Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Wypożyczenie samochodu
wypozyczenie-samochodu,1438,8490
Strona 1 z 1

Autor:  leprechan [ 10 Sty 2012 18:26 ]
Temat postu:  Wypożyczenie samochodu

Czy ktokolwiek wypożyczał samochód w Finlandii? Może polecić jakąś niedrogą opcję?

Chodzi o okolice Turku, Tampere lub Helsinek, gdyż stamtąd chcę uderzyć na samochodowy trip po Laponii.

Autor:  Oleńka [ 20 Sty 2012 03:32 ]
Temat postu:  Re: Wypożyczenie samochodu

Najtańszą opcją będzie chyba przeprawa promem z własnym samochodem. Wypożyczalnie w Finlandii są masakrycznie drogie :?

Autor:  Wisnia [ 17 Sie 2014 21:01 ]
Temat postu:  Re: Wypożyczenie samochodu

Ktos mial moze jakies doswiadczenia w miedzyczasie? Potrzebuje auto na 6 dni do wypozyczenia w Oulu. Znalazlam Forda Ka :) za 172EUR w Sixt (w tym wliczone jest Out-of-hours fee - odbior w weekend). Da sie cos taniej?

Autor:  Wisnia [ 24 Sie 2014 20:00 ]
Temat postu:  Re: Wypożyczenie samochodu

Znalazlam na necie taki kod do Sixta - HOL2014 - ale zdaje sie nie dzialac, albo nie wiem jak go uzyc. Nie moge nigdzie znalezc warunkow korzystania. Ogarnia ktos?

Autor:  magnat88 [ 24 Sie 2014 20:27 ]
Temat postu:  Re: Wypożyczenie samochodu

Na kartę MC jest 15 Eur zniżki w Sixt.

Autor:  Wisnia [ 25 Sie 2014 12:13 ]
Temat postu:  Re: Wypożyczenie samochodu

Dzieki! Czyli wystarczy zaplacic karta MC i rabat naliczy sie automatycznie, tak? To dotyczy jakies okreslonej wersji jezykowej Sixta/waluty czy obojetnie?

Autor:  loo [ 05 Sty 2017 17:21 ]
Temat postu:  Re: Wypożyczenie samochodu

Wybieram się w 3/4-osobowej grupie do północnej części Laponii. Rozważam wypożyczenie samochodu już na lotnisku w Turku. Jadąc OnniBusem tracę dzień (odjazdy przed lądowaniem samolotu), a w dodatku jest problem z powrotem (jedynie weekendy). Czy zwykłym samochodem osobowym pojeżdżę po północy? Jak wygląda stan dróg w tamtym rejonie? Czy łańcuchy są standardem na wyposażeniu? Czy lepiej może mimo wszystko wypożyczyć samochód w Rovaniemi? Bez samochodu polowanie na zorzę może być niemożliwe.

Autor:  lataczuk [ 05 Sty 2017 17:53 ]
Temat postu:  Re: Wypożyczenie samochodu

- jezdzilem oplem astra - wiec zwyklejszego juz nie ma :). da sie - oczywiscie ostroznosc, snieg to nie jedyny wrog, renifery lubia sie klasc na asfalcie (ktorego powierzchnia jest cieplejsza niz reszta), a spotkanie z takim w nocy moze byc niezbyt przyjemne dla samochodu i jego pasazerow.
- drogi sa dobre i bardzo dobre, moim zdaniem.
- w naszym samochodzie byly kolce - i wydaje mi sie, ze to standard w zimie.
- ja bym bral w Turku.

Autor:  Aga_podrozniczka [ 05 Sty 2017 20:02 ]
Temat postu:  Re: Wypożyczenie samochodu

Wypozyczalam VW Polo w Ivalo, nie pamiętam czy byly kolce. Dalo rade jeździć, ale niektóre odcinki to istna slizgawka, jak wszedzie w zimnych krajach sie zdarza. Jak jezdzisz w Polsce zima, to dasz rade.

Autor:  loo [ 05 Sty 2017 22:54 ]
Temat postu:  Re: Wypożyczenie samochodu

Ogarnąłem wstępnie plan transportu i chyba wygodniej będzie nam jechać pociągiem do Rovaniemi (39+39 EUR) i tam wypożyczyć samochód. Pociąg jedzie nocą, więc nie zmarnujemy 2 dni na sam dojazd na północ, a to jednak ona jest głównym celem. Co ciekawe, w Rovaniemi wypożyczenie tego samego samochodu w FiRent (Focus SW) na 2 dni mniej kosztuje 50 EUR więcej niż w Turku.

Autor:  Brown [ 06 Mar 2018 15:57 ]
Temat postu:  Re: Wypożyczenie samochodu

Aga_podrozniczka napisał(a):
Wypozyczalam VW Polo w Ivalo, nie pamiętam czy byly kolce. Dalo rade jeździć, ale niektóre odcinki to istna slizgawka, jak wszedzie w zimnych krajach sie zdarza. Jak jezdzisz w Polsce zima, to dasz rade.

Na pewno miały kolce. Wszystkie auta wypożyczane zimą w Laponii mają kolce.
Wszystkie drogi przejezdne nawet po opadach śniegu (wiadomo, że jak będzie wielka zamieć to chwilę im zajmie zanim posprzątają).
Na oblodzonych drogach opony z kolcami spisują się znakomicie. W finlandii nikt nie używa łańcuchów na koła właśnie z uwagi na powszechnośc opon z kolcami.
Nie ma co się przejmować jazdą w Laponii. Jak wyżej, ktoś kto jeździ zimą po Polsce to NA PEWNO poradzi sobie w Laponii.

Autor:  Sz@lony [ 01 Sty 2019 19:17 ]
Temat postu:  Re: Wypożyczenie samochodu

Brown napisał(a):
Na pewno miały kolce. Wszystkie auta wypożyczane zimą w Laponii mają kolce.


Chyba mówimy o alternatywnych Finlandiach. Niecały miesiąc temu wypożyczyłem Seata Toledo w AVIS w Ivalo i nie miał żadnych kolców. Po drugie, cena 40 EUR/dzień, to przecież nie jest jakoś wybitnie drogo. I po trzecie, jazda po tak oblodzonych i zaśnieżonych drogach, gdzie inne auto spotykasz raz na 20 minut jazdy, wymaga dużej ostrożności, większej niż w warunkach polskiej zimy! Trzeba też pamiętać o odległości do jakichkolwiek szpitali.

Autor:  Raven [ 09 Lut 2020 12:13 ]
Temat postu:  Re: Wypożyczenie samochodu

Będę pożyczał auto na lotnisku w Turku. Ktoś ma jakieś doświadczenia z Hertzem na tym lotnisku?

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/