Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Ten temat dotyczy wizy do Iraku.

Temat dotyczący wizy kurdyjskiej:
iracki-kurdystan-e-visa,1224,169972

Wjazd do federalnego Iraku na wizie kurdyjskiej jest możliwy, ale bardzo utrudniony.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 109 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#21 PostWysłany: 28 Lip 2023 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 2253
Loty: 394
Kilometry: 700 800
Krajów: 73 / 34.1%
niebieski
@Martinuss a jak to wygląda przy przekraczaniu granicy lądowej? i podróży na 1 dzień? Zastanawiam się nad granicą z Kuwejtem i opisywaną podróżą do Basry ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
#22 PostWysłany: 28 Lip 2023 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 2074
Loty: 362
Kilometry: 483 133
Krajów: 62 / 29.0%
niebieski
@Legion1

Tego Ci nie powiem ale na pewno Ci powie @DAD który tworzy tą relacje :D

Pamiętaj tylko że odwiedzając Irak tracisz ESTA. Tak wiem że są plotki że już się nie traci przy Iraku ALE według oficjalnej strony US nadal się traci.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#23 PostWysłany: 28 Lip 2023 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 963
Loty: 263
Kilometry: 511 592
Krajów: 63 / 29.4%
srebrny
Legion1 napisał(a):
@Martinuss a jak to wygląda przy przekraczaniu granicy lądowej? i podróży na 1 dzień? Zastanawiam się nad granicą z Kuwejtem i opisywaną podróżą do Basry ;)


Normalnie. Na granicy kupujesz wizę do Iraku i jedziesz dalej. Jak wracasz to wiadomo, kolejna wiza do Kuwejtu. Opisze to dokładnie dzisiaj lub jutro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#24 PostWysłany: 28 Lip 2023 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 2253
Loty: 394
Kilometry: 700 800
Krajów: 73 / 34.1%
niebieski
@DAD to czekam na relację ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
 
      
Offline
#25 PostWysłany: 22 Cze 2024 11:17 

Rejestracja: 12 Lip 2022
Posty: 18
Cześć,
pytanie tu, żeby nie zakładać nowego wątku.
Z Waszego doświadczenia - czy mogą być jakiekolwiek trudności w dostaniu wizy na lotnisku przy pieczątkach w paszporcie z Arabii Saudyjskiej i, co wydaje mi się ważniejsze, Akaby, czyli z buta z Jordanii do Izraela? Bo MSZ na stronie milczy co do ewentualnych "problematycznych" krajów z wcześniejszych wizyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#26 PostWysłany: 22 Cze 2024 11:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26072
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Ale z lotniska Akaby czy przejścia lądowego z Izraelem?

Warunki do wiży

Holders of passports containing an Israeli stamp or visa will be refused entry in Iraq.

This does not apply at Erbil (EBL) and Sulaymaniyah (ISU).

Passports and/or passport replacing documents of all visitors traveling to Baghdad (BGW) or Basra (BSR) must contain at least 2 unused visa pages for entry and exit visas. This does not include the page reserved for "Observations" or "Amendments and Endorsements".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#27 PostWysłany: 22 Cze 2024 12:01 

Rejestracja: 12 Lip 2022
Posty: 18
Zeus napisał(a):
Ale z lotniska Akaby czy przejścia lądowego z Izraelem?

Lądowe. Szedłem z Akaby do Ejaltu. Widzę, że raczej cieniutko na tym paszporcie będzie :/ Oczywiście izaelskiej pieczątki brak, ale jest wyjściowa z Jordanii, więc jeden wuj w sumie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#28 PostWysłany: 24 Paź 2024 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2923
Loty: 1023
Kilometry: 2 238 811
Krajów: 146 / 68.2%
HON fly4free
Jak to jest obecnie z wizą do federalnego Iraku wlatując do Erbilu? Granicy jako takiej nie ma, więc nie można dostać.
Widzę jakiś portal evisa - czy ktoś to próbował? https://eservice.evisa.iq/
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#29 PostWysłany: 24 Paź 2024 21:29 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 10315
Loty: 1119
Kilometry: 1 113 616
Krajów: 97 / 45.3%
platynowy
@cart Jak wlatujesz do Kurdystanu, a potem jedziesz do części federalnej, to musisz mieć 2 wizy.
Teoretycznie nie ma granicy, ale często są posterunki i trzeba pokazywać paszport. Czasami machną ręką i można jechać dalej, ale zdarza się, że bardzo dokładnie przeglądają dokumenty, a nawet przeprowadzają drobne przesłuchanie.
Sorry, nie doczytałem, że pytasz o to, gdzie ją wyrobić, a nie czy trzeba mieć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#30 PostWysłany: 25 Paź 2024 08:43 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 850
niebieski
Zrobi się drożej, bo 2 x po 77 USD trza wyrzygać, i jeszcze raczej lot Erbil - Bagdad, bo na lądzie nijak nie da rady uzyskać granicy. Może lepiej do Kuwejtu wyjść zaatakować i tam wiza federalna na lądzie i za chwilę już w Basrze...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Wiza
#31 PostWysłany: 08 Lis 2024 03:51 

Rejestracja: 12 Lip 2022
Posty: 18
Najnowsze wieści wyglądają tak (lotnisko w Basrze, ale co zasady identycznie powinno być też na innych, gdzie dają VoA): wypełniasz prosty formularz, czekasz około godziny, płacisz 75 USD + 3000 IQD I welcome to Mesopotamia. Można płacić kartą.
W formularzu (oraz na stronie rządowej Iraku) jest mowa o adresie pobytu czy potwierdzeniu rezerwacji noclegu. Pojawiały się informacje, że jeśli tego brak, to doliczą 50USD i zapewnią nocleg. Jeśli tak było, to już nie jest. Poszedłem za radą z jednej z grupek na FB i po prostu wpisałem "Basra hotel" - nie było żadnego problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza
#32 PostWysłany: 27 Lis 2024 22:58 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2691
Nie wiem, czy mnie oczy mylą, ale ten portal wygląda na całkiem funkcjonalny:
https://eservice.evisa.iq/

Niestety, po rejestracji nie da się wybrać tourist visit....
Ale zawsze to jakiś krok w dobrą stronę.


BTW:
wróbelki na FB i caravanistanie ćwierkają, iż z wizą Kurdystanu posiadacze paszportu UE mogą odwiedzać Irak federalny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza
#33 PostWysłany: 28 Lis 2024 13:02 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 504
Loty: 178
Kilometry: 329 695
Krajów: 27 / 12.6%
niebieski
Wojciech Pniaczek, dzieciak, ktory jedzie stopem z Polski do Japonii, zostal zatrzymany na check point miedzy Kurdystanem a Irakiem wlasciwym pare dni temu. Wojsko nie chcialo go puscic w zadna strone, bo nie mial irackiej wizy. Z pomoca przyszedl mu gosc, u ktorego spal i ktory ma brata generala gdzies tam w Bagdadzie. Dostal pismo z ktorym mogl wrocic do Erbilu i stamtad polecial do Bagdadu, gdzie dostal wize. W Bagdadzie powiedzieli mu, ze ta kurdysjska wiza jest wazna na caly kraj. Wiec jak widac z tej historii, nie kazdy wosjkowy wie o nowych zasadach.

wojciechpniaczek na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza
#34 PostWysłany: 26 Gru 2024 19:53 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 504
Loty: 178
Kilometry: 329 695
Krajów: 27 / 12.6%
niebieski
Przejście drogowe Safwan, granica z Kuwejtem. Za wize zapłaciłam kartą, Revolut. Dwa dni wcześniej dziewczyna, z którą jestem w kontakcie, musiała zapłacić gotówką, nawet nie chcieli spróbowac jej karty. Dzien później innym turystom tez odmowiono płatności kartą, wiec niby się da, ale zależy to od widzimisię urzednika
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#35 PostWysłany: 07 Sty 2025 15:23 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1915
srebrny
cart napisał(a):
Jak to jest obecnie z wizą do federalnego Iraku wlatując do Erbilu? Granicy jako takiej nie ma, więc nie można dostać.
Widzę jakiś portal evisa - czy ktoś to próbował? https://eservice.evisa.iq/

Przeglądam https://eservice.evisa.iq/ i niestety nie widzę opcji wizy turystycznej. Czy ktoś ogarniał wizę Iraku federalnego przed przyjazdem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#36 PostWysłany: 07 Sty 2025 15:29 

Rejestracja: 06 Wrz 2012
Posty: 760
Loty: 295
Kilometry: 404 833
Krajów: 47 / 22.0%
złoty
Lecisz do Bagdadu czy Erbilu? Jeśli do Bagdadu to masz VOA. Nie musisz nic wcześniej załatwiać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#37 PostWysłany: 07 Sty 2025 15:48 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1915
srebrny
To wiem. Niestety są bardzo tanie loty do Erbilu i chcę uniknąć "podwójnej" wizy - kurdyjskiej i irackiej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#38 PostWysłany: 17 Sty 2025 18:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 5944
Loty: 768
Kilometry: 1 121 779
Krajów: 83 / 38.8%
HON fly4free
Piszą, że od wczoraj wiza kosztuje 160 dolkow
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#39 PostWysłany: 18 Sty 2025 19:18 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 4350
złoty
A nawet więcej. Dziś rano w BGW płaciłem 208,952 + jakieś fee 11,492 = 220,444 IQD czyli niecałe 170 USD.

Płatność tylko kartą Visa/Mastercard, nie ma możliwości gotówką. Nie trzeba żadnych wniosków wypełniać ani niczego podawać, płaci się u jednego typa a wizę wkleja i fotkę cyka drugi. Wiza jest na 60 dni.

Niestety w okienkach najpierw nikogo nie było, potem przyszli ale wiecznie jakieś telefony, papierosek, dyskusje itp. więc pomimo tylko kilkunastu osób czekających na wizę, spędziłem tam 3h... oczywiście osoby z zatoki i ruskie pchają się przed kolejkę co jest tam akceptowane.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#40 PostWysłany: 18 Sty 2025 19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 2074
Loty: 362
Kilometry: 483 133
Krajów: 62 / 29.0%
niebieski
@mucha
Szok, że płatność kartą tylko…Irak raczej krajem gotówkowym jestem z tego co się orientuję

Dlaczego 170$ skoro wiza kosztuje 75$?
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 109 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group