Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#1 PostWysłany: 12 Gru 2015 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2014
Posty: 47
Cześć. Orientuje się ktoś z Was, czy funkcjonuje jeszcze cała ta infrastruktura wokół Vang Vieng? Bo na zagranicznych stronach widziałem sprzeczne informacje. Niektórzy piszą, że to koniec VV. Był ktoś tam może w ostatnim czasie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
#2 PostWysłany: 12 Gru 2015 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 165
Loty: 7
Kilometry: 27 489
Krajów: 5 / 2.3%
Ja byłem w 2014 - no trochę się działo w mieście, imprezy były, dużo młodych ludzi było, wypożyczalnie rowerów i skuterów działają... nie wiem jak było kiedyś, ale odniosłem wrażenie, że wszystko ok z Vang Vieng :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#3 PostWysłany: 12 Gru 2015 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2014
Posty: 47
Seeba napisał(a):
wypożyczalnie rowerów i skuterów działają...


Pamiętasz może ile kosztuje tam rower i skuter na 24h?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#4 PostWysłany: 12 Gru 2015 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 165
Loty: 7
Kilometry: 27 489
Krajów: 5 / 2.3%
Rowery to 10 000 LAK (mniej niż 1,5 USD) za dzień (od 8 rano do 20 wieczorem) - myślę że za 24h niewiele więcej będzie
Skutery - osobiście nie wypożyczałem, bo w teorii międzynarodowe prawo jazdy potrzebne (w praktyce nikt podobno nie sprawdza).

Noclegi zaczynają się od 60 000 LAK (niecałe 10 USD) - w hostelach zwykłych (za pokój 2 osobowy).
Posiłki za jakieś 30 000 LAK (niecałe 5 USD) da się zjeść w knajpkach (ale nie jakieś mega wypasione porcje)
Góra
 Profil Relacje PM off
bumelant.net lubi ten post.
 
      
Offline
#5 PostWysłany: 12 Gru 2015 12:34 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4611
srebrny
Od mojego pobytu tez sporo czasu minelo, ale odnioslem wrazenie, ze miasto sie rozwija, a nie zwija, zreszta jedno z ciekawszych na mapie kraju.
Sa tez, cieszace sie duzym zainteresowaniem, splywy na oponach po rzece. Urokliwe okolice, polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#6 PostWysłany: 19 Gru 2015 03:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 145
Loty: 69
Kilometry: 121 425
Krajów: 22 / 10.3%
Vang Vieng jest - dzięki buddzie! - cichsze i spokojniejsze niż kiedyś, ale w niemal każdej knajpie nadal można "pod stołem" kupić umilacze imprezy :/ Tubing obecny, w bardziej zorganizowanej formie. Skałki, rowery, wiejskie klimaty - obecne, oj, obecne <3
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#7 PostWysłany: 27 Maj 2016 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1931
srebrny
Byłem tam dwie noce w lutym, bo inaczej się nie dało. Następnym razem zrobię tak, żeby się dało: D
O komentarz poproszę kròla Artura:

_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8 PostWysłany: 27 Maj 2016 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1179
Loty: 275
Kilometry: 488 470
Krajów: 59 / 27.6%
srebrny
Hej!

w Internecie krąży wiele opinii o VV. Jedne są bardziej aktualne, drugie mniej. Inne są przychylne, z kolei kolejne nie bardzo.

Lecimy w listopadzie (tak wiem, mamy prawie pół roku) do Wientian, gdzie planujemy spędzić dzień lub dwa, a następnie kierujemy się do Luang Prabang, skąd mamy powrót do Tajlandii. W celu ułatwienia podrózy oraz jednoczesnej chęci spędzenia czasu również w innych miejscach, chcemy zatrzymać się gdzieś po drodze. Wszystko wskazuje na to, że będzie to VV. Mimo, że jestesmy młodą i dosyć imprezową parą, nie mamy najmniejszej ochoty trafić na imprezowy tłum i używki w pubach. Wiemy o innych możliwościach, które oferuje miasto (jaskinie, rowery itp itd.), ale mimo wszystko chcielibyśmy zapytać Was o radę, czy faktycznie warto? Może polecacie coś innego w okolicy?

Dzięki z góry!
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#9 PostWysłany: 27 Maj 2016 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1931
srebrny
Właśnie taki problem miałem, że z Vientian nie miałem ochoty jechać tzw VIP busem prosto do LP, bo to dłuuuugo trwa, a to VV nieszczęsne jest logistycznie najsensowniejszym przystankiem. Zależy co kto lubi. VV to dość głośne miasteczko i mało laotańskie w klimacie.
Jeśli macie tylko kilka dni, to nie marnowałbym czasu w VV, tylko dołożył 1 dzień więcej w LP lub najspokojniejszej stolicy świata i jednak pojechał takim autobusem prosto z Vientianne do LP. Jedziecie we dwójkę, więc odpada główna niedogodność, że będziecie dzielić wąską pryczę z jakimś rozpychającym się całą noc obcym typem:D
Przyznam też, że nie zrobiłem zawczasu porządniejszego rozeznania co do alternatywnych miejsc po drodze.
Jeśli jednak będziecie w VV, to warto zawczasu przyklepać sobie jakiś przyjemniejszy nocleg. Polecam Vang Vieng Eco Lodge - na uboczu, parę km od VV, chatki nad rzeką. Ale trochę drogo...
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#10 PostWysłany: 22 Kwi 2019 04:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1492
niebieski
Nie wiem jak to funkcjonowało kiedyś, ale podczas mojej wizyty (kwiecień 2019) raczej miasteczko świeciło pustkami.
W większości byli turyści z Chin niż z Europy.
Ceny jak na Laos relatywnie wysokie bym rzekł jeśli chodzi o gastronomię. Noclegi też raczej dobrze nie wypadają w stosunku jakość/cena.
Dalej są funkcjonują knajpy "happy", gdzie można kupić ciastko z haszem i pewnie inne specyfiki też.
Samo miasteczko nie ma nic raczej do zaoferowania, natomiast okolica już tak. Myślę, że warto wynająć rower lub skuter i wyjechać poza miasteczko, żeby zobaczyć jaskinie, blue lagoon albo wdrapać się na jakiś punkt widokowy.
Ja wypożyczałem rower górski i kosztował 30.000 kip (ok. 13 PLN) od rana do 20:00.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#11 PostWysłany: 22 Kwi 2019 09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 381
niebieski
przecież VV to światowa stolica tubingu i tego koniecznie trzeba tam spróbować, a
nurt w 80% rzeczki jest bardzo spokojny i jest pełen relax w trakcie tzw. spływu, pod warunkiem, że nie przesadzicie z browarkami w okolicznych barach
Nie żałuję pobytu w miasteczku ani trochę, widoki z dętki na Chińczyków i Koreańczyków pierwszy raz siedzących w kajakach lub zjeżdżających na tyrolkach zmienią Wasze rozumienie świata raz na zawsze,
szukanie atrakcji w samym mieście jest pomyłką, ale okolice są bajkowe, nie ma po co pędzić do Luang Prabang czy Vientianne
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Złoty lubi ten post.
 
      
Offline
#12 PostWysłany: 04 Lip 2019 04:29 

Rejestracja: 01 Maj 2019
Posty: 22
Do Vientianne faktycznie - chyba tylko na samolot powrotny, ale Luang Prabang jest dużo bardziej urokliwe, hmm Vang Vieng to głównie miejsce dla chcącej się naćpać lub nawalić alkoholem młodzieży. Jeżeli wizyta w VV to tylko po sezonie.
_________________
Marcin
Image
Meksyk wycieczki objazdowe


Ostatnio edytowany przez marcino123, 04 Lip 2019 08:19, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#13 PostWysłany: 28 Cze 2023 11:05 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3969
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Krajów: 14 / 6.5%
Minęło trochę czasu, a Vang Vieng znacząco zmieniło swoje oblicze. Można jeszcze gdzieś załapać się na tubing, ale to już nie te obrazki, które obiegały świat w 2011 roku. Może to pora deszczowa, może covid, a może Laos nigdy nie był bardzo turystycznym kierunkiem - prawdopodobnie to kombinacja wszystkich czynników, ale w trakcie mojej wizyty miasteczko było niemal zupełnie puste. Dla mnie na plus, bo można było się spokojnie wyspać, ale imprezowicze mogą przeżyć zaskoczenie, jeżeli do VV przygnała ich niegdysiejsza reputacja tego miejsca. Atmosfera "backpakerska", ale da się znaleźć miejsca zarówno do spania, jak i jedzenia, które nie przypominają hostelu.

TLDR: aktualnie w Vang Vieng nic się nie dzieje, a miasteczko samo w sobie szału nie robi. Ale prawda jest też taka, że nie w tym celu się tam jeździ: na lagunach, punktach widokowych, przy wodospadach i w jaskiniach pustki, niemal zero turystów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#14 PostWysłany: 02 Lis 2023 07:09 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1915
srebrny
Zaczyna się sezon wysoki i już trochę więcej ludzi. Okolice Vang Vieng są bardzo urokliwe, powiedziałabym, że must see, będąc w Laosie.

Gdyby ktoś potrzebował kierowcy to do polecenia jest Kiu: +8562054796422. Uczciwy, rozsądne ceny, ma samochod z zamykaną kabiną, korzysta z Whatsappa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#15 PostWysłany: 06 Gru 2023 17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2019
Posty: 60
2 dni w zupełności wystarczy-nie więcej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#16 PostWysłany: 22 Lis 2024 20:50 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26072
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Uważacie co pijecie tam

Brytyjka jest kolejną, piątą już śmiertelną ofiarą prawdopodobnego zatrucia metanolem w popularnej turystycznej miejscowości Vang Vieng - informuje CNN. Kolejne kraje ostrzegają swoich obywateli przed piciem alkoholu z nieznanych źródeł.


https://tvn24.pl/swiat/laos-kolejna-tur ... -st8191005
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
katka256 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#17 PostWysłany: 07 Gru 2024 10:51 

Rejestracja: 21 Kwi 2017
Posty: 75
Loty: 123
Kilometry: 349 934
Krajów: 33 / 15.4%
Tak, w Vang Vieng na ten moment polecam zostać przy BeerLao?
Samo miasto jest jednym z najbrzydszych jakie widziałam, ale przyroda i widoki poza Vang Vieng są obłędne. Polecałabym wziąć sobie nocleg poza Vang Vieng, wynająć skuter i eksplorowac okolice.
_________________
|Malta|Belgia|Szwajcaria|Serbia|Irlandia|Węgry|Filipiny|Portugalia|Estonia|Rumunia|Czechy|Słowacja|Austria|Japonia||Czechy|Korea Południowa|Japonia|Laos|Tajlandia|Hong Kong|Macao|Francja|Panama|Kostaryka|Chile|Boliwia|
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Offline
#18 PostWysłany: 08 Gru 2024 20:08 

Rejestracja: 27 Paź 2012
Posty: 105
Loty: 298
Kilometry: 864 401
Krajów: 88 / 41.1%
Wybieram się do VV za jakieś 3 tygodnie i mam nocleg właśnie poza miastem. Skuter to nie dla mnie, więc poszukuję, gdzie można wypożyczyć jakiś pojazd czterokołowy. W internecie jest bardzo mało opcji, najtańsze za jakieś 55$/dzień, bez opcji dogadania się skąd odbiór :D. Może ktoś jest w stanie polecić jakąś lokalną wypożyczalnię?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#19 PostWysłany: 09 Gru 2024 11:50 

Rejestracja: 21 Kwi 2017
Posty: 75
Loty: 123
Kilometry: 349 934
Krajów: 33 / 15.4%
Z większych pojazdów to są do wynajęcia buggy, wielkie i bardzo głośne. Quadów nie miał nikt i nigdzie nie widziałam ich na ulicach. Mogę polecić https://maps.app.goo.gl/zfyTyDtsRjH4vJ1B6 tego Pana, brałam skuter i zero problemów, w zastaw brał ID, a nie paszport. Z tego co widzę buggiego też może ogarnąć. Ew. może podpytaj w miejscu noclegowym czy coś mogą załatwić.
_________________
|Malta|Belgia|Szwajcaria|Serbia|Irlandia|Węgry|Filipiny|Portugalia|Estonia|Rumunia|Czechy|Słowacja|Austria|Japonia||Czechy|Korea Południowa|Japonia|Laos|Tajlandia|Hong Kong|Macao|Francja|Panama|Kostaryka|Chile|Boliwia|
Góra
 Profil Relacje PM off
Beatrix lubi ten post.
Beatrix uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#20 PostWysłany: 09 Gru 2024 17:16 

Rejestracja: 27 Paź 2012
Posty: 105
Loty: 298
Kilometry: 864 401
Krajów: 88 / 41.1%
@AAA90 dzięki! Wyświetlił mi się na mapsach jak zaczęłam poszukiwania, bo ma chyba najlepsze oceny, ale nigdzie nie znalazłam cen. Pamiętasz może ile chce za takiego buggy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group