| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Z lotniska Phuket z-lotniska-phuket,983,85711 | Strona 3 z 6 |
| Autor: | beithor [ 24 Paź 2016 17:06 ] |
| Temat postu: | Re: Z Lotniska Phuket |
boots napisał(a): Może ktoś ląduje koło południa 25 listopada i będzie brał taxi na zachodnie plaże? dokąd chcesz dojechać? Prawdopodobnie właśnie 25 listopada ląduje według rozkładu o 11:35 i muszę dostać się do Kata. | |
| Autor: | rydzo [ 24 Paź 2016 17:21 ] |
| Temat postu: | Re: Z Lotniska Phuket |
boots napisał(a): Naprawdę nie rozumiesz, o co chodzi? No to może wytłumacz bo chyba nikt poza Tobą Ciebie nie zrozumie ... | |
| Autor: | boots [ 24 Paź 2016 17:57 ] |
| Temat postu: | Re: Z Lotniska Phuket |
@beithor Poszło PW. | |
| Autor: | ret [ 20 Lis 2016 13:18 ] |
| Temat postu: | Re: Z Lotniska Phuket |
W Bangkoku dostępność i ceny taksówek były bardzo dobre, więc byłem lekko zdziwiony sytuacją na wyspie Phuket. Bardzo mało taksówek z taksometrem, w okolicy Surin Beach widziałem może z 10 przez cały dzień. W bardziej popularnych rejonach dostępność jest pewnie większa. Na każdym kroku można znaleść mafijne taksówki z odgórnie ustalonymi cenami. Koszt przejazdu Rassada Pier - Surin Beach to 700THB do 3 osób, busik około 1000THB(z tego co pamiętam kurs bezpośrednio na lotnisko był w tej samej cenie odpowiednio 700 i 1000 +-100THB). Surin Beach - Lotnisko również 700THB. Ceny taksówek z lotniska mogą być trochę wyższe. Oczywiście porównując do dużych polskich miast tragedii nie ma, ale spodziewałem się cen bardziej tajskich niż europejskich. | |
| Autor: | effecto [ 20 Lis 2016 13:29 ] |
| Temat postu: | Re: Z Lotniska Phuket |
@ret dlatego na Phuket najlepiej się dogadać z hotelem do którego jedziesz, taki transfer jest dużo tańszy. Oprócz tego jeżeli myślicie np. o rezerwacji wycieczki na pobliskie wyspy Phi Phi, James Bond etc. polecam biuro które da Wam transfer z lotniska w gratisie. Na początku tego roku skorzystaliśmy z usług biura: jctour-phuket i co ciekawe cena wycieczki byla jak u konkurencji ale po wliczeniu transferu z lotniska wyszła mega na korzyść Pozdr Marcin | |
| Autor: | Komor [ 21 Lis 2016 09:50 ] |
| Temat postu: | Re: Z Lotniska Phuket |
Na chwilę obecną "taxi" czyli mafijna Toyota Camry z lotniska Phuket do Phuket Old Town o godz. 22:30 to 650 THB, stała cena 700 THB, targować się nie chcą. | |
| Autor: | zsexdrcftcftvgy [ 21 Lis 2016 21:09 ] |
| Temat postu: | Re: Z Lotniska Phuket |
Znalazlem kilku private drajverów, wszyscy mają bardzo podobne ceny, ten ponieżej najtanszy. Nie da sie chyba niżej zejść z ceną My price is meter record and plus surcharge 100 Baht. It's around 530+100 Baht. Please contract to me via WhatsApp application +66 9 9252 5422 | |
| Autor: | Komor [ 23 Lis 2016 10:23 ] |
| Temat postu: | Re: Z Lotniska Phuket |
Ciężko zejść, jest zmowa. Radzę zwrócić uwagę na naciągaczy, nasz driver zatrzymał się pod sklepikiem niby zapytać się o adres, choć mówiłem że mam navi, okazało się, że wyskoczyła do nas babka i proponowała nagle promy, mówiąc, że tylko ona może to załatwić, z ciekawości zapytałem o cenę na Phi Phi .... strzeliła 600 THB za osobę Zapewne schemat jak wszędzie, 9 się nie da naciąć a 10 kupi u niej | |
| Autor: | monroe [ 10 Gru 2016 21:42 ] |
| Temat postu: | Re: Z Lotniska Phuket |
Jechaliśmy wczoraj z Phuket Town na lotnisko w Phuket. Umówiliśmy się z kierowcą na 600 THB (za 4 osoby) po czym - o dziwo - on i tak włączył taksometr - wyszło dokładnie 570 THB. Swoją drogą żałuję, że nie wziąłem na niego namiarów. Zrobił tę trasę dokładnie w 50 min. w korkach (piątkowe popołudnie). Czegoś takiego w życiu nie widziałem - zawracanie na pseudoautostradzie, przejeżdżanie na czerwonym świetle, ciągłe miganie światłami na innych kierowców, w korku jazda pod prąd, aby nadrobić czas... Wszystko dlatego, że obiecaliśmy mu napiwek jeśli zdąży na nasz lot | |
| Autor: | Komornick [ 17 Gru 2016 17:06 ] |
| Temat postu: | Re: Z Lotniska Phuket |
Jechałem taksa w godzinach nocnych, po 23. Nie było problemu z taksometrem. Z lotniska do miasta Phuket, zaraz przy przystani wyszło 520 bht, do tego trzeba było doliczyć obowiązkowa opłatę 100 bht za takse 'lotniskowa' płatne na lotnisku | |
| Autor: | akson [ 02 Sty 2017 01:01 ] |
| Temat postu: | Re: Z Lotniska Phuket |
ciekawe kiedy rzad zamierza cos zrobic z ta mafia taxowkowa na Phukecie, to jest jakas paranoja, nie ma drozszego miejsca w TH jesli chodzi o taksowki | |
| Autor: | boots [ 02 Sty 2017 01:04 ] |
| Temat postu: | Re: Z Lotniska Phuket |
Nigdy. Rząd ma teraz na głowie przywracanie dziewiczego wyglądu plaż i eliminowanie zarabiania przez obywateli kasy na nie swoich gruntach. | |
| Autor: | kurak1993 [ 07 Lut 2017 17:32 ] |
| Temat postu: | Phuket Airport a Patong Beach |
W pierwszej kolejności witam wszystkich użytkowników forum F4F 1 maja wylatuję z warszawy liniami AirChina do Phuket (z przesiadką w Pekinie). Jest to moja pierwsza podróż organizowana "na własną rękę". W związku z tym mam szereg pytań. Oczywiście będę je dodawał w odpowiednich tematach, aby nie zaśmiecać A więc pytanie z dziedziny transportu: Planowany przylot do Phuket mam o godzinie 0:30 3 maja, chciałbym dowiedzieć się, jak o tej porze najłatwiej dostać się do mojego hotelu w miejscowości Patong Beach? Czy tylko TAXI wchodzi w grę? Czy może jakiś bezpośredni bus, który zapewne będzie kilkukrotnie tańszą opcją? Proszę o wyrozumiałość i czekam na rzetelne odpowiedzi | |
| Autor: | boots [ 07 Lut 2017 17:57 ] |
| Temat postu: | Re: Z Lotniska Phuket |
@kurak1993 Cytuj: mojego hotelu w miejscowości Patong Beach? Przyjmij wyrazy głębokiego współczucia. Cytuj: jak o tej porze najłatwiej dostać się do mojego hotelu w miejscowości Patong Beach? Taxi, albo pseudo-taxi, albo transport hotelowy - o ile mają. | |
| Autor: | ibartek [ 07 Lut 2017 18:18 ] |
| Temat postu: | Re: Z Lotniska Phuket |
boots napisał(a): Cytuj: Patong Beach? Przyjmij wyrazy głębokiego współczucia. dlaczego? przeciez to prawdziwa, autentyczna Tajlandia | |
| Autor: | RadekZamulacz [ 07 Lut 2017 18:26 ] |
| Temat postu: | Re: Z Lotniska Phuket |
Sami Rosjanie | |
| Autor: | boots [ 07 Lut 2017 19:58 ] |
| Temat postu: | Re: Z Lotniska Phuket |
Nie przesadzaj, że sami - kilku Tajów też widziałem. Wprawdzie głównie to katojowie, ale zawsze... | |
| Autor: | Nicoletta Nicowska [ 07 Sty 2018 18:45 ] |
| Temat postu: | Re: Phuket Airport a Patong Beach |
kurak1993 napisał(a): W pierwszej kolejności witam wszystkich użytkowników forum F4F 1 maja wylatuję z warszawy liniami AirChina do Phuket (z przesiadką w Pekinie). Jest to moja pierwsza podróż organizowana "na własną rękę". W związku z tym mam szereg pytań. Oczywiście będę je dodawał w odpowiednich tematach, aby nie zaśmiecać A więc pytanie z dziedziny transportu: Planowany przylot do Phuket mam o godzinie 0:30 3 maja, chciałbym dowiedzieć się, jak o tej porze najłatwiej dostać się do mojego hotelu w miejscowości Patong Beach? Czy tylko TAXI wchodzi w grę? Czy może jakiś bezpośredni bus, który zapewne będzie kilkukrotnie tańszą opcją? Proszę o wyrozumiałość i czekam na rzetelne odpowiedzi możesz spróbować wziąć taksówkę z graba, tylko, że niestety graby akurat na phuket nie mają możliwości wjazdu na lotnisko, ale do głównej drogi od wyjścia nie jest daleko. my płaciliśmy w okolice patong około 600-700 BTH, czas transportu 1:10, w nocy pewnie będzie koło 50 minut- godziny. | |
| Autor: | rafafi [ 14 Sty 2018 22:09 ] |
| Temat postu: | Re: Z Lotniska Phuket |
Cena taxi na lotnisko Phuket bardzo mi się nie podoba. Chodzi o zasadę - "mam czas, nie mam pieniędzy". Oczywiście czasami nie ma wyjścia. Ale podano w tym wątku link: http://www.airportbusphuket.com/timetable.php który mówi, że za 100THB można na lotnisko pojechać. Przy 2 osobach dalej się opłaca niż taryfa. Ja muszę to jakoś ogarnąć. Przypłynę pewnie do przystani Rassada Pier. Z Google Maps wynika, że to na uboczu i nie wiem czy parkują tam jakieś taxi. Taryfę można tam zamówić. Ktoś tam wsiadał spontanicznie w jakiś transport? Bez zamawiania? Oczywiście nie na lotnisko bo jakbym miał 700THB to inaczej bym sobie życie ułożył Informacyjnie - rozważałem podejście ekstremistyczne. Dostanie się na New Bus terminal. Każdy autobus opuszczający Wyspę Phuket musi przejechać skrzyżowanie które znajduje się około 3km od lotniska. Pytanie ile na tej trasie będzie kosztował bilet (do miejscowości Phang-nga kosztuje 85THB a to jest drugie tyle od lotniska) i oczywiście czy zatrzyma się na tym skrzyżowaniu. Pewnie nikt tego nie przerabiał bo wszyscy szaleją taryfami ale może ktoś tam teraz jest i będzie miał odwagę sprawdzić. | |
| Autor: | smykk23 [ 23 Lut 2018 15:19 ] |
| Temat postu: | Re: Z Lotniska Phuket |
Czy rejestracja w Grab możliwa jest tylko z tajskiego nr? Próbuje na polskim nr to nie przychodzi kod do rejestracji. Jak podepnę kartę w PLN lub EUR to będzie normalnie działało i pobierało równowartość bahtów? W Bangkoku mam lądowanie około 5rano, czy da rade złapać wtedy jakiegoś Graba czy tylko taxi? na Phuket myślałem, żeby podjechać autobusem do miasta Phuket i tam wziąć taxi do hotelu na Chalong Pier, da rade wtedy sporo zaoszczędzić? Według cennika z linku powyżej taxi z lotniska do Chalon 750 bahtów a że ląduje na Phuket około 14 to chyba nie będzie problemu ze złapaniem autobusu? | |
| Strona 3 z 6 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |