Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Turcja w 8 dni
turcja-w-8-dni,1144,132474
Strona 1 z 2

Autor:  sebastiancichocki92 [ 25 Sie 2018 14:57 ]
Temat postu:  Turcja w 8 dni

Witam,

dnia 16.10 ląduje w Stambule, godz 19.00. Tego samego dnia bierzemy nocleg w stolicy. Rano lot do Izmir, jesteśmy ok 9. Tego samego dnia chcemy zobaczyć Efez, czyli pociągiem z Izmir do Selcuk, z tego co się orientowałem dopiero 0 12.50 byśmy byli na miejscu, zameldowanie się i zwiedzanie Efezu. Powrót do hotelu, rano wyjazd do Denizli i zobaczenie Pamukkale. Następnego dnia wylot rano do Stambułu. 19.10 jesteśmy w stambule, 23 wieczorem wyjezdzamy.

Pytanie do Was, czy ten plan ma sens? czy nie za duza intensywnośc na Efez i Pamukkale. robił ktoś taką trasę? dodam ze wszystko transportem publicznym.

Autor:  Zeus [ 25 Sie 2018 16:12 ]
Temat postu:  Re: Turcja w 8 dni

Jak najbardziej na +
Da się beż problemu zrobić to wszystko.

Warto tylko sprawdzić z którego lotnisko będzie wylot do Izmiru

Autor:  sebastiancichocki92 [ 25 Sie 2018 16:52 ]
Temat postu:  Re: Turcja w 8 dni

Stambuł-Sabiha Gökçen. dobrze czy źle?

byłes może w tych miejsach?

Autor:  Zeus [ 25 Sie 2018 17:00 ]
Temat postu:  Re: Turcja w 8 dni

Prawie całą Turcję przejechałem.

Jak SAW, to warto poszukać nocleg koło tego lotniska, bo z Europejskiej strony trochę się jedzie, a jak korek to 2-3h może zająć przejazd.

Autor:  sebastiancichocki92 [ 25 Sie 2018 17:08 ]
Temat postu:  Re: Turcja w 8 dni

dzięki!

ile czasu zajmie zwiedzenie Efezu i Pamukkale?

Autor:  Zeus [ 25 Sie 2018 17:18 ]
Temat postu:  Re: Turcja w 8 dni

2-4h zależy od tempa i chęci.

W Pamukale można się potaplać więc 4h mniej więcej

Autor:  sebastiancichocki92 [ 25 Sie 2018 17:21 ]
Temat postu:  Re: Turcja w 8 dni

a myslisz ze można cos jeszcze dorzucic do tego planu? chcemy jak najwiecej zobaczyc

Autor:  Zeus [ 25 Sie 2018 17:29 ]
Temat postu:  Re: Turcja w 8 dni

Nic więcej. Ewentualnie z Stambułu do Wysp Książęcych

Autor:  sebastiancichocki92 [ 25 Sie 2018 18:15 ]
Temat postu:  Re: Turcja w 8 dni

warto w pazdzierniku ?

Autor:  Washington [ 25 Sie 2018 20:15 ]
Temat postu:  Re: Turcja w 8 dni

A ja bym dorzucił Bergamę na koszt jednego dnia w Stambule. Stambuł pewnie odwiedzisz nie jeden raz (zresztą cztery dni na większość atrakcji całkowicie wystarczy), a tak będziesz miał wszystkie najważniejsze atrakcje w okolicy Izmiru odwiedzone i przy okazji kolejnej wizyty w Turcji będziesz mógł skoncentrować się na innym regionie.

Co do wysp to taka spacerowa okolica, w październiku pogoda powinna być ładna więc uwzględnić można.

Autor:  D4fc4 [ 30 Sie 2018 13:04 ]
Temat postu:  Re: Turcja w 8 dni

Pammukale i Efez to najważniejsze punkty wycieczki. Zwiedziłem wszystkie najważniejsze punkcty w zachodniej części Turcji i oprócz tych tych dwóch podstawowych miejsc (po za Stambułem) warto zobaczyć Kapadocję, ale logistycznie w trakcie tej wycieczki będzie ciężko.
Bergama jest także bardzo ważnym punktem wycieczki, zwłaszcza gdy miało się okazję być wcześniej w muzeum Pergamońskim w Berlinie.

Autor:  sebastiancichocki92 [ 16 Wrz 2018 19:37 ]
Temat postu:  Re: Turcja w 8 dni

Panowie, gdzie najlepiej wziąć nocleg, żeby odwiedzić te wszystkie miejsca (Bergama, Efez, Pamukkale). Izmir i dojezdzać codziennie?

Autor:  Zeus [ 16 Wrz 2018 19:58 ]
Temat postu:  Re: Turcja w 8 dni

Tak. W okolicach Cumhuriyet Meydanı

Autor:  sebastiancichocki92 [ 16 Wrz 2018 20:18 ]
Temat postu:  Re: Turcja w 8 dni

dlaczego akurat ta okolica?

Autor:  Zeus [ 16 Wrz 2018 20:27 ]
Temat postu:  Re: Turcja w 8 dni

Pod kątem restauracji

Autor:  Sudoku [ 16 Wrz 2018 20:56 ]
Temat postu:  Re: Turcja w 8 dni

sebastiancichocki92 napisał(a):
Witam,

dnia 16.10 ląduje w Stambule, godz 19.00. Tego samego dnia bierzemy nocleg w stolicy.


Taka drobna uwaga - Stambuł nie jest stolicą Turcji.

Autor:  sebastiancichocki92 [ 23 Wrz 2018 12:50 ]
Temat postu:  Re: Turcja w 8 dni

Panowie, podobno z Izmir do Bergamy jedzi Metro Bus, tylko nie wyszukuje połączen na stronie. Wiecie może jak tam się dostać publicznym transportem?

Autor:  pabloz [ 12 Wrz 2022 09:17 ]
Temat postu:  Re: Turcja w 8 dni

Podpinając się pod temat objazdowy, planuję 11-dniową Turcję "po skosie" 1-11.10 (transport własny).
Plan dość napięty, dlatego odrzuciłem na inną okazję kilka punktów (Rize, wodospad Torum, Mardin, Sanliurfa, Diyarbakir, Halfeti).
Większe miasta raczej traktowane pobieżnie. Trochę atrakcji jednak będzie. Liczę też na jesienne kolorki w Górach Pontyjskich i na widoki na trasie.
Brakuje 1 dnia więcej w Kapadocji i 1-2 dni na plażowanie (woda jeszcze ciepła, choć miasta typu Antalya, to nie moje klimaty...) i trochę luzu od jazdy, ale trzeba było dostosować się do rozkładu Ryanair. Trzeba doliczyć również nocleg w Bratysławie przed wylotem.
Dzień już krótszy, dlatego zapowiada się wczesne wstawanie.

1.10. Konya
2.10. Ortahisar (Kapadocja, PN, jeśli czas pozwoli: Derinkuyu).
3.10. Sivas
4.10. Trabzon (monaster Sumela)
5.10. Erzurum (Uzungol)
6.10. Elazig (prom Pertek)
7.10. Kahramanmaras (Nemrut Dagi, Most Cendere).
8.10. Anamur (Anazarbus, Zamek Mamure, może jedna z jaskiń na trasie).
9-10.10. Kas/Fethiye (boat tour z pływaniem w zatoczkach, Simena, Kekova)
11.10. wylot.

Załączniki:
tr.JPG
tr.JPG [ 123.99 KiB | Obejrzany 1933 razy ]

Autor:  pabloz [ 17 Wrz 2022 22:19 ]
Temat postu:  Re: Turcja w 8 dni

Trasa została zmodyfikowana, ale z korzyścią pod kątem zwiedzania. 2 noce w Kapadocji i 2 w okolicy Kas +1 noc w Oludeniz. Sporo ciekawych miejsc przyrodniczych (między Konya a Nevsehir oraz doszedł rejon Malatyi).
Jedna osoba się wykruszyła (plan był na 3 os), więc rezerwacje od nowa...
Gdyby ktoś miał ochotę dołączyć, to są 2 miejsca wolne w aucie. W hotelach pok. 2 os, tylko w Demre i Kas duże apartamenty na 4 os.

Załączniki:
tr2.JPG
tr2.JPG [ 84.45 KiB | Obejrzany 1857 razy ]

Autor:  pbak [ 18 Wrz 2022 08:21 ]
Temat postu:  Re: Turcja w 8 dni

Oludeniz odradzam! To klasyczny przyklad przeturystycznienia, masa Brytyjczykow i Rosjan, pubow sportowych i ogolnej tandety. My nocowalismy w Fethiye i bylo tam o wiele spokojniej.

W okolicy Kas polecam nocleg w Simenie. Nie dojedziesz tu samochodem, jest cisza i spokoj, poza okresem poludniowo- popoludniowym jak splywaja tu statkami wycieczki.
My wlasnie tu jestesmy, wrocilismy z porannego plywania kajakiem po morzu i delektujemy sie sniadaniem.

Strona 1 z 2 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/