| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Wypłata gotówki / kantory wyplata-gotowki-kantory,603,169467 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | lendziro [ 27 Sty 2023 12:44 ] | ||
| Temat postu: | Wypłata gotówki / kantory | ||
Na lotnisku w Ugandzie EBB będą namawiać do wymiany waluty już na hali odbioru bagażu przy taśmach. Polecam wymienić niewielką ilość np na Taxi i negocjować kursy przechodząc po wszystkich budach . Generalnie trochę lepsze kursy są na mieście niż na lotnisku. W Ugandzie bardzo sprawdzają stan banknotów USD i ich rocznik. Generalnie jak są pogięte uszkodzone nie ma mowy aby ktoś przyjął zarówno w kantorze jak i hotelu czy biurze turystycznym czy płacąc prywatnie za nocleg. TYLKO najnowsze wersje banknotów są przyjmowane !! Była tak sytuacja śmieszna ze w knajpie za miły serwis kumpel chciał dać 4 USD w banknotach 1 dolarowych. Kelnerka przyszła po chwili i oddała napiwek mówiąc ze to stare wersje banknotów i ona tego nie chce bo nigdzie nie wymieni Co do bankomatów : Bankomaty sieci banku DTB są na tę chwilę bez prowizyjne (podobnie w Kenii też bez prowizji). Polecam szukać i tam wymieniać , niestety brak na lotnisku
| |||
| Autor: | Roku [ 25 Gru 2024 19:41 ] |
| Temat postu: | Re: Wypłata gotówki / kantory |
Potwierdzam z banknotami USD, starych banknotów nie ma sensu nawet brać, aczkolwiek na mieście spotkaliśmy tylko minimalnie wyższy niż na lotnisku kurs (3600 UGX lotnisko, 3650 w Kampali). Na lotnisku wymieniali z powrotem za 3800. Spokojnie do wymiany można wziąć euro, akceptują w punktach wymiany bez problemu a i kurs też mniej więcej się zgadza. | |
| Autor: | bepa22 [ 29 Sty 2026 21:24 ] |
| Temat postu: | Re: Wypłata gotówki / kantory |
Stan na I 2026. Jeśli chodzi o bankomaty to tak: DTB - prowizja 5750 (ale nie ma o tym informacji na ekranie - dopiero na potwierdzeniu jest info o prowizji) - więc chamski numer ale i tak chyba najniższa prowizja. DFCU - prowizja 11500 - akceptowal tylko Visę, MC nie przyjmował. Stanbic Bank - prowizja 25k. Jeśli chodzi o wymianę USD w Entebbe: https://maps.app.goo.gl/pYTW26VQ29axDjYK7 W tej okolicy był najlepszy kurs. Tam jest kilka zmieniarek. Ja na stacji benzynowej zmieniałem. W okolicy Imperial mall i Victoria mall trochę gorsze kursy. | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |