Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Wadi Rum
wadi-rum,1150,62258
Strona 14 z 19

Autor:  becek [ 01 Gru 2019 19:58 ]
Temat postu:  Re: Wadi Rum

dział atrakcje-ty jesteś ta atrakcja?

Autor:  dziamu [ 12 Gru 2019 17:26 ]
Temat postu:  Re: Wadi Rum

czy ktoś kupował ostatnio przejażdżkę jeepami po wadi rum w Aqabie ?, czy lepiej podjechać do visitors center bądź wioski i tam na miejscu kupić, i jakie ceny za półdniowy objazd pustynii ?

Autor:  Japonka76 [ 12 Gru 2019 17:45 ]
Temat postu:  Re: Wadi Rum

My płaciliśmy 15 JOD od osoby. Rezerwacja mailem bezpośrednio.

Autor:  gmak [ 12 Gru 2019 22:33 ]
Temat postu:  Re: Wadi Rum

BTW: z serialu "Zaginione miasta" na National Geographic dowiedziałem się, że byłem w "łodiram"

Autor:  kostek966 [ 13 Gru 2019 01:12 ]
Temat postu:  Re: Wadi Rum

@Japonka76, a jakieś namiary, bo też jestem zainteresowany wadi rum

Autor:  Japonka76 [ 13 Gru 2019 13:53 ]
Temat postu:  Re: Wadi Rum

Ja pisałam bezpośrednio na maila do właściciela tego Bedouin Camp http://www.wadirumbedouincamp.com/our-camp/ . Zarezerwowałam odbiór nas z parkingu, wycieczkę po pustyni i nocleg w obozie (dla 4 osób). Szczerze polecam.

Autor:  Grześ [ 18 Gru 2019 22:35 ]
Temat postu:  Re: Wadi Rum

Hej,
Rozumiem, że za wycieczkę płaciłaś 15JOD??? Możesz podać ile płaciłaś za noclegi.

Autor:  Japonka76 [ 18 Gru 2019 23:18 ]
Temat postu:  Re: Wadi Rum

Tak 15 za wycieczkę i 35 za noc - od osoby.

Autor:  troubled [ 29 Gru 2019 23:01 ]
Temat postu:  Re: Wadi Rum

Japonka76 napisał(a):
Tak 15 za wycieczkę i 35 za noc - od osoby.


Zadowolona? Żona jak była rok temu w polecanym Salman Zawhadi Camp to strasznie zmarzła a w tym roku jedziemy w 04-11.01.20 r.

@cccc masz kontakt do gościa z którym leciałeś balonem? Znalazłem RASCJ ale oni chyba w styczniu nie latają. Słyszałem od byłego Attaché, że na Wadi Rum lata gościu który jest z nimi nie związany. Tylko nie mogę znaleźć do niego kontaktu, a chciałem już coś zarezerwować zanim pojadę, niż dopiero na miejscu.

Autor:  kostek966 [ 30 Gru 2019 00:37 ]
Temat postu:  Re: Wadi Rum

pisałem do nich, 15 JOD chcieli przy min 4 osobach na tour jeepem, przy 3, 20 JOD i nie podlega negocjacji, jak podjechaliśmy przed 8 rano do vc, to był tylko jeden gość na parkingu i można było dojechać do wioski bez opłaty 5 JOD, w wiosce n parkingu czekali autami na chętnych na przejażdżkę czy nocleg, więcej miejscowych niż turystów, więc pewnie można było negocjować ceny

Autor:  idado [ 04 Lut 2020 07:04 ]
Temat postu:  Re: Wadi Rum

Ktoś spal ostatnio w namiotach w Wadi Rum ? Jak z temperaturą ? Mamy zarezerwowaną wycieczkę wraz ze spaniem 11 lutego - prognoza pogody pokazuje że tej nocy może być - 2 stopnie na zewnątrz :-) .

Autor:  Runo-88 [ 04 Lut 2020 09:12 ]
Temat postu:  Re: Wadi Rum

My spaliśmy 24/25 stycznia. Temperatura na zewnątrz była nieciekawa, a namioty nieogrzewane.
Jednakże spora ilość gorącej herbaty w namiocie ,,socjalnym" (spaliśmy w Martian Camp), kilka łyków naszej rodowej wiśniówki z duty free oraz gruba kołdra i koc pozwoliły bezproblemowo przespać noc :)

Autor:  cccc [ 22 Lut 2020 20:33 ]
Temat postu:  Re: Wadi Rum

troubled napisał(a):
@cccc masz kontakt do gościa z którym leciałeś balonem? Znalazłem RASCJ ale oni chyba w styczniu nie latają. Słyszałem od byłego Attaché, że na Wadi Rum lata gościu który jest z nimi nie związany. Tylko nie mogę znaleźć do niego kontaktu, a chciałem już coś zarezerwować zanim pojadę, niż dopiero na miejscu.

Sorry, ale nie moge znalezc wizytowki.
BTW przelot balonem zalatwiali moi kierowcy w Jordanii.
Pozdr.

Autor:  piwili [ 23 Lut 2020 01:27 ]
Temat postu:  Re: Wadi Rum

@troubled Znajdziesz go u wujka Google bez problemu.

Autor:  niedziwec [ 08 Gru 2021 23:44 ]
Temat postu:  Wadi Rum

Siemka, lecimy niebawem do Jordanii i chcemy na Wadi Rum spędzić dwie noce, czyli dwa pełne dni (drugiego pełnego dnia wyjazd do Aqaby). Chcemy Jeep Tour w jeden dzień i hiking w drugi.

Właśnie odnośnie Jeep Touru moje pytanie. Jestem nieco przytłoczony ofertą turystyczną. Mnóstwo opcji, różniących się o siebie niewiele. Mógłby ktoś kto tam był polecić który Jeep Tour wziąć? Chodzi mi o długość Touru. (Niektóre biura mają wycieczki od 2 - 6 h). Który z nich jest taki "w sam raz". W skrócie, chcemy zobaczyć:

LAWRENCE SPRING – ŹRÓDŁO LAWRENCE’A
RED SAND DUNE – CZERWONA WYDMA AL RAMAL I SANDBOARDING
KHAZALI CANYON – KANION KHAZALI Z PETROGLIFAMI
SMALL ROCK ARCH – NASZ PIERWSZY ŁUK SKALNY
LAWRENCE’S HOUSE
MUSHROOM STONE – SKALNY GRZYB POŚRODKU PUSTYNI
BURDAH ARCH – NAJWYŻSZY ŁUK SKALNY W WADI RUM
ABU KHASHABA CANYON – PRZEPIĘKNY SPACER KANIONEN
UMM FRUTH ROCK ARCH – PIĘKNIE POŁOŻONY WYSOKI ŁUK SKALNY.

Dzięki !

Autor:  Misiatek [ 08 Gru 2021 23:51 ]
Temat postu:  Wadi Rum - atrakcje

Obejrzyjcie sobie zdjęcia każdego z miejsc i wyślijcie trasę do swojego campu - zaproponują wam cenę i podadzą orientacyjny czas.
Z tego co pamiętam wasze punkty są dość rozsiane po terenie, więc to raczej całodniowa wycieczka. My na takiej właśnie byliśmy i było super. I polecam przemyśleć wykreślenie wszystkiego co ma Pana L. w nazwie ;)

Autor:  jaszon [ 09 Gru 2021 11:53 ]
Temat postu:  Re: Wadi Rum

@niedziwec
Każde z tych miejsc jest jakoś tam warte zobaczenie. Jednak najpiękniejsza jest sama szeroka panorama pustyni.
Wadą większości z tych punktowych miejsc jest spora liczba turystów gromadzących się w tych miejscach. To doświadczenie z 2018 roku, a więc sprzed pandemii. Być może teraz jest turystów mniej.

Zdecydowanie najlepszym momentem dla mnie było wejście na Burdach Arch. Wyruszaliśmy dość wcześnie rano (tak bez przesady, była może 7:30) więc wokół była tylko pustynia, nasza dwójka i przewodnik. Wokół cisza i pustka. Wejście na Burdach Arch to ok. 45 -50 minut, więc stosunkowo krótko i w zasadzie dla każdego mieszczucha. Jedynie ludzie z lękiem wysokości mogą mieć pewne problemy. Widok z góry niesamowity.

Autor:  cccc [ 09 Gru 2021 12:21 ]
Temat postu:  Re: Wadi Rum

@niedziwec jesli moge cos polecic to w Wadi Rum dla mnie najlepsze byly spektakularne zachody slonca przy herbatce z miety, prawie 6h jazdy na wielbladzie oraz lot balonem. :)
Pozdrawiam i zycze udanej wyprawy.

Autor:  anianow [ 15 Gru 2021 22:01 ]
Temat postu:  Re: Wadi Rum

Czy ktoś może polecić wycieczki jednodniowe jeepem - jakiego organizatora wybrać? Lepiej zarezerwować z wyprzedzeniem czy na miejscu w Visitor Center?

Czy ktoś jest zainteresowany kupnem takiej wycieczki w dniu 22 lub 23 grudnia (jesteśmy w dwie osoby).

Autor:  Tomo14 [ 15 Gru 2021 22:32 ]
Temat postu:  Re: Wadi Rum

Jeżeli będziesz nocował na pustyni (a nie wyobrażam sobie tego nie robić), to ekipa z twojego kampu ci to zaproponuje.

Strona 14 z 19 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/