| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Kanada - eTA kanada-eta,760,82209 | Strona 7 z 13 |
| Autor: | oskiboski [ 06 Gru 2017 15:08 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza / eTA do Kanady |
Bo jest w systemie odprawy pasażerskiej pod nr.paszportu. Sprawa wyjaśniona, wyrok wydany | |
| Autor: | pbak [ 06 Gru 2017 18:14 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza / eTA do Kanady |
Leciałem ostatnio przez Kanadę, z krótkim stopoverem w Toronto i Montrealu. eTA wyrobione parę tygodni przed wylotem, email z potwierdzeniem eTA przyszedł parę minut po podaniu danych na ich stronie. Na żadnym lotnisku nie pytano mnie o żadne wydruki, potwierdzenia itd, wszystko poszło sprawnie (poza dłuuuuuuuugim czekaniem na bagaże w Toronto ale to inna bajka). | |
| Autor: | Fasolkas [ 18 Sty 2018 01:13 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza / eTA do Kanady |
Cześć, wybieram się z rodzinkądo Kanady i muszę wystąpić o wydanie ETA. Mam trochę wątpliwości i może pomożecie mi w tej kwestii. Czy nazwiska i imiona wpisujemy używając polskich liter czy nie wolno ich używać? to samo się tyczy adresu zamieszkania w Polsce. czy wypełniając wniosek o wydanie ETA dla niepełnoletniego dziecka wniosek podipisuje rodzić swoim imieniem i nazwiskiem czy imieniem i nazwiskiem dziecka. MOże pytania troochę głupie ale chcę uniknąć kłopotów przy wejsciu do samolotu. A tak z innej beczki przyrezerwacji lotów przy nazwiskach mogęuzywać polskich liter? | |
| Autor: | krasnal [ 18 Sty 2018 08:51 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza / eTA do Kanady |
Imię i nazwisko zapisujemy tak jak w strefie odczytu maszynowego na paszporcie. Dozwolone są tylko francuskie znaki diakrytyczne: é, è, ë. Podobnie bilety kupuje się bez polskich znaków. | |
| Autor: | Fasolkas [ 18 Sty 2018 10:54 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza / eTA do Kanady |
Dzięki wielkie. A nie wiecie jak z tym podpisem w przypadku skladania wniosły w imieniu dziecka? Na objaśnieniami jest napisane że trzeba wpisać imię i nazwisko osoby w i.inni której się składa wniosek ale dla mnie to trochę dziwne podpisywać się za kogoś. | |
| Autor: | krasnal [ 18 Sty 2018 10:59 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza / eTA do Kanady |
A jak jest w instrukcji: https://www.canada.ca/content/dam/ircc/ ... polish.pdf ? | |
| Autor: | lukasz666 [ 18 Sty 2018 11:14 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza / eTA do Kanady |
Dla mnie ciekawostka - na granicy (lotnisko w Toronto) wszystkie sprawy załatwiałem z maszyną, nie musiałem wypełniać żadnych formularzy (pomimo tego, że samolocie je rozdawali), nikt mnie o nic osobiście nie pytał, tylko Pan odebrał ode mnie papierek, który wcześniej mi wypluła maszyna; | |
| Autor: | Artur76 [ 20 Sty 2018 11:32 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza / eTA do Kanady |
krasnal napisał(a): Miałem że spacją, nie było problemów. Mam ten sam problem i nie wiem co zrobic... na wniosku eTA mam nr paszportu ze spacja....czy ktos kiedys miał jakieś problemy przez to ? | |
| Autor: | cccc [ 20 Sty 2018 20:09 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza / eTA do Kanady |
@Artur76 spoko. | |
| Autor: | Artur76 [ 20 Sty 2018 21:13 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza / eTA do Kanady |
cccc napisał(a): @Artur76 spoko. To znaczy ,ze nie ma to znaczenia! | |
| Autor: | Artur76 [ 21 Sty 2018 13:22 ] |
| Temat postu: | Odprawa ... |
Czy występują problemy ze skanowaniem paszportu do wizy/eTA na Okęciu? | |
| Autor: | miriam [ 21 Sty 2018 13:27 ] |
| Temat postu: | Re: Odprawa ... |
Mogą się zdarzyć,jak skaner odmówi posłuszeństwa | |
| Autor: | Artur76 [ 21 Sty 2018 14:23 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza / eTA do Kanady |
Czy jak zrobilem przerwe w nr paszportu,bede mial problem ze skanowaniem .... szukam tu kogos kto na wniosku eTA mial tak samo i skanowal paszport | |
| Autor: | cccc [ 21 Sty 2018 20:22 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza / eTA do Kanady |
@Artur76, wg. przepisow ma niby znaczenie, ale mysle ze powinno przejsc. Kod: PART 2 (B): Passport details of applicant Be extra careful when you enter your passport information. If you enter the wrong passport number, you may not be able to board your flight to Canada. You may only find out at the airport if you made a mistake. You’ll have to reapply for an eTA. Depending on your situation, it may not be possible to get an eTA at the last minute. Tips to enter your passport number correctly: Enter the passport number that is at the top of the passport information page (the page with your photo). o Do not enter the number on the first page of your passport, or the number at the bottom of the page with your photo. Most passport numbers are 8 to 11 characters long. If the number you plan to enter is much shorter or longer than this, check that you are using the right number. Passport numbers are made up of a combination of letters and numbers. Be extra careful with the letter O and the number 0, and the letter I and the number 1. Don’t enter any special characters (like a hyphen) or spaces. https://www.canada.ca/content/dam/ircc/ ... nglish.pdf Zapytaj na wszelki wypadek w ambasadzie. | |
| Autor: | Artur76 [ 21 Sty 2018 20:32 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza / eTA do Kanady |
LOT lata codziennie do Toronto.... i konsultantka na infolini (z ukrainskim akcentem) uswiadamia mnie ze oni za to nie odpowiadaja tylko straz graniczna....KOMPLETNA BZDURA !!! Pani nie wie,ze to pracownik lotu skanuje paszport na odprawie...a straz graniczna nie ma wgladu w system kanadyjski ... ambasada nic nie wie,przynajmiej ta pani co siedzi na recepcji....drugi telefon do LOTu i juz bez ukrainskich akcentow,ale bez niczego konkretnego....pracownik poszedl gdzies,ale niczego sie nie dowiedzial....WNIOSEK!!!Chyba tylko ja mam ten problem choc lot juz przewiozl pewnie tysiace pasazerow do Kanady od czasu wejscia systemu w zycie.... | |
| Autor: | SPLDER [ 22 Sty 2018 00:05 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza / eTA do Kanady |
Nie ma sensu dzwonić w takiej sprawie na infolinie. Konsultanci nie mają o takich sprawach zielonego pojęcia - trzeba by zapytać jakiegoś agenta na check-in albo gate agenta. | |
| Autor: | Lopezo [ 28 Sty 2018 19:25 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza / eTA do Kanady |
Mam pytanie odnosnie potwierdzenia nr Eta. Skladalem wniosek pol roku temu, numer eta i zaakceptowanie wniosku dostalem po kilku minutach. Problem nastapil teraz, gdy chcialem sprawdzic moj numer w ich systemie. Sprawdzalem na stronie podanej we wniosku (dane wprowadzalem kilkukrotnie, sprawdzalem dokladnie czy nie popelnilem bledu) i nie znajduje mnie w systemie. Czy ktos sie spotkal z czyms takim wczesniej? | |
| Autor: | scomin [ 28 Sty 2018 19:44 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza / eTA do Kanady |
@Lopezo Cytuj: If you have an approved eTA, a 'no match' result may mean that you entered incorrect information on your eTA application form that, if not corrected, could result in you not being able to board their flight to Canada. Link do formularza: https://secure.cic.gc.ca/enquiries-renseignements/canada-case-cas-eng.aspx? If you try again and still see a 'no match' result, use this enquiry form. Under 'Type of application', select 'Electronic Travel Authorization", then "Case Specific Enquiries". | |
| Autor: | cccc [ 28 Sty 2018 19:48 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza / eTA do Kanady |
@Lopezo ETA moze zostac anulowana, nawet jak otrzymales potwierdzenie. Powody moga byc rozne, np. jestes scigany, czy toczy sie przeciwko Tobie postepowanie karne, jak rowniez wynikly jakies niescislosci zwiazane z Twoja aplikacja, czy tez nieprzestrzeganie przepisow zwiazanych z poprzednim pobytem. Pozdr. | |
| Autor: | Lopezo [ 28 Sty 2018 20:05 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza / eTA do Kanady |
Nigdy nie byłem karany, w Kanadzie tez nigdy przedtem nie bylem. Chciałem się wybrać w tym roku po raz pierwszy. Chyba jeszcze raz sprawdzę swoje dane:) | |
| Strona 7 z 13 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |