| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [VIE] Vienna - Informacje vienna-informacje,1314,149920 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | hanysek81 [ 11 Mar 2020 21:15 ] |
| Temat postu: | [VIE] Vienna - Informacje |
Informacje porozrzucane w różnych wątkach, a typowego tematu o lotnisku brak. Dojazd do lotniska samochodem i możliwość zaparkowania: - płatna np. Panda Parking, - bezpłatna w miejscowości Fischamend-Dorf np. vis a vis stacji paliw na poboczu. Wjazd na lotnisko by wysadzić pasażerów i bagaże możliwy bezpłatnie, jednak trzeba się sprężyć w 10 minut, więcej jest płatne, cena od 5€, na bramce można płacić kartą. Po przejściu przez bramki typowych poidełek nie widziałem, ale wierzę, że w toalecie jest pitna woda Kontrolę paszportową obywatele UE mogą na niektórych bramkach robić sami skanując paszport. Ceny na bezcłówce wysokie, tylko nieliczny towar opłaca się kupić, ja kupiłem 1l Beherovki w cenie 10,7€ dla porównania w sklepie kraju kosztuje 0,5l 44,99 PLN. Przy powrocie nie widziałem by celnicy sprawdzali bagaże komukolwiek pod kątem kontrabandy. | |
| Autor: | golen [ 11 Mar 2020 23:08 ] | ||
| Temat postu: | Re: [VIE] Vienna | ||
@hanysek81 Poidełka są na VIE na każdym terminalu, ale słabo albo w ogóle nie oznakowane. Np. na terminalu C - jest obok gate'u C42
| |||
| Autor: | Szymon2020 [ 13 Mar 2020 03:34 ] |
| Temat postu: | Re: [VIE] Vienna |
W ogóle VIE jest strasznie nieczytelnym i dość słabo oznakowanym lotniskiem (samo w sobie nie jest jakieś ogromne, ale ogarnięcie, gdzie trzeba iść, może chwilę zająć) Po wyjściu z lotniskowej stacji kolejowej [jest pod terminalem 3] trzeba przejść całą "3", potem wyjść na chwilę na zewnątrz, w lewo korytarz - i dopiero się jest na "1" (na której też z oznaczeniami jest średnio). Wg mnie w przypadku tego lotniska lepiej jest zostawić większy zapas czasowy; przejście od wyjścia ze stacji kolejowej do gate'u zajęło mi dobre 35 minut [bez nadawanego bagażu, terminal 1, Schengen, info z sierpnia '19]. Na plus, że security bardzo szybka i sprawna | |
| Autor: | _Grzegorz [ 13 Mar 2020 12:37 ] |
| Temat postu: | Re: [VIE] Vienna |
Nie musiałeś wychodzić z terminala, poszedłeś dłuższą drogą. Wystarczy, że po wyjściu z pociągu pójdziesz na piętro na odloty a potem w zależności jaki Gate możeś iść w lewo (loty normalnymi liniami Schengen) albo w prawo tam masz C (po schodach na dół też Schengen). Ogólnie to są najktótsze warianty jest tam kilka możliwości przejścia. | |
| Autor: | hanysek81 [ 16 Wrz 2021 22:00 ] |
| Temat postu: | Re: [VIE] Vienna - Informacje |
Poidełko jest też przy sklepie duty free, przy wc jak się idzie do Gate F. Obecnie w Austrii obowiązują maski P2! | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |