Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Z Trójmiasta na Hel
z-trojmiasta-na-hel,1420,116551
Strona 1 z 2

Autor:  cccc [ 28 Sie 2017 02:14 ]
Temat postu:  Z Trójmiasta na Hel

Narobiliscie mi smaku na tego dorsza. :)
Jak sie najlepiej dostac na Hel z Gdanska?

Autor:  michcioj [ 28 Sie 2017 22:18 ]
Temat postu:  Re: Półwysep Helski

najlatwiej chyba poprostu pociagiem kolei regionalnych z przesiadka (lub bez jak sie uda)
z Gdynii Głównej. pociag jedzie okolo 2-2.5h
w sezonie jest rowniez prom z Gdanska na Hel. prom plynie jakies 2 godzinki.

czy nie jechac - nie jechac w sezonie samochodem, potrafia byc ogromne korki na polwyspie.

Autor:  mechiko [ 29 Sie 2017 10:26 ]
Temat postu:  Re: Z Trójmiasta na Hel

Z Gdyni kursują również busiki firmy Olimpic
czas przejazdu około 1h 40m
przynajmniej według rozkładu.

Rozkład znajdziesz na stronie przewoźnika Olimpic

Autor:  rattaman [ 29 Sie 2017 10:52 ]
Temat postu:  Re: Z Trójmiasta na Hel

Ciekawa propozycja to rejs statkiem Żeglugi Gdańskiej z Gdańska, Sopotu lub Gdyni. W sezonie nawet 3 rejsy dziennie z każdego miasta. Ceny przystepne.
https://www.zegluga.pl/

Autor:  mzukowski [ 29 Sie 2017 10:59 ]
Temat postu:  Re: Z Trójmiasta na Hel

Ja bym proponował w jedną stronę promem (http://www.zegluga.pl), a w drugą pociągiem (http://www.biletyregionalne.pl). Promy na Hel są z Gdańska, Gdyni i Sopotu. Cena na wszystkie 40 zł przy czym z Gdańska płynie się 2h, z Sopotu 1.5h, a z Gdyni 1h. A w drugą kolej bo jednak trochę drogi jest ten prom:)

Autor:  Ancyna [ 07 Lip 2019 18:19 ]
Temat postu:  Re: Z Trójmiasta na Hel

Ceny w 2019 - 45 zł normalny, 35 ulgowy (* Bilety ulgowe przysługują: dzieciom, młodzieży szkolnej oraz osobom posiadającym ważną legitymację studencką do 26 roku życia. Przejazdy bezpłatne: dzieci do lat 4.).
Płatność tylko gotówką, przynajmniej w Jastarni, z której płynęłam z Żeglugą.

Autor:  NikodemFM [ 09 Lip 2019 00:13 ]
Temat postu:  Re: Z Trójmiasta na Hel

W sezonie trzeba wziąć pod uwagę, że pociągi na trasie Władysławowo - Hel są mega zapchane ;) później już w miarę luźno się robi

Autor:  michcioj [ 09 Lip 2019 01:07 ]
Temat postu:  Re: Z Trójmiasta na Hel

sa - potwierdzam, wiem z doswiadczenia :)
jak sie wsiada na poczatku trasy tj. w Helu lub Gdyni
Glownej to jest znosnie.

Autor:  Cubero4 [ 16 Lut 2020 12:28 ]
Temat postu:  Re: Z Trójmiasta na Hel

Odświeżę nieco temat,
czy jest jakiś inny przewoźnik na trasie z Gdyni na półwysep który kursuje teraz- poza sezonem? Oczywiście poza Olimpicem-gdyż na stronie tego przewoźnika jest info. że zawiesili wszystkie trasy aż do odwołania. Wiem że są pociągi Przewozów Regionalnych, ale pamiętam też że tych busików kiedyś więcej było, ktoś jest w temacie?

Autor:  golen [ 16 Lut 2020 13:42 ]
Temat postu:  Re: Z Trójmiasta na Hel

https://busylewandowski.pl.tl/ROZK%26%23321%3BAD-JAZDY-Gdynia-_-Hel.htm

Autor:  sansibear [ 02 Sie 2020 07:46 ]
Temat postu:  Re: Z Trójmiasta na Hel

Podbijam pytanie, ale mam utrudnienie - rowery pod pachą :)
Plan jest taki, żeby pojechać na Hel z rowerami pociągiem, a wrócić już na kołach. Jak teraz (w wakacje 2020) wygląda sprawa oblężenia pociągów? Czy są takie stacje na których sporo pasażerów z rowerami wsiada/wysiada? Wycieczkę mam już umówioną na piątek i chcę się jakoś do niej przygotować...

Autor:  hicarian [ 02 Sie 2020 08:16 ]
Temat postu:  Re: Z Trójmiasta na Hel

Wsiada we Władysławowie. Wysiada w Jastarni i powrotny to samo.

Autor:  rw30 [ 05 Sie 2020 14:56 ]
Temat postu:  Re: Z Trójmiasta na Hel

sansibear napisał(a):
Podbijam pytanie, ale mam utrudnienie - rowery pod pachą :)
Plan jest taki, żeby pojechać na Hel z rowerami pociągiem, a wrócić już na kołach. Jak teraz (w wakacje 2020) wygląda sprawa oblężenia pociągów? Czy są takie stacje na których sporo pasażerów z rowerami wsiada/wysiada? Wycieczkę mam już umówioną na piątek i chcę się jakoś do niej przygotować...


jechałem na Hel (do Jastarni właśnie) z lotniska w Gdańsku - i z powrotem - 2 lata temu, końcówka lipca. To upalne lato z sinicami etc.
Ludzi w tych pociągach na Hel jest sporo, ale żadne dzikie tłumy. Są ludzie z rowerami, mieszczo się, uśmiechajo i ogólnie zachowujo dość normalnie. Udanego wypoczynku.

Autor:  BooBooZB [ 05 Sie 2020 15:32 ]
Temat postu:  Re: Z Trójmiasta na Hel

Polecam ten sposób, w 5 h z gdańskich Górek Zachodnich na Hel. ;) :D

http://player.vimeo.com/video/419538743

Autor:  qbk [ 05 Sie 2020 15:40 ]
Temat postu:  Re: Z Trójmiasta na Hel

rw30 napisał(a):
Ludzi w tych pociągach na Hel jest sporo, ale żadne dzikie tłumy.


https://dziennikbaltycki.pl/w-pociagu-z ... 1-15107212

Autor:  joael [ 06 Sie 2020 06:46 ]
Temat postu:  Re: Z Trójmiasta na Hel

Codziennie przejeżdżam koło stacji we Władku, jadąc na Rybacką do biura, to prawda, dzikie tłumy :)

Wczoraj zmuszony byłem jechać do Juraty o 16, dojazd z Władka 2h. Powrót o 18:30 tylko 1,5h.
Załącznik:
IMG_20200805_163537.jpg
IMG_20200805_163537.jpg [ 82.67 KiB | Obejrzany 6369 razy ]

Autor:  Piccolo [ 06 Sie 2020 07:02 ]
Temat postu:  Re: Z Trójmiasta na Hel

sansibear napisał(a):
Podbijam pytanie, ale mam utrudnienie - rowery pod pachą :)
Plan jest taki, żeby pojechać na Hel z rowerami pociągiem, a wrócić już na kołach. Jak teraz (w wakacje 2020) wygląda sprawa oblężenia pociągów? Czy są takie stacje na których sporo pasażerów z rowerami wsiada/wysiada? Wycieczkę mam już umówioną na piątek i chcę się jakoś do niej przygotować...


Byłem ostatnio dwa tygodnie na półwyspie. Pociągi nie jeżdżą puste (poza mało chodliwymi godzinami) ale nie można powiedzieć, że przepełnione.
Często te oznaczone jako z rowerami (większość ale nie wszystkie) są zestawione tak, że w środku jedzie normalny wagon z przedziałami rowerowymi.

Autor:  joael [ 06 Sie 2020 09:37 ]
Temat postu:  Re: Z Trójmiasta na Hel

Tłumy we Władku i na półwyspie są dopiero od zeszłego tygodnia, tj. 24.07

Ludzie są zdesperowani w poszukiwaniu noclegów. Poza tym ceny zaczynają się robić lekko "abstrakcyjne". Mój sąsiad w Juracie miał wolny 2 pok apartament na Ratibora sprzedał go wczoraj za 1500/doba :) Wiem, to Jurata... inni goście. Jak to mówią. Na FB musi być info że tam są.... Ale i we Władku w Gwieździe też powoli zaczynają odlatywać... ja swoje 2 pokojowe sprzedawałem po 650-750. A wczoraj widziałem 1 dostępny na następny tydzień 1800. I już go nie ma... :)

Autor:  olajaw [ 21 Sie 2023 21:02 ]
Temat postu:  Re: Z Trójmiasta na Hel

Hej odkopię trochę temat :) Czy ktoś ma info jak wygląda sytuacja z kupnem biletów na prom z Gdańska na Hel - wyprzedają się jak świeże bułeczki i biec od razu po przyjeździe do Gdańska, żeby je kupić czy na luzie dostanę w dzień rejsu? (chodzi o wrześniowy weekend, więc z jednej strony już nie wakacje, ale jednak weekend :/ ).

Autor:  Kasica88 [ 21 Sie 2023 21:11 ]
Temat postu:  Re: Z Trójmiasta na Hel

@olajaw Płynęłam z Gdyni do Helu (wrzesień 2022, 1szy weekend) i z Gdańska do Sopotu (docelowo rejs do Helu; połowa czerwca '23) i w obu przypadkach bez problemu kupowało się bilet w budce ok. 15- max 20 minut przed departurą.

Strona 1 z 2 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/