Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[IAD] Washington Dulles -> Miasto
washington-dulles-miasto,762,172305
Strona 1 z 1

Autor:  Aclan [ 27 Lip 2023 10:10 ]
Temat postu:  [IAD] Washington Dulles -> Miasto

Ponieważ nie widzę wątku o lotnisku IAD, to pozwolę sobie założyć. Dojazd jest bardzo prosty, ale w kwestii biletów strona internetowa jest trochę niejasna, więc może celem kronikarskiego obowiązku:

Czym dojechać?
Metrem, srebrną linią.

Ile czasu to trwa?
Godzinkę z hakiem do National Mall

Ile to kosztuje?
W weekendy - $2
W dni powszednie - $6

Jak zapłacić za bilet?
Trzeba kupić sobie kartę zbliżeniową w automacie ($2 za kartę) i doładować ją na żądaną sumę. Strona internetowa twierdzi że minimalne pierwsze doładowanie to $8, ale to nie jest prawda -- można doładować dowolną kwotę od $2 w górę.
Można sobie również "kupić" kartę w Google Wallet lub analogicznym serwisie Appla, ale taka karta wirtualna również kosztuje $2 i podlega takim samym regułom gry.

Przesiadki?
Jak zwykle w Stanach to jest bardziej skomplikowane niżby powinno być, ale generalnie można przyjąć że przesiadki z-autobusu-w-autobus, z-autobusu-w-metro i z-metra-w-autobus są bezpłatne. Również, cytując stronę, "Free transfer between the Red line and Orange, Silver and Blue lines by exiting and entering through Farragut West and Farragut North"

Autor:  Tomasz101 [ 27 Lip 2023 11:38 ]
Temat postu:  Re: [IAD] Washington Dulles -> Miasto

Tą kartę wirtualną można doładować minimim 4 dolarami. Do metra wejdziesz niezależnie od tego ile srodków masz na karcie. Kartę przykladssz i przy wejsciu i przy wyjsciu z metra - jesli masz za malo srodków, zeby oplacić trasę jaką przejechałes, to automat cię nie wypusci i musisz doładowac kartę przed wyjsciem.

Ps. Jesli przyleciałes na Dulles rano i masz czas to po drodze do centrum Waszyngtonu warto zahaczyć muzeum lotnictwa Steven F. Udvar-Hazy Center.
Jest duzo lrpsze niż siedxiba głowna w samym Waszyngtonie i też darmowe.
Z lotniska najlepiej 1 przystanek metrem, a potem taksówką z aplikacji Lift za 13 USD okolo. Tak samo trasa do centrum.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/