Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Wadi Rum
wadi-rum,1150,62258
Strona 7 z 19

Autor:  Pabloo [ 17 Sie 2018 14:59 ]
Temat postu:  Re: Wadi Rum

Można, ale za dodatkową opłatą, chyba 20 JOD.
Mapę z atrakcjami i foldery możecie zobaczyć i zdobyć w visitor center, ale nie jest ona zbyt dokładna, i nawigacja na jej podstawie może nie być łatwa - jest wiele wyjeżdżonych ścieżek, ale też dużo krzyżówek, odchodzących szlaków, wydm, wzgórz, a właściwa trasa nie prowadzi często tak jak by się wydawało, tylko na przykład na około.

Na szybko znalazłem zdjęcie zrobione przeze mnie. Folder z taką też mapą Wadi Rum można otrzymać przy wjeździe. Warto dodać, że nie ma tu wszystkich ciekawych miejsc(choć są te najważniejsze), które można zobaczyć, i w które beduini wożą w trakcie wycieczki.
Nadmienię jeszcze, że te ceny z drugiego zdjęcia nie są zobowiązujące - to tylko oferta w visitor center. Od beduinów z poszczególnych obozów można uzyskać dużo lepsze ceny.
Załącznik:
001.jpg
001.jpg [ 629.63 KiB | Obejrzany 1743 razy ]

Załącznik:
002.jpg
002.jpg [ 634.76 KiB | Obejrzany 1743 razy ]

Autor:  wapniaki w drodze [ 29 Sie 2018 15:40 ]
Temat postu:  Re: Wadi Rum

Jak napisał kolega można własnym 4x4 za dodatkową opłata ale to jest opłata za miejscowego kierowcę . Sami nie możecie prowadzić samochodu w Wadi Rum
Petra napisał(a):
na teren mozna wjechać swoim autem tak? bedziemy mieli Mistosubishi Pajero wiec moglibyśmy sami pojeżdzic po pustyni. Ma ktoś moze jakies mapki gdzie zaznaczone by byly punkty w ktorych zatrzymuja sie wycieczki jeepami? czy widac tam jakies wyjezdozne szlaki?

Autor:  Petra [ 30 Sie 2018 13:12 ]
Temat postu:  Re: Wadi Rum

ok dzieki jedziemy jednak w 8 os wiec bedziemy jechac busem, a nie terenówka wiec wjazd swoim autem odpada. Bedziemy musieli wiec wykupic wycieczke jeep i tu pytanie ile os wchodzi do tych terenowek( na zdjeciach widzialem tez pick-upy)? pewnie ciezko bd sie zmiesci w 1 auto ?

Autor:  sp-luk [ 06 Paź 2018 23:36 ]
Temat postu:  Re: Wadi Rum

Cześć wszystkim , możecie doradzić , jak zorganizować taki 1-dniowy wypad do Wadi-Rum z Eilatu ? Taka objazdówka np jeepami. Może jakiś namiar na "lokalnych" , którzy sie tym zajmują ?

Autor:  cccc [ 07 Paź 2018 03:28 ]
Temat postu:  Re: Wadi Rum

@sp-luk, jesli moge cos doradzic to proponuje poswiecic na Wadi Rum chociaz 2 dni, przede wszystkim zobaczyc na spokojnie zachod slonca. ;)

Autor:  sp-luk [ 07 Paź 2018 18:40 ]
Temat postu:  Re: Wadi Rum

Z chęcią zrobie te 2 dni , tylko gdzie uderzyć , żeby to załatwić z Eilatu u lokalnych ...
Czasu mało , bo tylko 3 pełne dni na miejscu , wię wolałbym wykupić coś zorganizowanego w Eilacie ( na 2 osoby)
Poza tym to będzie koniec listopada i nie wiem ,czy nocka na pustyni nie będzie za zimna :/

Autor:  wapniaki w drodze [ 07 Paź 2018 19:53 ]
Temat postu:  Re: Wadi Rum

@sp-luk
Wszystko masz na tym forum
Taxi z granicy jordańskie do Wadi Rum 50 JOD za całą taksówkę . Stoi ich tam sporo bo to jedyny sposób żeby opuścić granicę
Poczytaj opinie o campach na tym forum + Trip Advisor wybierz 2/3 napisz do nich przez stronę albo fb ile będą chcieli za 2 os za wszystko co Cię interesuje ( transfer z/do wsi Rum - camp + nocleg+ jedzenie + przejażdżka 4x4 ile tam chcesz godzin i gdzie +czy wliczają w to bilety do parku 5 JOD) . Zobacz co Ci najbardziej odpowiada i z tymi umów się żeby na Ciebie czekali przy Visitor Center
Jedyny drobny problem to powrót bo w Rum nie ma postoju taksówek. Także albo dogadaj się z campem żeby załatwił Ci transport powrotny (znowu nie więcej niż 50 JOD , jak dadzą lepszą cenę to spytaj może nawet przyślą kogoś po was na granicę jak będziecie jechali do Rum ) albo z taksówkarzem z którym jedziesz do Rum żeby po was przyjechał. . Alternatywa bądź w Rum pod restauracją o 6.30 rano i wbij się do busa do Aqaby + potem taksówka do granicy
Na koniec (albo lepiej na początek) sprawdź czy przejście graniczne jest otwarte normalnie w dni które Cię interesują żebyś się nieprzyjemnie nie zdziwił.

Autor:  Marcin Cy [ 10 Paź 2018 23:49 ]
Temat postu:  Re: Wadi Rum

zabookowałem nocke w Salman Zwaidh Camp, znalazłem ich na FB, bo mam kilka pytań i chciałbym dograć wszystko żeby po mnie przyjechali do VC, sandboarding itd, ale nie odpisują mi wogóle. Ma ktoś jakiegos maila żeby sie z nimi skontaktować ? bo nie moge znaleźć żadnego kontaktu z nimi.

Duzo dobrych opinii jest na ich temat, stad zdecydowałem sie na ta opcje

Autor:  cccc [ 11 Paź 2018 00:23 ]
Temat postu:  Re: Wadi Rum

@Marcin Cy z tymi mailami jest czesto problem, musisz dlugo czekac na odpowiedz i albo odpowiedza albo nie, najlepiej zadzwon tel: +962 7 9960 3157. ;)

Autor:  Petra [ 11 Paź 2018 08:48 ]
Temat postu:  Re: Wadi Rum

Marcin Cy napisał(a):
zabookowałem nocke w Salman Zwaidh Camp, znalazłem ich na FB, bo mam kilka pytań i chciałbym dograć wszystko żeby po mnie przyjechali do VC, sandboarding itd, ale nie odpisują mi wogóle. Ma ktoś jakiegos maila żeby sie z nimi skontaktować ? bo nie moge znaleźć żadnego kontaktu z nimi.

Duzo dobrych opinii jest na ich temat, stad zdecydowałem sie na ta opcje


na który profil pisałes? mi tez dlugo nie odpisywał z "Salman Zwaidh Camp - Wadi Rum Desert, Jordan" a pózniej odpisał sam z innego profilu i tam juz był szybki kontakt ( Salman Zwaidh Camp)

Autor:  Marcin Cy [ 11 Paź 2018 13:10 ]
Temat postu:  Re: Wadi Rum

No na ten sam pietwszy pisalem, odezwalem sie tez na drugi i czekam dalej. Niby mam jeszcze 3 tyg to maja czas. Mam tez maila od cccc to tez napisze. Dzieki.

A jeszcze zapytam, bo tam nie ma wifi, mieliscie zasieg internetowy z jordanskiej karty tam na pustyni ?

Sandboarding fajna sprawa ?

Autor:  Zeus [ 11 Paź 2018 13:17 ]
Temat postu:  Re: Wadi Rum

Ludzie dajcie na luz...

Jeden dzień beż neta, da się przeżyć. Chwilowo jakiś zasięg jest, ale nie najlepszy.
Sandbording, to nie wypowiem się, bo pierwszy raz jeździłem na deskę. Ale raz spróbować, zawsze spoko.

Autor:  wapniaki w drodze [ 11 Paź 2018 13:39 ]
Temat postu:  Re: Wadi Rum

@Marcin Cy

Maszty są w Rum i zasięg i internet (bardzo dobry ) jest tylko na linii północ- południe od wsi. Jak wejdziesz w Wadi Rum między skały to nie ma sieci.

Autor:  Marcin Cy [ 11 Paź 2018 14:29 ]
Temat postu:  Re: Wadi Rum

@Zeus wiem ze da sie przezyc, bo miesiac na Filipinach przezylem bez neta i sie udalo, ale skoro pytam to widocznie mam w tym jakis cel. Ktos mnie poprosil o relacje live (stream) z pustyni, z zachodu slonca. Na zywo. Dlatego pytam.

Autor:  Zeus [ 11 Paź 2018 14:32 ]
Temat postu:  Re: Wadi Rum

Na wydmach nie ma zasięgu.
Nawet jak będzie, to marny

Autor:  agnes78 [ 19 Paź 2018 11:06 ]
Temat postu:  Re: Wadi Rum

Hej, zarezerwowałam noclegi w campie w wiosce, ceny noclegu spoko ale po cenie transferu z granicy widzę, że wycieczki u gościa będą też drogie, zresztą też ma taką opinię na bookingu.
Czy w visitor center można też rezerwować wycieczki, transfery do Petry itp? Czy kogoś polecacie?

Autor:  dawidchyl [ 19 Paź 2018 17:17 ]
Temat postu:  Re: Wadi Rum

A ja trochę z innej beczki.
Czy ktoś z Was próbował latać balonem na Wadi Rum ?
Chciałbym się przelecieć takim balonikiem, prywatnie dla dwóch osób podczas zachodu słońca, w styczniu.

Jesteście w stanie kogoś polecić ?

Autor:  cccc [ 20 Paź 2018 02:02 ]
Temat postu:  Re: Wadi Rum

dawidchyl napisał(a):
Czy ktoś z Was próbował latać balonem na Wadi Rum ?
Yep :D
dawidchyl napisał(a):

Chciałbym się przelecieć takim balonikiem, prywatnie dla dwóch osób podczas zachodu słońca, w styczniu.
Prywatnie balonem podczas zachodu a nie wschodu?
Pewnie zalezy nie tylko od kasy, ale rowniez od pogody.
dawidchyl napisał(a):

Jesteście w stanie kogoś polecić ?

Kapitan Khalid, ale nie mam namiarow.
Mozesz zalatwic na miejscu poprzez camp.

Autor:  wapniaki w drodze [ 20 Paź 2018 12:22 ]
Temat postu:  Re: Wadi Rum

Tu są na niego namiary:
http://www.wadirumbedouincamp.com/balloon-ride/

Autor:  dawidchyl [ 22 Paź 2018 10:11 ]
Temat postu:  Re: Wadi Rum

cccc napisał(a):
Prywatnie balonem podczas zachodu a nie wschodu?
Pewnie zalezy nie tylko od kasy, ale rowniez od pogody.


Nie jesteśmy fanami wschodów słońca gdyż lubimy rano pospać. Dlatego próbuję ogarnąć. Jak się nie uda to wiadomo, lepszy wróbel w ręku niż cietrzew na sęku.

Strona 7 z 19 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/