Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Zakopane
zakopane,1330,17922
Strona 4 z 4

Autor:  Anonymous [ 04 Lut 2016 12:06 ]
Temat postu:  Re: Zakopane

@mashacra pzez 3 dni jadłem w Prymusie więc opinia jest miarodajna.

Restauracji Polana już nie ma w Zakopanem. Pozostała tylko w Poroninie, jeśli ktoś chce się stołować w Polanie musi jechać do Poronina.

Stołówka Prymus ciągle działa i ma się dobrze. Do wyboru są dwa zestawy dnia za 12 złotych. 12 zloty za zupę, II danie i kompot.
To jest typowa szkolna stołówka w I Liceum w Zakopanem przy ulicy Słonecznej 1. Działa od od 8 do 16.
Pozytywnym zaskoczeniem był bardzo duży schabowy, takiego dużego jeszcze nie jadłem. Piersi z kurczaka w sosie śmietanowym też były dwie. Czyli porcje mięsa są naprawdę duże.
Raz był niedogotowany ryż, rozgotowany jest zły ale niedogotowany to też błąd.
Zupa grochowa bardzo dobra, kiełbasy nie żałowali. Rosół był cienki, mogliby nad tym popracować przecież to polska klasyka. Ogólnie zupy pożywne.
Kompot taki sobie, bez owoców.
Klimat stołówkowy, wołanie po numerkach itp.
Toaleta jest bezpłatna.

Podsumowując Stołówka Prymus jest na 5 w swojej kategorii.

PS. @konrad @mashacra jak Wy znajdujecie takie miejsca? Jestem pełen podziwu :)

Autor:  ziolox22 [ 07 Cze 2016 12:27 ]
Temat postu:  Re: Zakopane

Będąc w Zakopanem ciągle odwiedzaliśmy Żabi Dwór :) bardzo dobre dania i cena (obiady dwudaniowe 20 zł).

Autor:  bygones [ 30 Mar 2018 18:04 ]
Temat postu:  Re: Zakopane

Polecam pierogi z bryndzą w restauracji Paradis
Byłam tam kilka razy podczas wyjazdu, serwis do poprawy (zawsze były jakieś błędy w zamówieniu a było nas zazwyczaj 6/8 osób), ale pierogi się same bronią :)

Autor:  tomeeek07 [ 02 Maj 2018 15:32 ]
Temat postu:  Re: Zakopane

Cześć, zaczął się sezon wypasu owiec, więc zapytam, czy macie jakieś sprawdzone miejscówki, gdzie można kupić prawdziwego oscypka w przystępnej cenie?
Najlepiej gdzieś niedaleko od centrum Zakopanego, bo będę tam poruszał się piechotą. :)

Autor:  horacy19 [ 02 Maj 2018 17:14 ]
Temat postu:  Re: Zakopane

Małych oscypków ze 100% owczego mleka się nie produkuje. Mleka owczego jest mało, więc robią z niego duże oscypki (te 100% są pakowane i posiadają "certyfikat") lub mieszają z (najczęściej krowim mlekiem) w średnich.
Do momentu kiedy znajomy baca z mojej wsi pracował, to mogłem polecić
https://goo.gl/maps/2m7tkYFeRXF2
Teraz dalej jest ok, ale gwarancji nie daję.
Z oscypkowych ciekawostek, bardzo dużo, jeżeli nie większość restauracji oscypki kupuje na Słowacji, bo są lepsze jakościowo i... tańsze. Polskie oscypki są sprzedawane głównie w detalu. Wiele pseudo "bacówek" (bud z serkami) kupuje hurtowo na Słowacji i sprzedaje w Polsce :)
Coś jak "wędzarnie" ryb nad morzem, które kupują wędzoną rybę w markecie i sprzedają jako świeżo wędzone :)

Autor:  PawelGa [ 31 Gru 2022 14:09 ]
Temat postu:  Re: Zakopane

Bacówka - Oscypki Maria Zych Ptoś Witów
Mam trochę znajomych pod Tatrami i niemal każdy, jeśli oscyki do domu, dla rodziny - to od Ptośa. Mnie również smakowały i co fajne, od razu zostałem poinformowany, że już po sezonie i mleka owczego w poszczególnych serach jest tyle a tyle. Klimat w bacówce pozytywny, jakoś tak dużo życzliwości. Poczułem, że CI ludzie lubią to co robią. Klienci zaś bacówkę oceniają na Google na 4,9, co myślę, że przy częstej niechęci do górali jest znaczące.

Jedzenie w Zakopanem - jest kilka miejsc z półki wyższe ceny, ale gdzie to jedzenie jest naprawdę warte uszczuplenia portfela - Drukarnia Smaku Cristina (menedżer i somelier w jednym ma bizika na punkcie lokalnych polskich produktów i zwozi je szefowi kuchni z całego kraju), Resturacja Zakopiańska, La Chalet, Resturacja Kiyrnicka By Saguła.

Jest też miejsce legenda z przystępnymi cenami, tuż przy Krupówkach (Kościuszki 3) - Bar Grota.
Jedzenie jest domowe, a za ladą pracują przemiłe panie. W menu Groty między innymi omlet z jagodami i śmietaną, kotlety Gazda i Grota, kaszanka, różne gulasze, krokiety, gołąbki i pierogi. Miałem też szczęście i zjadłem świetne moskole, których większość trafia na sprzedaż do sklepu PSS Społem obok.

Autor:  boots [ 31 Gru 2022 14:14 ]
Temat postu:  Re: Zakopane

Czyli oscypki, które nie są oscypkami?

Autor:  FUX [ 31 Gru 2022 16:12 ]
Temat postu:  Re: Zakopane

Obie Zohyliny zdecydowanie polecam.

Autor:  kubus95 [ 31 Gru 2022 17:07 ]
Temat postu:  Re: Zakopane

Ja w Zako polecam kawiarnię La Mano, zaraz obok jest też Las z pysznym wegańskim/wegetariańskim jedzeniem. Do tego Thai Spot z azjatycką kuchnią. A jak ktoś chce typowo polską kuchnię i niskie ceny to bar u Słonia. Z zewnątrz wyglada niepozornie, ale jedzenie mają naprawdę smaczne.

Autor:  Tabciogaraj [ 03 Sty 2023 22:42 ]
Temat postu:  Re: Zakopane

Ja od siebie, jako mieszkańca rejonu polecę Gazdową Kuźnię. Na dole Krupówek.
Bardzo dobre ceny, solidne porcje no i smacznie.
Posiadają oni menu sezonowe :)

Generalnie zabieram tam wszystkich swoich znajomych spoza Podhala i każdy chwali :)

Autor:  bigosm [ 06 Lis 2025 19:18 ]
Temat postu:  Re: Zakopane

Był ktoś ostatnio? Gdzie teraz dobrze zjeść?

Autor:  FUX [ 06 Lis 2025 19:25 ]
Temat postu:  Re: Zakopane

Zochylyna trzyma poziom. Dwie knajpy w mieście.
Rezerwacje raczej konieczne. O różnych porach roku i dnia raczej pełnawo.

Autor:  ted07 [ 07 Lis 2025 23:54 ]
Temat postu:  Re: Zakopane

Ja, polecam "Da Adamo" ul. Skibówki 32, trochę dalej od centrum, blisko Krzeptówek.
Słynne są żeberka z tej restauracji ale i inne dania są warte polecenia.

Strona 4 z 4 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/