca są podobnie skomunikowane. Natomiast jeśli szukasz piaszczystej plaży, to pomyśl o Mellieha.
_________________
Nawet najdalsza podróż, zaczyna się od najmniejszego kroku.....

http://www.globtr.blogspot.com


Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#110 PostWysłany: 28 Sie 2013 09:00 

Rejestracja: 28 Sie 2013
Posty: 2
Parę przydatnych informacji i prośba.
Wróciłam z Malty 13 sierpnia. Zatrzymałam sie w miejscowości Qawra w hotelu Clover w apartamencie Superior, który polecam. Z hotelu było niedaleko do pętli autobusowej co jest bardzo ważne na Malcie, gdyż komunikacja z reguły opiera sie na autobusach a te rządzą sie czasem własnymi prawami (szczególnie w sezonie, gdy jest wielu chętnych do przemieszczania się po wyspie). W Buggibie i Qawra jest kilka klubów i dancingów, najwięcej dzieje sie w piątki i w soboty, w tygodniu jest zdecydowanie spokojniej. Centrum imprezowe jest w Pacewille, najlepiej jechać tam ok 21-22 wieczorem i szaleć do rana zmieniając miejsca - jesli sie chce. Buggiba to dobra baza wypadowa na piaszczyste plaże w Melieha, Golden czy Gjan Tufieha oraz na zwiedzanie Mdiny, Ta Qali, Comino i Gozo. W razie pytań proszę o kontakt.
Korzystając z okazji chciałabym zwrócić się do Was o pomoc. Zbieram piasek znad mórz, nad którymi bywam. Niestety celnicy maltańscy zabrali mina lotnisku piasek z Comino z Blue Lagoon i z Gozo z Ramla Bay z bagażu podręcznego. Jestem bardzo zawiedziona i szukam osoby, która pomogłaby mi piasek z Malty zdobyć. Będę wdzięczna za solidną garść piasku z Malty. Na razie na mojej kolekcjonerskiej półce stoi pusta buteleczka. Jeżeli widzielibyście możliwość przewiezienia do Polski piasku lub jego wysłania w kopercie z Malty proszę o informację. Dogadamy szczegóły.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: [Malta] Luqa
#111 PostWysłany: 28 Sie 2013 09:38 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 81
Wybierając autobus nocny doczytajcie rozkład. Oba autobusy jadące pod terminal N71 i N81 kursują tylko w "Friday & Saturday Night". Dodatkowo N81 który według rozkładu jedzie 43 minuty, dowiózł mnie w styczniu z San Julians w 15 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: [Malta] Luqa
#112 PostWysłany: 28 Sie 2013 11:08 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 241
niebieski
Sprawdzał ktoś transfer z tej wyszukiwarki http://www.shuttledirect.com/en/php/air ... direct.php ceny z lotniska do BUGIBBY mają niskie tylko pytanie czy są wiarygodni i przyjada?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: [Malta] Luqa
#113 PostWysłany: 28 Sie 2013 18:53 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 10314
Loty: 1119
Kilometry: 1 113 616
Krajów: 97 / 45.3%
platynowy
Trochę podejrzanie niskie te ceny, w zasadzie taniej niż autobus.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: [Malta] Luqa
#114 PostWysłany: 28 Sie 2013 19:26 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 241
niebieski
mercpan napisał(a):
Sprawdzał ktoś transfer z tej wyszukiwarki http://www.shuttledirect.com/en/php/air ... direct.php ceny z lotniska do BUGIBBY mają niskie tylko pytanie czy są wiarygodni i przyjada?



A może ktoś się skusi przetestować to połączenie do pażdziernika nie koniecznie musi być do Bugibby. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: [Malta] Luqa
#115 PostWysłany: 04 Wrz 2013 18:42 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 5
rafal1976 napisał(a):
Wybierając autobus nocny doczytajcie rozkład. Oba autobusy jadące pod terminal N71 i N81 kursują tylko w "Friday & Saturday Night". Dodatkowo N81 który według rozkładu jedzie 43 minuty, dowiózł mnie w styczniu z San Julians w 15 minut.


A jest jakiś inny sposób wydostania się poza Taxi po godzinie 23 w niedzielę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: [Malta] Luqa
#116 PostWysłany: 04 Wrz 2013 19:09 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1006
niebieski
mercpan napisał(a):
Sprawdzał ktoś transfer z tej wyszukiwarki http://www.shuttledirect.com/en/php/air ... direct.php ceny z lotniska do BUGIBBY mają niskie tylko pytanie czy są wiarygodni i przyjada?

Witam. Czy może ktoś z szanownej podróżniczej braci korzystało z ich usług? Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: [Malta] Luqa
#117 PostWysłany: 09 Wrz 2013 11:49 

Rejestracja: 09 Wrz 2013
Posty: 46
Witam,

czy bilet tygodniowy (ten za 12 euro) jesli kupie przy lotnisku (jesli sie oczywiscie da) to obejmuje transfer linia X3 do Bugibby ? Czy to jest jakas osobna linia i trzeba zaplacic mimo wszystko te 2,5 euro ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: [Malta] Luqa
#118 PostWysłany: 09 Wrz 2013 12:03 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1521
Loty: 402
Kilometry: 577 747
Krajów: 59 / 27.6%
Obejmie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: [Malta] Luqa
#119 PostWysłany: 09 Wrz 2013 12:31 

Rejestracja: 09 Wrz 2013
Posty: 46
Dziękuję za odpowiedź - mam nadzieję że tak będzie :) A czy na lotnisku będę mógł kupić bilet tygodniowy ? Czy może jest możliwość kupna tygodniowego u kierowcy ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: [Malta] Luqa
#120 PostWysłany: 09 Wrz 2013 12:46 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1521
Loty: 402
Kilometry: 577 747
Krajów: 59 / 27.6%
Kupowałem dzienne tylko u kierowców... więc nie pomogę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 698 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 35  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group