Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 180 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#41 PostWysłany: 05 Cze 2016 22:18 

Rejestracja: 28 Maj 2014
Posty: 16
Loty: 265
Kilometry: 284 112
Krajów: 33 / 15.4%
Dzień dobry,

Czy ktoś ma jakieś informacje na temat wizy 30 dniowej? Według http://warsaw.emb.mfa.gov.tr/ShowInfoNo ... ?ID=121537 :

"Wizy dla osób lecacych tranzytem przez Turcje

Turysci polscy lecacy tranzytem przez Turcje, którzy na lotnisku tureckim przebywaja tylko kilka godzin i nie opuszczaja strefy tranzytowej lotniska, nie zakupuja tureckiej wizy. Jesli zas zdecyduja sie opuscic lotnisko np. w celu kilkugodzinnego zwiedzania miasta, wtedy zakupuja na lotnisku 30-dniowa wize turystyczna w cenie 10 euro lub 15 USD, na podstawie polskiego paszportu, który w momencie przekraczania granicy musi byc wazny przynajmniej jeszcze 6 miesiecy."

Przebywam w Turcji dosłownie kilka godzin i chciałabym skorzystać z sightseeing tour organizowanego przez Turkish Airlines, więc tego typu wiza byłaby świetnym rozwiązaniem. Czy rzeczywiście funkcjonuje to w ten sposób? Czy wizę uzyskuje się na lotnisku?

Z góry wielkie dzięki za pomoc :)

Dorota
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Ostatnie dni wakacji na Cyprze ☀️🇨🇾 Loty i 3 noce w Pafos za 979 PLN 🏖️ Ostatnie dni wakacji na Cyprze ☀️🇨🇾 Loty i 3 noce w Pafos za 979 PLN 🏖️
Spędź wakacje nad Morzem Adriatyckim 🏖️ Zbiór lotów do Chorwacji od 164 PLN ☀️ Spędź wakacje nad Morzem Adriatyckim 🏖️ Zbiór lotów do Chorwacji od 164 PLN ☀️
Offline
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#42 PostWysłany: 06 Cze 2016 21:16 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1240
Loty: 116
Kilometry: 157 931
Krajów: 40 / 18.7%
niebieski
To jest informacja z 2009 roku, już nieaktualna zapewne. Kup normalną wizę za 15 euro i ciesz się Turcją...jest wielokrotna. https://www.evisa.gov.tr/pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#43 PostWysłany: 07 Cze 2016 00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 5608
złoty
nie 15, a 25 euro za wizę na lotnisku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#44 PostWysłany: 07 Cze 2016 08:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 406
Loty: 66
Kilometry: 137 758
Krajów: 18 / 8.4%
niebieski
@kostek966 nie gadaj głupstw. Kto w dzisiejszych czasach będzie kupował wizę na lotnisku?
E-wiza 15 euro lub 20 $.
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#45 PostWysłany: 07 Cze 2016 09:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2587
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Krajów: 40 / 18.7%
lapka88 napisał(a):
Kto w dzisiejszych czasach będzie kupował wizę na lotnisku?

Np. 2 dziewczyny przede mna, ktore najpierw staly dlugo w kolejce do kontroli paszportowej aby nastepnie zostac odeslanymi w inne miejsce po zakup wizy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#46 PostWysłany: 07 Cze 2016 09:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 360
Loty: 137
Kilometry: 274 190
Krajów: 30 / 14.0%
niebieski
Ostatnio w podrozy np nie moglem kupic wizy przez internet bo mieli bledy na stronie, albo bylo nie dostosowana do apple.
Takze zdarza sie
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!


Ostatnio edytowany przez Zeus, 07 Cze 2016 09:20, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#47 PostWysłany: 07 Cze 2016 09:10 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 9101
Loty: 205
Kilometry: 300 878
Krajów: 30 / 14.0%
Ja lecąc do Turcji zastanawiałem się nad wizą na lotnisku. Nie mam wiz w paszporcie i chce jakieś mieć :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#48 PostWysłany: 07 Cze 2016 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 5608
złoty
lapka88 napisał(a):
@kostek966 nie gadaj głupstw. Kto w dzisiejszych czasach będzie kupował wizę na lotnisku?
E-wiza 15 euro lub 20 $.

jak widać wyżej wiele osób kupuje wizę na lotnisku z różnych względów, jak trochę więcej pojeździsz po świecie to się dowiesz dlaczego, i nie można kupić już wizy za 15 euro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#49 PostWysłany: 07 Cze 2016 10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 406
Loty: 66
Kilometry: 137 758
Krajów: 18 / 8.4%
niebieski
Pawel_T napisał(a):
lapka88 napisał(a):
Kto w dzisiejszych czasach będzie kupował wizę na lotnisku?

Np. 2 dziewczyny przede mna, ktore najpierw staly dlugo w kolejce do kontroli paszportowej aby nastepnie zostac odeslanymi w inne miejsce po zakup wizy ;)


To jest akurat przypadek dla lekarzy :)
Ja nie rozumiem, jak można wyjeżdżać gdziekolwiek bez przygotowania :)

@kostek966 można można. 20 $ czy 15 euro to bez różnicy...."jak trochę więcej pojeździsz po świecie" :lol:
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#50 PostWysłany: 07 Cze 2016 21:50 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 545
niebieski
Do Turcji będę wjeżdżał autobusem z Bułgarii (jeszcze nie wiem czy jakimś transportem publicznym czy jako wycieczka jakiegoś biura podróży) czy muszę wyrabiać ewizę czy bez problemu będę mógł kupić na przejściu granicznym?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#51 PostWysłany: 08 Cze 2016 17:49 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1240
Loty: 116
Kilometry: 157 931
Krajów: 40 / 18.7%
niebieski
Wyrób e wizę jesli jesteś pewny wyjazdu do Turcji,jest na pół roku, jest tańsza i nie krzątaj się na granicy szukając okienka z wizami. Ponadto nie wiem czy akurat na tym przejściu będzie takowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#52 PostWysłany: 08 Cze 2016 17:51 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 545
niebieski
Właśnie jeszcze na 100% pewny nie jestem, ale do czasu wyjazdu podejmę decyzję i wyrobię e-wizę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#53 PostWysłany: 14 Cze 2016 15:40 

Rejestracja: 18 Mar 2013
Posty: 9
Jeśli przez pośpiech w E-wizie wpisałem (i ją opłaciłem) tylko pierwsze imię z paszportu będę miał problem z wjazdem? (lecę czarterem z innymi turystami TUI)

Czy to masówka i nie sprawdzą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#54 PostWysłany: 14 Cze 2016 15:53 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 301
niebieski
Ja tak też zrobiłem, wiza kupiona w tym roku, cztery razy przekraczałem granicę na Ataturku, nikt slowa nie powiedział ani nie pytał o drugie imię i dlaczego nie wpisałem go. W maju nawet nie chcieli wydruku wizy. Mają wszystko w sytemie komputetowym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#55 PostWysłany: 14 Cze 2016 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2448
Loty: 191
Kilometry: 627 645
Krajów: 32 / 15.0%
niebieski
jeszcze chyba nigdy nie wpisalem drugiego imienia na wizie,a troche ich wyrobilem wiec spoko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#56 PostWysłany: 25 Wrz 2016 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 211
Loty: 117
Kilometry: 110 182
Krajów: 18 / 8.4%
niebieski
a ja mam taki problem:
loty już kupiona na listopad (z podanym nr paszportu), a mam paszport z data ważności do lutego 2017
czyli wiza internetowa odpada bo przekraczam 6 miesięcy :/ no chyba, że wpisze inną datę, ale wątpię żeby przeszło na lotnisku :(
poczytałem, że na miejscu dają wizę 60 dniową? to prawda?

chyba nie opłaca się nowego paszportu wyrabiać, tym bardziej, że planuje być tylko 3 dni, plus w rezerwacjach lotu moga sie przyczepic ze inny dokument jest podany
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#57 PostWysłany: 25 Wrz 2016 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 788
Loty: 188
Kilometry: 227 790
Krajów: 29 / 13.6%
niebieski
@bizqit - ale nie masz zamiaru w ogóle nowego paszportu wyrabiać? Bo jeśli tak, to po prostu wybór wcześniej, przed wylotem. To, że jest inny dokument wpisany do APISu podczas rezerwacji a inny podasz nie ma znaczenia, to można zmienić (chociażby z powodu takiej właśnie sytuacji, jaką Ty masz). Na lotnisku otrzymasz wizę, ale będzie Cię to drożej kosztować. Pewnie różnica będzie podobna aniżeli miałbyś wcześniej wyrobić sobie ten paszport.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#58 PostWysłany: 25 Wrz 2016 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 211
Loty: 117
Kilometry: 110 182
Krajów: 18 / 8.4%
niebieski
mam zamiar w przyszlosci, no ale nie chce teraz na szybko roboic bo mam i tak sporo wydatkow, a jak jest opcja zaplacic 30 USD na miejscu to jakos przeboleje
bo tez z automatu mi stary uniewaznia, a mam juz na ten stary 6 lotow poza UE zabookowanych do konca roku :/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#59 PostWysłany: 05 Paź 2016 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 211
Loty: 117
Kilometry: 110 182
Krajów: 18 / 8.4%
niebieski
to sam sobie odpowiem, po kontakcie z ambasada :)

ogólnie na lotnisku nie wydadzą takiej wizy są 2 wyjścia:
szybko wyrobić nowy i wykupić wize online/na lotnisku
albo zaklepać wizytę w ambasadzie Turcji i tam się ubiegać o krótszą
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#60 PostWysłany: 07 Gru 2016 21:12 

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 2
Dorota000 napisał(a):
Dzień dobry,

Czy ktoś ma jakieś informacje na temat wizy 30 dniowej? Według http://warsaw.emb.mfa.gov.tr/ShowInfoNo ... ?ID=121537 :

"Wizy dla osób lecacych tranzytem przez Turcje

Turysci polscy lecacy tranzytem przez Turcje, którzy na lotnisku tureckim przebywaja tylko kilka godzin i nie opuszczaja strefy tranzytowej lotniska, nie zakupuja tureckiej wizy. Jesli zas zdecyduja sie opuscic lotnisko np. w celu kilkugodzinnego zwiedzania miasta, wtedy zakupuja na lotnisku 30-dniowa wize turystyczna w cenie 10 euro lub 15 USD, na podstawie polskiego paszportu, który w momencie przekraczania granicy musi byc wazny przynajmniej jeszcze 6 miesiecy."


Mam pytanie odnośnie tej informacji - czy faktycznie nie ma potrzeby wyrabiania wizy w przypadku transferu via Turcja...? Lecę z Berlina do Stambułu, kilka godzin później mam lot ze Stambułu z tego samego lotniska (innymi liniami), nie zamierzam opuszczać lotniska - i stąd moje pytanie. Lecę z bagażem rejestrowanym, więc rozumiem że po jego odbiorze w Stambule (w celu nadania na kolejny lot), niezbędne będzie opuszczenie sfery tranzytowej, i wiza będzie niezbędna - czy może jest jednak odwrotnie...?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 180 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group