Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
Offline
#1 PostWysłany: 26 Gru 2022 13:31 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 1449
Loty: 6
Kilometry: 12 016
Krajów: 4 / 1.9%
niebieski
Cześć,

kuzyn mieszkający w Wybrzeżu Kości Słoniowej w Abidjanie (ABJ) zaprasza mnie do siebie. Termin do ustalenia, pewnie luty, marzec lub kwiecień. Mówi, że w kraju nie ma za wiele do obejrzenia, więc byłbym kilka dni, do tygodnia.

Zamierzam wziąć dłuższy urlop i przy okazji zwiedzić też inne kraje, niekoniecznie w Afryce.

Myślałem, że jak już będę w Afryce, to latanie między krajami będzie tanie. Ale okazuje się, że wcale nie :( Chyba, że Skyscanner nie potrafi wyszukiwać takich lotów?

Myślałem, że znajdę sobie tanie loty w "łańcuszku" krajów i przy okazji coś pozwiedzam, ale też nie, bezpośrednie loty Europa-ABJ wychodzą taniej niż ręczne łączenie krajów :(

Nie wiem jak to sobie najlepiej zaplanować. Jak najlepiej wykorzystać fakt, że będę leciał do Abidjanu?


Do ABJ najtaniej lata się przez Maroko Casablanca (CMN). Bezpośrednie loty z Europy są z Francji, ale kosztują 3K PLN.

Poszukałem sobie na Skyscannerze i rozważam takie warianty:

1. najtaniej: 860 zł Wenecja VCE - Casablanca CMN [8h czekania] - ABJ
Minusem(?) jest przylot do ABJ o 3:20, długie czekanie w CMN, czas podróży 16h

Zamiast Wenecji/Włoch można sobie wybrać jakieś inne miejsce startowe, i tak wszystko przechodzi przez tą Casablankę.

2. szybko: 1800 zł Paryż ORY - CMN [1h czekania] - ABJ
Przelot jednymi liniami na jednym bilecie to nie powinno być problemu z przesiadką mam nadzieję, 8h 30m

3. ze zwiedzaniem:
hiszpania/włochy/cokolwiek - CMN: 200-300 zł [kilka dni zwiedzania]
CMN-ABJ: 1200 zł

Z samego ABJ nie ma specjalnie tanich lotów. Poniżej 1000 zł można lecieć do Senegalu, Ghany, Togo, Beninu.

Chyba, że po prostu lot do ABJ nic mi nie daje. I taniej/wygodniej byłoby zwiedzać inne kraje lecąc z Europy?

Na przykład Madagaskar (losowy kierunek) z Włoch to 3000 zł (bezpośredni, 11h), a z Francji 2200 zł (z 1 przesiadką, 17h w sumie). Z ABJ/CMN w ogóle mi nie znajduje takiego połączenia.

Bliżej, np. Etiopia, to z UK 2500 zł (bezpośredni), lub 2100 zł z IT (z przesiadką). Z CMN znajduje 1 lot z przesiadką za 2500 zł...
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Offline
#2 PostWysłany: 26 Gru 2022 13:56 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26093
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Zacznijmy tym, że Afryka nie jest tania, jak ludzie myślą, tym bardziej loty.
Potem sprawdzanie warunków wiz, bo też można sporo na tym stracić
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
piotrkr uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#3 PostWysłany: 26 Gru 2022 19:04 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 1449
Loty: 6
Kilometry: 12 016
Krajów: 4 / 1.9%
niebieski
No tak, plus szczepienia.
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Online
#4 PostWysłany: 26 Gru 2022 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2925
Loty: 1023
Kilometry: 2 238 817
Krajów: 143 / 66.8%
HON fly4free
Jak nie byłeś jeszcze w Czarnej Afryce to raczej nie zrobiłbym pierwszej podróży na wiele tygodni, tym bardziej samemu.
W WKS jest akurat sporo do zobaczenia.
Jak chcesz coś jeszcze to raczej tylko w stronę Ghany. Burkina/Mali obecnie nie są zbyt bezpieczne, a Gwinea i Liberia raczej dla wytrawnego podróżnika.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#5 PostWysłany: 26 Gru 2022 20:51 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 10318
Loty: 1119
Kilometry: 1 113 616
Krajów: 97 / 45.3%
platynowy
Tylko do Ghany chyba ciągle ciężko z wizą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#6 PostWysłany: 26 Gru 2022 21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3613
srebrny
ciężko nie, jest upierdliwa
_________________
Image

kliknij pomógł
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Online
#7 PostWysłany: 26 Gru 2022 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2925
Loty: 1023
Kilometry: 2 238 817
Krajów: 143 / 66.8%
HON fly4free
Na miejscu może być łatwiej...
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8 PostWysłany: 27 Gru 2022 09:30 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 1449
Loty: 6
Kilometry: 12 016
Krajów: 4 / 1.9%
niebieski
cart napisał(a):
W WKS jest akurat sporo do zobaczenia.

Co byś sugerował? Kuzyn mówił, że wiele nie ma i tydzień wystarczy bez problemu.

A wiza do Ghany, to trzeba do Berlina osobiście jechać?
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Online
#9 PostWysłany: 27 Gru 2022 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2925
Loty: 1023
Kilometry: 2 238 817
Krajów: 143 / 66.8%
HON fly4free
Nie byłem jeszcze :)
Wersja minimum to Abidjan, Grand Bassam i Yamoussoukro. Wtedy tydzień starczy.
A masz jeszcze parki, np. Tai. Comoe jest pełny rebeliantów, więc niedostępny. Za to na północy są jeszcze meczety w stylu sudańskim rozsiane po kilku miejscowościach.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group