| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Turkmenbaszy-Aktau turkmenbaszy-aktau,1079,106721 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | Zeus [ 31 Sty 2017 11:12 ] |
| Temat postu: | Turkmenbaszy-Aktau |
Jak @brigante32 pisał: brigante32 napisał(a): to trzeba doliczyć koszt transportu do Kazachstanu (jeździ jeden autobus Turkmenbaszy-Aktau 50 dolarów; jeśli się na niego nie zdąży, to pozostaje terenówka 150-200 dolarów za auto do granicy). Mamy jakieś info o tym busie? Bo bardzo cenna wiadomość | |
| Autor: | brigante32 [ 31 Sty 2017 11:39 ] |
| Temat postu: | Re: Turkmenbaszy-Aktau |
Nie mogę teraz znaleźć, mam pierdyliard zakładek na ten temat, więc jak się doszukam, to wrzucę. Z tego, co pamiętam, to startuje o godz. 9 i jednak dojeżdża nie do Aktau a do Zhanaozen. | |
| Autor: | krasnal [ 31 Sty 2017 12:12 ] |
| Temat postu: | Re: Turkmenbaszy-Aktau |
Nie słyszałem żeby jeździł tam autobus, a internety podają jedynie opcję za 50$, ale shared taxi. https://www.lonelyplanet.com/thorntree/ ... kazakhstan | |
| Autor: | brigante32 [ 31 Sty 2017 12:27 ] |
| Temat postu: | Re: Turkmenbaszy-Aktau |
Tak, ale to info z 2013 roku. Rozkład jazdy widziałem w jpg. Znajomy po ostrych negocjacjach (bardzo dobry rosyjski) zapłacił z kolegą 150 dolarów (z 200 wyjściowych) za podróż dwóch osób. 50 dolarów płacisz, jak masz pełne auto chętnych. Jak jesteś tam ostatniego dnia ważności wizy i nie ma chętnych do dosiadki, a czas ucieka przed zamknięciem granicy (bodaj godz. 16), to raczej nie ma za wiele wyboru i płacisz za całe auto, więc nie liczyłbym, że podróż wyniesie 50 dolarów (no chyba że jadą do Turkmenistanu cztery osoby, ale to też loteria, bo na Caravanistan jest relacja gościa, który dostał wizę, a jego partnerka nie). Nie ryzykowałbym w takiej sytuacji czekania aż ktoś się znajdzie, bo może być klops. PS. Turkmeni doskonale sobie zdają sprawę z tych wizowych ograniczeń i wiedzą, że człowiek jest zmuszony płacić tyle, ile oni sobie życzą. | |
| Autor: | kubaziem88 [ 16 Lut 2026 01:45 ] |
| Temat postu: | Re: Turkmenbaszy-Aktau |
Pojawiły się bardzo tanie bilety lotnicze do Aktau. Czy możliwe jest obecnie przedostanie się z Aktau do Turkmenbaszy lub do granicy z Turkmenistanem aby dalej podróżować z lokalnym biurem podróży? | |
| Autor: | elpatafiano [ 16 Lut 2026 20:34 ] |
| Temat postu: | Re: Turkmenbaszy-Aktau |
Przejście Kazachstan-Turkmenistan jest zamknięte. | |
| Autor: | Szymon2020 [ 01 Mar 2026 10:35 ] |
| Temat postu: | Re: Turkmenbaszy-Aktau |
kubaziem88 napisał(a): Czy możliwe jest obecnie przedostanie się z Aktau do Turkmenbaszy lub do granicy z Turkmenistanem aby dalej podróżować z lokalnym biurem podróży? Uzupełnię jeszcze - abstrahując już od tego, pytałem w Aktau o wycieczki do Turkmenistanu - niestety nikt nic nie wiedział, patrzyli na mnie trochę jak na ufo | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |