Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Wwóz leków do Egiptu
wwoz-lekow-do-egiptu,645,119914
Strona 1 z 1

Autor:  Japonka76 [ 06 Lis 2017 23:31 ]
Temat postu:  Wwóz leków do Egiptu

Uważajcie jakie leki przeciwbólowe zabieracie z sobą do Egiptu.
"Brytyjka została zatrzymana na lotnisku w Egipcie. Okazało się, że w bagażu miała leki przeciwbólowe, uznawane tam za narkotyki. Kobiecie grozi 25 lat więzienia lub nawet kara śmierci. [...] miała w walizce tramadol i naproxen...."

http://bit.ly/2zo6vWK

Autor:  Pawel_T [ 06 Lis 2017 23:56 ]
Temat postu:  Re: Wwóz leków do Egiptu

Racja, trzeba uwazac gdy wwozi sie 290 tabletek ;)

Autor:  Teide [ 11 Gru 2021 23:17 ]
Temat postu:  Leki na urlopie w Egipcie

W następnym roku, o ile covid pozwoli, mam w planach wizytę w Egipcie, w związku z tym mam pytanie odnośnie wwożenia leków oraz suplementów diety na własny użytek do Kraju Faraonów.

Polska strona rządowa infomuje iż: "Leki, które budzą wątpliwości, są odbierane właścicielowi i sprawdzane w laboratorium. Czas oczekiwania na ich zwrot nie jest określony i może potrwać nawet kilka tygodni. Aby uniknąć problemów (konfiskaty lekarstw oraz odpowiedzialności karnej), weź ze sobą przetłumaczone, przynajmniej na język angielski, zaświadczenie lekarskie. Zaświadczenie to musi potwierdzać, że stosujesz konkretne lekarstwa."

Oczywiście zaświadczenie wezmę ze sobą, pomimo iż nie przyjmuję żadnych leków które są zakazane w Egipcie. Sprawdziłem wszystkie swoje preparaty z aktualnym egipskim spisem substancji kontrolowanych, nauczony niesławnym przykładem Pani Laury Plummer która została aresztowana za przemyt tramadolu.

Natomiast chciałem zapytać o wasze doświadczenia na granicy. Czy braliście ze sobą zaświadczenia od lekarza? Czy powinienem się przygotować na kontrolę apteczki? Jak dotąd podczas moich podróży nikt nie zwrócił uwagi na moje leki, ale w przypadku Egiptu wolałbym sobie oszczędzić potencjalnego stresu i dowiedzieć się zawczasu jak wyglądają procedury po przylocie.

Autor:  agnieszka.s11 [ 12 Gru 2021 13:24 ]
Temat postu:  Re: Wwóz leków do Egiptu

Wrocilismy z Egiptu 2 tygodnie temu, ja zadnych lekow nie biore ale Gruby mial tego troche (leki na depresje). Nikt nigdzie nie sprawdzal ani na wylocie w UK ani na przylocie w Hurgadzie.
Przy wylocie z Hurgady kontrole paszportow co kawalek i oprocz kontroli bezpieczenstwa jeszcze jedna kontrola tuz przed bramka, tu pytali o elektronike i wkladali rece do plecaka. Z lekami nie bylo problemu, zadnych pytan. Mi zabrala nozyczki i zrobila zdjecie tychze z moim paszportem :-) nie chcialo mi sie klocic, ze nie ma racji, wiec odpuscilam.
Ogolne wrazenie - obsluga na lotnisku nie ma pojecia co i po co sprawdzaja.

Autor:  kostek966 [ 12 Gru 2021 20:57 ]
Temat postu:  Re: Wwóz leków do Egiptu

Coś ci się pomyliło,w Egipcie mówi się, o ile Allach pozwoli, a nie covid,

ja żeby wyjechać nie muszę mieć pozwolenia covida tylko "mojej starej", która na szczęście jest młodsza ode mnie ;)

Autor:  manyaky [ 14 Gru 2021 04:24 ]
Temat postu:  Re: Wwóz leków do Egiptu

Mi przeglądano leki. Próbowano wmówić, że suplementy diety na cerę twarzy to narkotyki (opakowanie było jakieś dziwne) :) Najlepiej okazywać brak wzruszenia na te bzdury, oni chcą się po prostu pośmiać ze zestresowanego turysty. Taki klimat, odskocznia od pracy

Autor:  Teide [ 14 Gru 2021 11:19 ]
Temat postu:  Re: Wwóz leków do Egiptu

@manyaky A dużo leków i suplementów miałaś? Czy tylko te tabletki na cerę?

Autor:  manyaky [ 14 Gru 2021 17:03 ]
Temat postu:  Re: Wwóz leków do Egiptu

Łącznie 5-6 opakowań. Nie ma się czego obawiać, jeśli leki nie są zakazane w Egipcie.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/