Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
e-Wiza
do Okręgu Kaliningradzkiego
e-wiza-do-obwodu-kaliningrad,1463,143219
do Obwodu Leningradzkiego z S. Petersburgiem od 01.10
e-wiza-sankt-petersburg,1463,143408
na wschodzie Rosji
e-wiza-wschod-rosji,1463,148599


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 591 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 30  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#221 PostWysłany: 21 Lip 2015 21:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26058
Loty: 695
Kilometry: 923 016
Krajów: 86 / 40.2%
Jak będziesz mieć tylko bagaż podręczny, i zrobiłeś check in, to nie ma żadnego problemu. Lądujesz i idziesz do strefy tranzytowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zakończenie wakacji w Grecji 🌊🇬🇷 Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na wyspie Samos za 2931 PLN 🏖️😎 Zakończenie wakacji w Grecji 🌊🇬🇷 Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na wyspie Samos za 2931 PLN 🏖️😎
Malta z widokiem na morze 🌊 Loty i hotel z basenem na dachu za 879 PLN 😍 Malta z widokiem na morze 🌊 Loty i hotel z basenem na dachu za 879 PLN 😍
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#222 PostWysłany: 21 Lip 2015 22:00 

Rejestracja: 21 Lip 2015
Posty: 3
no właśnie ciężko z tym podręcznym samym niestety...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#223 PostWysłany: 24 Lip 2015 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 134
Loty: 123
Kilometry: 200 504
Krajów: 29 / 13.6%
Witam,
mieszkam w Warszawie. Chcemy z żoną wybrać się na 5 dni do Sankt Petersburga i zwiedzić miasto i okolice. Od czego zacząć staranie się o wizę? Gdzie można zdobyć voucher?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#224 PostWysłany: 24 Lip 2015 21:20 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1302
niebieski
drmariusz napisał(a):
Od czego zacząć staranie się o wizę?


Od umówienia się na wizytę w Wydziale Konsularnym Ambasady Federacji Rosyjskiej w Rzeczypospolitej Polskiej:

http://poland-ifs.com/sign.up.php?lang=pl&step1=1

drmariusz napisał(a):
Gdzie można zdobyć voucher?


http://wspolnota2000.com.pl/voucher.php
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#225 PostWysłany: 25 Lip 2015 20:53 

O voucher warto zapytać w hotelu w którym się będzie mieszkać. Niektóre hotele wystawiają bezpłatnie (zwykle te droższe), czasem jest pobierana opłata za taką usługę.
Góra
 PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#226 PostWysłany: 25 Lip 2015 22:01 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 842
niebieski
Jak nie odwołają Mundialu, to wybieram się dopiero za 3 lata bez wizy:
ms-2018-w-rosji,1497,77083#p613865
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#227 PostWysłany: 25 Lip 2015 22:07 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4611
srebrny
Jesli interesujesz sie pilka, to dobry pomysl.
Jesli nie, a tylko chcesz zaoszczedzic na wizie, to moze sie okazac,ze wyjazd bedzie dwukrotnie drozszy,pomimo oszczednosci na wizie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#228 PostWysłany: 13 Sie 2015 10:17 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 33
Kilometry: 61 640
Krajów: 10 / 4.7%
niebieski
No jesli podlegasz pod Kraków, to tylko tam załatwisz wizę osobiście i bez pośredników.
Jeśli koniecznie chcesz Warszawę, to pozostają Ci pośrednicy, za ok 100 zł drożej.
Swoją drogą, to czytałem gdzieś, że ostatnio nawet ambasady/konsulaty przekierowują do tzw Centrum Wizowego, które jest niczym innym jak pośrednikiem pobierającym opłatę za załatwienie wizy. Aby uniknąc tego typu płatności, nalezy się, (w ambasadzie/konsulacie) wykazać sporą dozą cierpliwości i determinacj. Ale ponoć da się :)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Zeus, 13 Sie 2015 13:05, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#229 PostWysłany: 13 Sie 2015 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4975
srebrny
Wiosną załatwiałem w Kraku osobiście. Łatwo i bezproblemowo.
Pogorszyło się coś, czy to tylko legendy miejskie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#230 PostWysłany: 13 Sie 2015 12:40 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 33
Kilometry: 61 640
Krajów: 10 / 4.7%
niebieski
Jakoś także na wiosnę czytałem na jakimś forum, wypowiedź gościa, który właśnie opisywał swoje przeboje z ambasadą/konsulatem, zdaje się w Poznaniu i jesli dobrze pamiętam, to tam ponoć uzyskał informację, że tak teraz będzie wyglądał proces załatwiania wiz we wszystkich placówkach. On sam ostatecznie wizę załatwił bez korzystania z Centrum Wizowego, ale pisał że kosztowało go to trochę determinacji w dążeniu do celu i kilkoma wizytami w placówce dyplomatycznej.
Ale skoro piszesz, że w Krakowie nie było problemów, to cieszy. Widocznie co placówka, to inny urzędas.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Zeus, 13 Sie 2015 13:08, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#231 PostWysłany: 29 Sie 2015 09:51 

Rejestracja: 30 Cze 2012
Posty: 461
niebieski
Mam dwa pytania w związku z wizą do Rosji.

1. Na stronie wspólnoty2000, gdzie chciałem kupić voucher, jest informacja że z imienną rezerwacją hotelu osoby poniżej 26 roku życia płacą 60 zł. Co w sytuacji, gdy np. na booking.com rezerwuje pokój 2-osobowy, na moje nazwisko. Co z osobą towarzyszącą ? Muszę jakąś fikcyjną rezerwację na nią zrobić ?

2. W dniu planowanego wyjazdu z Rosji, zostanie mi dokładnie 6,5 miesiąca ważności paszportu. Myślicie że nikt się tego czepiać nie będzie ? Zgodnie z przepisami wszystko będzie ok, ale po mojej wizycie w Rostovie 3 lata temu, nie mogę się oprzeć przekonaniu że Rosja to kraj absurdów :).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#232 PostWysłany: 16 Wrz 2015 12:44 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Witam , jakiego pośrednika polecicie ?
zastanawiam się pomiędzy transazja.pl , a wizy.pl - jeżeli dobrze rozumiem to za cały proces zapłacę ok 300 zł ( wiza + pośrenictwo + voucher ) ?

Mogę sobie wyrobić wizę ok. pół roku wcześniej przed wyjazdem ( nie mam jeszcze biletów) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#233 PostWysłany: 16 Wrz 2015 13:01 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2980
srebrny
Możesz dla pewności też sprawdzić aina.pl, choć raczej nie okażą się tańsi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#234 PostWysłany: 16 Wrz 2015 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sie 2014
Posty: 27
Loty: 144
Kilometry: 215 176
Krajów: 43 / 20.1%
Ja korzystałem z usług firmy wizaserwis.pl, zapłaciłem łącznie (opłaty+pośrednictwo) 478 PLN. Bilet lotniczy/na pociąg nie są potrzebne w procedurze wizowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#235 PostWysłany: 16 Wrz 2015 15:44 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
wiza rosyjska ma jakąś ważność , tj. po jej otrzymaniu muszę przekroczyć granicę w ciągu np. 2 miesięcy ? bo nie mogę sie doszukać nigdzie.
czy np. zalatwiam wizę teraz, a lecę obojętnie kiedy za kilka miesięcy ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#236 PostWysłany: 16 Wrz 2015 15:46 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26058
Loty: 695
Kilometry: 923 016
Krajów: 86 / 40.2%
Wiza jest ważna na okres który ty chcesz. Wyznaczasz np. 1-15 października to możesz wjechać kiedy chcesz od 1 dnia miesiąca aż do, i możesz odpuścić kraj najpóźniej 15
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#237 PostWysłany: 16 Wrz 2015 16:10 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
ok, wiec np. moge napisac, we wniosku ,ze chcę wize na 14 dni , od 1 kwietnia do 14 kwietnia, a przylecieć 2 kwietnia i wylecieć 8 ?czy bez potwierdzenia hotelu nie ma co skladać wniosku ?
zdarzają się jakieś odrzucenia czy to tylko formalność ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#238 PostWysłany: 16 Wrz 2015 16:15 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26058
Loty: 695
Kilometry: 923 016
Krajów: 86 / 40.2%
Możesz. Ja kupiłem voucher przez biuro na 15 dni, i zaznaczyłem chyba 10, i dostałem na 10 chociaż byłem 8 dni. A rezerwacji nie miałem w ogóle ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#239 PostWysłany: 17 Wrz 2015 21:59 

Rejestracja: 26 Cze 2011
Posty: 19
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć, czy da się załatwić wizę do Rosji w Warszawie bez pomocy Centrum Wizowego? Bo w każdy link, który klikam odsyła mnie do Centrum Wizowego...

Z góry dzięki za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#240 PostWysłany: 18 Wrz 2015 07:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5597
Loty: 169
Kilometry: 241 913
Krajów: 37 / 17.3%
niebieski
Można, wszystko masz opisane na stronie ambasady: http://warsaw.kdmid.ru/pl.aspx
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Anusiak87 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 591 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 30  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group