| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Wypożyczenie samochodu wypozyczenie-samochodu,1438,8490 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | leprechan [ 10 Sty 2012 18:26 ] |
| Temat postu: | Wypożyczenie samochodu |
Czy ktokolwiek wypożyczał samochód w Finlandii? Może polecić jakąś niedrogą opcję? Chodzi o okolice Turku, Tampere lub Helsinek, gdyż stamtąd chcę uderzyć na samochodowy trip po Laponii. | |
| Autor: | Oleńka [ 20 Sty 2012 03:32 ] |
| Temat postu: | Re: Wypożyczenie samochodu |
Najtańszą opcją będzie chyba przeprawa promem z własnym samochodem. Wypożyczalnie w Finlandii są masakrycznie drogie | |
| Autor: | Wisnia [ 17 Sie 2014 21:01 ] |
| Temat postu: | Re: Wypożyczenie samochodu |
Ktos mial moze jakies doswiadczenia w miedzyczasie? Potrzebuje auto na 6 dni do wypozyczenia w Oulu. Znalazlam Forda Ka | |
| Autor: | Wisnia [ 24 Sie 2014 20:00 ] |
| Temat postu: | Re: Wypożyczenie samochodu |
Znalazlam na necie taki kod do Sixta - HOL2014 - ale zdaje sie nie dzialac, albo nie wiem jak go uzyc. Nie moge nigdzie znalezc warunkow korzystania. Ogarnia ktos? | |
| Autor: | magnat88 [ 24 Sie 2014 20:27 ] |
| Temat postu: | Re: Wypożyczenie samochodu |
Na kartę MC jest 15 Eur zniżki w Sixt. | |
| Autor: | Wisnia [ 25 Sie 2014 12:13 ] |
| Temat postu: | Re: Wypożyczenie samochodu |
Dzieki! Czyli wystarczy zaplacic karta MC i rabat naliczy sie automatycznie, tak? To dotyczy jakies okreslonej wersji jezykowej Sixta/waluty czy obojetnie? | |
| Autor: | loo [ 05 Sty 2017 17:21 ] |
| Temat postu: | Re: Wypożyczenie samochodu |
Wybieram się w 3/4-osobowej grupie do północnej części Laponii. Rozważam wypożyczenie samochodu już na lotnisku w Turku. Jadąc OnniBusem tracę dzień (odjazdy przed lądowaniem samolotu), a w dodatku jest problem z powrotem (jedynie weekendy). Czy zwykłym samochodem osobowym pojeżdżę po północy? Jak wygląda stan dróg w tamtym rejonie? Czy łańcuchy są standardem na wyposażeniu? Czy lepiej może mimo wszystko wypożyczyć samochód w Rovaniemi? Bez samochodu polowanie na zorzę może być niemożliwe. | |
| Autor: | lataczuk [ 05 Sty 2017 17:53 ] |
| Temat postu: | Re: Wypożyczenie samochodu |
- jezdzilem oplem astra - wiec zwyklejszego juz nie ma - drogi sa dobre i bardzo dobre, moim zdaniem. - w naszym samochodzie byly kolce - i wydaje mi sie, ze to standard w zimie. - ja bym bral w Turku. | |
| Autor: | Aga_podrozniczka [ 05 Sty 2017 20:02 ] |
| Temat postu: | Re: Wypożyczenie samochodu |
Wypozyczalam VW Polo w Ivalo, nie pamiętam czy byly kolce. Dalo rade jeździć, ale niektóre odcinki to istna slizgawka, jak wszedzie w zimnych krajach sie zdarza. Jak jezdzisz w Polsce zima, to dasz rade. | |
| Autor: | loo [ 05 Sty 2017 22:54 ] |
| Temat postu: | Re: Wypożyczenie samochodu |
Ogarnąłem wstępnie plan transportu i chyba wygodniej będzie nam jechać pociągiem do Rovaniemi (39+39 EUR) i tam wypożyczyć samochód. Pociąg jedzie nocą, więc nie zmarnujemy 2 dni na sam dojazd na północ, a to jednak ona jest głównym celem. Co ciekawe, w Rovaniemi wypożyczenie tego samego samochodu w FiRent (Focus SW) na 2 dni mniej kosztuje 50 EUR więcej niż w Turku. | |
| Autor: | Brown [ 06 Mar 2018 15:57 ] |
| Temat postu: | Re: Wypożyczenie samochodu |
Aga_podrozniczka napisał(a): Wypozyczalam VW Polo w Ivalo, nie pamiętam czy byly kolce. Dalo rade jeździć, ale niektóre odcinki to istna slizgawka, jak wszedzie w zimnych krajach sie zdarza. Jak jezdzisz w Polsce zima, to dasz rade. Na pewno miały kolce. Wszystkie auta wypożyczane zimą w Laponii mają kolce. Wszystkie drogi przejezdne nawet po opadach śniegu (wiadomo, że jak będzie wielka zamieć to chwilę im zajmie zanim posprzątają). Na oblodzonych drogach opony z kolcami spisują się znakomicie. W finlandii nikt nie używa łańcuchów na koła właśnie z uwagi na powszechnośc opon z kolcami. Nie ma co się przejmować jazdą w Laponii. Jak wyżej, ktoś kto jeździ zimą po Polsce to NA PEWNO poradzi sobie w Laponii. | |
| Autor: | Sz@lony [ 01 Sty 2019 19:17 ] |
| Temat postu: | Re: Wypożyczenie samochodu |
Brown napisał(a): Na pewno miały kolce. Wszystkie auta wypożyczane zimą w Laponii mają kolce. Chyba mówimy o alternatywnych Finlandiach. Niecały miesiąc temu wypożyczyłem Seata Toledo w AVIS w Ivalo i nie miał żadnych kolców. Po drugie, cena 40 EUR/dzień, to przecież nie jest jakoś wybitnie drogo. I po trzecie, jazda po tak oblodzonych i zaśnieżonych drogach, gdzie inne auto spotykasz raz na 20 minut jazdy, wymaga dużej ostrożności, większej niż w warunkach polskiej zimy! Trzeba też pamiętać o odległości do jakichkolwiek szpitali. | |
| Autor: | Raven [ 09 Lut 2020 12:13 ] |
| Temat postu: | Re: Wypożyczenie samochodu |
Będę pożyczał auto na lotnisku w Turku. Ktoś ma jakieś doświadczenia z Hertzem na tym lotnisku? | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |