| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Zegarek zegarek,22,107706 | Strona 2 z 4 |
| Autor: | cccc [ 20 Lut 2017 14:35 ] |
| Temat postu: | Re: Zegarek |
A moze tego typu? https://www.uhr.de/storm-tri-mez-black-47236/bk Cena OK, 3 strefy czasowe, obudowa ze stali szlachetnej i wytrzymuje cisnienie wody do 3 Bar. | |
| Autor: | jasiub [ 20 Lut 2017 15:46 ] |
| Temat postu: | Re: Zegarek |
Jak ma być tanio - to 13$: | |
| Autor: | kamil8710 [ 20 Lut 2017 19:23 ] |
| Temat postu: | Re: Zegarek |
BrunoJ napisał(a): Od Casio się zaczęło. Ja cały czas z opisu nie wiem czy to ma być elegancki zegarek do gajera czy bardziej sportowy, czy outdoorowy. . Użył bym tutaj określenia "sportowa elegancja" żeby pasował zarówno do marynarki jak i t-shirt'u | |
| Autor: | p.wl [ 11 Kwi 2017 14:00 ] |
| Temat postu: | Re: Zegarek |
@kamil8710 Do biura czy na wyjazd wakacyjny polecam np. takie dwa modele Citizena. Promastera kupilem w bardzo dobrej cenie w Japonii rok temu. Od tego czasu wielokrotnie drozszy Tag Carrera Monaco spedza czas wylacznie w szufladzie Promaster Sky Titanium Duratec DLC Eco-Drive (utwardzony tytan), ktory ma analogowy czas UTC na 'dialu' oraz czas swiatowy na dodatkowym wyswietlaczu elektronicznym a takze funkcje pokazywania Home Time na jednym oraz czasu w innej strefie na drugim wyswietlaczu jednoczesnie. WR 200, szafirowe szklo. Bez GPS ale jest Atomic RC, ktory sprawdza sie bez zarzutu (lepiej niz GPS w moim Suunto Cena: 500-700 EUR w zaleznosci od wersji i miejsca zakupu Royal Air Force Red Arrows Eco-Drive, stal nierdzewna, WR 100, analogowy czas UTC oraz strefy czasowe na pierscieniu. Czerwone elementy na tarczy. Cena: do 200 EUR | |
| Autor: | baja [ 11 Kwi 2017 14:50 ] |
| Temat postu: | Re: Zegarek |
Wpisz w google timex expedition vibration alarm, cena powinna zamknąć się w przedziale od 80-300 zł w zależności od promocji. Seria z alarmem wibracyjnym jest bardzo dokładna (odchylenia są minimalne) i wytrzymała. Do tego przeważnie dobrze uszczelniona (do 100 m pod wodą). Cyfry są duże i bardzo czytelne, oczywiście podświetlane, a bateria ciągnie kilka lat. Przeważnie są na silikonowym albo parcianym pasku, wygodne w razie kontaktu z wodą, pływania itd. Masz tam trzy strefy czasowe czytelnie oznaczone T1/T2/T3. Trzy alarmy z możliwością określenia dzienny, roboczy lub weekendowy, chrono i timer oraz okazjonalne alarmy na każdy dzień w roku np. ustawiasz sobie przypomnienie wizyty u lekarza. Fajną rzeczą jest ten dyskretny alarm wibracyjny. Poza tym obsługa jest bardzo intuicyjna i w tym względzie bije na głowę takie wypasione ProTreki od Casio do których potrzebna jest często instrukcja U mnie w urządzeniach mobilnych zegar samoistnie potrafił się przestawiać i było to bardzo irytujące bo te godzinne różnice niby niewielkie i na oko nie do wychwycenia, a realnie komplikowały plan dnia. Co prawda nie korzystałem z zewnętrznej apki wyświetlającej kilka stref ale po prostu sugerowałem się rzutem oka na zegar systemowy. Właśnie wtedy docenia się takie niezależne od nadajników i proste urządzenie na nadgarstku jak zwykły kwarcowy zegarek Jeśli jednak chciałbyś coś bardziej eleganckiego to Casio wypuściło zegarek dedykowany do pracy w różnych strefach i trzeba przyznać, że robi pozytywne wrażenie | |
| Autor: | J.1 [ 11 Kwi 2017 15:25 ] |
| Temat postu: | Re: Zegarek |
Witam , Chciałbym kupić zegarek G-SHOCK MASTERS OF G GULFMASTER GWN1000 lub G-shock Solar Gps Hybrid Waveceptor GPW1000V-1A GPW-1000V-1AER Oba u nas są do kupienia za ok 2,5 tys. Pytanie czy w Tokio w którym będę we wrześniu mogę mieć nadzieję ,że kupię go taniej. Jeśli tak to o ile ? Druga sprawa czy mógłby ktoś ewentualnie podać adres sklepu/ nie wiem outletu w Tokio właśnie, Dzięki. | |
| Autor: | p.wl [ 11 Kwi 2017 16:01 ] |
| Temat postu: | Re: Zegarek |
@J.1 W Tokyo na pewno kupisz taniej. W domach towarowych np. Bic Camera znajdziesz polowki pieter poswiecone zegarkom. Wybor Seiko, Citizenow, Casio ogromny - oczywiscie lacznie z modelami produkowanym tylko na rynek japonski. Dodatkowo obnizki "duty free" (na paszport) oraz przy platnosci karta Visa (kredytowa takze, odwrotnie niz w polskich sklepikach, gdzie preferuja gotowke) - w sumie do kilkunastu % od juz i tak niezlej ceny. -- 11 Apr 2017 15:11 -- baja napisał(a): Wpisz w google timex expedition vibration alarm, cena powinna zamknąć się w przedziale od 80-300 zł w zależności od promocji. [...] Wlasnie OP chcialby cos mniej plastikowego, a te Timexy to raczej na trekkng, nie do biura. | |
| Autor: | cccc [ 11 Kwi 2017 16:30 ] |
| Temat postu: | Re: Zegarek |
J.1 napisał(a): Witam , Chciałbym kupić zegarek G-SHOCK MASTERS OF G GULFMASTER GWN1000 lub G-shock Solar Gps Hybrid Waveceptor GPW1000V-1A GPW-1000V-1AER Oba u nas są do kupienia za ok 2,5 tys. Pytanie czy w Tokio w którym będę we wrześniu mogę mieć nadzieję ,że kupię go taniej. Jeśli tak to o ile ? Druga sprawa czy mógłby ktoś ewentualnie podać adres sklepu/ nie wiem outletu w Tokio właśnie, Dzięki. Proponuje sprawdzic w dzielnicy elektroniki Akihabara w Tokyo, tam gdzie Japonczycy kupuja elektronike i mi doradzali. Czy sporo taniej wyjdzie, nie bylbym tego taki pewny. Ja kupilem kilka lat temu (2008) aparat fotograficzny z tax-free i nie zaplacilem taniej niz w Europie. 2 m-ce pozniej znalazlem ten sam model nawet taniej, bo byla akurat przecena. | |
| Autor: | Anonymous [ 11 Kwi 2017 18:35 ] |
| Temat postu: | Re: Zegarek |
J.1 napisał(a): Witam , Chciałbym kupić zegarek G-SHOCK MASTERS OF G GULFMASTER GWN1000 lub G-shock Solar Gps Hybrid Waveceptor GPW1000V-1A GPW-1000V-1AER Oba u nas są do kupienia za ok 2,5 tys. Pytanie czy w Tokio w którym będę we wrześniu mogę mieć nadzieję ,że kupię go taniej. Jeśli tak to o ile ? Druga sprawa czy mógłby ktoś ewentualnie podać adres sklepu/ nie wiem outletu w Tokio właśnie, Dzięki. Jak bardzo Ci zależy, to w maju będę w Tokio, i mogę sprawdzić ceny paru modeli, bo też będę szukał czegoś dla siebie. | |
| Autor: | J.1 [ 11 Kwi 2017 19:51 ] | ||
| Temat postu: | Re: Zegarek | ||
Jeśli nie będzie do dla Ciebie dużym obciążeniem to byłoby idealnie. Konkretnie chodzi mi o ten model w tej kolorystyce G-Shock Solar Gps Hybrid Waveceptor GPW1000-1A GPW-1000-1AER
| |||
| Autor: | p.wl [ 11 Kwi 2017 20:15 ] |
| Temat postu: | Re: Zegarek |
@cccc @kamil8710 @J.1 Moj Promaster kosztowal w Tokio rownowartosc 1900 zl, w dodatku model na rynek japonski. W Polsce - okolo 3000 zl. W tej chwili jest w zblizonej cenie ~3000 zl (~$650 na ebay), ale oczywiscie zawsze mozna liczyc na przecene. | |
| Autor: | macq91 [ 11 Kwi 2017 20:35 ] |
| Temat postu: | Re: Zegarek |
Osobiście uważam, że nie opłaca się kupować elektroniki, komórek, zegarków w Japonii. Mówię to z doświadczenia bo z powodu pracy mieszkałem w Tokio przez ponad pół roku. Nawet Japończycy latają kupować tego typu rzeczy do Hongkongu czy na Tajwan. Ale to moja opinia. Może i można kupić taniej niż w Polsce tylko ja nie wiedziałem gdzie | |
| Autor: | Anonymous [ 11 Kwi 2017 22:19 ] |
| Temat postu: | Re: Zegarek |
J.1 napisał(a): Jeśli nie będzie do dla Ciebie dużym obciążeniem to byłoby idealnie. Nie będzie, o ile się przypomnisz przez 15 maja na PW. | |
| Autor: | Aga_podrozniczka [ 12 Kwi 2017 00:15 ] |
| Temat postu: | Re: Zegarek |
Wlasnie kupilam taniutki Casio sportowy ze strefami czasowymi i baterią sloneczna. W sam raz na wypady, na delegacje tez przejdzie, tylko w wersji meskiej jest trochę wiekszy. Cene zegarków w Tokio latwo sprawdzić, trzeba zrobic wyszukiwanie na stronie Bic Camera albo Yodobashi. Obie firmy maja mnostwo sklepow na miejscu. Nawet przy samym Shinjuku jest kilka dużych, wcale nie trzeba jechać do Akihabary. Za zakupy powyzej 5tys jenow jest duty free (podatek 8% odpada) i znizka 5% za płatność karta. Bic Camera troche oszukuje z cenami w sklepie, bo od razu pokazuje cene bez podatku, a przy tanich zakupach, nie jest to cena wlasciwa. Yodobashi ma pelne ceny i od tego odejmuje sie podatek i znizke za platnosc karta. Z reguly oba sklepy maja identyczne ceny. Wspomniany wyzej G-shock http://www.yodobashi.com/ec/pd/100000001002337246/ troche inna koncowka modelowa, inny rynek. Elektronika sama w sobie nie jest tansza, ale dzieki duzym sklepom mozna wszystko obejrzec na miejscu. Na dodatek jest ogromny wybór akcesoriow, często tylko na lokalny rynek. Ja zawsze kupuje akcesoria fotograficzne, bo sklepy z takimi rzeczami zniknely juz powierzchni ziemi w Europie, teraz wszystko kupuje sie online, gdzie nie mozna obejrzec, pomacac, przetestowac. | |
| Autor: | p.wl [ 12 Kwi 2017 04:33 ] |
| Temat postu: | Re: Zegarek |
Wspomniany wyzej CASIO GPW 1000 w Tokio bedzie kosztowal ponad 20% mniej (czyli 150-200 EUR) niz w Europie. Jak dla mnie to niezla okazja do korzystnego zakupu. Na drugi koniec swiata specjalnie po taki zegarek nikt raczej nie pojedzie, ale jesli ktos i tak sie wybiera... Ludzie przywoza z wakacji po kilka, kilkanascie butli alkoholu "bo 10 EUR taniej", a co dopiero zegarki. Jesli ktos ma w planach zakup bardziej luksusowego zegarka (Patek, IWC, Breitling, JLC, Rolex, Panerai, Tag etc), polecam sklep Jack Road / Betty Road (osobne butiki dla mezczyzn i kobiet) w Nakano Broadway (duzy wybor - nowe, uzywane oraz klasyki/antyki). I tu owe 20% na zegarku za kilka tys. EUR to juz sporo dla prawie kazdego. | |
| Autor: | J.1 [ 12 Kwi 2017 15:13 ] |
| Temat postu: | Re: Zegarek |
tak sobie liczę wg tego co @Aga_podrozniczka napisała i wychodzi mi ok 2190 zł - raczej nieźle Ale z drugiej strony trafiłem w międzyczasie na zegarek za 2033 zł co już jest mega dobrą ceną : https://zegarownia.pl/zegarek-meski-cas ... oC0Ovw_wcB Tylko tak mi przez myśl przeszło ,że może kupiony w Japonii to i tam wyprodukowany/lepszy | |
| Autor: | Aga_podrozniczka [ 12 Kwi 2017 15:26 ] |
| Temat postu: | Re: Zegarek |
Obawiam sie, ze zegarek bedzie Made in China, niezaleznie gdzie go kupisz. Ja ze swoim dostalam liste serwisow na swiecie i 2 lata gwarancji. | |
| Autor: | p.wl [ 12 Kwi 2017 15:32 ] |
| Temat postu: | Re: Zegarek |
Bardzo wiele modeli sprzedawanych w Japonii to wersje JDM (Japan Domestic Market). JDM sa 'made in Japan'. | |
| Autor: | cccc [ 12 Kwi 2017 22:33 ] |
| Temat postu: | Re: Zegarek |
Kupujac produkty JDM moze byc problem z miedzynarodowa gwarancja, gdyz sa to produkty przeznaczone na rynek w Japonii. | |
| Autor: | baja [ 12 Kwi 2017 23:06 ] |
| Temat postu: | Re: Zegarek |
dual time http://allegro.pl/zegarek-diesel-dz7330 ... 53549.html http://www.ceneo.pl/40504636 | |
| Strona 2 z 4 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |