| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Wiza do Iranu wiza-do-iranu,1223,88030 | Strona 43 z 43 |
| Autor: | Zeus [ 29 Lip 2025 20:16 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do Iranu |
Nie wiem na ile to jest prawda Jedną z najważniejszych zmian jest to, że podróżni nie mogą już podróżować do Iranu na własną rękę i mogą ubiegać się o wizę jedynie poprzez rezerwację zorganizowanego pakietu turystycznego w irańskim biurze podróży. Jednak po miesięcznym zawieszeniu procesu wizowego, Ministerstwo Spraw Zagranicznych wymaga teraz od wszystkich turystów wjazdu do Iranu w ramach wcześniej zorganizowanej wycieczki, niezależnie od tego, czy podróżują indywidualnie, czy w grupie (jeśli podróżują z rodziną lub przyjaciółmi). Wycieczka musi zostać zorganizowana za pośrednictwem zarejestrowanego biura podróży. Jako najwyżej oceniane biuro podróży w Iranie, z ponad 1250 pięciogwiazdkowymi recenzjami na TripAdvisor, TAP Persia posiada pełną licencję i jest gotowa zająć się tym procesem za Ciebie. https://www.tappersia.com/blog/updated- ... gulations/ | |
| Autor: | elpatafiano [ 29 Lip 2025 21:13 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do Iranu |
Koszmarny jest ten news. Powinni bany dawać za takie wiadomości | |
| Autor: | pieronsky [ 29 Lip 2025 23:13 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do Iranu |
Ponoć są paszporty, które pozwalają na samodzielną podróż do Iranu. Na grupkach piszą, że np. Chorwacja i Brazylia mogą, Słowacja i Czechy już nie. Niestety nie wiem, gdzie znaleźć pełną listę. Wciąż szukam. | |
| Autor: | Zeus [ 29 Lip 2025 23:23 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do Iranu |
Chorwacja jako jedyny kraj UE nie potrzebuje wizy do Iranu dlatego Brazylia też nie potrzebuje CZ/SK już potrzebują wizę | |
| Autor: | NBE322 [ 30 Lip 2025 07:46 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do Iranu |
https://iranstravel.com/new-iran-visa-regulations/ Znalazłem taki link z informacjami. | |
| Autor: | pieronsky [ 30 Lip 2025 07:52 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do Iranu |
pieronsky napisał(a): Ponoć są paszporty, które pozwalają na samodzielną podróż do Iranu. Na grupkach piszą, że np. Chorwacja i Brazylia mogą, Słowacja i Czechy już nie. Niestety nie wiem, gdzie znaleźć pełną listę. Wciąż szukam. Już wiem o co chodzi - na grupkach pisano po prostu o krajach visa-free. Tak więc fałszywy alarm z mojej strony | |
| Autor: | pieronsky [ 06 Lis 2025 22:24 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do Iranu |
Ciekawostka - https://www.instagram.com/nawaletabezbileta na polskim paszporcie dostał wizę. Jedzie całkowicie samodzielnie, bez żadnych biur podróży bo z nim pisałem. Pytałem go jak to zrobić, to ponoć oficjalne przepisy to jedno, a praktyka to drugie. Napisałem już do Key2Persia aby to zweryfikować. | |
| Autor: | Japven [ 07 Lis 2025 16:20 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do Iranu |
Ponoć się wycofali z tych nowych zasad wizowych, ludziska na grupkach FB piszą że te przepisy dot. obowiązkowego przewodnika zostały tylko dla obywateli Stanów, Kanady i Wielkiej Brytanii | |
| Autor: | sebkol [ 12 Lis 2025 09:58 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do Iranu |
Może ktoś polecić sprawdzone biuro podróży z Iranu, które organizuje tygodniowe wycieczki po kraju? | |
| Autor: | don_chrapek [ 21 Sty 2026 13:59 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do Iranu |
Pytałem ostatnio przy okazji napiętej sytuacji wewnętrznej, czy wydawanie wiz nie zostało wstrzymane i dostałem potwierdzenie, że nie. Konsulat podkreślił jednak, że wydawanie odbywa się poprzez irańskie agencje turystyczne. Odnosząc się do jednego z powyższych wpisów: jak to wygląda w praktyce, nie wiem, ale doświadczyłem problemów z działaniem strony irańskiego MSZ (tej do generowania kodu autoryzacyjnego). Jak nic się nie zmieni, to promesę/kod załatwić będę musiał przez pośrednika. | |
| Autor: | naxxus [ 29 Sty 2026 16:58 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do Iranu |
@don_chrapek mogę tylko podpowiedzieć, że z mojego doświadczenia świeżo po protestach związanych z Mahsą Amini, pomimo braku oficjalnego zawieszenia wiz uzyskanie takowej graniczyło z cudem. W opcji bez agenta mój wniosek został odrzucony, po kontakcie z agentką na wizę czekałem ponad 3-4 tygodnie, dowiadując się również, że zostałem poddany potrójnemu | |
| Autor: | Hose [ 29 Sty 2026 19:36 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do Iranu |
naxxus napisał(a): że z mojego doświadczenia świeżo po protestach związanych z Mahsą Amini, pomimo braku oficjalnego zawieszenia wiz uzyskanie takowej graniczyło z cudem. Po tych protestach bez problemu można było wyrobić wizę bezpośrednio w warszawskiej ambasadzie, nawet bez konieczności wizyty. Dowiesz się tego chociażby z wątku w którym właśnie piszesz. | |
| Autor: | naxxus [ 29 Sty 2026 20:21 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do Iranu |
@Hose jest czas i czas | |
| Strona 43 z 43 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |