Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[VIE] Vienna - Informacje
vienna-informacje,1314,149920
Strona 1 z 1

Autor:  hanysek81 [ 11 Mar 2020 21:15 ]
Temat postu:  [VIE] Vienna - Informacje

Informacje porozrzucane w różnych wątkach, a typowego tematu o lotnisku brak.

Dojazd do lotniska samochodem i możliwość zaparkowania:
- płatna np. Panda Parking,
- bezpłatna w miejscowości Fischamend-Dorf np. vis a vis stacji paliw na poboczu.

Wjazd na lotnisko by wysadzić pasażerów i bagaże możliwy bezpłatnie, jednak trzeba się sprężyć w 10 minut, więcej jest płatne, cena od 5€, na bramce można płacić kartą.

Po przejściu przez bramki typowych poidełek nie widziałem, ale wierzę, że w toalecie jest pitna woda ;)

Kontrolę paszportową obywatele UE mogą na niektórych bramkach robić sami skanując paszport.

Ceny na bezcłówce wysokie, tylko nieliczny towar opłaca się kupić, ja kupiłem 1l Beherovki w cenie 10,7€ dla porównania w sklepie kraju kosztuje 0,5l 44,99 PLN.

Przy powrocie nie widziałem by celnicy sprawdzali bagaże komukolwiek pod kątem kontrabandy.

Autor:  golen [ 11 Mar 2020 23:08 ]
Temat postu:  Re: [VIE] Vienna

@hanysek81 Poidełka są na VIE na każdym terminalu, ale słabo albo w ogóle nie oznakowane.
Np. na terminalu C - jest obok gate'u C42

Załączniki:
vie_water.jpg
vie_water.jpg [ 149.13 KiB | Obejrzany 6143 razy ]

Autor:  Szymon2020 [ 13 Mar 2020 03:34 ]
Temat postu:  Re: [VIE] Vienna

W ogóle VIE jest strasznie nieczytelnym i dość słabo oznakowanym lotniskiem (samo w sobie nie jest jakieś ogromne, ale ogarnięcie, gdzie trzeba iść, może chwilę zająć) Po wyjściu z lotniskowej stacji kolejowej [jest pod terminalem 3] trzeba przejść całą "3", potem wyjść na chwilę na zewnątrz, w lewo korytarz - i dopiero się jest na "1" (na której też z oznaczeniami jest średnio).

Wg mnie w przypadku tego lotniska lepiej jest zostawić większy zapas czasowy; przejście od wyjścia ze stacji kolejowej do gate'u zajęło mi dobre 35 minut [bez nadawanego bagażu, terminal 1, Schengen, info z sierpnia '19]. Na plus, że security bardzo szybka i sprawna

Autor:  _Grzegorz [ 13 Mar 2020 12:37 ]
Temat postu:  Re: [VIE] Vienna

Nie musiałeś wychodzić z terminala, poszedłeś dłuższą drogą. Wystarczy, że po wyjściu z pociągu pójdziesz na piętro na odloty a potem w zależności jaki Gate możeś iść w lewo (loty normalnymi liniami Schengen) albo w prawo tam masz C (po schodach na dół też Schengen). Ogólnie to są najktótsze warianty jest tam kilka możliwości przejścia.

Autor:  hanysek81 [ 16 Wrz 2021 22:00 ]
Temat postu:  Re: [VIE] Vienna - Informacje

Poidełko jest też przy sklepie duty free, przy wc jak się idzie do Gate F. Obecnie w Austrii obowiązują maski P2!

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/