Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 525 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 27  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#81 PostWysłany: 02 Cze 2015 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 8099
platynowy
tak, barem w Mariocie (Mariotcie?) już się zainteresowałem po jednym z wcześniejszych maili. Widzę jednak, że musimy tam pójść przed 19.00, w czasie happy hour, bo potem ceny stają się mało przystępne (w każdym razie dla nas). A że w czerwcu o tej porze nie będzie jeszcze żadnego efektu, poszukam jeszcze czegoś innego na wieczorne widoki (chyba że w Novotelu dostaniemy pokój na wyższym piętrze...).

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
#82 PostWysłany: 02 Cze 2015 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 860
Loty: 249
Kilometry: 457 365
Krajów: 46 / 21.5%
niebieski
Wianki to koncert na podzamczu, w pobliżu fontann - zatem dwie sprawy możecie załatwić w jedną noc.
Nie wiem jakie są plany na ten rok, ale w poprzednich latach ok północy puszczano lampiony i wyglądało to niesamowicie ponieważ było ich tysiące. Niestety wiele z nich spadło na teren ZOO i zdaje się, że w poprzednim roku zrezygnowano już z tego elementu.

W Novotelu zapewne dostaniecie jedne z wyższych pięter, ponieważ bodajże te od 14 są wyremontowane, natomiast niższe jeszcze tego nie przechodziły i są przeznaczone dla grup (głównie dzieciaki z Izraela).
Poza tym w hotelu na ostatnim piętrze jest sauna z oknem, z którego rozpościera się ciekawy widok na Wisłę, Stadion Narodowy oraz prawobrzeżną część Warszawy - warto się do niej udać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#83 PostWysłany: 02 Cze 2015 23:06 

tropikey napisał(a):
3) czy w Novotelu, oprócz pokoi na wyższych piętrach jest jakiś ogólnodostępny punkt z ładnym widokiem na centrum Warszawy?

Jeśli chcesz zrobić ładne zdjęcia Warszawy to musisz robić z poziomu Wisły zdjęcie Starego Miasta. Wszelkie ujęcia z wysokości będą jedynie udokumentowaniem architektonicznej klęski, bo tak można podsumować odbudowę tego miasta.
Góra
 PM off  
      
Offline
#84 PostWysłany: 21 Cze 2015 18:13 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Warszawiakom - tym z dziada pradziada, "importowanym" albo "z Grójca" - oraz "słoikom" i turystom polecam przejażdżkę tramwajem linii T.

Za oknem przesuną się: Dworzec Centralny, Pałac Kultury i Nauki, Stadion Narodowy, Bazar Różyckiego, Zoo, Starówka, Plac Bankowy, Plac Zbawiciela, Filtry i wiele, wiele innych ciekawych miejsc.

A wszystko to w weekendy, w ok. 55 min. i w standardowych cenach przejazdu ZTM.

Więcej szczegółów zainteresowani znajdą tu: https://www.tw.waw.pl/tramProm/TramwajW ... ycznej.php
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#85 PostWysłany: 21 Cze 2015 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 8099
platynowy
Właśnie wróciliśmy z weekendu i na szybkiego napiszę, że warto:
1) przejść się po starym mieście - brzmi to banalnie, ale jest naprawdę sympatycznie (choć w czasie Wianków było straaasznie tłoczno),
2) udać się do Łazienek, by posłuchać koncertu chopinowskego,
3) pojeździć rowerami Veturilo, zwłaszcza poniżej 20 minut (czyli 4free). Jest co prawda kilka irytujących szczegółów tego systemu, ale generalnie duży plus dla Warszawy (i innych miast, w których to działa),
4) wpaść do Fotoplastikonu vis a vis Centralnego* zwłaszcza w niedzielę (czyli 4free) - zasugerował mi to znajomy, warszawiak z krwi i kości, a gdynianin z wyboru. My trafiliśmy na zdjęcia z przełomu XIX i XX w., ale wkrótce mają być z Powst. Warszawskiego,
*ściślej dworca Śródmieście , Al. Jerozolimskie 51
5) wybrać się do któregoś z teatrów. My poszliśmy na Mamma Mia i jesteśmy pod wrażeniem (choć Teatr Muzyczny w Gdyni to również nie byle co).
Oczywiście, pozostają atrakcje takie, jak Centrum Kopernika, czy Muzeum Powstania Warszawskiego, ale my skupiliśmy się na innych...

A ha, pokój w Novotelu mieliśmy na 23. piętrze, z widokiem na PKiN, więc wizyta w Mario(t)cie nie była potrzebna ;-)

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi w tym wątku,


Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 lubi ten post.
 
      
Offline
#86 PostWysłany: 22 Cze 2015 00:02 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Oprócz koncertów chopinowskich w Łazienkach będzie się odbywać jeszcze przez kolejnych 5 weekendów 3. edycja Festiwalu Strefa Ciszy.

150 (bezpłatnych) koncertów "odbywają[cych] się w cichych, malowniczych zakątkach Ogrodu, bezpośrednio na trawie. Dzięki temu muzyki można słuchać w przyjemnej atmosferze, z rodziną i przyjaciółmi, a artyści dostępni są na wyciągnięcie ręki."

Program: http://www.strefaciszyfestival.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#87 PostWysłany: 22 Cze 2015 00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 539
Loty: 307
Kilometry: 346 034
Krajów: 23 / 10.8%
niebieski
tropikey napisał(a):
Właśnie wróciliśmy z weekendu i na szybkiego napiszę, że warto:
4) wpaść do Fotoplastikonu vis a vis Centralnego, zwłaszcza w niedzielę (czyli 4free) - zasugerował mi to znajomy, warszawiak z krwi i kości, a gdynianin z wyboru. My trafiliśmy na zdjęcia z przełomu XIX i XX w., ale wkrótce mają być z Powst. Warszawskiego,


vis a vis Dworca Śródmieście
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Belgia*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niderlandy*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#88 PostWysłany: 22 Cze 2015 05:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 8099
platynowy
Podawałem tak "pi razy drzwi" ;-)
Ważne, żeby wejść w dobra bramę, czyli Al. Jerozolimskie 51.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#89 PostWysłany: 29 Cze 2015 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 264
niebieski
Czy park wodny Wesolandia jest godny polecenia według waszej opinii? Szukam parku wodnego w Warszawie i okolicy.
Dziękuję.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#90 PostWysłany: 29 Cze 2015 14:38 

Rejestracja: 18 Sie 2012
Posty: 468
Loty: 30
Kilometry: 33 014
Krajów: 8 / 3.7%
Ja chyba najbardziej lubię Park Wodny Merliniego, ale nie sądzę, aby był on atrakcją, w porównaniu do np tych aquaparków, jakie można spotkać za granicą...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kangaroo1983 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#91 PostWysłany: 29 Cze 2015 14:48 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4226
Loty: 343
Kilometry: 671 009
Krajów: 64 / 29.9%
W tej chwili w Warszawie odbywa się Festiwal Sztuka Ulicy. Spektakle, pokazy.
Aktualny program: http://sztukaulicy.pl/pl/program
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#92 PostWysłany: 29 Cze 2015 15:05 

Co prawda nie dane mi było dotrzeć ale w planach miałam:

FILTRY Lindleya
http://www.mpwik.com.pl/o-firmie/filtry ... m-historii
Góra
 PM off  
      
Offline
#93 PostWysłany: 29 Cze 2015 15:12 

W czwartki bezpłatny jest wstęp do Zachęty (niedaleko Grobu Nieznanego Żołnierza), Muzeum Sztuki Współczesnej (niedaleko PKiN) i Centrum Sztuki Współczesnej (niedaleko Łazienek) .
Uwaga: niektórzy mogą być zdegustowani sztuką współczesną.
Góra
 PM off  
      
Offline
#94 PostWysłany: 29 Cze 2015 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1330
srebrny
Nie wiem czy już było ale dla osób lubiących dobrą zabawę w ciepłe noce piątkowe oraz sobotnie w wakacje obowiązkowym punktem będą okolice lokali "Temat rzeka" oraz "Pomost 511" nad Wisłą. Zabawa na powietrzu do białego rana, a do tego ekonomiczna gdyż można mieć swoje zaopatrzenie. Nie spotkałem się nigdzie na świecie z podobną miejscówka nad rzeką w środku miasta, a troszkę świata już się widziało;)
Po 80 latac, kiedy to w dwudziestoleciu międzywojennym na Poniatówce zbierała się śmietanka towarzyska z całej Polski, nadwiślańskie wybrzeże znowu zaczęło tętnić życiem :D
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#95 PostWysłany: 29 Cze 2015 15:24 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
W czwartki wstęp jest bezpłatny także w pałacu i parku w Wilanowie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#96 PostWysłany: 29 Cze 2015 16:20 

Do Pałacu na Wodzie też w czwartki był wstęp bezpłatny. Taka pamiątka Obiadów Czwartkowych organizowanych przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

-- 29 Cze 2015 16:24 --

Jeśli do Warszawy to w czwartek, bo tutaj tradycja Obiadów Czwartkowych ciągle jest kultywowana w formie darmowych wstępów do ww. muzeów.
Góra
 PM off  
      
Offline
#97 PostWysłany: 06 Lip 2015 19:57 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4226
Loty: 343
Kilometry: 671 009
Krajów: 64 / 29.9%
I my skorzystaliśmy z przejażdżki tramwajem turystycznym linii T.
Stary "ogórek", odnowiony, złączone łącznikiem dwa wagony, zielona tapicerka. Obowiązują standardowe bilety komunikacji miejskiej, ale pan z tabliczką Konduktor także sprzedaje bilety i ręcznie wpisuje długopisem datę ważności :D i kasuje je ręcznym dziurkaczem, który robi 3 dziurki. Tramwajem tym można przejechać w tzw. ósemkę, gdyż jest tylko jeden kierunek jazdy, ale można "zaliczyć" większośc atrakcji warszawskich. Szczerze polecam. Frajda :D

Załączniki:
DSC_2319.jpg
DSC_2319.jpg [ 49.34 KiB | Obejrzany 1411 razy ]
DSC_2318.jpg
DSC_2318.jpg [ 49.87 KiB | Obejrzany 1411 razy ]
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
Anonim3 lubi ten post.
 
      
Offline
#98 PostWysłany: 13 Lip 2015 09:51 

Rejestracja: 18 Sie 2012
Posty: 468
Loty: 30
Kilometry: 33 014
Krajów: 8 / 3.7%
Jeśli ktoś przegapił - niedawno został otwarty park trampolin w Warszawie. :) Polecam rezerwować bilety, bo jest określona pula miejsc na każdą godzinę.

http://www.hangar646.pl/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#99 PostWysłany: 13 Lip 2015 13:51 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1302
niebieski
Wakacje, sobota, godz. 19, Rynek Starego Miasta, za darmo, od lat stały punkt programu dla miłośników jazzu:

http://www.jazznastarowce.pl/index.php? ... ce-program

A potem można iść na pokaz fontann ;-)

Wakacje, lipiec, prawie codziennie, godz. 19, Dziedziniec Wielki Zamku Królewskiego, za niewielkie pieniądze można obejrzeć filmy muzyczne lub z koncertów:

http://www.ogrodymuzyczne.pl/program/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#100 PostWysłany: 13 Lip 2015 13:54 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3969
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Krajów: 14 / 6.5%
Dobrze mi się kojarzy, że w wakacje w niedzielę w Łazienkach można posłuchać Chopina?

Ktoś wie czy oranżeria BUWu jest otwarta w niedzielę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 525 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 27  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group