Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Wiza do USA
wiza-do-usa,766,10480
Strona 32 z 164

Autor:  mare [ 21 Lip 2014 12:44 ]
Temat postu:  Re: Wiza - USA

svalbald napisał(a):
Czy może ktoś poradzić jak jest w przypadku gdy ma się kogoś z rodziny w USA? też dają wizy bez problemu? Dawniej były z tym duże problemy.
Np. ja mam tam siostrę (ma zieloną kartę) i raczej powinienem się do tego przyznać we wniosku wizowym. Wcześniej nie starałem się o wizę.
Może ktoś z Was był w takiej sytuacji? Dzięki.


Zabrzmiało jakbyś miał się przyznać do czegoś złego ;)

Wszystko zależy od tego czym się w kraju zajmujesz i w jakim celu chcesz tam lecieć. Jak masz w PL pracę, rodzinę a USA to nie pierwszy kraj, który chcesz odwiedzić, to nie powinno być z tym problemu. Tak myślę, ale od razu mówię, że siostry w Stanach nie mam :)

Autor:  Washington [ 21 Lip 2014 14:56 ]
Temat postu:  Re: Wiza - USA

iwcok napisał(a):
A jesli chodzi o "oplate wizowa"? Zaplacic 3 razy osobno czy raz za wszystkich? Jest jakas roznica?


Składasz 3 oddzielne wnioski, więc musisz stworzyć 3 oddzielne konta, będziesz miał więc potem 3 numery referencyjne = 3 oddzielne opłaty. Radzę wejść na stronę http://www.ustraveldocs.com/pl_pl/ i zapoznać z procedurą wizową

Autor:  77kylo [ 21 Lip 2014 17:53 ]
Temat postu:  Re: Wiza - USA

No i wróciłem z wizą.jedno pytanie do mnie czemu w Warszawie nie w Londynie.Odpowiedziałem,że nie jestem pewny swego języka angielskiego (chociaż używałem tylko angielski hihi) i,że zależało mi aplikować razem z bratem który jest w Polsce.Na koniec powiedziałem,że mam urlop do piątku i czy w tym czasie kurier do mnie dotrze.Odpowiedź brzmiała 2-3 dni i powinny być paszporty w domu.Więc mam liczyć te 2-3 dni od dziś?

Autor:  Anonymous [ 21 Lip 2014 17:58 ]
Temat postu:  Re: Wiza - USA

Od dzisiaj. W czwartek najpóżniej będzie.
Gratuluję. :D

Autor:  77kylo [ 21 Lip 2014 18:13 ]
Temat postu:  Re: Wiza - USA

Anonymous napisał(a):
Od dzisiaj. W czwartek najpóżniej będzie.
Gratuluję. :D

Śliczne dzięki.dodam,że były czynne 3 okienka.Ja trafiłem na 13 w którym bardzo szybko gościu załatwiał pozytywnie petentów,w pozostałych dwóch szło bardzo wolno.Tam trafiali krętacze lub obsługujący byli upierdliwi.nic szukam promocji LOTu na październik do NJ.mam nadzieję,że teraz pójdzie z górki hihi

Autor:  Lx13 [ 21 Lip 2014 19:34 ]
Temat postu:  Re: Wiza - USA

77kylo napisał(a):
No i wróciłem z wizą.jedno pytanie do mnie czemu w Warszawie nie w Londynie.


Hehe trafiłem z pytaniem ;)

-- 21 Lip 2014 19:38 --

hienobiusz napisał(a):
Jesli jest legalnie, a jest, to nie ma zadnego problemu.


Ocena konsula jest jednak trochę bardziej skomplikowana. Liczy sie także sposób w jaki zalegalizowała swój pobyt. USA bardzo nie lubi jak sie ich robi w konia np tak:

Wyjazd turystyczny czy na work & travel. Poznanie kogoś miłego, przesiedzienie wizy i np ślub czy uzyskanie legalnego statusu bez opuszczania USA. Bardzo często stosują odpowiedzialność zbiorowa np za to ze nas twoja siostra zrobiła w konia ty USA zobaczysz na zdjęciach Google.

I wierzcie mi, wcale nie przesadzam.

Autor:  Anonymous [ 21 Lip 2014 20:12 ]
Temat postu:  Re: Wiza - USA

Anonymous napisał(a):
heh.. 31 stron planowania, co mowic a co nie mowic, jak podejsc, pod jakim katem, czy przyjsc w garniaku.. prawda jest taka ze w tym watku (chyba z 700 postow) kazdy dostal wize.
Moze by tak tylko pisac o tym kto nie dostal i dlaczego zamiast powielac info :) ? Chociaz wtedy pewnie watek umrze..



Oczywiście, że przesadzasz. A ten cytat jest najlepszą odpowiedzią.
Moja żona ma rodzonego brata w Kalifornii. Został tam nielegalnie wiele lat temu. Zalegalizował pobyt i ma nawet obywatelstwo.
A moja piękniejsza połówka dostała bez problemu wizę na 10 lat i kilka razy była w odwiedzinach.
Nikt się nie mścił.

Autor:  Lx13 [ 21 Lip 2014 22:15 ]
Temat postu:  Re: Wiza - USA

Dobra, na tym forum piszą ci co nie dostali m.in z tych powodów które opisałem ja. Miłej lektury

Forum.usa.info.pl

Autor:  Anonymous [ 21 Lip 2014 22:53 ]
Temat postu:  Re: Wiza - USA

Przejrzałem pobieżnie ostatnie wpisy. Faktycznie, większość to te 10 % ,którzy dostają odmowy z różnych względów. I tam sobie doradzają na przyszłość, jak jednak wjechać.
A tak na marginesie to F4F prezentuje super wysoki poziom , porównując z tamtym.

Zresztą jak widać, selekcja jest prawidłowa. Osoby zainteresowane wyjazdem turystycznym ( wpisy na forum typowo podróżniczym F4F) wizy otrzymują bez problemu. A ci którzy mieli inne plany związane z wyjazdem do USA wylewają swoje żale gdzie indziej.

Autor:  Lx13 [ 22 Lip 2014 12:16 ]
Temat postu:  Re: Wiza - USA

Masz racje :)

Autor:  77kylo [ 24 Lip 2014 12:51 ]
Temat postu:  Re: Wiza - USA

Anonymous napisał(a):
To nie był uśmiech politowania.
Poczta kurierska z ambasady idzie 2-3 dni. To sobie policz. :mrgreen:

Kurde nadal czekam i nic,paszportów jak nie było tak nie ma.Jutro w nocy wylatuję!!Żadnego emaila lub smsa kompletna cisza.

Autor:  baraba [ 24 Lip 2014 13:21 ]
Temat postu:  Re: Wiza - USA

http://www.sme.sk/c/7300124/americanom- ... ml?ref=trz

Autor:  77kylo [ 24 Lip 2014 13:32 ]
Temat postu:  Re: Wiza - USA

Ale to news z dzisiaj.Ja byłem w ambasadzie w poniedziałek,więc może mnie nie dotyczy.Nie napisali kiedy to się stało.W ambasadzie powiedział mi gościu 2-3 dni więc wtedy chyba było ok.Mam taką nadzieję kurcze.

Autor:  baraba [ 24 Lip 2014 13:37 ]
Temat postu:  Re: Wiza - USA

problem od soboty 19.07.

Autor:  77kylo [ 24 Lip 2014 13:40 ]
Temat postu:  Re: Wiza - USA

Ale pech,co teraz zrobić kurde.Jutro wyjeżdżam.

Autor:  Anonymous [ 24 Lip 2014 18:48 ]
Temat postu:  Re: Wiza - USA

No faktycznie. Pech. Tego nie można było przewidzieć.
Ale bez paniki.
Jak jutro nie będzie, to wracasz do UK na dowód osobisty, a paszport ktoś Ci tutaj odbierze i dośle, albo poczeka na Twoją kolejną wizytę w Pl.
Przecież i tak chcesz lecieć do USA dopiero jesienią.

Autor:  77kylo [ 24 Lip 2014 22:18 ]
Temat postu:  Re: Wiza - USA

Nie no spoko do Anglii pojadę na dowód.Ale boję się,że muszę odebrać osobiście,czy nie?Jutro raczej też nie będzie bo znalazłem stronę na której można śledzić po numerze paszportu,gdzie on jest aktualnie.I sprawdzając dziś wieczorem nadal był w ambasadzie.A tak się kurde cieszyłem.Ale żeby nie było žadnej informacji na polskiej stronie ambasady Usa to naprawdę skandal hihi.

Autor:  oedippus [ 24 Lip 2014 22:30 ]
Temat postu:  Re: Wiza - USA

Gdy śledziłem swój paszport to najpierw dostałem smsa od kuriera TNT, że odebrali mój paszport z ambasady. Dopiero po jakimś czasie na stronie zaktualizowali status paszportu.

Autor:  kevin [ 24 Lip 2014 22:32 ]
Temat postu:  Re: Wiza - USA

77kylo napisał(a):
Nie no spoko do Anglii pojadę na dowód.Ale boję się,że muszę odebrać osobiście,czy nie?Jutro raczej też nie będzie bo znalazłem stronę na której można śledzić po numerze paszportu,gdzie on jest aktualnie.I sprawdzając dziś wieczorem nadal był w ambasadzie.A tak się kurde cieszyłem.Ale żeby nie było žadnej informacji na polskiej stronie ambasady Usa to naprawdę skandal hihi.

Nie musisz odbierać osobiście od kuriera. Wystarczy, że napiszesz upoważnienie odbioru dla osoby, która będzie odbierać. Też tak komuś odbierałem paszport z wizą.

Autor:  77kylo [ 24 Lip 2014 22:40 ]
Temat postu:  Re: Wiza - USA

Napisać mogę ale komu je dać bratu np.?brat miałby odebrać.czy zgłosić to ambasadzie,kurierowi czy jak?trochę głupio to zabrzmiało sorki.Przy aplikowaniu wybrałem przesyłkę kurierem. przy odbiorze muszę podobno podpisać odbiór.

-- 24 Lip 2014 21:42 --

oedippus napisał(a):
Gdy śledziłem swój paszport to najpierw dostałem smsa od kuriera TNT, że odebrali mój paszport z ambasady. Dopiero po jakimś czasie na stronie zaktualizowali status paszportu.

SMS był dzień wcześniej czy w dniu dostarczenia?

Strona 32 z 164 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/