| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [PUS] Z lotniska Busan do centrum z-lotniska-busan-do-centrum,994,173958 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | boarding_completed [ 20 Lis 2023 18:07 ] |
| Temat postu: | [PUS] Z lotniska Busan do centrum |
Lotnisko Busan Gimhae International Airport jest oddalone około 20km od centrum na zachód (chociaż Busan jest bardzo rozległe i cięzko mówić o jednym wyraźnym centrum). Jeśli chcemy dostać się w okolice Busan Station, możemy: -skorzystać z samobieżnej kolejki i dojechać do Sasang Station (uwaga, bardzo długi transfer pieszy!), następnie linia metra 2 (zielona) i przesiadka na stacji Seomyeon na linię metra 1 (pomarańczowa) - całość za 2150 KRW i taką opcję wybraliśmy -podjechać autobusem Gangseogu 13 i wysiąść na przystanku Hadan Station, przejść około 0,5 km i przesiąść się na autobus 1001 na przystanku Nakdong Elementary School - alternatywnie autobusem 1009-1 z przesiadką do autobusu 81 lub 167 na przystanku Buam Guocharo - Naver Maps wskazuje płatność 2100 KRW za obie opcje | |
| Autor: | adam1987 [ 28 Lip 2024 10:26 ] |
| Temat postu: | Re: [PUS] Z lotniska Busan do centrum |
Drugą opcję można nieco zmodyfikować i od razu na stacji Hadan przesiąść się z autobusu 13 w pomarańczowe metro, czyli linię numer 1, która zawiezie nas nie tylko w okolice stacji kolejowej, ale również słynnego Jagalchi Market. Przesiadka z metra na autobus jest wygodna, przystanek autobusu znajduje się nad przystankiem metra, a przynajmniej tak to wygląda w przypadku jazdy na lotnisko. Należy tylko pamiętać, że ten autobus 13, to jest autobus podmiejski i wydaje mi się, że tam była jeszcze jakaś literka przy numerze. Jeśli chcemy dojechać w okolice Haeundae Beach, to najlepiej wybrać pierwszą opcję z postu poniżej. Zielona linia metra dojeżdża w okolice plaży, więc mamy tylko jedną przesiadkę. | |
| Autor: | jura5 [ 07 Wrz 2025 14:09 ] |
| Temat postu: | Re: [PUS] Z lotniska Busan do centrum |
Tutaj działa T money? czy mozna karte przykladac jak teraz juz w seulu. Czy Busan ma swoją karte na transport ? | |
| Autor: | Sudoku [ 01 Lut 2026 21:29 ] |
| Temat postu: | Re: [PUS] Z lotniska Busan do centrum |
Podbijam pytanie, tj. jak z płatnością za metro/autobus z lotniska? | |
| Autor: | michalgie [ 03 Lut 2026 11:02 ] |
| Temat postu: | Re: [PUS] Z lotniska Busan do centrum |
Próbuję sobie przypomnieć z 2024 roku. Na pewno nie kupowałem żadnej innej karty czyli albo korzystałem z T-money albo płaciłem odliczoną gotówką. Jak dobrze pamiętam to w metrze za gotówkę można kupić bilet w automatach przed bramkami i tak pewnie kupowałem dla dzieci. | |
| Autor: | Gadekk [ 03 Lut 2026 11:08 ] |
| Temat postu: | Re: [PUS] Z lotniska Busan do centrum |
Listopad 25 - można płacić t-money, a przed peronami są automaty i można zapłacić gotówką | |
| Autor: | szpaczny [ 11 Maj 2026 22:39 ] |
| Temat postu: | Re: [PUS] Z lotniska Busan do centrum |
Można zapłącić gotówką, ale ja miałem problem. Bo najmniejszy banknot miałem 50 000, automaty przyjmują max 10 000 - należy mieć to na uwadze. Przy automacie jest tylko 1 sklepik - gdzie Pani nie chce wymieniać i kieruje do kantoru. A kantor jest czynny bodajże tylko do godziny 19:00 albo max 20 z tego co pamietam. | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |