Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/
Odnowienie wygasłej wizy:

https://www.ustraveldocs.com/pl/en/rene ... ew-my-visa

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3269 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148 ... 164  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2881 PostWysłany: 05 Paź 2019 00:05 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Skąd niby służby u s i a wiedzą jak już nie mam pieczątki po Iranie, że tamże byłem? Mają jakąś umowę w tym względzie z Islamską republiką Iranu czy może pozostawili paru agentów po Rezie Pahlavim? A może wszyscy jesteśmy inwigilowani i nic o tym nie wiemy? A ze Snowdena i jego spiskowych teorii się śmiali...
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Soulfly lubi ten post.
 
      
Ostatnie dni wakacji na Cyprze ☀️🇨🇾 Loty i 3 noce w Pafos za 979 PLN 🏖️ Ostatnie dni wakacji na Cyprze ☀️🇨🇾 Loty i 3 noce w Pafos za 979 PLN 🏖️
Spędź wakacje nad Morzem Adriatyckim 🏖️ Zbiór lotów do Chorwacji od 164 PLN ☀️ Spędź wakacje nad Morzem Adriatyckim 🏖️ Zbiór lotów do Chorwacji od 164 PLN ☀️
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2882 PostWysłany: 05 Paź 2019 00:18 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
W sprawie programu bezwizowego :arrow: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377


W sprawie Iranu prosze przeszukac watek , by nie powtarzac i powtarzac tego samego

@karoldz @neverstopexploring

np ostatnia strona
I... pobyt-w-iranie-a-wjazd-do-usa,766,107606

W sprawie programu bezwizowego :arrow: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2883 PostWysłany: 05 Paź 2019 00:32 

Rejestracja: 16 Sie 2018
Posty: 13
-- 05 Paź 2019 00:23 --

A jeśli mam jeszcze ważną wizę w paszporcie - wyrobiona ok. 3 lata temu na 10 lat, to czy, w chwili gdy już wejdzie w życie zniesienie wiz, też będę musiał miec dodatkowo Esta?
Czy wcześniej wyrobiona wiza będzie dalej honorowana czy stanie się tylko pamiątkowa naklejka?

-- 05 Paź 2019 00:32 --

Znam już odpowiedź
Każdy podróżny, który ma ważną wizę będzie nadal mógł z niej korzystać nawet kiedy ruch bezwizowy będzie możliwy. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o autoryzację ESTA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2884 PostWysłany: 05 Paź 2019 00:39 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3564
srebrny
@neverstopexploring
Pytasz się czy jeśli skłamiesz we wniosku wizowym to czy zostanie to odkryte - nikt nie zna odpowiedzi, a Amerykanie nie chwalą się jakie dane i z jakich źródeł są weryfikowane. Nie potrzebują wcale żadnej umowy z Iranem, aby mieć dostęp do osób podróżujących do Iranu - takie informacje mogą to wyciągnąć bardziej lub mniej oficjalnie z IATA, VISY, Mastercarda i wielu innych źródeł. W każdym razie wcześniejszy pobyt w Iranie nie jest przeszkodą w otrzymaniu wizy (czytając relacje na forum), natomiast wykryte kłamstwo we wniosku wizowym zapewnia wieloletni zakaz wjazdu.

IMHO nie widzę najmniejszego sensu, aby ryzykować.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2885 PostWysłany: 05 Paź 2019 00:46 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
I robią to NIELEGALNIE , warto dodać, no tak, ale im można :mrgreen:
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2886 PostWysłany: 05 Paź 2019 09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Mar 2011
Posty: 77
motyl80 napisał(a):
-- 05 Paź 2019 00:23 --

-- 05 Paź 2019 00:32 --

Znam już odpowiedź
Każdy podróżny, który ma ważną wizę będzie nadal mógł z niej korzystać nawet kiedy ruch bezwizowy będzie możliwy. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o autoryzację ESTA.


ale pozostaje pytanie.Czy z wizą stać często w wielkiej kolejce z ruchem wizowym czy przejść szybszą ścieżkę ESTA i nie stać?
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2887 PostWysłany: 05 Paź 2019 09:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 595
Loty: 80
Kilometry: 171 925
Krajów: 17 / 7.9%
niebieski
Tomo14 napisał(a):
@mikuś :lol:



Właśnie na coś podobnego czekam, coś w stylu „jak przeżyłem przez 10 dni za 10USD w oczekiwaniu na deportacje”. Taka amerykańska wersja „Norwegii za 100 zł/tydzień w domku na placu zabaw” ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2888 PostWysłany: 05 Paź 2019 09:17 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6257
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Krajów: 42 / 19.6%
@exit72 z wizą przeważnie leci się przez automaty/kioski, a tam idzie wszystko sprawniej i szybciej.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2889 PostWysłany: 05 Paź 2019 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2015
Posty: 69
Loty: 111
Kilometry: 174 385
Krajów: 35 / 16.4%
No to ja się pożalę, że w tym roku wyrobiłam wizę i nawet nie zdążyłam z niej skorzystać, bo z przyczyn losowych musiałam odwołać zaplanowany już wyjazd do Stanów. Na pocieszenie będę sobie wmawiać, że chociaż przyczyniłam się do polepszenia tegorocznych statystyk :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2890 PostWysłany: 05 Paź 2019 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Mar 2011
Posty: 77
JIK napisał(a):
@exit72 z wizą przeważnie leci się przez automaty/kioski, a tam idzie wszystko sprawniej i szybciej.


3 miesiące temu w Miami co z tego że kioski, jak w kolejce spędziłem 3 godziny..
Za to 2 tygodnie temu na JFK kolejka z wizami długaśna ( przeważnie w Am.Południowej) i wywoływali z kolejki tych co z ESTA .
Nie chciało mi się stać więc poszedłem z tymi z ESTA,na końcu skręciłem na kioski 15 min i byłem już z pieczątką.

Więc myślę że z ESTA pójdzie szybciej odprawa ale to też w zależności na jaką porę się trafi
Góra
 Profil Relacje PM off
teoriamoral lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2891 PostWysłany: 05 Paź 2019 13:44 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
Zawsze sie mowilo ze to kongres musi zadecydowac, widac jakie to recznie sterowane narzedzie jest mialo nie przekraczac wymogu to nie przekraczalo jak zmienili zdanie to nagle miescimy sie w wymaganiach /choc nie wierze ze sie cos zmienilo w statusie materialnym obywateli polskich czy zamiarze wizyt/.

Mam dawno opcje visa waiver ale nigdy mnie tam nie ciągnęło ....


Ostatnio edytowany przez Abcn, 05 Paź 2019 17:48, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2892 PostWysłany: 05 Paź 2019 13:48 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3732
Loty: 40
Kilometry: 97 863
Krajów: 11 / 5.1%
srebrny
Nie widzisz co sie zmienilo w statusie materialnym Polaków? Gdzie ty mieszkasz ? W bieszczadach?

Tapniete z telefonu


Ostatnio edytowany przez marcino123, 05 Paź 2019 16:04, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
scomin lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2893 PostWysłany: 05 Paź 2019 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1578
Loty: 700
Kilometry: 942 651
Krajów: 77 / 36.0%
niebieski
Time2GO napisał(a):
Zawsze sie mowilo ze to kongres musi zadecydowac (...)
Nie wiem gdzie tak się mówiło, ale nie jest to prawda. Nie było i nie ma żadnego głosowania w kongresie.
Time2GO napisał(a):
(...) jak zmienili zdanie to nagle miescimy sie w wymaganiach
Nic się nagle nie wydarzyło. Odsetek odmów konsekwentnie zmniejszał się w kolejnych latach...
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
teoriamoral lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2894 PostWysłany: 05 Paź 2019 14:09 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
2500 dolarów w USA nie zarabia nawet połowa pracujących, ceny wiadomo jakie są, może mi ktoś wyjaśnić po co pchać się tak daleko do pracy zarobkowej? Naprawdę - pytam całkowicie poważnie, ktoś mi wyjaśni fenomen życia i pracy w USiA? No bo nikt mi nie powie, że Polacy wyjeżdżają tam do pracy w NASA czy do doliny krzemowej.


PS. Na transferach ESTA też będzie potrzebna?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2895 PostWysłany: 05 Paź 2019 14:16 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
@brzemia, neverstopexploring : nie wszedzie jest tak rozowo w Polsce.
Jesli zagladne do nowosadeckiego czy kieleckiego to dalej sa w stanie pracowac zagranica za grosze bo i tak to lepiej niz lokalnie u siebie.
Troche lepsze pensje ale co z tego jak towary i uslugi drozeja wychodzimy na to samo na koncu miesiaca.

@neverstopexploring : podstawowa praca fizyczna jest tam lepiej oplacana. Ale nie masz wszelkiego rodzaju dodatkow.


Ostatnio edytowany przez Time2GO, 05 Paź 2019 14:18, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2896 PostWysłany: 05 Paź 2019 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1258
Loty: 456
Kilometry: 787 864
Krajów: 57 / 26.6%
niebieski
American dream – dosł. amerykańskie marzenie (sen) – narodowy etos Stanów Zjednoczonych wyrażający ideały demokracji, równości i wolności, na których budowano USA, amerykański sposób życia, amerykańskie społeczeństwo i kulturę.
Często używany również w znaczeniu „spełnienia swojego american dream”, czyli "dorobienia się", doznania szczęścia poprzez ułożenia sobie życia, założenia rodziny, stworzenia 'domu marzeń', spełnienia w życiu osobistym według ogólnie przyjętych i propagowanych w bogatych społeczeństwach norm itp.


@neverstopexploring
Słyszałeś kiedyś o Polish dream? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2897 PostWysłany: 05 Paź 2019 14:32 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Nie, ale słyszałem o tym, że na wyspach, w Niemczech, w Holandii, w Belgii, całej Skandynawii czy innych siła nabywcza jest większa aniżeli w śnie w USiA, więc pytam co tam jest takiego, że ludzie rzekomo się tam pchają do roboty?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2898 PostWysłany: 05 Paź 2019 14:33 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2923
Loty: 154
Kilometry: 151 837
Krajów: 25 / 11.7%
srebrny
neverstopexploring napisał(a):
Na transferach ESTA też będzie potrzebna?


Tak.

Dorzucę swoje 3gr do dyskusji o kolejkach ESTA vs. wiza. W Bostonie po przylocie z BCN kolejka do stanowisk ESTA ciągnęła się po horyzont. Kioski dla wizowiczów stały puste. Ciężko więc jednoznacznie stwierdzić, która opcja jest szybsza, bo to jak widać zależy od wielu czynników.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2899 PostWysłany: 05 Paź 2019 15:12 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 778
Loty: 26
Kilometry: 67 603
Krajów: 7 / 3.3%
niebieski
megirumi napisał(a):
No to ja się pożalę, że w tym roku wyrobiłam wizę i nawet nie zdążyłam z niej skorzystać, bo z przyczyn losowych musiałam odwołać zaplanowany już wyjazd do Stanów. Na pocieszenie będę sobie wmawiać, że chociaż przyczyniłam się do polepszenia tegorocznych statystyk


Rozumiem Twój ból. Sam też kupiłem w tym roku 3 wizy dla żony i dzieci. Przynajmniej z nich skorzystałem (nawet dwukrotnie bo raz przesiadka w LA). No i przyczynilismy się do wczorajszego ogłoszenia:D, płacąc za to prawie 2 tyś zł:).. No, ale możemy do Iranu jechać :D

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2900 PostWysłany: 05 Paź 2019 16:00 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 9540
srebrny
Cytuj:
No, ale możemy do Iranu jechać :D

To bez wizy do USA nie można jechać do Iranu? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3269 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148 ... 164  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group