Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Wiza do USA
wiza-do-usa,766,10480
Strona 25 z 164

Autor:  anonim1 [ 28 Mar 2014 00:42 ]
Temat postu:  Re: Wiza - USA

Furio napisał(a):
Ja mam pytanie odnośnie powrotu z USA. Wracając z Nowego Jorku nie dostaliśmy żadnych stempli do paszportów odnotowujących wyjazd z USA. Celnik zerknął jedynie w paszport i oddał.

Pierwszy raz słyszę, żeby celnicy kontrolowali paszporty przy wyjeździe z USA. Nawet przy wjeździe nie kontrolują, chyba że ktoś wyda się podejrzany :lol:
Furio napisał(a):
Czy to standardowa sytuacja, czy może celnik zapomniał o pieczątkach?

W żadnym kraju celnicy nie wbijają pieczątek do paszportu.

Autor:  luftairways [ 28 Mar 2014 00:53 ]
Temat postu:  Re: Wiza - USA

nie znam kraju nazywającego się "żadnym" ale mam pieczątki w paszporcie z wielu krajów

Autor:  klayton [ 28 Mar 2014 00:57 ]
Temat postu:  Re: Wiza - USA

luftairways napisał(a):
nie znam kraju nazywającego się "żadnym" ale mam pieczątki w paszporcie z wielu krajów

A kto je przybijal?

Autor:  Furio [ 28 Mar 2014 01:00 ]
Temat postu:  Re: Wiza - USA

Marfotowi zapewne chodziło o rozdzielenie funkcji Celnika od Kontrolera Straży Granicznej, ale bywało wielokrotnie na różnych przejściach granicznych, że obie funkcje sprawowała jedna i ta sama osoba, więc prawda leży po środku.

Autor:  ania10 [ 01 Kwi 2014 13:34 ]
Temat postu:  Wiza - USA

Mam pytanie, na wniosku o wizę turystyczną wpisałam adres hostelu w Nowym Jorku, a po zweryfikowaniu planów wolałabym lecieć do Waszyngtonu, czy uważacie, że mogę mieć z tego powodu problemy z kontrolą celną na lotnisku i mogę nie dostać pozwolenia na wjazd?

Autor:  Washington [ 01 Kwi 2014 13:43 ]
Temat postu:  Re: Wiza - USA

nie, było o tym w tym wątku, adres hotelu może być fikcyjny i nie ma znaczenia - wiem że ciężko się przekopać przez taką liczbę postów ale można użyć opcji "szukaj"

Autor:  bonifacy [ 01 Kwi 2014 13:51 ]
Temat postu:  Re: Wiza - USA

Info dla mieszkańców Górnego Śląska - paszporty w siedzibie TNT w Katowicach można odbierać spokojnie do 18, a nie jak jest napisane na stronie ambasady do 16. Tylko nie dzwońcie na infolinię bo człowiek który pracuje z Katowic nie był mi w stanie powiedzieć do której pracują :> Pojechałem na czuja przed 18 i bez problemu paszport odebrałem

Autor:  pyrko [ 02 Kwi 2014 02:27 ]
Temat postu:  Re: Wiza - USA

witam, mam takie pytanie, rok temu zatrzymano mnie na rowerze pod wplywem alkoholu, wnioskowalem o warunkowe umorzenie i tak sie stalo, zaplacilem koszty, mam "okres proby na 2 lata" - czyli jeszcze rok, co powinienem wpisac przy pytaniu o karalnosc?, prosze o pomoc

Autor:  pazur [ 02 Kwi 2014 17:12 ]
Temat postu:  Re: Wiza - USA

Było już kiedyś o tym pisane.
Piszesz , że nie byłeś karany.
Nikt tego nie sprawdza.
To samo z podawaniem miejsca pobytu.Podajesz jakikolwiek hotel,hostel,prywatny adres i z głowy.Aż takiej inwigilacji w USA nie ma :D

Autor:  klayton [ 02 Kwi 2014 17:17 ]
Temat postu:  Re: Wiza - USA

Cytuj:
Aż takiej inwigilacji w USA nie ma

Jest. Jeśli wzbudzi czymś wątpliwości u urzędnika, to te dane będą sprawdzane. Jeśli będą fałszywe, to DHS będzie miał kolejny argument do zawrócenia z lotniska.

Autor:  pazur [ 02 Kwi 2014 17:22 ]
Temat postu:  Re: Wiza - USA

Ale czy dostał grzywę za jazdę po piwie rowerem ,chyba nie sprawdzają ?
Trzeba podać istniejący adres. Zawsze można zmienić plany ;)
A tak ogólnie to przed pierwszym wyjazdem do USA też miałem masę wątpliwości i trochę stresu.
A faktycznie to nie jest tak żle.
Sympatyczny, przyjazny naród, zawsze chętny do pomocy turyście. :D

Autor:  pyrko [ 02 Kwi 2014 17:26 ]
Temat postu:  Re: Wiza - USA

akurat jade w konkretne miejsce na slub i znam miejsce pobytu, mam zaproszenie oficjalne itp, takze od nowojorskiego oddzialu mojej firmy, gdyz przy okazji spotkam sie tam z ludzmi z centrali ;), jednym slowem nie martwic sie i skladac wniosek?, bilet juz mam, lot 10.05

Autor:  pazur [ 02 Kwi 2014 17:28 ]
Temat postu:  Re: Wiza - USA

Oczywiscie składaj. Nie słuchaj tych co straszą nie wiadomo czym.
Byłem 2 razy po miesiacu i nic złego mnie nie spotkało.
Super kraj i ludzie.
Powodzenia ;)

Autor:  klayton [ 02 Kwi 2014 17:30 ]
Temat postu:  Re: Wiza - USA

Ja tylko ostrzegam przed braniem sobie do serca poniższej porady:
Cytuj:
adres hotelu może być fikcyjny i nie ma znaczenia

Autor:  emzet [ 02 Kwi 2014 17:30 ]
Temat postu:  Re: Wiza - USA

michcioj napisał(a):
mam wrazenie ze tych wnioskow nikt wogole nie czyta. z powodu jakiegos bledu nie moglem zalaczyc informacji o wszystkich 3 wizach,
zalaczylem ostatnia. no i info o moich trzech wczensiejszych wizytach na trzech roznych wizach.
dzisiaj w krakowie nikt o to wogole nie pytal. 2 pytania :
po co pan jedzie do stanow ? bo wygralem konkurs z pracy i firma mnie zaprasza.
a jaki konkurs ? a dla sprzedawcow. aha.
pytanie do parnerki - a pani po co jedzie ? a bo z chlopakiem jako osoba towarzyszaca.
a czy jest pani studentka ? tak, aha to poprosze o legitymacje. tyle.
wszystko nie trwalo nawet minuty.


Wniosków najpewniej nikt nie czyta, bo im to nie jest potrzebne. Oni wiedzą czy wizę Ci dadzą w momencie jak zaaplikujesz, wiedzą o Tobie więcej niż sądzisz :)

Autor:  pyrko [ 02 Kwi 2014 17:33 ]
Temat postu:  Re: Wiza - USA

dzieki :)

Autor:  Essi [ 02 Kwi 2014 18:27 ]
Temat postu:  Re: Wiza - USA

Nie wiem jak z adresami hotelów itd., ale kontrola "aplikanta" przed wydaniem mu wizy mocno wykracza poza to, co piszecie we wniosku (który i tak jest przesadnie rozbudowany). Wykracza to np. poza podróże. Ja zostałam ze zdziwieniem w głosie zapytania przez pana konsula o powody tak licznych podróży w ostatnich latach, a do ambasady stawiłam się z czystym paszportem (i na nim opierałam wniosek wizowy) i we wniosku również, jako kobieta, nie wymieniałam odwiedzonych krajów ani dat. Wcześniej oczywiście nie byłam w USA, a wiedzieli o każdym moim ruchu na mapie świata. Wizę dostałam bez problemu, ale gdybym miała jakieś wątpliwości na temat tego, czy wielki brat naprawdę patrzy ergo czy ktoś czyta wnioski, to ich się definitywnie pozbyłam :)

Autor:  pazur [ 02 Kwi 2014 18:38 ]
Temat postu:  Re: Wiza - USA

Po prostu po doświadczeniach z 11 września 2001 chcą wiedzieć kto do nich ma zamiar przyjechać. Ci z krajów bezwizowych też muszą się wcześniej zarejestrować.
Ktoś kto dużo podróżuje , a przychodzi z czystym paszportem wzbudza zainteresowanie.
W sumie to mi nie przeszkadza , że dużo o mnie wiedzą.Tak samo jest z tel komórkowymi. Wiadomo ,że można śledzić każdy ruch danego osobnika.Skoro nie mam nic na sumieniu to niech sobie służby wiedzą , że byłem tu czy tam. Mam to gdzieś. To samo z KK ;)

Autor:  kittycate [ 05 Kwi 2014 07:21 ]
Temat postu:  Re: Wiza - USA

Ile gwiazdek macie wydrukowanych pod zdjęciem na wizie? :) Było już o tym trochę ale chciałem odświeżyć. Ktoś może potwierdzić że jak ma się jedną to przy wjeździe do USA przechodzi się błyskawicznie a jak 3 to dociekają? :)

Autor:  becool [ 05 Kwi 2014 08:52 ]
Temat postu:  Re: Wiza - USA

Ja niedawno byłam, czekałam ze 2 godziny w kolejce na rozmowę, która trwała może minutę ;) gwiazdek mam 2.

Strona 25 z 164 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/