| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Z Panamy do Kostaryki. z-panamy-do-kostaryki,812,179517 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | bigosm [ 25 Lis 2024 22:58 ] |
| Temat postu: | Z Panamy do Kostaryki. |
Hej, mam pytanie; wybieram się z Panamy do Kostaryki z Panama City. Chcę dojechać z Panama City do miasta David a później kierować się w stronę granicy do miasta Paso Canoas? Tam działa piesze przejście granicze? Co dalej z tamtego miasta? Planujemy dostać się do parku narodowego Corcovado, czy z tego miasta jeżdżą jakieś bezpośrednie busy do Puerto Jimenez czy muszę gdzies się przesiadać? Z góry dziękuję za informację i chciałbym przywitać się tutaj na forum:) | |
| Autor: | tetr1s [ 26 Lis 2024 09:50 ] |
| Temat postu: | Re: Z Panamy do Kostaryki. |
Jechałem co prawda w drugą stronę (Kostaryka -> Panama przez Paso Canoas) i spokojnie da się przekroczyć przejście graniczne pieszo. Pamiętaj tylko aby pokazać dokumenty przy wyjeździe z Panamy i wjeździe do Kostaryki oraz sprawdź, czy masz pieczątki w paszporcie + jeśli będziesz w porze deszczowej to zadbaj o coś przeciwdeszczowego, bo takiego deszczu jak w Paso Canoas dawno nie widziałem Co do trasy to możną ją podzielić na następujące odcinki: - Panama City -> David, - David -> Paso Canoas (dostępne są Collectivo), - przekroczenie granicy pieszo, - Paso Canoas -> port / ferry w Golfito, - Golfito - Puerto Jimenez (promem). Z bezpośredniego bus'a z Paso Canoas do Puerto Jimenez nie korzystałem, więc może ktoś inny się podzieli doświadczeniem. Dodatkowo jeśli będziesz miał czas, to będąc w David można wybrać się jeszcze do Boquete i skorzystać z super raftingu, który jest organizowany na rzecze Rio Chiriqui Viejo. | |
| Autor: | Mikolaj2206 [ 26 Lis 2024 11:24 ] |
| Temat postu: | Re: Z Panamy do Kostaryki. |
Co prawda było to w 2018 roku, ale ja zrobiłem następująco 1. Przez wspomniany wyżej David (tam nocowałem) pojechałem na przejście Paso Canoas autobusem. 2. Przeszedłem granicę pieszo (była dość zatłoczona przez autobusy amerykańskich turystów, ale poszło dość sprawnie) 3. Potem przeszedłem pieszo na stronę kostarykańską - tu trzeba uważać bo tak naprawdę to mozna sobie iść i wsiąść w autobus wgłąb Kostaryki bez pieczątki wjazdowej, sam musiałem poszukać okienek granicznych żeby dostać pieczątkę. 4. Wsiadłem do busa i pojechałem do Golfito a stamtąd do Puerto Jimenez łódką. Blisko przystani promowej w Golfito jest supermarket jeśli będzie potrzebny. | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |