Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Wiza
wiza,603,104938
Strona 2 z 2

Autor:  zielufl [ 10 Paź 2024 19:02 ]
Temat postu:  Re: Wiza

Image
Info od mojego fixera

Autor:  zielufl [ 14 Paź 2024 14:19 ]
Temat postu:  Re: Wiza

Image

Autor:  Młynek [ 15 Paź 2024 11:10 ]
Temat postu:  Re: Wiza a szczepienie

A czy znana komuś sytuację w której minął termin przydatności szczepienia na żółtą febrę?
Mam na myśli minęło 10 lat - czy zatem ponownie się szczepić czy jednak szczepionka ważna całe życie?
Bo skoro jak wskazują źródła że ważna na całe życie - to po co termin ważności w żółtej książeczce? Nie wiem czy ryzykować czy jednak przyjąć kolejną dawkę szczepionki....
"...Szczepionka przeciw żółtej gorączce zawiera żywe, osłabione cząstki wirusa. Szczepionka nie zawiera adiuwantów ani środków konserwujących. Wykazuje ona bardzo wysoką skuteczność, dając odporność na całe życie..."

Autor:  marek2011 [ 15 Paź 2024 11:13 ]
Temat postu:  Re: Wiza

Szczepionka jest dożywotnia, ale musisz stosownie zaktualizować u lekarza wpis w książeczce.
Dawniej przyjmowano, że trzeba ją powtarzać co 10 lat dlatego tak wpisywano.

Autor:  Młynek [ 15 Paź 2024 11:19 ]
Temat postu:  Re: Wiza

marek2011 napisał(a):
Szczepionka jest dożywotnia, ale musisz stosownie zaktualizować u lekarza wpis w książeczce.
Dawniej przyjmowano, że trzeba ją powtarzać co 10 lat dlatego tak wpisywano.


a masz doświadczenie że można to zrobić u rodzinnego czy konieczny "tropikalny"?

Autor:  marek2011 [ 15 Paź 2024 11:27 ]
Temat postu:  Re: Wiza

U każdego, który się zgodzi na to.
Pewnie wielu lekarzy odeśle jednak do tropikalnego.

Autor:  Zeus [ 15 Paź 2024 11:35 ]
Temat postu:  Re: Wiza

Najlepiej do tropikalnego. Mają pieczątkę "lifetime" i wbiją do książeczki

Autor:  justysia75 [ 09 Gru 2024 18:50 ]
Temat postu:  Re: Wiza

@Zeus

Nie w każdej przychodni przybijają. Przed naszą podróżą do Ugandy i szczepieniem na żółtą febrę sprawdzałam książeczki od dwojga różnych znajomych , którzy szczepili się w przychodni medycyny podróżnej krótko przed naszym szczepieniem i w żadnej nie dostali takiej pieczątkii- u jednej osoby w rubryce "zaświadczenie ważne do" nic nie jest wpisane a u drugiej odręcznie wpisane UNLIMITED , co również uczyniliśmy, bo ową książeczkę musieliśmy sobie wypełnić sami, bo lekarz rodzinny, który nas szczepił nie wiedział jak to wypełnić 8-)

Autor:  sko1czek [ 09 Gru 2024 21:11 ]
Temat postu:  Re: Wiza

Dlatego najlepiej iść do specjalisty medycyny podróży czy medycyny tropikalnej. Nie sądzę, by odmówił wpisania adnotacji "lifetime" czy "valid for life".
Zupełnie inna sprawa, że nie wszystkie kraje zawsze uznają wytyczne WHO co do ważności szczepienia p/ żółtej febrze.Zdarzało się do niedawna przy wjeździe do Republiki Wybrzeża Kości Słoniowej, że żądano potwierdzenia wykonania szczepienia < 10 lat.

Autor:  justysia75 [ 09 Gru 2024 23:48 ]
Temat postu:  Re: Wiza

nie chcę wyjść na ignorantkę, ale jak widać można sobie to samemu wpisać i w przypadku Ugandy nikt się nie czepiał.

Autor:  Roku [ 25 Gru 2024 19:31 ]
Temat postu:  Re: Wiza

Wyrabialiśmy 5 wiz, trwało to 3 do 5 dni roboczych, aktualny koszt 51,5 USD, wbrew temu co napisane na stronie, fotografie nie są potrzebne. Wizę tzn tego pdf co otrzymamy emailem, warto wydrukować bo sprawdzą przed wylotem i na lotnisku też jest szybciej.

Autor:  bepa22 [ 01 Sty 2026 11:41 ]
Temat postu:  Re: Wiza

Stan XII 2025.
U mnie zdjecia byly potrzebne.
Chcieli we wniosku: kopia paszportu, zdjecie paszportowe i bilet powrotny.
Kazde w rozmiarze mniejszym niz 250kb.
Wniosek wyslany w niedziele a w pn kolo poludnia approval letter na mailu. Nadal 51.5$.
Ale znajomym odrzucili wniosek i kazali doslac rezerwacje hotelu.
My wpisalismy losowy adres z bookingu i przeszlo a u nich nie. Wiec pewno zalezy kto rozpatruje.

Autor:  Zeus [ 08 Kwi 2026 10:36 ]
Temat postu:  Re: Wiza

Gabinet @GovUganda podjął decyzję o zniesieniu wiz dla turystów przybywających do Ugandy, począwszy od miesiąca przed rozpoczęciem Pucharu Narodów Afryki 2027 do miesiąca po turnieju. Decyzja ta ma na celu zachęcenie większej liczby turystów do przyjazdu do Ugandy w ramach działań marketingowych i promocyjnych Destination Uganda.

https://visasnews.com/en/afcon-2027-uga ... -tanzania/

Oraz

Projekt wspólnej wizy „PAMOJA” z Kenią i Tanzanią powraca
Dennis Mugimba potwierdził również, że Uganda popiera utworzenie wspólnej wizy „PAMOJA” z Kenią i Tanzanią, aby ułatwić podróżowanie między tymi trzema krajami podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2027.

https://visasnews.com/en/afcon-2027-uga ... -tanzania/

Autor:  DMW [ 04 Maj 2026 18:31 ]
Temat postu:  Re: Wiza

Chciałem wystąpić o EATV (East Africa Tourist Visa) zaczynając podróż w Kenii a następnie Uganda, Rwanda - a tymczasem taka informacja na stronie MSZ:
"Strona ugandyjska przy wjeździe do Ugandy wymaga naklejki wizowej EATV zamieszczonej w paszporcie, Kenia zaś takiej naklejki wizowej nie zamieszcza.
Ambasada RP w Nairobi w tej sytuacji zaleca aplikowanie oddzielnie o poszczególne wjazdy na terytorium Kenii, Ugandy i Rwandy."

https://www.gov.pl/web/kenia/problemy-n ... urist-visa
Wychodzi więc, że do każdego kraju trzeba aplikować osobno.

Autor:  Japonka76 [ 04 Maj 2026 22:08 ]
Temat postu:  Re: Wiza

Dokładnie
Ja się nadziałam z East African Visa lecąc z Kenii do Ugandy
Nie chcieli mnie wpuścić do Ugandy, twierdząc, że wiza jest nieważna. Zamknęli nas kilkoro w ciemnym pokoju w środku nocy i pani oficer wydzierała się na nas. W efekcie końcowym musieliśmy wymienić kasę w kantorze lotniskowym na lokalną walutę, aby "pomocny koleżka" wypełnił mam wnioski wizowe ma swoim telefonie i za nie zapłacił biorąc o nas gotówkę. Sami nie mogliśmy tego zrobić z niewiadomych powodów. Oczywiście nie muszę pisać, ze kursy przeliczenia były z ...upy.
Karibu Africa.

Strona 2 z 2 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/