Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Ukraina-pociągi
ukraina-pociagi,1410,65875
Strona 32 z 33

Autor:  Szymon2020 [ 18 Paź 2024 18:42 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

meczko napisał(a):
Nie próbowałem tego w praktyce, ale rozumiem, że zlikwidowali zakup biletów przez stronę na te połączenia objęte obowiązkiem identyfikacji przez aplikację Diia. Na to jedno dostępne na starych zasadach bilety mają być dalej dostępne przez stronę, ale pewnie szybko się rozchodzą. Sprzedaż biletów zaczyna się 20 dni przed terminem odjazdu.


Od 1 wrzesnia zlikwidowali kupowanie biletów na starej stronie. Z identyfikacji przez Diia się wycofali (bo to miało być czasowe, tylko na okres wakacji), teraz można normalnie kupić na wszystkie połączenia

Autor:  Zeus [ 18 Lis 2024 15:30 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

meczko napisał(a):
W celu walki z wykupywaniem biletów przez "koników" Ukrzaliznycia wprowadza na większości kursów międzynarodowych obowiązek identyfikacji przez system Dija (ukraiński odpowiednik mObywatela) przy zakupie biletów przez internet.
To oczywiście wyklucza z możliwości zakupu biletu przez stronę wszystkich niebędących obywatelami/rezydentami Ukrainy. Wg informacji z profilu UZ specjalnie dla nich zostaje po jednym kursie na każdym kierunku ze starymi zasadami sprzedaży biletów.
Na pociągi objęte wymogiem identyfikacji przez Diję w dalszym ciągu będzie też można kupić bilety w kasach międzynarodowych w Polsce.
Tak czy inaczej to spora komplikacja przy planowaniu podróży.
Zastrzegają, że to rozwiązanie tymczasowe na okres letniego szczytu.
Więcej info po ukraińsku:
https://www.facebook.com/Ukrzaliznytsia ... tMsrQTzQDl



Spekulanci biletów mogą trafić do więzienia na 15 lat.

Ukraińskie Koleje wspólnie z Narodową Policją Ukrainy skutecznie walczą ze spekulantami biletowymi. Organy ścigania przeszukały 5 tzw. handlarzy. Grozi im do 15 lat więzienia.

https://x.com/Ukrzaliznytsia/status/185 ... denDg&s=08

Autor:  meczko [ 18 Lis 2024 18:24 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Hmm, na tyle długo żyję i pamiętam też czasy Jaruzelskiego, żeby wiedzieć, że walka ze "spekulantami" za pomocą zaostrzania kar jest generalnie słabo skuteczna :)
Muszą po prostu tak ustawić system, żeby nie dało się skorzystać z biletu kupionego dla innej osoby. To się powinno dać zrobić prosto - imienne bilety, rygorystyczne sprawdzanie tożsamości w pociągu i brak możliwości zmiany danych po zakupie.
Ale może ja się nie znam? :-)

Autor:  Zeus [ 21 Lis 2024 12:46 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Wyznaczamy drugą parę pociągów nr 765/766 - 865/866 na trasie Warszawa - Rawa Ruska - Lwów i dodajemy połączenie z Czerniowcami.
• Pociąg PKP będzie kursował między Warszawą a Rawą Ruską;
• ​​Pociąg spalinowy UA będzie kursował na trasie Rawa Ruska - Lwów - Czerniowce.

Image

Oraz

Koleje Ukraińskie po raz pierwszy przeprowadziły remont szynobusu spalinowego PESA, przy udziale polskich specjalistów. Wkrótce będzie on kursował
na trasie Iwano-Frankiwsk - Worochta.

Image

Autor:  Aksum [ 22 Gru 2024 11:06 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Укрзалізниця usunęła z biletów język rosyjski.
Z biletów Укрзалізниці usunięto powielanie tekstu w języku rosyjskim.
Odtąd informacje w dokumentach podróży będą pisane w języku ukraińskim i angielskim,
powiedział wiceminister Тимур Ткаченко
więcej https://life.pravda.com.ua/society/z-kv ... yu-305518/
.

Załączniki:
Zrzut ekranu 2024-12-22 095037.png
Zrzut ekranu 2024-12-22 095037.png [ 191.94 KiB | Obejrzany 2081 razy ]

Autor:  Aksum [ 01 Lut 2025 14:32 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Od dzisiaj Укрзалізниця podnosi ceny biletów na niektóre pociągi międzynarodowe.
Do Polski wzrosną o:
20-27% w wagonach 1 klasy Intercity+ i SV; 9-27% w wagonach przedziałowych,
cena biletów Kijów – Warszawa wzrośnie o 37%
https://uz.gov.ua/

Autor:  Zeus [ 03 Lip 2025 18:37 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

76 milionów euro od UE: Ukraińskie Koleje uzyskały wsparcie dla kolei o rozstawie szyn euro ze Lwowa.

Image

https://x.com/Ukrzaliznytsia/status/1940800882570154224

Autor:  Szymon2020 [ 21 Lip 2025 17:53 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Czy ktos sie moze orientuje, czy w plackartach mozna otwierac okna? :lol: (zawsze wydawalo mi sie, ze tak) - ale czy ktos moze to potwierdzic? (pytam, bo rozwazam przejazd widokowy Lwow-Sianki-Uzhorod)

Autor:  Zeus [ 25 Lip 2025 13:18 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Od 1 sierpnia, aby kupić lub zwrócić bilety na niektóre pociągi lokalne, pasażerowie będą musieli potwierdzić swoją tożsamość za pośrednictwem Diia.Signature ?

Image

Image

Na razie brak info o obcokrajowcach

Autor:  Aksum [ 06 Wrz 2025 14:49 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Укрзалізниця zakończyła budowę linii kolejowej Czop – Użhorod (1435 mm).
Od 12 września pociągi pasażerskie będą kursować z Użhorodu do miast europejskich
– Budapesztu, Wiednia, Koszyc i Bratysławy.
Sprzedaż biletów rozpocznie się 5 września.

więcej https://www.railinsider.com.ua/ukrzaliz ... -uzhgorod/

Autor:  Zeus [ 06 Paź 2025 10:59 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Pierwszy przejazd pociągu nr 99/100 Kijów – Bukareszt odbędzie się 10 października 2025 roku.

Pociąg będzie kursował codziennie na trasie Kijów – Bukareszt przez ukraińskie miasta: Winnicę, Żmerynkę, Mohylew-Podolski, Wełczynec (Mołdawia), Ungheni (Mołdawia) i Jassy (Rumunia). Pociąg dociera na największy dworzec kolejowy w stolicy Rumunii – Gara de Nord.

Z Kijowa pociąg do stolicy Rumunii odjeżdża z dworca centralnego o 6:30 i przyjeżdża do Bukaresztu o 6:47 następnego dnia.

W kierunku powrotnym odjazd ze stacji Gara de Nord w Bukareszcie o 19:10, przyjazd do Kijowa o 19:34 następnego dnia.

https://www.facebook.com/Ukrzaliznytsia ... cale=pl_PL

Autor:  Aksum [ 17 Paź 2025 07:51 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Od grudnia,

Kierunek Ukraina

W związku ze stale rosnącym zainteresowaniem przewozami pomiędzy Ukrainą i Polską, w nowym rozkładzie zostaną uruchomione 3 nowe połączenia. Przez przejście graniczne Dorohusk – Jagodin pojedzie skład z Chełma do Charkowa. Przez przejście graniczne Przemyśl / Medyka – Mostiska będą kursować dwa nowe pociągi z Przemyśla do Charkowa. Dzięki współpracy PKP Intercity z Ukrzaliznitsia, liczba kursów wzrośnie z 10 do 13 par, a połączenia będą równomiernie rozłożone w ciągu doby.
https://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/ ... rcity.html

Załączniki:
Zrzut ekranu 2025-10-17 074554.png
Zrzut ekranu 2025-10-17 074554.png [ 69.37 KiB | Obejrzany 1099 razy ]

Autor:  wtak [ 06 Lis 2025 10:38 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Bardziej jako ciekawostka. Zawieszono połączenia kolejowe pomiędzy Kramatorskiem, a Słowiańskiem.
https://slavinfo.dn.ua/novosti/novosti- ... kramatorsk

Autor:  Aksum [ 26 Lis 2025 14:17 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Podróże pociągami międzynarodowymi staną się wygodniejsze kontrola graniczna
i celna będzie przeprowadzana bezpośrednio w wagonach, bez długich postojów na granicy.

Nowy tryb będzie działał w pociągach
Kijów — Przemyśl
Kijów — Chełm

Według premier Ukrainy Julii Swyrydenko - przyspieszona kontrola ruchu zacznie obowiązywać
od stycznia 2026 roku, a następnie planowane jest jej rozszerzenie na pozostałe pociągi na tych trasach.

https://tsn.ua/ukrayina/ukrayintsiam-sp ... e_vignette

Autor:  Zeus [ 26 Lis 2025 14:30 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Kontrola Polska? Bo jak tak to super info bo to co Polacy odpierniczaja w Przemyślu to woła o pomsta do nieba...

Autor:  QbaqBA [ 26 Lis 2025 15:36 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Zeus napisał(a):
to co Polacy odpierniczaja w Przemyślu to woła o pomsta do nieba...


Tzn co konkretnie?
Ja mam doświadczenie, że faktycznie kontrola była dość skrupulatna i "upierdliwa", ale biorąc pod uwagę że mówimy o granicy z krajem w stanie wojny, gdzie na terytorium PL zdarza się coraz więcej "incydentów", to trochę ciężko mieć o to pretensje moim zdaniem...

Autor:  Zeus [ 26 Lis 2025 15:44 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Brak korytarza dla paszportów unijnych
Traktowanie (obywateli UE) wszystkich jako przemytników i szukających pretekstów o byle co

Autor:  meczko [ 26 Lis 2025 16:08 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Niespecjalnie wierzę w polską kontrolę w pociągach, przynajmniej w połączeniach do/z Przemyśla. Przyczyna jest prosta - musiałaby się odbyć na odcinku między Przemyślem i Medyką, który jest na to po prostu za krótki. Ukraińska kontrola ma znacznie więcej czasu w czasie jazdy, bo jest prowadzona na znacznie dłuższym odcinku Mościska - Lwów.

Czyli niezależnie od tego, co zapowiada pani premier, raczej nie ma szans na pożegnanie się z zatłoczonym, za małym i źle zorganizowanym budyneczkiem do kontroli w Przemyślu.

[edit: przeczytałem zalinkowany artykuł i dość wyraźnie z niego wynika, że pani premier chodziło tylko o kontrolę ukraińską, więc tak jak piszę powyżej]

A co do narzekania na standardy polskiej kontroli to powodów jest sporo i niestety sytuacja się nie poprawia od dekad. Swojego czasu (już lata temu) zajmowałem się trochę tą problematyką i uczestniczyłem w inicjatywach mających na celu ucywilizowanie wschodniej granicy Polski, ale to było kopanie się z koniem. Wyniki tych działań były niewielkie i krotkotrwałe. Ostatnio temat wrócił w tym artykule Oleny Babakovej:
https://krytykapolityczna.pl/kraj/grani ... dzoziemcy/

i od razu wyprzedzam ewentualne głosy - skrupulatna, dokładna i rzetelna kontrola (nie neguję jej potrzeby) też powinna być prowadzona w sposób kulturalny, z poszanowaniem godności człowieka i przede wszystkim być dobrze zorganizowana, a państwo polskie niestety od zawsze (niezależnie od ekipy rządzącej) sobie z tym nie daje rady.

Autor:  QbaqBA [ 26 Lis 2025 16:37 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Czaję, to może zwyczajnie mi się "pofarciło"...

Autor:  Szymon2020 [ 05 Sty 2026 03:32 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

meczko napisał(a):
Niespecjalnie wierzę w polską kontrolę w pociągach, przynajmniej w połączeniach do/z Przemyśla. Przyczyna jest prosta - musiałaby się odbyć na odcinku między Przemyślem i Medyką, który jest na to po prostu za krótki. Ukraińska kontrola ma znacznie więcej czasu w czasie jazdy, bo jest prowadzona na znacznie dłuższym odcinku Mościska - Lwów.


Tak już było kiedyś, tzn w 2018 roku. Polscy pogranicznicy i celnicy wsiadali w Medyce i była kontrola prowadzona do samego Przemyśla, tak jak jest to obecnie po stronie Ukrainy.

Btw - co "nowego" miałoby zostać wprowadzone? W tej chwili kontrola w IC+ wygląda tak, że ukraińskie służby wsiadają we Lwowie, przeprowadzają część kontroli jeszcze w czasie postoju we Lwowie, a potem wysiadają w Mościskach. (jutro zobaczę, jak to dokładnie wygląda i czy się coś zmieniło)

Strona 32 z 33 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/