Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Kazbegi - dojazd do/z
kazbegi-dojazd-do-z,1100,45087
Strona 1 z 7

Autor:  aasskkaa [ 10 Gru 2013 12:46 ]
Temat postu:  Kazbegi - dojazd do/z

pod koniec listopada br pierwsza marszrutka do kazbegi z tbilisi jechala o 9 a ostatnia z kazbegi wracala o 17. sugeruje zarezerwowac sobie miejsce jesli ktos bedzie wracal ostatnia albo zjawic sie pol godz przed odjazdem:)

Autor:  lesetoiles [ 13 Kwi 2014 22:22 ]
Temat postu:  Re: Kazbegi - dojazd do/z

Pamiętasz ile bilecik?

Autor:  adik78 [ 13 Kwi 2014 22:33 ]
Temat postu:  Re: Kazbegi - dojazd do/z

lesetoiles napisał(a):
Pamiętasz ile bilecik?

Marszrutka Tbilisi - Kazbegi 10-20 Lari (te 20 Lari było z podobno fotostopami - na własnej skórze nie sprawdzałem)
Taksówka Tbilisi - Kazbegi - Tbilisi 200 Lari
ceny z końcówki marca

Autor:  kawus [ 13 Kwi 2014 22:47 ]
Temat postu:  Re: Kazbegi - dojazd do/z

lesetoiles napisał(a):
Pamiętasz ile bilecik?
lesetoiles napisał(a):
Pamiętasz ile bilecik?


Tbilisi-Kazbegi -10 Gel bezpośrednio, bez zatrzymywania się .
Tbilisi-Kazbegi -15 Gel z postojem w ciekawych miejscach: platforma widokowa na Aragwi, przełęcz Dżwari, twierdza Ananuri nad zbiornikiem Dżwari /polecam wejść na Basztę Szeupowari- piekny widok/.

Autor:  Sudoku [ 13 Kwi 2014 23:34 ]
Temat postu:  Re: Kazbegi - dojazd do/z

Marszrutka - 10, natomiast za taxi z postojami po drodze płaciliśmy stówę.

Autor:  cart [ 14 Kwi 2014 09:46 ]
Temat postu:  Re: Kazbegi - dojazd do/z

Jest jakaś specjalna marszrutka z postojami?

Autor:  kenobi [ 25 Kwi 2014 12:58 ]
Temat postu:  Re: Kazbegi - dojazd do/z

cart napisał(a):
Jest jakaś specjalna marszrutka z postojami?

No właśnie są one jakoś oznaczone czy trzeba się pytać czy ta jest akurat z fotostopem?

Autor:  Washington [ 25 Kwi 2014 13:49 ]
Temat postu:  Re: Kazbegi - dojazd do/z

nie ma czegoś takiego, ale to wszystko kwestia dogadania się z kierowcą - jeśli akurat będą sami turyści to powinien nie robić problemu

Autor:  elwirka [ 25 Kwi 2014 18:31 ]
Temat postu:  Re: Kazbegi - dojazd do/z

Washington napisał(a):
nie ma czegoś takiego, ale to wszystko kwestia dogadania się z kierowcą - jeśli akurat będą sami turyści to powinien nie robić problemu


A szkoda, że nie ma. Chętnie dopłaciłabym więcej.
Z tego co wyczytałam marszrutki jadą całe dwie w ciągu dnia. Dwie tam i dwie z powrotem. Czy dalej tak jest, czy może jednak zwiększyli częstotliwość przejazdów?

Autor:  cart [ 26 Kwi 2014 17:59 ]
Temat postu:  Re: Kazbegi - dojazd do/z

Wróciłem parę dni temu. Jeździ ich na pewno więcej.

Autor:  iwanoof [ 26 Kwi 2014 18:06 ]
Temat postu:  Re: Kazbegi - dojazd do/z

Ja płaciłem 15 lari osoba za taxi z 4-5 postojami na zdjęcia (w sumie ok 1,5 godziny).

Autor:  elwirka [ 26 Kwi 2014 19:28 ]
Temat postu:  Re: Kazbegi - dojazd do/z

iwanoof napisał(a):
Ja płaciłem 15 lari osoba za taxi z 4-5 postojami na zdjęcia (w sumie ok 1,5 godziny).


I to jest chyba najrozsądniejsza propozycja. Jak rozumiem, te 15 to za całość objazdu, a nie że w jedną stronę?!

Autor:  scomin [ 26 Kwi 2014 20:54 ]
Temat postu:  Re: Kazbegi - dojazd do/z

elwirka napisał(a):
I to jest chyba najrozsądniejsza propozycja. Jak rozumiem, te 15 to za całość objazdu, a nie że w jedną stronę?!

Trasa Tbilisi-Stepancminda w jedną stronę liczy 150 kilometrów, zatem chyba nie uważasz, że można ją pokonać w te i wewte w 1,5 godziny zwiedzając jeszcze klasztor Cminda Sameba przy okazji i płacąc 15 lari za "całość objazdu" :shock:

Autor:  iwanoof [ 27 Kwi 2014 13:13 ]
Temat postu:  Re: Kazbegi - dojazd do/z

elwirka napisał(a):
iwanoof napisał(a):
Ja płaciłem 15 lari osoba za taxi z 4-5 postojami na zdjęcia (w sumie ok 1,5 godziny).


I to jest chyba najrozsądniejsza propozycja. Jak rozumiem, te 15 to za całość objazdu, a nie że w jedną stronę?!


15 lari w jedną stronę za osobę (początkowo chciał 25 lari), 1,5h to czas postojów, cały przejazd trwał ok. 5 godzin. Powrót marszrutką za 10 lari.

Autor:  elwirka [ 27 Kwi 2014 15:16 ]
Temat postu:  Re: Kazbegi - dojazd do/z

Dziękuję za dokładne wyłuszczenie sprawy;-)
W sumie chodzi mi o to, by wynająć taksówkę na całość przejazdu w tę i z powrotem, z postojami na zdjęcia. Tak więc jakieś pół dnia pewnie to zajmie. Czy będzie to wspomniane wyżej 100 lari, czy to też była oferta w jedną stronę i muszę liczyć 200 lari?!

Autor:  iwanoof [ 28 Kwi 2014 15:34 ]
Temat postu:  Re: Kazbegi - dojazd do/z

elwirka napisał(a):
Dziękuję za dokładne wyłuszczenie sprawy;-)
W sumie chodzi mi o to, by wynająć taksówkę na całość przejazdu w tę i z powrotem, z postojami na zdjęcia. Tak więc jakieś pół dnia pewnie to zajmie. Czy będzie to wspomniane wyżej 100 lari, czy to też była oferta w jedną stronę i muszę liczyć 200 lari?!


My jechaliśmy w 4 osoby, każda płaciła 15 lari więc jak się dobrze potargujesz to zapłacisz 120 lari w 2 strony za całość (pewnie trochę więcej doliczając postój w Kazbegi).

Autor:  theo [ 23 Maj 2014 21:59 ]
Temat postu:  Re: Kazbegi - dojazd do/z

Jechał ktoś w ciągu ostatnich kilku dni na Kazbegi? Ponoć w zeszłym tygodniu było jakieś osunięcie ziemi na drodze i przejazd jest zablokowany. Może ktoś potwierdzić? Chciałem się wybrać w poniedziałek, ale chyba nic z tego nie będzie...

Autor:  foer [ 25 Maj 2014 11:56 ]
Temat postu:  Re: Kazbegi - dojazd do/z

Byłem tam kilka dni temu. Spokojnie dojedziesz. Lawina błotna zeszła między Kazbegi a granicą z Rosją. Urwało 200 metrów drogi wojennej :shock:

Autor:  elwirka [ 30 Maj 2014 11:05 ]
Temat postu:  Re: Kazbegi - dojazd do/z

Wróciłam z Gruzji i mogę potwierdzić, że jechaliśmy tam dzień czy dwa po osunięciu ziemi i wszystko było przejezdne. A co do cen. Nie trzeba jechać wcale na dworzec z marszrutkami, by wynająć taksówkę. Kombinowanie z jazdą taksówką w jedną stronę, a powrót marszrutką w drugą, też nie bardzo nam odpowiadało. To jest wyprawa (z Tbilisi) na cały dzień. W hostelu zapytaliśmy o możliwość zorganizowania takiej wycieczki. Cena 200 lari. Dużo. Ale na czterech do podziału, to tylko 50 lari na osobę. Młody chłopak przyjechał po nas pod hostel o 9 rano, odwiózł około 19-ej. Czyli jakieś 10 godzin był do naszej dyspozycji. Jechał pewnie, ale bez brawury, jak większość kierowców marszrutek. Obwiózł nas Gruzińską Droga Wojenną, przez Ananuri, Przełęcz Krzyżową, Jezioro Żinwalskie, Kazbegi, aż pod górę na której stoi Cminda Sameba. Kierowca spełniał wszelkie nasze zachcianki. No bo co 5 minut chcieliśmy zatrzymać się na zdjęcia, a tu dłużej, bo ładnie, a tu chcemy wejść, a tu pozwiedzać, a to kawę chcemy wypić, a to obiad zjeść. Do samego klasztoru można wyjść piechotą lub też wynająć samochód terenowy z kierowcą za 50 lari, który wwiezie nam tyłki na górę i po pół godzinie zwiezie w dół. Cała podróż z Tbilisi do Kazbegi i z powrotem bez żadnych zastrzeżeń i we względnej wygodzie. Dla zainteresowanych kontakt do kierowcy (na jego prośbę): Irbeg Khubashvili, Mobile 599730870, Email : i.xubashvili@yahoo.com

Autor:  lesetoiles [ 15 Cze 2014 18:31 ]
Temat postu:  Re: Kazbegi - dojazd do/z

elwirka napisał(a):
W hostelu zapytaliśmy o możliwość zorganizowania takiej wycieczki. Cena 200 lari. Dużo. Ale na czterech do podziału, to tylko 50 lari na osobę. Młody chłopak przyjechał po nas pod hostel o 9 rano, odwiózł około 19-ej.

No u nas to trochę inaczej wyglądało. 120 lari odjazd i przyjazd pod hostel. Mercedes E-klasa, więc wygodny i dużo miejsca na nogi. Tylko, że wyjechaliśmy ok 11-ej, a wrócilismy jakoś koło 18:30.
Kierowca starszy Pan, zna tylko rosyjski, palący jeśli komuś przeszkadza. Jutro wiezie nas na objazd po Kachetii. Jak ktoś chce numer to mogę podać.
elwirka napisał(a):
Do samego klasztoru można wyjść piechotą lub też wynająć samochód terenowy z kierowcą za 50 lari, który wwiezie nam tyłki na górę i po pół godzinie zwiezie w dół.

40, trzeba sie potargować :)

Strona 1 z 7 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/