Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
https://immi.homeaffairs.gov.au/visas/g ... isitor-651


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 266 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#61 PostWysłany: 13 Mar 2015 16:30 

W najbliższych dniach będę się starać o wizę turystyczną przez eVisitor, wyjazd w celach turystycznych, jakich pytań oprócz danych osobowych i paszportu mogę się spodziewać? Ma ktoś print screena?
Góra
 PM off  
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#62 PostWysłany: 13 Mar 2015 16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 146
Kilometry: 309 501
Krajów: 35 / 16.4%
niebieski
no bez przesady... :shock:
wejdź sobie tutaj
http://www.immi.gov.au/Visas/Pages/651.aspx
uruchom procedurę i zobaczysz jakie są pytania
wypełnienie tego wniosku trwa jakieś 3 minuty - to naprawdę nic skomplikowanego
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#63 PostWysłany: 13 Mar 2015 17:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 146
Kilometry: 309 501
Krajów: 35 / 16.4%
niebieski
a to przepraszam w takim razie - ja aplikowałem jakiś niespełna rok temu i tak to wyglądało wtedy że to była "bułka z masłem"
nie wiedziałem o zmianach - napiszcie w takim razie coś więcej jak to teraz wygląda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#64 PostWysłany: 13 Mar 2015 20:30 

Rejestracja: 10 Gru 2013
Posty: 154
Loty: 427
Kilometry: 877 082
Krajów: 109 / 50.9%
40 pytań to jeszcze spoko, nie przebili naszych przyjaciół zza Oceanu :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#65 PostWysłany: 14 Mar 2015 00:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
niebieski
mmis4167 napisał(a):
tak bylo kiedys, przed reforma...

teraz wprowadzili nowy system i wlasciwie mozesz spodziewac sie kazdego pytania, lacznie z numerem buta czy numerem telefonu do przyjaciela. na 40 pytan masz 15 minut. Niby jesli jestes rzeczywistym turysta, to bez problemu na nie odpowiesz, jesli cos ukrywasz, to nie ma szans.... coz, co kraj to obyczaj...

To ma być próba ironii? :?

Nie wiem czy wiesz, ale ludzie szukają tutaj pomocy i nie każdy musi mieć takie samo poczucie humoru jak Ty.

Więc dla wyjaśnienie:
- NIE BYŁO żadnej reformy
- to nie jest test, tylko zwykły formularz: nie ma żadnych bzdurnych limitów czasowych. Wręcz przeciwnie - u dołu każdej strony jest możliwość zapisania formularza z danymi wypełnionymi dotychczas i powrót do niego kiedykolwiek, jak chcesz to po tygodniu (na stronie immigration musisz mieć założonego użytkownika aby móc składać wnioski)
- na chwilę obecną formularz wygląda tak: pierwsza strona data urodzenia, cel wyjazdu, dane paszportu, e-mail. Druga strona - potwierdzenie wpisanych danych. Trzecia strona - wpisanie adresu zamieszkania. Kolejna strona: potwierdzenie wszystkich danych i przycisk SUBMIT i na ostatniej stronie już ostateczne złożenie wniosku poprzez naciśnięcie przycisku SUBMIT NOW.

Tak, formularz jest dynamiczny i możesz zostać przekierowany do pytania o miejsce pracy lub o to czy masz dzieci i ich wiek. Ale to jest losowe. Tak jak pisze @lagor - uruchom procedurę i zobacz co i jak. 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#66 PostWysłany: 16 Mar 2015 19:23 

Dostałam wizę :)
czas oczekiwania: niecała godzina.
O wizę ubiegałam się po raz pierwszy, w formularzu miałam tylko pytania o dane osobowe, paszport, adres itd.
Góra
 PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#67 PostWysłany: 16 Mar 2015 21:09 

Rejestracja: 02 Lis 2012
Posty: 415
Loty: 145
Kilometry: 309 536
Krajów: 29 / 13.6%
niebieski
O to i tak długo czekałaś :)
Takie przyznawanie wizy to ja rozumiem a nie tylko żeby kasę ściągnąć .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#68 PostWysłany: 16 Mar 2015 21:22 

Mam jeszcze takie pytanie: czy jeśli o wizę ubiega się osoba niepełnoletnia (osobny paszport, wyjazd z jednym z rodziców), to czy wtedy należy się nastawić na jakieś mniej standardowe pytania?
Będę wdzięczna za informację.
Góra
 PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#69 PostWysłany: 17 Mar 2015 06:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
niebieski
Aplikacja osoby nieletniej jest dokładnie taka sama jak dla osoby dorosłej. Sprawdzone. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#70 PostWysłany: 23 Mar 2015 20:12 

Wszystkie 3 wizy załatwione w ciągu 1h:).
Góra
 PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#71 PostWysłany: 20 Cze 2015 11:06 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 287
niebieski
Witam, w zeszłą sobotę wypełniłem dwa wnioski wizowe 651 dla rodziców. Nie wiem czy coś źle zrobiłem ale nie dostaliśmy na maila nic poza automatycznie wygenerowaną wiadomością od systemu. Po zalogowaniu do systemu przy nazwiskach widnieje status Finalised. Jak prawidłowo powinna wyglądać sytuacja kiedy wiza została przyznana? Załączam screena. Image
_________________
Image
http://mydlo.fotolog.pl/ - zdjęcia w podróży
Góra
 Profil Relacje PM off
waldek99 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#72 PostWysłany: 20 Cze 2015 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 146
Kilometry: 309 501
Krajów: 35 / 16.4%
niebieski
a te maile nie mają w załączniku pdf o nazwie "Grant Notification"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#73 PostWysłany: 20 Cze 2015 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
niebieski
Sprawdzić folder ze spamem.

Jak tam nie ma to ten sam grant notification, który przychodzi mailem można wydrukować bezpośrednio ze strony po zalogowaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#74 PostWysłany: 28 Sie 2015 15:47 

Rejestracja: 01 Lis 2012
Posty: 30
Pytanko - wątpliwość...
Do Australii lecę w listopadzie. Wiza e-visitors przy pobycie 7 dni ( tylko tyle mam )

Jaki jest czas ważności wizy?
Czy jest ona ważna od momentu złożenia wniosku??

Czy w takim układzie zaczekać bliżej terminu wyjazdu?

Jak to wygląda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#75 PostWysłany: 28 Sie 2015 16:02 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 319
srebrny
kasiakrotoszyn napisał(a):
Pytanko - wątpliwość...
Do Australii lecę w listopadzie. Wiza e-visitors przy pobycie 7 dni ( tylko tyle mam )

Jaki jest czas ważności wizy?
Czy jest ona ważna od momentu złożenia wniosku??

Czy w takim układzie zaczekać bliżej terminu wyjazdu?

Jak to wygląda?


Kasiu :P
wiza wazna rok od jej wydania.Zalatwiasz wszystko on line , zero problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off
GGG lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#76 PostWysłany: 28 Sie 2015 16:06 

Rejestracja: 02 Lip 2014
Posty: 17
kasiakrotoszyn napisał(a):
Pytanko - wątpliwość...
Do Australii lecę w listopadzie. Wiza e-visitors przy pobycie 7 dni ( tylko tyle mam )

Jaki jest czas ważności wizy?
Czy jest ona ważna od momentu złożenia wniosku??

Czy w takim układzie zaczekać bliżej terminu wyjazdu?

Jak to wygląda?


Wiza e-visitor jest ważna rok czasu od momentu jej otrzymania.
Wniosek składasz online i praktycznie od razu otrzymujesz ją na maila (po wypełnieniu formularza) - visa grant notification.
Warto złożyć wniosek bliżej terminu wyjazdu gdybyś chciała tam polecieć jeszcze raz w przyszłym roku na przykład.
Jednorazowo możesz być w Australii przez okres trzech miesięcy, potem trzeba opuścić kraj i znowu można do niego 'wjechać' = w ciągu roku możesz być w Australii 4 razy korzystając z wizy e-visitor.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#77 PostWysłany: 28 Sie 2015 16:14 

Rejestracja: 01 Lis 2012
Posty: 30
Bardzo Wam dziękuję.
Wniosek juz wypełniony :)

Czy jest gdzieś wątek gdzie ktoś polecał miejscówki niskobudżetowe w różnych miastach.
Ja zaliczę co prawda tylko 3: Sydney, Brisbane i Airlie Beach, ale każde uwagi co warto co nie warto mile widziane :)

Jeszcze raz dziękuję za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#78 PostWysłany: 30 Wrz 2015 14:23 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4226
Loty: 343
Kilometry: 671 009
Krajów: 64 / 29.9%
A ja się poważnie zastanawiam, czy jeszcze obowiązują Wizy do Australii.
Byłam w Australii dwa tygodnie temu. Przylecieliśmy z Filipin i nikt się nas o żadne wizy nie pytał i nic nie kazał pokazywać. Odprawa celna była tylko formalnym przejściem przed urzędnikiem. Ba, mój mąż nawet nie dostał pieczątki australijskiej w paszporcie. Śmieliśmy się potem z tego że tylko ja sama byłam w Australii a on nie.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#79 PostWysłany: 30 Wrz 2015 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4656
Loty: 1
Kilometry: 282
Krajów: 1 / 0.5%
HON fly4free
Mielscie na wylocie z Filipin pre-clearance?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#80 PostWysłany: 30 Wrz 2015 14:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4226
Loty: 343
Kilometry: 671 009
Krajów: 64 / 29.9%
Cokolwiek by to nie było, to nie mieliśmy :)
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 266 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group