Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 66  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#181 PostWysłany: 10 Sty 2021 16:03 

Rejestracja: 22 Lut 2020
Posty: 16
Niestety w USA sytuacja wygląda coraz gorzej, proklamacja przedłużona do 31 marca 2021 roku.
Czyli mój przełożony wyjazd znowu się nie odbędzie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Offline
#182 PostWysłany: 10 Sty 2021 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1677
Loty: 70
Kilometry: 138 694
Krajów: 24 / 11.2%
niebieski
Rozumiem, że jest to pytanie retoryczne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#183 PostWysłany: 10 Sty 2021 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 3230
złoty
czarekw1 napisał(a):
Niestety w USA sytuacja wygląda coraz gorzej, proklamacja przedłużona do 31 marca 2021 roku.
Czyli mój przełożony wyjazd znowu się nie odbędzie ?


Jakies źródło? Bo z tego co pamietam Proklamacja nie miala daty 'do...' tylko byla bezterminowa, do odwolania,
a info ktore mozna znalezc to :
Trump extends freeze on H-1B, other work visas until March 31
co w ogóle nie dotyczy banu o ktorym tutaj mowa
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#184 PostWysłany: 13 Sty 2021 13:19 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2740
złoty
ledakar napisał(a):
Do USA od 26.01 tylko z negatywnym testem na COVID. Po 3 dniach od przylotu kolejny test

Będą akceptować antygenowy :) https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-nc ... elers.html
Ale wygląda na to, że nie ma wyjątków dla dzieci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#185 PostWysłany: 13 Sty 2021 18:29 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1934
Loty: 688
Kilometry: 1 366 499
Krajów: 64 / 29.9%
niebieski
A tymczasem od 26-go wymagane testy. Szczegoly tutaj:

http://news.aa.com/news/news-details/20 ... fault.aspx

Ciekawe czy to jaskolka do odwieszenia zakazu wjzadu dla wiekszosci Europejczykow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#186 PostWysłany: 13 Sty 2021 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 3230
złoty
NBE322 napisał(a):
ledakar napisał(a):
Do USA od 26.01 tylko z negatywnym testem na COVID. Po 3 dniach od przylotu kolejny test

Będą akceptować antygenowy :) https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-nc ... elers.html
Ale wygląda na to, że nie ma wyjątków dla dzieci.


Czytales to?

Can foreign nationals under the Presidential Proclamation travel restriction now enter the US with a negative test?
Several Presidential proclamations established restrictions on the entry of certain travelers into the US in an effort to help slow the spread of coronavirus disease 2019 (COVID-19).

With specific exceptions, foreign nationals who have been in any of the following countries during the past 14 days may not enter the US. For a full list of countries under the proclamations, visit Travelers Prohibited from Entry to the United States.

Wiec bez zmian...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#187 PostWysłany: 14 Sty 2021 00:38 

Rejestracja: 22 Lut 2020
Posty: 16
Flyguy napisał(a):
czarekw1 napisał(a):
Niestety w USA sytuacja wygląda coraz gorzej, proklamacja przedłużona do 31 marca 2021 roku.
Czyli mój przełożony wyjazd znowu się nie odbędzie ?


Jakies źródło? Bo z tego co pamietam Proklamacja nie miala daty 'do...' tylko byla bezterminowa, do odwolania,
a info ktore mozna znalezc to :
Trump extends freeze on H-1B, other work visas until March 31
co w ogóle nie dotyczy banu o ktorym tutaj mowa



Nasza oficjalna strona rządowa ?
Ogólnie proklamacja jeśli nie była odwołana to obowiązywała do 31 grudnia 2020 roku.
Ale została przedłużona do 31 marca 2021 roku.
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/stany ... ne-ameryki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#188 PostWysłany: 14 Sty 2021 08:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 3230
złoty
@czarekw1 Kolego czytaj ze zrozumieniem, tam jest mowa o dwoch roznych proklamacjach:


1.
Prezydent Donald Trump zawiesił od dnia 23 kwietnia 2020 r. wjazd do Stanów Zjednoczonych cudzoziemców-imigrantów którzy:

(1) przebywają poza Stanami Zjednoczonymi w dniu wejścia w życie tej proklamacji;

(2) nie mają wizy imigracyjnej ważnej w dniu wejścia w życie niniejszego oświadczenia;

(3) nie mają oficjalnego dokumentu podróży innego niż wiza (takiego jak list przewozowy, odpowiednia przepustka na pokład lub dokument ze zwolnieniem warunkowym), który jest ważny w dniu wejścia w życie niniejszego oświadczenia lub wydany w dowolnym późniejszym terminie, który pozwala podróżować do Stanów Zjednoczonych i ubiegać się o wjazd na teren USA.



2.
Ponadto 22 czerwca br. Prezydent Donald Trump ogłosił proklamację zawieszającą wjazd cudzoziemców na teren Stanów Zjednoczonych, którzy stanowią zagrożenie dla rynku pracy w USA.​​​​​

Wjazd do Stanów Zjednoczonych zostaje niniejszym zawieszony i ograniczony w stosunku do cudzoziemców posiadających następujące kategorie wiz:

(a) wiza H-1B lub H-2B oraz każdego cudzoziemca towarzyszącego lub dołączającego do cudzoziemca posługującego się taką wizą;

(b) wiza J, w zakresie, w jakim cudzoziemiec uczestniczy w stażu, jest nauczycielem, wychowawcą kolonijnym, au pair lub uczestniczy w letnim programie „ work and travel”, oraz każdej osoby towarzyszącej takiemu cudzoziemcowi;

(c) wiza L oraz każdej osoby towarzyszącej takiemu cudzoziemcowi;

Obowiązywanie proklamacji zostało przedłużone do 31 marca 2021 r.




Przedluzony zostal nr. 2 i to jest informacja ktora wyzej umiescilem: Trump extends freeze on H-1B, other work visas until March 31
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#189 PostWysłany: 14 Sty 2021 23:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2020
Posty: 15
hej! czy orientuje sie ktoś czy w związku z zawieszeniem zakazu lotów przez Polskę, obywatele USA mogą do nas przylecieć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#190 PostWysłany: 14 Sty 2021 23:38 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 7511
Loty: 625
Kilometry: 1 373 918
Krajów: 75 / 35.1%
Małżonkowie i dzieci obywateli RP owszem. Lub osoby podwojnego obywatelstwa
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#191 PostWysłany: 15 Sty 2021 00:54 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 175
Loty: 169
Kilometry: 213 400
Krajów: 51 / 23.8%
niebieski
Znajomi Amerykanie przylecieli wczoraj przez FRA do WRO Nitk ich o nic nie pytał ani we Frankfurcie ani we Wrocławiu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#192 PostWysłany: 16 Sty 2021 12:26 

Rejestracja: 22 Lut 2020
Posty: 16
Flyguy napisał(a):
@czarekw1 Kolego czytaj ze zrozumieniem, tam jest mowa o dwoch roznych proklamacjach:


1.
Prezydent Donald Trump zawiesił od dnia 23 kwietnia 2020 r. wjazd do Stanów Zjednoczonych cudzoziemców-imigrantów którzy:

(1) przebywają poza Stanami Zjednoczonymi w dniu wejścia w życie tej proklamacji;

(2) nie mają wizy imigracyjnej ważnej w dniu wejścia w życie niniejszego oświadczenia;

(3) nie mają oficjalnego dokumentu podróży innego niż wiza (takiego jak list przewozowy, odpowiednia przepustka na pokład lub dokument ze zwolnieniem warunkowym), który jest ważny w dniu wejścia w życie niniejszego oświadczenia lub wydany w dowolnym późniejszym terminie, który pozwala podróżować do Stanów Zjednoczonych i ubiegać się o wjazd na teren USA.



2.
Ponadto 22 czerwca br. Prezydent Donald Trump ogłosił proklamację zawieszającą wjazd cudzoziemców na teren Stanów Zjednoczonych, którzy stanowią zagrożenie dla rynku pracy w USA.​​​​​

Wjazd do Stanów Zjednoczonych zostaje niniejszym zawieszony i ograniczony w stosunku do cudzoziemców posiadających następujące kategorie wiz:

(a) wiza H-1B lub H-2B oraz każdego cudzoziemca towarzyszącego lub dołączającego do cudzoziemca posługującego się taką wizą;

(b) wiza J, w zakresie, w jakim cudzoziemiec uczestniczy w stażu, jest nauczycielem, wychowawcą kolonijnym, au pair lub uczestniczy w letnim programie „ work and travel”, oraz każdej osoby towarzyszącej takiemu cudzoziemcowi;

(c) wiza L oraz każdej osoby towarzyszącej takiemu cudzoziemcowi;

Obowiązywanie proklamacji zostało przedłużone do 31 marca 2021 r.




Przedluzony zostal nr. 2 i to jest informacja ktora wyzej umiescilem: Trump extends freeze on H-1B, other work visas until March 31


Racja, mój błąd ?
Czyli co, wynika z tego że ta pierwsza wygasła?
Co prawda wiza niepotrzebna ale mam B1 a że nie jadę do pracy tylko na wakacje to już mogę lecieć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#193 PostWysłany: 16 Sty 2021 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2018
Posty: 211
Loty: 97
Kilometry: 233 291
Krajów: 27 / 12.6%
niebieski
Nie. Nie możesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#194 PostWysłany: 16 Sty 2021 14:05 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 3660
złoty
Chyba jednak może, np. po pobycie 14 dniowym w Meksyku lub Rumunii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#195 PostWysłany: 16 Sty 2021 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 3230
złoty
czarekw1 napisał(a):
Racja, mój błąd ?
Czyli co, wynika z tego że ta pierwsza wygasła?
Co prawda wiza niepotrzebna ale mam B1 a że nie jadę do pracy tylko na wakacje to już mogę lecieć?



Nie wygasla bo jest bezterminowa. Informacja ktora zamiesciles o 31.12.2020 rowniez niej nieprawdziwa. Proklamacja moze zostac odwolana przez prezydenta USA
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#196 PostWysłany: 16 Sty 2021 23:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 3230
złoty
No i zoltowlosy chce byc faktycznie zapamietany przez caly swiat jako........Artykul z wczoraj

https://thepointsguy.com/news/us-liftin ... ravel-ban/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
czarekw1 lubi ten post.
 
      
Offline
#197 PostWysłany: 17 Sty 2021 20:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1803
Loty: 271
Kilometry: 578 945
Krajów: 48 / 22.4%
srebrny
mimo poszukiwań nie znalazłem odpowiedzi: czy loty EU-USA-MEX są wykonalne? W normalnych czasach powiedziałbym, że nie (tak samo jak z wizą, bo na przesiadce w USA trzeba normalnie przejść immigration), ale może akurat coś tutaj zmienili?
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#198 PostWysłany: 18 Sty 2021 09:20 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 2267
srebrny
Nie są, a w przeciwną stronę są :)
Pod warunkiem spędzenia min 2 tyg w MEX
Góra
 Profil Relacje PM off
podol lubi ten post.
 
      
Offline
#199 PostWysłany: 18 Sty 2021 09:39 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 24
Loty: 193
Kilometry: 492 973
Krajów: 43 / 20.1%
Uwaga - dla wszystkich którzy planują loty, byłem w Meksyku równe 14 dni ( a tak naprawde poza UE 15 bo wyleciałem z Paryża dzień wcześniej) i nie chcieli mnie wpuścić, musiałem przebookować bilety na następny dzień ( na szczęście miałem miałem flexa).
Pamiętajcie, że na lotnisku w Cancun będą wymagać tak naprawdę 15 dni, tak dostałem informacje od kobiety na checkinie (ona gdzieś dzwoniła do USA).

Jak będziecie chcieli wylecieć do USA 14 dni od daty dostania pieczątki to prawdopodobnie nie wlecicie. Polecam zostawić sobie jeden dzień dłużej!
Czyli tak naprawdę 15 dni w Meksyku i dopiero później USA.


Co do reszty - normalna odprawa , ja miałem wize, znajomy Este, zostaliśmy wpuszczeni na lotnisku w Atlancie bez żadnych problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#200 PostWysłany: 18 Sty 2021 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 3230
złoty
Jest nadzieja:

https://www.godsavethepoints.com/us-pre ... avel-bans/


''New US President, New Travel Policy
The current US President used executive authority to ban travel from regions around the globe, including China, Brazil, many Muslim dominated countries and Europe. As widely reported, President Elect Joe Biden plans to rescind at least one, or a few of those travel bans, with immediate effect among a long list of initial measures.


Joseph R. Biden will be sworn in as President of The United States on Wednesday, January 20th, 2021 and by all accounts, the goal is action on “day one”.

The Biden-Harris team told senior staff they plan to immediately rescind the ban on travel from Muslim majority countries on Wednesday, the first day of the presidency. Words from UK Transport Secretary, Grant Shapps, suggest Europe and the UK believe Biden plans to eliminate the Europe ban in due time as well, stating “it might change with the new president”.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 66  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group