| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Zadar... i co dalej? zadar-i-co-dalej,1399,141450 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | imbra [ 07 Maj 2019 22:08 ] |
| Temat postu: | Zadar... i co dalej? |
Hej. Końcem czerwca lecę do Zadaru. Jakie miejsce w okolicy polecacie na bazę wypadową? Urlop niedługi bo tylko 7 nocy, więc nie chcemy cisnąć na południe za Split. Wiem, że północ mniej malownicza ale będę pierwszy raz w Cro, więc i tak się pewnie zauroczę. Na czym nam zależy? • chcemy poruszać się transportem publicznym między miastami, więc żeby była dobra komunikacja, • zależy nam na ładnej plaży, • fajnie żeby wieczorem można było gdzieś się podziać - raczej restauracja/bar niż dyskoteka a w ciągu dna coś pozwiedzać. Przeszukałam różne fora i znalazłam propozycje typu Szybenik czy Primosten. Pierwszy ma więcej zabytków ale brzydsze plaże a drugi podobno urokliwe plaże, tylko czy wieczorem jest co robić? I pytanie dodatkowe. Park Krka czy jeziora Plitwickie - co bardziej godne uwagi? Czytałam o obydwu i oczywiście zdanie podzielone. Jeśli ktoś był w obu miejscach - będę zobowiązana za subiektywne odczucia z pierwszej ręki. Oczywiście jeśli znacie sprawdzone noclegi to chętnie się zapoznam Dziękuję wszystkim za czas poświęcony na ewentualną odpowiedź Pozdrawiam. | |
| Autor: | krzysiekk86 [ 08 Maj 2019 01:12 ] |
| Temat postu: | Re: Zadar... i co dalej? |
Ja mogę zdecydowanie polecić Szybenik. Widok na ujście rzeki i cieśninę robi wrażenie. Samo miasto też urokliwe, jak to Chorwackie stare miasta. Blisko też do Skradin, skąd można zrobić wycieczkę na wodospady - ze zdjęć piękne, ale była taka pogoda że nie dotarliśmy niestety. Przepiękny jest też Dugi Otok i Kornaty, ale tam to chyba tylko wycieczki w ciągu dnia i to raczej nie komunikacją publiczną. | |
| Autor: | Raphael [ 10 Maj 2019 21:55 ] |
| Temat postu: | Re: Zadar... i co dalej? |
@imbra - może skorzystaj z tego, że nie "wiąże" Cię samochód i poskacz po tych mniejszych wysepkach Archipelagu Zadarskiego. Jeśli tylko 7 nocy, to proponuję miejscówki podzielić na: a) 2 wysepki + ostatnia 1 noc w Zadarze b) 1 wysepka + ostatnie 2 noce w Zadarze (wtedy na spokojnie zdążysz zwiedzić Nin) ... a raczej i tak będzie ciężko, żeby się nie spodobało, więc czuję, że po czymś takim jeszcze do Chorwacji wrócisz zobaczyć Trogiry, Splity, Szybeniki itd. | |
| Autor: | tamtam [ 10 Maj 2019 22:00 ] |
| Temat postu: | Re: Zadar... i co dalej? |
Wejdź na forum cro.pl i tam znajdziesz wszystkie informacje. Pozdrawiam Wysłane z V30 | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |