| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Wynajem samochodu wynajem-samochodu,759,67122 | Strona 3 z 5 |
| Autor: | jaco027 [ 10 Lis 2017 12:14 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu |
Wiem, ze pytanie jest o Kanade, a nie USA, ale pomimo tego, ze obydwa kraje w pewnych sprawach bardzo sie roznia, sa tez rzeczy (i wydaje mi sie, ze wypoyczalnie samochodow do nich naleza), ktore sa w miare podobne. Aczkolwiek tutaj troche teoretyzuje, bo nie mialem bezposredniego doswiadczenia. Natomiast z malych doswiadczen z Kanada, to bym powiedzial, ze customer service i ogolne podejscie jest jeszcze lepsze niz w USA. A wracajac do oplat za kilometr, to rozumiem Twoj dylemat. Mi zawsze przeliczenie przejechanych kilometrow x stawka wychodzilo znacznie drozej niz doplacenie kilkudziesieciu lub >100 USD i posiadanie opcji unllimited. Ta sie tylko oplaca jak chcesz poruszac sie w miescie. Ale domyslam sie, ze jesli bierzesz kampera to spokojnie bedziesz mial na liczniku kilka tysiecy mil i wtedy oplata poszybuje minimum o kilkaset CAD w gore... | |
| Autor: | Gadziu [ 16 Sty 2018 13:05 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu |
Czy ktoś korzystał z wypożyczalni CANADIAN AFFAIR? Mają bardzo dobre stawki. Samochody są de facto od Avisu. Jakieś przeżycia, rekomendacje? | |
| Autor: | przepioor [ 10 Lut 2018 12:06 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu |
Czy ktoś wie gdzie dokładnie na lotnisku Toronto Pearsons, Terminal 1 znajduje się biuro THRIFTY/DOLLAR? I czy może ktoś korzystał z ich usług? jakieś ważne informacje? Naczytałem się o różnych 'przekrętach' firm wypożyczających | |
| Autor: | Świat w Garści [ 12 Lut 2018 18:27 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu |
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z wynajmem auta w Kanadzie na kartę debetową? Przeleciałem chyba wszystkie regulaminy i teoretycznie w żadnej większej wypożyczalni nie akceptują, w kilku są sprzeczne informacje na ten temat. Jest też brytyjska firma indygo car hire pośrednicząca i akceptująca karty debetowe. Ktoś coś wie na ten temat? Czekam na odpowiedzi na maile, ale przypuszczam że to może potrwać... | |
| Autor: | JIK [ 18 Lut 2018 13:13 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu |
@Gadziu zainteresowała mnie ta opcja co podałeś, ale jak się przyjrzałem dokładniej to: na pierwszy rzut oka ceny są super, ale jak klikniesz dalej to zostaje dodany podatek (chyba?) i cena już nie jest taka atrakcyjna. | |
| Autor: | Gadziu [ 28 Kwi 2018 12:34 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu |
-- 28 Kwi 2018 12:29 -- Dla potomnych skorzystałem z Canadian Affairs. Wszystko super My wzięliśmy Premium Suv Enhanced Super Fully Inclusive. Warto, bo faktycznie wszystko jest pokryte. Co do naliczenia podatku to nic takiego nie wystąpiło... Cena podana na początku jest ceną do zapłaty. Jedyny minus to brak możliwości rezerwacji i płatności później. Trzeba płacić od razu. -- 28 Kwi 2018 12:34 -- Nie widzę nigdzie opcji edycji postów. Dodatkowo zablokowali mi na karcie tylko 100 CAD. | |
| Autor: | JIK [ 02 Maj 2018 08:53 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu |
Pytanie do tych, którzy wynajmowali auto w Albercie (Calgary airport). Wynajmowaliście na polskie prawo jazdy, czy mieliście ze sobą międzynarodowe prawo jazdy ? | |
| Autor: | kusiu0 [ 11 Maj 2018 10:24 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu |
Wynajmowałem 1.05.2018 w Calgary w Thirty, na polskie prawo jazdy, nie było problemu, nikt nie pytał o miedzynarodowe. Płaciłem debetową kartą z milenium bo z kk wbk nie szło. | |
| Autor: | BB125p [ 27 Maj 2018 22:12 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu |
Siema Podroznicy! Lecimy z zona do Ottawy, chcemy wynajac auto na tydzien i przejechac pomiedzy 2000 a 3000 km. Gdzie najkorzystniej wynajac samochod? Chcemy zrobic mniej wiecej takie kolko: https://goo.gl/maps/xH7mLWuD9Ws Czy szykowac sie na offroad i wynajmowac SUV czy raczej nam to nie grozi i jakiekolwiek auto zrobi robote? Bede bardzo zobowiazany za wszelkie wskazowki lub podpowiedzi. | |
| Autor: | JIK [ 28 Maj 2018 07:49 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu |
@BB125p ja wypożyczałem przez auto4free.pl, to jest to samo co rentalcars.com. Tylko ja brałem auto w Calgary, najlepszą ofertę otrzymałem od Hertz (bez limitu kilometrów). Sprawdź sobie tam i porównaj wszystkie oferty. | |
| Autor: | molka11 [ 01 Cze 2018 07:21 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu |
BB125p napisał(a): Siema Podroznicy! Lecimy z zona do Ottawy, chcemy wynajac auto na tydzien i przejechac pomiedzy 2000 a 3000 km. Gdzie najkorzystniej wynajac samochod? Chcemy zrobic mniej wiecej takie kolko: https://goo.gl/maps/xH7mLWuD9Ws Czy szykowac sie na offroad i wynajmowac SUV czy raczej nam to nie grozi i jakiekolwiek auto zrobi robote? Bede bardzo zobowiazany za wszelkie wskazowki lub podpowiedzi. Będę robił podobna trasę i bierzemy "zwykle" auto. | |
| Autor: | BB125p [ 05 Cze 2018 18:05 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu |
Dziekuje Dobrodzieje za komentarze. Zdecydowalem sie skorzystac z rentalcars.com, wybralem oferowanego przez Budget, Jeepa Grand Cherokee za 7 pelnych dni (17-24 czerwca) bez limitu km zaplacilem 330 EUR. Zdecydowalismy sie na wieksze auto jakby sie nam przytrafilo zjezdzac z asfaltu i w przypadku przymusowego noclegu by bylo troche wygodniej. Najtansza opcja byla za jakies malutkie auto niecale 200 EUR. Przy wyborze auta widzialem ze kaucja/wklad wlasny przy szkodzie wynosila 670 CAD ale juz na potwierdzeniu po dokonaniu rezerwacji napisali ze ta kaucja moze wyniesc pomiedzy 600 a 1700 CAD. Zobaczymy co z tego wyjdzie. | |
| Autor: | rattaman [ 05 Cze 2018 18:45 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu |
Ze zjeżdżaniem z asfaltu lepiej uważać: Za T&C Prohibited Use of the Car VIOLATION OF THIS PARAGRAPH WILL AUTOMATICALLY TERMINATE YOUR RENTAL, ...property for hire; 3) to tow or push anything; 4) to be operated in a test, race or contest, or on unpaved roads; 5) while the driver is under the influence of alcohol... | |
| Autor: | BB125p [ 06 Cze 2018 21:44 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu |
Dziekuje za ostrzezenie. Oczywiscie nie przeczytalem T&Cs Doswiadczenia z wynajmowanymi samochodami mam bardzo malo ale rok temu na Cyprze przejechalem w sumie kilkadziesiat a moze nawet ponad 100km offroad-em tyle ze pozniej z autem pojechalem na myjnie gdzie ekipa ludkow porzadnie je odczyscila zeby sie wypozyczalnia nie miala do czego czepic. Tak zrobimy i tutaj o ile w ogole uda nam sie znalezc jakies offroad-y bo jedziemy w kompletnie nieznane. Ale przynajmniej teraz zdaje sobie sprawe ze skoro jest taki zapis w umowie i przytrafi nam sie dzwon na odludziu bez asfaltu to 100% odpowiedzialnosci jest na mnie :/ | |
| Autor: | JIK [ 18 Cze 2018 07:23 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu |
Dobra jestem po wynajęciu samochodu w Calgary, auto brałem przez auto4free.pl (to samo co rentalcatrs), firma Hertz, segment SUV. Samochód brałem na polskie prawo jazdy, międzynarodowe nie było wymagane. Pełne ubezpieczenie za 14.99 CAD/dzień (informacyjnie), ja miałem te z auto4free (jet to firma zewnętrzna). Paliwo uzupełniałem sam, chociaż obsługa stwierdziła, że w pobliżu lotniska nie ma stacji. W sumie ta, która widnieje na maps.me to tylko dla tirów z dieslem, ale nieopodal jest kolejna z benzyną 134,9 CAD (na dzień 16.06). Na + - prawie nówka sztuka ok. 400 km przejechana - sprawne oddanie auta, pan sprawdził stan licznika, stan paliwa i wydrukował potwierdzenie Na - - obsługa w punkcie na lotnisku. Odbiór po 21, 3 osoby w kolejce, a wszystko trwało ponad 1:30. Do tego pan z obsługi chciał mi kazać czekać kolejne 1:30 na auto! Udało się odebrać auto bez czekania. PS. Tak jeździłem po szutrowej drodze, a auto oddałem trochę brudne. Zero problemów. | |
| Autor: | Paolo_ [ 27 Wrz 2018 22:15 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu |
Czy zdarzyło się komuś autem wypożyczonym w Kanadzie wjeżdżać na teren USA? Na stronach wypożyczalni nie mogę znaleźć informacji czy jest taka opcja i czy nie wiąże się to z jakimiś dodatkowymi kosztami. Zastanawiam się nad opcją jednodniowego wypadu do Buffalo na mecz NHL (około 5x tańsze bilety niż na Maple Leafs...) podczas pobytu w Niagara Falls. | |
| Autor: | opo [ 28 Wrz 2018 00:43 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu |
tak, w Hertz wypożyczonym na lotnisku w Toronto, przekraczałem granicę właśnie w Niagara Falls, brak dodatkowych opłat i pytań, choć było to kilka lat temu | |
| Autor: | monroe [ 10 Mar 2019 23:14 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu |
Czy ktoś wypożyczał samochód w Kanadzie (najlepiej Toronto) korzystając z Alamo? Nie mogę znaleźć na ich stronie informacji odnośnie opłaty za "one way" - odbieram auto w Toronto, zdaję w Montrealu. Wersja włoska dolicza opłatę "one way" (czy też "drop fee") a pozostałe nie doliczają. Napisałem do Alamo ale nie odpowiadają na razie... | |
| Autor: | monroe [ 28 Kwi 2019 15:00 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu |
Nie polecam Avisa w Toronto (samochód zarezerwowany przez Canadian Affair ale to tylko pośrednik). Czas oczekiwania na podejście do kasjera: 30 min. Czas oczekiwania na wypisanie umowy: 45 min. Jak się wkurzyłem i przy okazji pewnych kłopotów (mieliśmy zarezerwowaną klasę intermediate a chcieli nam wcisnąć wielkiego Forda Flexa bo zależało im na tym, aby dotarł do Montrealu gdzie oddajemy auto) zwróciłem uwagę kasjerowi, że jest wolny (on autentycznie szukał literek na klawiaturze i 4 razy pytał nas o adres zamieszkania!!), ten dostał focha i powiedział, że po tym długim czasie nas nie obsłuży... Kabaret. Facet odszedł od biurka wściekły, chodził po korytarzu a na naszą prośbę o zawołanie menedżera odpowiedział, że po niego nie zadzwoni. Menedżer wreszcie dał nam Golfa, wypisał umowę w 5 min. i kazał udać się na parking na wyznaczone miejsce. Okazało się jednak, że samochód został wydany komuś innemu, straciliśmy kolejne 15 min. na wyjaśnienie sytuacji. Finalnie wyjechaliśmy nowym SantaFe ale nie polecam, za dużo straconych nerwów i czasu (łącznie 1,5h). | |
| Autor: | Fafikdog [ 16 Maj 2019 17:46 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu |
W styczniu lecimy na Kubę i mamy ~10h przerwy w YYZ i chcemy pojechać na Niagarę. . Doradźcie proszę którą wypożyczalnię samochodów na lotnisku wybrać? | |
| Strona 3 z 5 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |