| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Wypożyczenie auta wypozyczenie-auta,553,180654 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | bim-bam [ 12 Lut 2025 16:08 ] |
| Temat postu: | Wypożyczenie auta |
Wypożyczyłem auto z Europcar na lotnisku Manzini (SHO) najtańszy jaki mieli w ofercie. Na miejscu dostałem upgrade i odebrałem Kia Pegas, zamiast VW Polo. Rezerwacje zrobiłem ok. tygodnia przed odbiorem przez apkę trip.com bo myślałem, że wskoczy mi bonus. Okazało się, że był on dedykowany tylko brytyjskim paszportom. Cenowo wyglądało podobnie przez trip.com jak i przez stronę Europcar ale pozostałem przy apce bo w niej było info, że płatność może być przy użyciu karty debetowej oraz kilometry były bez limitu. Wybrałem dodatkowe ubezpieczenie aby obniżyć depozyt. Na miejscu nie uznawali ubezpieczenia od pośrednika i potraktowali to jako wypożyczenie bez ubezpieczenia. W umowie depozyt miał wynieść od 7200 do 23000ZAR, a na karcie zablokowali mi tylko 3500ZAR (ok. 770zł). Płatność kartą debetową (wybita MC kantoru Alior Banku). Przez trip.com płaciłem tylko za ubezpieczenie, a reszta miała być w wypożyczalni ale ostatecznie kwotę za wynajem potracili z depozytu. Resztę depozytu odblokowali 14. dnia od zablokowania. Zwrot auta bezproblemowy. Żadnych dodatkowych opłat nie było mimo otrzymania SMS-u o przekroczeniu prędkości o 21km. Auto na 3 dni wyniosło mnie 504zł z ubezpieczeniem - bez niego byłoby połowę taniej. Drogi mają generalnie dobre ale czasem zdarzają się dziury. | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |