Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: wiza Ghana
#41 PostWysłany: 07 Maj 2024 22:26 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26057
Loty: 695
Kilometry: 923 016
Krajów: 86 / 40.2%
TWOV (Transit Without Visa)
Passengers with a confirmed onward ticket for a flight to a third country within 24 hours. They must stay in the international transit area of the airport and have documents required for the next destination.
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
Zakończenie wakacji w Grecji 🌊🇬🇷 Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na wyspie Samos za 2931 PLN 🏖️😎 Zakończenie wakacji w Grecji 🌊🇬🇷 Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na wyspie Samos za 2931 PLN 🏖️😎
Malta z widokiem na morze 🌊 Loty i hotel z basenem na dachu za 879 PLN 😍 Malta z widokiem na morze 🌊 Loty i hotel z basenem na dachu za 879 PLN 😍
Offline
 Temat postu: Re: wiza Ghana
#42 PostWysłany: 10 Gru 2024 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2917
Loty: 1051
Kilometry: 2 320 782
Krajów: 147 / 68.7%
HON fly4free
Dzisiaj przeczytałem, że Ghana wydaje wizy na granicy za 200$. Co prawda cena dość zaporowa, ale z drugiej strony na miejscu i bez pytania. Coraz więcej krajów afrykańskich daje takie ceny za wizy.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza Ghana
#43 PostWysłany: 10 Gru 2024 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 5942
Loty: 777
Kilometry: 1 143 782
Krajów: 85 / 39.7%
HON fly4free
Jeśli Benin wydaje za 50 to Ghana powinna za 100, bo jest tylko 2 razy wieksza.

Może można się potargować używając tego argumentu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza Ghana
#44 PostWysłany: 10 Gru 2024 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2917
Loty: 1051
Kilometry: 2 320 782
Krajów: 147 / 68.7%
HON fly4free
Ale Benin nie wydaje na granicy (tak, wiem, że online w 5 minut).
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza Ghana
#45 PostWysłany: 10 Gru 2024 23:40 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 2265
srebrny
cart napisał(a):
Coraz więcej krajów afrykańskich daje takie ceny za wizy.

Ciekawe dlaczego nie chcą turystów i ich $.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza Ghana
#46 PostWysłany: 11 Gru 2024 00:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 5942
Loty: 777
Kilometry: 1 143 782
Krajów: 85 / 39.7%
HON fly4free
Bo turyści to zło - powie ci o tym każdy nieżyjący z turystyki mieszkaniec Amsterdamu (choć dla Holendrów to akurat wszyscy są złem), Barcelony czy Krakowa.

Większe koszty społeczne niż korzyści.

A poza tym emitują gazy ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza Ghana
#47 PostWysłany: 11 Gru 2024 03:04 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1914
srebrny
cart napisał(a):
Dzisiaj przeczytałem, że Ghana wydaje wizy na granicy za 200$. Co prawda cena dość zaporowa, ale z drugiej strony na miejscu i bez pytania. Coraz więcej krajów afrykańskich daje takie ceny za wizy.

Z tego co się orientowałem kiedyś, to da radę i za 150 tylko jest zależne od widzimisię urzędnika. Nie wiem czy obowiązuje na każdym przejściu lądowym. To trochę wyglądało na samowolę poszczególnych przejść, bo oficjalnie trzeba mieć wizę przed przybyciem do Ghany. Czekamy na e-wizy niezmiennie. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza Ghana
#48 PostWysłany: 05 Sie 2025 19:32 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26057
Loty: 695
Kilometry: 923 016
Krajów: 86 / 40.2%
I znów gadka smatka, ze kraj i prezydent chce szybkiego wprowadzenia e-visy do Ghany

https://visasnews.com/en/ghana-presiden ... of-e-visa/
Góra
 Profil Relacje PM off
cart lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza Ghana
#49 PostWysłany: 07 Paź 2025 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 880
Loty: 177
Kilometry: 260 908
Krajów: 35 / 16.4%
srebrny
Jak już napisano, w Pradze przy wersji przyspieszonej za 2000 CZK umawiamy się na 10:00, o 14:30 odbieramy wizę.

Złożyłem:
-bilet lotniczy,
-plan podróży,
-rezerwacje noclegów,
-wyciąg z konta/potwierdzenie stanu konta,
-skan żółtej książeczki,
-paszport,
-potwierdzenie wpłaty za wizę,
-jedno zdjęcie.

Mimo że wszystkie dokumenty były załączone do wniosku online, trzeba je ze sobą zabrać wydrukowane do ambasady razem z wydrukowanym i podpisanym wnioskiem. Wniosek online nie do końca też sugeruje że bilet musi być kupiony w momencie składania wniosku o wizę, ale jednak jest to wymóg.

Na szczęście obsługa jest pomocna, i w przypadku gdyby czegoś brakowało, można w momencie składania wniosku wysłać im na maila.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza Ghana
#50 PostWysłany: 18 Paź 2025 18:12 

Rejestracja: 01 Mar 2019
Posty: 134
Loty: 551
Kilometry: 729 793
Krajów: 67 / 31.3%
niebieski
Hej czy ktoś próbował pocztą czy jakimś innym kurierem te wizę ogarnąć z Pragi lub innej ambasady. w Cenniku jest wyszczególnione ile się płaci w wersji Counter lub Postal na ich stronie stąd zaczałem się zastanawiać. Wycieczka do Pragi z Warszawy po samą wizę to troche droga impreza :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza Ghana
#51 PostWysłany: 22 Lis 2025 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 5942
Loty: 777
Kilometry: 1 143 782
Krajów: 85 / 39.7%
HON fly4free
A co jest nie tak z e wizą do Ghany? Bo zdaje się działać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza Ghana
#52 PostWysłany: 22 Lis 2025 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 880
Loty: 177
Kilometry: 260 908
Krajów: 35 / 16.4%
srebrny
Nie ma. Prawda, wypełniasz i dodajesz wszystko online, po czym dokładnie wszystko to samo drukujesz i wieziesz do ambasady.
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza Ghana
#53 PostWysłany: 22 Lis 2025 22:50 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 10309
Loty: 1119
Kilometry: 1 113 616
Krajów: 91 / 42.5%
platynowy
Czyli to jest taka niby e-wiza?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza Ghana
#54 PostWysłany: 22 Lis 2025 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 5942
Loty: 777
Kilometry: 1 143 782
Krajów: 85 / 39.7%
HON fly4free
Dobra, dzięki. Przyjrzałem się tej stronie od ewiz i to jest jakiś scam.

Przychodzi mail

Image

z adresu

Image

W stopce są linki do gov niedziałające i ten nr tel.

Image

Czytałem, że Prezydent ostatnio w lipcu pospieszał rząd aby szybciej wdrożył ewizy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza Ghana
#55 PostWysłany: 22 Gru 2025 10:52 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26057
Loty: 695
Kilometry: 923 016
Krajów: 86 / 40.2%
Tak wiem, my mamy zegarki, oni mają czas, ale warto napisać :)

Minister Spraw Zagranicznych Samuel Okudzeto Ablakwa ogłosił, że rząd wdroży politykę wiz elektronicznych w pierwszym kwartale przyszłego roku.

„Z przyjemnością ogłaszam, że rząd, działając pod ścisłym nadzorem prezydenta Johna Dramaniego Mahamę, wprowadzi politykę e-wiz w pierwszym kwartale przyszłego roku, tj. 2026” – powiedział.

https://www.graphic.com.gh/news/general ... -year.html
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza Ghana
#56 PostWysłany: 03 Kwi 2026 15:02 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26057
Loty: 695
Kilometry: 923 016
Krajów: 86 / 40.2%
Ghana planuje wprowadzić e-visa w przyszłym miesiącu.

Oraz: W ramach tej inicjatywy obywatele Afryki będą mogli bezpłatnie uzyskać wizy elektroniczne od 25 maja 2026 roku, czyli od dnia, który zbiega się z Dniem Afryki.

https://visasnews.com/en/ghana-to-launc ... travelers/
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza Ghana
#57 PostWysłany: 03 Kwi 2026 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 5942
Loty: 777
Kilometry: 1 143 782
Krajów: 85 / 39.7%
HON fly4free
Fajnie żeby tym razem się udało.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza Ghana
#58 PostWysłany: 10 Kwi 2026 13:25 

Rejestracja: 01 Mar 2019
Posty: 134
Loty: 551
Kilometry: 729 793
Krajów: 67 / 31.3%
niebieski
To ja sobie sam odpowiem poniekąd na pytanie o wize pocztą. Aplikowałem 29 marca 2026 przez neta w niedzielę i zaznaczyłem opcje post. Po złozeniu wniosku online przyszła czeklista co należy wydrukować i im donieść. I tak też zrobiłem. Oprócz tego był też wniosek który trxzeba podpisac mimo żę nie ma na podpis miejsca, ale gdzieśtam było o tym wspomniane. Dorzuciłem tez zdjecie paszportowe pomimo tego ze online dołączałem (inne niż to od fotografa) i te dołączane online również trzeba było druknąć. Spakowałem wszystko ładnie razem a paszportem i w poniedziałek rano nadałem razem z paszportem pocztexem. Można było sporo taniej poleconym ale pocztex miał czas dojścia 3 dni a polecony niby 5 co nie zawsze im się udaje wiec postawiłem na droższą opcję. Po pierwsze coby mieć pewność po drugie z doświadczenia (kilkaset wysłanych poleconych zagranicznych) wiem ze w większości przypadków tracking poleconego kończy sie wraz z przekroczeniem polskiej granicy a pocztex pokazuje status rpzesyłki cały czas. I z tego systemu dowiedziałem się że doszła ona w czwartek i została odebrana. Tym niemniej potwierdzenie odbioru oficjalne przyszło an mejla w poniedziałek. Z informacją że paszport będzie do odbioru w kolejny poniedziałek po 5 dniach roboczych. Gdzie w tym samym mejlu piszą że processing time jest 3 dni robocze ale cotam afryka przecież. Zorganizowałem sobie przejazd do Pragi ale żeby mieć pewność coś mnie tkneło i do nich najpierw zadzwoniłem bo nie chciałęm pocałować klamki.Rozmowa wygladała tak:

-Dzien dobry paszport odbiór itd ze chciałbym potwierdzić

-(szuka mojego paszportu kobita) i mówi no tak jest to będzie do odbioru (maybe tuesday) :)))

-pytam ale w mailu napisane monday i że jej mówie ze ja tu juz podróż z warszawy ogarnałem itd.

-ok możesz odebrać w poniedziałek bo dzien konsularny to wtorek ale mozesz odebrac w poniedziałek

Potwierdziłem że będe i upewniłem się w jakich godzinach pracują. Mam nadzieję ze na miejscu bedzie git wszystko i to co przez telefon ustalone to potwierdzą. Dam znać jak odbiorę w tym poście.

W trakcie rozmowy pytałem tez czy nie mogą odesłać pocztą to nie do końca zrozumiałem i albo powiedziała że nie mogą zorganizować kuriera albo że sam musiałbym to zorganizować. Więc to do doprecyzowania ale raczej nie jest to forma popularna i z racji że w PL czeskich znaczków na koperte nie dostaniemy pozostaje tylko jak coś przesyłka kurierska która w moim przypadku wyniosła by pewnie więcej niż super tani bilet na pociąg który dorwałem w leoexpress także postanowiłem się po to przejechać.

Całość kosztowała mnie 1500KC za wize (revolut za przelew skasował 264,81zł) plus wysyłka (pocztex 120zł polecony byłby koło 30-40) i wycieczka do pragi ok. 100zł za pociąg.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza Ghana
#59 PostWysłany: 16 Kwi 2026 10:09 

Rejestracja: 01 Mar 2019
Posty: 134
Loty: 551
Kilometry: 729 793
Krajów: 67 / 31.3%
niebieski
Tak jak myślałem odbiór paszportu z wiza typowo Afrykański. Staje pod ambasadą i dzwonie. Już po głosie dało sie rozpoznać zdziwienie że na ch.. jakiś białas sie tu szwęda dzisiaj. No i gadka że ja po paszport. Ta że dlaczego dzisiaj. No bo mówię że tak mi w mailu napisaliście i potwierdziliście przez telefon w piątek (jest poniedziałek). Kto potwierdzi? Mówię ze nikt sie nie przedstawił.
Dobra wejdź w środku 3 razy ta sama gadka że jutro jest "consular day" ja mówie że kazaliście mi przyjść dzisiaj i potwierdziliscie przez tel dlatego przyjechałem prosto z Warszawy. I tak w kółko. Ostatecznie łaskawie podniosła się z krzesła poszła pietro wyżej wzieła mój paszport i dała, o to było całe to gadanie co trwało dłużej niż całe wydanie paszportu. Wiza była dawno gotowa bo nie da się w tym czasie (co znikneła) jej wydrukować i wkleić. I jeszcze dostałem poradę żebym na przyszłość pamiętał że we wtorki consular day :P (tak będę tam przyjeżdżał co miesiąc to mnie się te info przyda :P )
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza Ghana
#60 PostWysłany: 16 Kwi 2026 16:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26057
Loty: 695
Kilometry: 923 016
Krajów: 86 / 40.2%
A jak będzie wyglądać e-visa?

Potwierdził również, że podróżni z Afryki będą mogli ubiegać się o bezpłatną wizę elektroniczną, podczas gdy obywatele innych państw będą musieli zapłacić około 250 dolarów.

https://visasnews.com/en/ghana-says-upc ... e-country/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group