Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Kraków - Budapeszt
krakow-budapeszt,1409,51126
Strona 1 z 2

Autor:  jarekrk [ 02 Lip 2014 13:08 ]
Temat postu:  Kraków - Budapeszt

Mam do was pytanie jaki jest możliwie najtańszy transport do Budapesztu w terminie 15.09.2014-18.09.2014, patrząc na loty to w dwie osoby ok 500-600zł zł trzeba liczyć a mniej wyjdzie podróż autem.
PKP to ok 200zł w jedną strone to też chyba dużo jak na tak nie daleką podróż.
Są autokary to chyba najtaniej jest, i tu taki przewoźnik orangeways (120zł w jedną strony za 2 os.)ale znów poczytałem sporo negatywnych opinii o tych liniach i teraz trochę się boję.

Jakieś propozycję?

Autor:  Pawel_T [ 02 Lip 2014 13:15 ]
Temat postu:  Re: Kraków - Budapeszt

jarekrk napisał(a):
Mam do was pytanie jaki jest możliwie najtańszy transport do Budapesztu w terminie 15.09.2014-18.09.2014, patrząc na loty to w dwie osoby ok 500-600zł zł trzeba liczyć a mniej wyjdzie podróż autem.
PKP to ok 200zł w jedną strone to też chyba dużo jak na tak nie daleką podróż.
Są autokary to chyba najtaniej jest, i tu taki przewoźnik orangeways (120zł w jedną strony za 2 os.)ale znów poczytałem sporo negatywnych opinii o tych liniach i teraz trochę się boję.

Jakieś propozycję?

Eurolines.

Autor:  foxten [ 02 Lip 2014 13:18 ]
Temat postu:  Re: Kraków - Budapeszt

hej,

zdecydowanie bardziej od orangeways polecam eurolines.hu
Faktycznie ostatnimi czasy orangeways "niepowaznie" traktuja klientow.

http://www.eurolines.hu/hu/menetrend/ne ... i?search=1
We wrzesniu eurolines jezdzi w: w kazdy poniedziałek, srode, sobote. Ceny biletow w obie strony podobne - okoo 130 PLN.

Autor:  student [ 02 Lip 2014 13:28 ]
Temat postu:  Re: Kraków - Budapeszt

volanbusz.hu
przejazd w dwie strony 15-20.09 kosztuje tylko 7900 HUF/osobę

Co do orangeways to jechałem nimi tydzień temu... Jedynym plusem było to, że przyjechał do Budapesztu na czas ( w drodze powrotnej opóźnienie 45minut). W drodze do Budapesztu przyjechał średnio wysłużony autokar ( nie licz na tego ze zdjęcia na orangeways), mało miejsca na nogi, klimatyzacja średnio dawała radę, brak gniazdek itd. po prostu zwykły autokar.
W drogę powrotną zabrał nas podobny autokar z tym, że miał dodatkową atrakcję- był nieszczelny. Woda się lała do autobusu przez szczeliny między oknami i kapało z sufitu i to nie tylko w jednym miejscu, a na długości połowy autokaru.

Autor:  dji [ 02 Lip 2014 13:48 ]
Temat postu:  Re: Kraków - Budapeszt

Car pooling ewentualnie. Pamiętam, że ostatnio dość sporo osób jeździło na tej trasie. Sprawdź stronki typu blablacar itp.

Autor:  jarekrk [ 02 Lip 2014 13:53 ]
Temat postu:  Re: Kraków - Budapeszt

Dzięki koledzy,

Student ciesze się, że przeczytałem twoja relację na pewno odpuszczam pomarańcze.
Blablacar wychodzi tanio tylko zawsze jest ryzyko czy znajdzie się ktoś w tym terminie co nam zależy a jednak fajnie wychodzi tymi liniamii co podaliście.

Autor:  kevirek [ 11 Lip 2014 19:56 ]
Temat postu:  Re: Kraków - Budapeszt

Miałem okazję podróżować ostatnio Orangeways na trasie Kraków-Budapeszt. O ile na trasie do Budapesztu przyjechał znacznie przed czasem rozkładowym, bo ok. 5:00, tak w drodze powrotnej spóźnił się 40 minut z hakiem, przez co nie zdążyłem na pociąg przesiadkowy i musiałem gonić go autobusem REGIO.

Ogromnym minusem była toaleta, która w obu autokarach (dwóch zupełnie różnych) była po prostu zamknięta na stałe. Świetna sprawa - toaleta na krakowskim MDA zamknięta z racji późnej godziny, więc liczysz chociaż na tę w autokarze. Wsiadasz, a na pytanie o toaletę słyszysz, że najbliższy postój za 3 godziny. :shock: Radzę dobrze zaplanować swoją fizjologię przed podróżą z tym przewoźnikiem :evil:

Mała ilość miejsca na nogi staje się w tej sytuacji pomniejszą niedogodnością...

Autor:  Legion1 [ 12 Lip 2014 22:41 ]
Temat postu:  Re: Kraków - Budapeszt

Mam pytanie, gdzie dokładnie w Budapeszcie zatrzymuje się Eurolines? Daleko od centrum? Będę tam w pon o 22 i zależałoby mi na dotarciu do najbliższego hostelu żeby następnego dnia z rana ruszyć na lotnisko ;)

Autor:  pawelos [ 12 Lip 2014 22:59 ]
Temat postu:  Re: Kraków - Budapeszt

Najtańsze PKP masz za 29euro dzienny i 39e nocny. http://intercity.pl/pl/site/pojedz-za-g ... cyjna.html

Autor:  kubap1 [ 28 Lip 2014 10:08 ]
Temat postu:  Re: Kraków - Budapeszt

Miałem ostatnio okazję pojeździć volanbuszem na trasie KRK-BUD i określę to jako dość ryzykowne połączenie jeżeli macie coś dalej jeszcze. ja miałem do stambułu i trochę trzymałem kciuki by dojechał. I dojechał choć kierowcy momentami dziwnie patrzyli na siebie i na kontrolki. Natomiast z powrotem autobus zdechł zaraz za granicą polską. Kierowcy naprawili go po godzinie.

Autor:  Pawel_T [ 28 Lip 2014 10:24 ]
Temat postu:  Re: Kraków - Budapeszt

kubap1 napisał(a):
Miałem ostatnio okazję pojeździć volanbuszem na trasie KRK-BUD i określę to jako dość ryzykowne połączenie jeżeli macie coś dalej jeszcze. ja miałem do stambułu i trochę trzymałem kciuki by dojechał. I dojechał choć kierowcy momentami dziwnie patrzyli na siebie i na kontrolki. Natomiast z powrotem autobus zdechł zaraz za granicą polską. Kierowcy naprawili go po godzinie.

To wyglada na to, ze zaczeli brac zly przyklad z OrangeWays.

Autor:  kubap1 [ 28 Lip 2014 10:28 ]
Temat postu:  Re: Kraków - Budapeszt

Pawel_T napisał(a):
kubap1 napisał(a):
Miałem ostatnio okazję pojeździć volanbuszem na trasie KRK-BUD i określę to jako dość ryzykowne połączenie jeżeli macie coś dalej jeszcze. ja miałem do stambułu i trochę trzymałem kciuki by dojechał. I dojechał choć kierowcy momentami dziwnie patrzyli na siebie i na kontrolki. Natomiast z powrotem autobus zdechł zaraz za granicą polską. Kierowcy naprawili go po godzinie.

To wyglada na to, ze zaczeli brac zly przyklad z OrangeWays.

Zastanawiam się co z powrotem do Budapesztu. Przyjechaliśmy ok 14:30, a o 15:00 mieli powrót - 7h. Tak pisze na wszelki wypadek, bo sam lubię autobusami podróżować, tylko że w odróżnieniu od lotów, ryzyko awarii, czy opóźnień jest spore. Z KRK nie ma fajnych połączeń do Budapesztu, autobus to fajna alternatywa niemal do centrum Budapesztu.

Autor:  H778 [ 31 Mar 2015 15:36 ]
Temat postu:  Re: Kraków - Budapeszt

Czy jest możliwość zapłaty za bilety z Volanbusza w innej walucie niż HUF?

Autor:  lasan82 [ 31 Mar 2015 15:55 ]
Temat postu:  Re: Kraków - Budapeszt

Zle spojrzałem na datę postu!

Autor:  Zeus [ 31 Mar 2015 16:01 ]
Temat postu:  Re: Kraków - Budapeszt

Powiedzmy ze wszystko kupujesz w ofercie:
PB Kraków-Warszawa-Kraków 4PLN
W6 Warszawa-Budapeszt-Warszawa 78PLN

=82 PLN, parę godzin podróżowania no i tylko podręczny bagaż

Eurolines:
Załącznik:
Budapest.PNG
Budapest.PNG [ 19.92 KiB | Obejrzany 9518 razy ]


5900HUF = 80 PLN, szybciej z Krakowa no i bagaż rejestrowany

Autor:  e-prezes [ 31 Mar 2015 18:42 ]
Temat postu:  Re: Kraków - Budapeszt

W zeszłym roku jechałem Orangem i byłem w lekkim szoku, bo spodziewałem się maszyny jak w Polskim Busie, ale dało radę, choć to był czerwiec. Z powrotem miał opóźnienie jak przedpiszący. Skoro Volanbusz też niehalo to trzeba będzie szukać Euroline, choć te które kursują na wschód to jakieś rewelacyjne nie są.

Autor:  H778 [ 31 Mar 2015 19:25 ]
Temat postu:  Re: Kraków - Budapeszt

Volanbusz to Eurolines.

Autor:  PawelGa [ 05 Maj 2015 18:46 ]
Temat postu:  Re: Kraków - Budapeszt

Volanbusz/Eurolines - mam pytanie do tych, którzy już jechali. Kupując bilet trzeba wpisać numer dowodu osobistego/paszportu. Jak wnikliwie to później sprawdzają? Sytuacja jest taka, że mojej narzeczonej zmieni się numer dowodu i paszportu przed wyjazdem, a bilety chcę kupić wcześniej.

Autor:  rysiekkk [ 04 Sie 2015 12:02 ]
Temat postu:  Re: Kraków - Budapeszt

Aktualnie najtańsza opcja na Budapeszt -> Kraków to Lux Express za 58zł ?

Autor:  Zeus [ 04 Sie 2015 12:06 ]
Temat postu:  Re: Kraków - Budapeszt

Sprawdź eurolines.hu no i ewentualnie (nie polecam) orangeways.hu

Strona 1 z 2 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/