Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

wypożyczenie samochodu
wypozyczenie-samochodu,730,149179
Strona 1 z 1

Autor:  cart [ 17 Lut 2020 04:22 ]
Temat postu:  wypożyczenie samochodu

Wypożyczałem w GYE.
Szukałem samochodu przez kilka miesięcy, ale ceny były z kosmosu oraz wszędzie limit km dzienny tylko 100 km.
Jak już się pogodziłem z jazdą autobusami, to na kilka dni przed przylotem znalazłem bezpośrednio w Alamo za niecałe 300$ za 6 dni. Nie jakoś tanio, ale z pełnym ubezpieczeniem od wypożyczalni oraz auto klasy kompakt (dostałem SUV Nissana automat).
Z uwagi na to ubezpieczenie, na karcie nie blokowali żadnej dodatkowej kwoty oprócz opłaty za samochód.

Autor:  Jagodzianka57 [ 06 Paź 2021 00:38 ]
Temat postu:  Re: wypożyczenie samochodu

Mam pytanie dotyczące tzw. kultury jazdy po ekwadorskich drogach? Ostra jazda bez trzymanki czy kulturalnie? Jaki stan wypożyczonego samochodu? wybierałeś zawsze hotele z bezpiecznym parkingiem? z góry dzięki za odpowiedź ...

Autor:  cart [ 06 Paź 2021 09:36 ]
Temat postu:  Re: wypożyczenie samochodu

Nie miałem żadnych kłopotów z jazdą, powiedziałbym, że podobnie jak w Polsce.
Samochód był prawie nowy, Alamo chyba niedawno zaczęło tam biznes i flote mieli bardzo dobrą.
Co do parkingu to zawsze stał na ulicy. Miałem full ubezpieczenie, więc jakoś się za bardzo nie przejmowałem.

Autor:  amphi [ 25 Cze 2023 10:59 ]
Temat postu:  Re: wypożyczenie samochodu

Czy ktoś ma może informacje z pierwszej ręki odnośnie nieścisłości w warunkach/oszustw wypożyczalni samochodów w Ekwadorze?

Zrobiłem rezerwację w znanej wypożyczalni Budget w GYE, więc sądziłem, że wszystko powinno pójść dobrze: nielimitowany przebieg, CDW, Theft protection and Third Party Liability, do tego dokupiłem Full Coverage od pośrednika czyli Economy Bookings. Całość wyszła bardzo korzystnie. Czytam jednak opinie o wypożyczalniach i okazje się że powtarzają się tego typu wpisy:

Budget in Guayaquil airport did not honor the terms of my reservation wanting to charge extras for mileage and insurance doubling the rate of my reservation. I had to go to another rental agency for a vehicle.

Zacząłem więc korespondować z Economy Bookings i potwierdzili, że mam nielimitowany przebieg, ale co do ubezpieczenia strasznie kręcą.

You may provide basic insurance (Loss Damage Waiver, Supplemental Liability Insurance) If you have it for your own vehicle or under your credit card.
For current booking you have added Full Coverage insurance from our agency. Full Coverage insurance covers bodywork, glass, tyres and other excess you have to pay, if your rental vehicle has been damaged - which basic insurance may not cover.
Please note that Full Coverage cannot replace the basic insurance/security deposit.

A potem:

Please note basic insurance is not included in your rental
You can add basic insurance at the time of pick up

Nigdzie podczas rezerwacji nic nie pisało o żadnym basic insurance, że należy dokupić. Podczas wypożyczenia samochodu w innych krajach nie spotkałem się z ukrytymi obowiązkowymi opłatami.
No i teraz mam wrażenie, że mam rezerwację pojazdu i kompletnie nie wiem ile ostatecznie zapłacę za wypożyczenie. Ma ktoś doświadczenia w tym zakresie?

Autor:  Lord Sidious [ 14 Lis 2023 00:54 ]
Temat postu:  Re: wypożyczenie samochodu

Też braliśmy Budget w Guayaqil, oddając go w Quito. Generalnie jakiś problemów nie robili, pomijając fakt, że szyba przednia była tak zasyfiona, że sami musieliśmy ją wymyć (bo jak się mgła robiła, niewiele było widać), oraz tego, że nie potrafili zbytnio obsłużyć karty. W efekcie jedną z kart kredytowych nam zablokowali. Ale nie chcieli żadnych dodatkowych ubezpieczeń czy niczego innego wcisnąć. Oddając samochód w Quito okazało się, że ich budka jest czynna do 14:00, a przyjechaliśmy przed 19:00. Trzeba było szukać w innych wypożyczalniach (czynnych) pomocy. Znaleźli w końcu, pana który tam niby stróżował i odbierał samochody. Zadzwonił do GYE upewnić się o warunki i wszystko zamknęli bez problemów.

Autor:  OSK [ 10 Cze 2026 12:54 ]
Temat postu:  Re: wypożyczenie samochodu

Brałem auto w Sixt na lotnisku w Quito. Jedyna opcja ze względnie dobrymi ocenami, które w wielu innych przypadkach były zdecydowanie negatywne, głównie ze względu na wymuszanie wykupienia rzekomo obowiązkowego ubezpieczenia, które nie jest wliczone w cenę. I rzeczywiście tak jest ale w przypadku Sixt wystarczyło odmówić i zostawić blokadę w kwocie ok. 10000USD czym pobiłem swój osobisty rekord w tym temacie

Cena za wynajem podstawowego sedana w dobrym stanie - ok. 200USD za 9 dni. Z ubezpieczeniem chcieli chyba ponad 500USD więc podziękowałem.

Biuro mają w terminalu, odbiór i zwrot auta 5min drogi od lotniska. Sprawdzanie uszkodzeń zajęło dobre pół godziny. Każda nawet, najmniejsza rysa do raportu, który dostałem na maila. Za to przy odbiorze luz, parę fotek, stan paliwa i dziękujemy. Blokada zeszła jeszcze zanim zdążyłem oddać auto

Sama jazda bezproblemowa, kultura jazdy jak już wielokrotnie się przekonałem w różnych dziwnych krajach wyższa niż w Polsce. Stan dróg dobry, ale na progi zwalniające trzeba uważać. Jeździłem po zmroku, też bez większych problemów, w Amazonii akurat za dnia i tam się zdarzają różne niespodzianki na drogach. Niektóre odcinki czasami są płatne ale kwoty rzędu 0,5USD.

Zrobiłem trasę Quito - Cotopaxi - Quilitoa - Riobamba - Banos - Puerto Misahuallí - Quito

Do schroniska pod Cotopaxi da radę wjechać swoim autem, bez większych problemow. Nie trzeba brać jeepa. Pod Chimborazo musi być 4x4 ale tam miałem zaplanowany zjazd rowerem więc się nie przejmowałem. Co na pewno trzeba brać pod uwagę to zamknięcia dróg przez osuwiska ziemi. Zdarzyło mi się to 2 razy. W okolicach Banos (szybko ogarnęli temat) i na powrocie do Quito z Amazonii. I tu już było gorzej bo lawinę błotną usuwali przez 3 godziny, objazdów brak oczywiście.

Warto śledzić profil ministerstwa transportu, na bieżąco pokazują co się dzieje ale oczywiście nie live

https://www.facebook.com/Ecuador.MIT/

Jeszcze jedno - w Quito jest system wjazdu według tablic rejestracyjnych. Mnie to nie dotyczyło bo byłem w weekend i ograniczenia wtedy nie obowiązują.

Autor:  QbaqBA [ 10 Cze 2026 21:09 ]
Temat postu:  Re: wypożyczenie samochodu

O tym ostatnim warto pamiętać, bo w przypadku zatrzymania w czasie jazdy w niewłaściwy dzień w niewłaściwych godzinach odholowują auto na parking i dopiero stamtąd można je odebrać po uiszczeniu opłaty, której co do zasady nie można zapłacić "na miejscu".
Ja się zapomniałem i dobre pół h zajęło mi urabianie policjantów żeby mnie puścili bo inaczej wykolei mi to dramatycznie plany...

Potwierdzam naciągactwo na "obowiązkowe ubezpieczenie" w Europcar.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/