Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#1 PostWysłany: 27 Maj 2022 11:56 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 41
Heja,
za dwa tygodnie planuje zobaczyć wodospady Niagary, chwile przed 9 dojeżdżam pociągiem do Buffalo i stamtąd czymś do wodospadów.
Planuje zobaczyć ze strony USA i Kanadyjskiej. Z tego co wyczytałem to przekraczając drogą lądową granicę z Kanadą nie potrzebuje wypełniać eTA ani nie są też potrzebne testy Covidowe. Po krótkiej wizycie po tamtej stronie planuje wrócić na stronę amerykańska i ruszam dalej do NYC. Zdaje się, że też przekraczając lądową granicę z USA testy nie są wymagane. Czy ktoś ostatnio może przebywał w tamtych okolicach i może to potwierdzić? I ile czasu mniej więcej się czeka na granicy? Bus do NYC jest o 16:00 także mało czasu kurka bomba:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Offline
#2 PostWysłany: 27 Maj 2022 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 643
Loty: 46
Kilometry: 71 891
Krajów: 18 / 8.4%
srebrny
byłem na granicy pieszo, chciałem wejść na stronę kanadyjską, ale był znak że trzeba testy i eTA więc po prostu się zawróciłem. Nie rozmawiałem z celnikami tylko walnąłem parę fotek na moście i wróciłem do USA ;)

na granicy US pieszo nie było żadnych kolejek, ale autami most był cały zawalony
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#3 PostWysłany: 27 Maj 2022 20:27 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 41
Dzieki, kiedy byłeś?

Na kanadyjskiej stronie takie coś znalazłem:

Travellers who need an eTA:
Visa-exempt foreign nationals need an eTA to fly to or transit through a Canadian airport. These travellers do not need an eTA when arriving by car, bus, train or boat (including a cruise ship).
Polska jest na tej liście.

Oraz covidowe info:
Pre-entry tests are not required for fully vaccinated travellers entering Canada by land, air or water. You must still use ArriveCAN within 72 hours before your arrival to Canada.

Pytanie jak w praktyce właśnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#4 PostWysłany: 28 Maj 2022 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Mar 2020
Posty: 17
Loty: 6
Kilometry: 17 108
Krajów: 3 / 1.4%
Ja byłem w kwietniu w Buffalo, zobaczyłem wodospad ze strony amerykańskiej, nie miałem wizy elektronicznej do Kanady, bo nie wiedziałem, że rodzinka zrobi mi niespodziankę i z Florydy zabrali mnie do Buffalo. Kuzynka ma obywatelstwo kanadyjskie i pojechała do Toronto załatwiać sprawy papierkowe w związku z przeprowadzką do USA na Florydę i na granicy dowiadywała się i zadzwoniła do mnie, że nie przepuszczą bez wizy elektronicznej. Żebym wiedział, że będę w Buffalo, to bym wizę do Kanady wykupił w Polsce. Na miejscu w Stanach nie zrobisz tego, bo po IP kompa nie przejdzie ten numer. Pomimo tego, że po stronie kanadyjskiej wodospad jest większy, to i tak ten w USA robi wrażenie.
Jeszcze jedno, żeby przekroczyć granicę z Kanadą kuzynka musiała mieć zaświadczenie o szczepieniu covidowym, pomimo, że ma obywatelstwo kanadyjskie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#5 PostWysłany: 28 Maj 2022 23:15 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6257
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Krajów: 42 / 19.6%
Swego czasu (2016r) z Buffalo do Niagara Falls (ale w druga strone) jechałem pociagiem amtrak i busem spod granicy (googl maps dobrze wyznacza trase i srodki transportu).

Wskazówka, taksówkarz w Bufallo mówił, ze Niagary do Buffalo kurs taksowka to ok 50$ (dlatego sprawdź Ubera).

Wskazowka 2: z tego co pamiętam, to na pieszej granicy (CA-Uas) musieliśmy wrzucić 0,5 CAD (po stronie kanadyjskiej) oraz 5$ po stronie (USA) - nawet majac wize.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#6 PostWysłany: 30 Maj 2022 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 643
Loty: 46
Kilometry: 71 891
Krajów: 18 / 8.4%
srebrny
Jako ciekawostkę dodam jeszcze, że parking przed One Niagara Welcome Center - https://g.page/One-Niagara?share kosztuje normalnie $25, ale jak się przyjedzie wcześnie rano (my byliśmy na wschód słońca) to nie ma jeszcze parkingowego i na wyjeździe nic od nas nie pobierali :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#7 PostWysłany: 18 Cze 2022 22:35 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 41
Dla przyszłych pokoleń: przechodząc pieszo przez granicę(czy ogólnie przekraczając kanadyjską granicę lądową) nie trzeba wizy, wystarczyła aplikacja ArriveCan gdzie wrzucało się m.in. potwierdzenie szczepienia. Zero problemów na granicy i nikt nie sprawdzał szczepienia. Wracając do USA faktycznie trzeba opłacić most, 1$ w monetach ale na granicy jest rozmieniarka. Wracając do USA standardowe pytania jak zawsze u nich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8 PostWysłany: 07 Lip 2022 18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 28
Loty: 121
Kilometry: 316 794
Krajów: 33 / 15.4%
My planujemy w drugiej polowie lipca (18-20). Jaka tam teraz sytuacja?
_________________
---> Wiecej na blogu: http://www.orbitka.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#9 PostWysłany: 07 Wrz 2023 06:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2012
Posty: 254
Loty: 585
Kilometry: 1 075 549
Krajów: 107 / 50.0%
niebieski
Jeszcze we wrześniu planuje przejść ze strony Kanady do US. i stąd pojechać do NY. Musze być pewien, aby zakupić bilety na trasę do NY od strony amerykańskiej.
Mam do Was pytanie.
Proszę o wypowiedź tych którzy wiedzą bo sprawdzili temat w ostatnich dniach, tygodniach.

Czy przejście przez Raibow Bridge jest czynne w określonych godzinach i generalnie czy trzeba się liczyć z jakimiś ograniczeniami. Oczywiście ESTA, ETA - mam zrobione.
Mimo, że przewiduje, że mi się tam spodoba to nie chce zostać tam nieplanowanie na dłużej, bo dalsze plany legną w gruzach :-)

i jeszcze takie z innej beczki:

Czy na Mega Bus jest możliwe zapłacić polską kartą ? Revolut, Pekao, CH, w różnych konfiguracjach MC / visa / debit / kredyt mi nie przechodzą. Kwota po zapłacie jest po chwili zwracana :-(

z góry dziękuje za odpowiedzi
_________________
pozdrawiam:

Image

https://mojeflagi.blogspot.com/
Wesprzyj mnie w chorobie swoim podatkiem - KRS 0000396361, cel szczegółowy 1,5% podatku: 0787176 Krzysztof
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#10 PostWysłany: 07 Wrz 2023 07:05 

Rejestracja: 01 Sty 2019
Posty: 177
niebieski
Możesz wylądować na dodatkowej kontroli (2ga kontrola), stracisz minimum 1-2 godzin, w zależności ile tam osób będzie i kogo będą priorytetyzować. Doświadczyliśmy tego w maju tego roku.
Góra
 Profil Relacje PM off
kriss uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#11 PostWysłany: 07 Wrz 2023 09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2016
Posty: 9
Loty: 31
Kilometry: 65 896
Krajów: 17 / 7.9%
ETA nie jest potrzebne przy wjeździe do Kanady drogą lądową (pieszo, samochodem, pociągiem, statkiem). Jedynie przy przylocie samolotem.
ESTA jest potrzebna przy wjeździe do USA w każdym przypadku.

Revolutem zapłacisz za megabusa.

Rainbow Bridge jest otwarty 24h - 7 dni w tygodniu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
kriss uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#12 PostWysłany: 07 Wrz 2023 18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2012
Posty: 254
Loty: 585
Kilometry: 1 075 549
Krajów: 107 / 50.0%
niebieski
dzięki za info. jak pisałem Revolut (a kart mam ich kilka) nie przechodzi i już. Nie wiem czemu :o
Kasę pobiera i po chwili zwraca.
_________________
pozdrawiam:

Image

https://mojeflagi.blogspot.com/
Wesprzyj mnie w chorobie swoim podatkiem - KRS 0000396361, cel szczegółowy 1,5% podatku: 0787176 Krzysztof
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#13 PostWysłany: 07 Wrz 2023 18:29 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 2555
HON fly4free
Może wymagana jest autoryzacja 3D Secure, a "Megabus" jej nie obsługuje? Miałem dokładnie taki objaw (obciążenie, nieudana transakcja i zwrot) właśnie przy okazji całkiem innych płatności i taka była przyczyna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#14 PostWysłany: 07 Wrz 2023 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 1116
Loty: 367
Kilometry: 809 278
Krajów: 75 / 35.1%
niebieski
Niedawno placilem również Revolutem i nie było żadnych problemów z zakupem biletów.
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#15 PostWysłany: 03 Mar 2025 12:47 

Rejestracja: 03 Mar 2020
Posty: 14
cześć

czy ktoś może potwierdzić jak wygląda piesza przeprawa przez most z US do Kanady? Będę jeden dzień tam, wycieczka z NY, zastanawiam się czy potrzebuje ety na takie przejście i nocleg po stronie kanadyjskiej?


Ostatnio edytowany przez Bartek_83, 03 Mar 2025 13:07, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#16 PostWysłany: 03 Mar 2025 12:54 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26093
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Jak będziesz przekraczać granicę z US do CA, to ESTE będziesz mieć tak ci siak
Noclegu nie potrzebujesz w Kanadzie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#17 PostWysłany: 03 Mar 2025 13:20 

Rejestracja: 03 Mar 2020
Posty: 14
mam este do US. Chcę nocować po stronie kanadyjskiej.
Z tego co znalazłem na gov.pl - kanadyjska eTA jest tylko potrzebna jeśli lecę samolotem, przy przekraczaniu drogi lądowej/morskiej wystarczy polski paszport.
Pytam o praktykę.

https://www.gov.pl/web/kanada/informacj ... rozujacych
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#18 PostWysłany: 03 Mar 2025 13:27 

Rejestracja: 29 Sie 2022
Posty: 986
Loty: 198
Kilometry: 320 251
Krajów: 61 / 28.5%
złoty
Przekraczałem autem w 2023 i nie była potrzebna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#19 PostWysłany: 03 Mar 2025 13:54 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26093
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Visa-exempt (eTA eligible) travellers

However, these travellers do not need an eTA if entering by land or sea – for instance driving from the U.S. or coming by bus, train, or boat, including cruise ship.

https://www.canada.ca/en/immigration-re ... exemptions
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#20 PostWysłany: 03 Mar 2025 14:49 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1587
srebrny
Bartek_83 napisał(a):
cześć

czy ktoś może potwierdzić jak wygląda piesza przeprawa przez most z US do Kanady? Będę jeden dzień tam, wycieczka z NY, zastanawiam się czy potrzebuje ety na takie przejście i nocleg po stronie kanadyjskiej?

2 lata temu przechodziliśmy na pieszo, podróż z NY flixbusem, powrót samolotem z Toronto. Na pieszym przejściu, miły pan zapytał tylko gdzie śpimy i kiedy wracamy.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
bim-bam uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group