Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Zadar... i co dalej?
zadar-i-co-dalej,1399,141450
Strona 1 z 1

Autor:  imbra [ 07 Maj 2019 22:08 ]
Temat postu:  Zadar... i co dalej?

Hej.

Końcem czerwca lecę do Zadaru. Jakie miejsce w okolicy polecacie na bazę wypadową?
Urlop niedługi bo tylko 7 nocy, więc nie chcemy cisnąć na południe za Split. Wiem, że północ mniej malownicza ale będę pierwszy raz w Cro, więc i tak się pewnie zauroczę.
Na czym nam zależy?
• chcemy poruszać się transportem publicznym między miastami, więc żeby była dobra komunikacja,
• zależy nam na ładnej plaży,
• fajnie żeby wieczorem można było gdzieś się podziać - raczej restauracja/bar niż dyskoteka a w ciągu dna coś pozwiedzać.

Przeszukałam różne fora i znalazłam propozycje typu Szybenik czy Primosten. Pierwszy ma więcej zabytków ale brzydsze plaże a drugi podobno urokliwe plaże, tylko czy wieczorem jest co robić?

I pytanie dodatkowe. Park Krka czy jeziora Plitwickie - co bardziej godne uwagi? Czytałam o obydwu i oczywiście zdanie podzielone. Jeśli ktoś był w obu miejscach - będę zobowiązana za subiektywne odczucia z pierwszej ręki.

Oczywiście jeśli znacie sprawdzone noclegi to chętnie się zapoznam :)

Dziękuję wszystkim za czas poświęcony na ewentualną odpowiedź :)

Pozdrawiam.

Autor:  krzysiekk86 [ 08 Maj 2019 01:12 ]
Temat postu:  Re: Zadar... i co dalej?

Ja mogę zdecydowanie polecić Szybenik. Widok na ujście rzeki i cieśninę robi wrażenie. Samo miasto też urokliwe, jak to Chorwackie stare miasta. Blisko też do Skradin, skąd można zrobić wycieczkę na wodospady - ze zdjęć piękne, ale była taka pogoda że nie dotarliśmy niestety.

Przepiękny jest też Dugi Otok i Kornaty, ale tam to chyba tylko wycieczki w ciągu dnia i to raczej nie komunikacją publiczną.

Autor:  Raphael [ 10 Maj 2019 21:55 ]
Temat postu:  Re: Zadar... i co dalej?

@imbra - może skorzystaj z tego, że nie "wiąże" Cię samochód i poskacz po tych mniejszych wysepkach Archipelagu Zadarskiego. Jeśli tylko 7 nocy, to proponuję miejscówki podzielić na:
a) 2 wysepki + ostatnia 1 noc w Zadarze
b) 1 wysepka + ostatnie 2 noce w Zadarze (wtedy na spokojnie zdążysz zwiedzić Nin)
... a raczej i tak będzie ciężko, żeby się nie spodobało, więc czuję, że po czymś takim jeszcze do Chorwacji wrócisz zobaczyć Trogiry, Splity, Szybeniki itd.

Autor:  tamtam [ 10 Maj 2019 22:00 ]
Temat postu:  Re: Zadar... i co dalej?

Wejdź na forum cro.pl i tam znajdziesz wszystkie informacje.
Pozdrawiam

Wysłane z V30

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/