Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
Offline
#1 PostWysłany: 27 Wrz 2023 22:32 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5671
srebrny
niedlugo ma powstac nowe polaczenie Warszawa - Rawa Ruska skomunikowane z pociagiem do Lwowa.

pociag jest nocny, ma byc w Rawie Ruskiej o 5:15 rano i zaraz jest pociag do Lwowa.

https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosc ... ZbVLA6WCjk

niby fajnie, ale nie rozumiem, dlaczego ten pociag nie jest dostepny w komunikacji krajowej i nigdzie nie staje,
(w drodze powrotnej z Rawy Ruskiej mozna wysiasc w Lublinie)
byloby to swietne polaczenie z Lublina i dalej z Roztocza do Lwowa.
szkoda.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Offline
#2 PostWysłany: 27 Wrz 2023 22:46 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 2116
złoty
Cytuj:
Nasz pociąg na terenie polski będzie funkcjonować jako połączenie Kolei Ukraińskich – powiedział Tomasz Strapagiel, prezes SKPL. Pociąg nie będzie dostępny w komunikacji krajowej, nawet więc przez stronę UZ nie kupimy biletu np. z Lublina do Warszawy. M.in. dlatego między Rawą Ruską a Warszawą Wschodnią jedynym postojem handlowym ma być Lublin, gdzie można będzie tylko wysiąść z pociągu.


Niezbyt precyzyjnie to napisali, ale podejrzewam, że w połączeniu międzynarodowym będzie można wsiąść w Lublinie i pojechać do Rawy Ruskiej. Nie będzie można tylko kupić biletów na odcinki krajowe.
Przyczyną tego jest tzw. "zakaz kabotażu", czyli dość idiotyczna regulacja, zgodnie z którą przewoźnicy międzynarodowi nie mogą świadczyć usług na odcinkach krajowych, a mogą tylko na międzynarodowych.
Na takich zasadach działa pociąg RegioJet z Przemyśla do Czech, skomunikowany z pociągiem UZ Przemyśl - Lwów - Kijów. Można kupić na ten pociąg na stronie Leo Express bilet Przemyśl-Bohumin, można Kraków - Lwów (wtedy w cenie jest odcinek pociągiem UZ), ale nie można Przemyśl - Kraków.

Jeżeli to tak będzie działać, to będzie można sobie na upartego pojechać tym pociągiem na trasie Warszawa-Lublin kupując bilet do Rawy Ruskiej i wysiadając w Lublinie :-)


Ostatnio edytowany przez meczko 28 Wrz 2023 22:17, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#3 PostWysłany: 27 Wrz 2023 22:50 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5671
srebrny
no wlasnie, jak to mozliwe, ze nie zostala uzgodniona forma odprawy granicznej ? kiedys jakies 20 lat temu byla normalnie,
to zaden problem, bo moze jakis kilometr, czy cos, jest funkcjonujace przejscie graniczne Hrebenne-Rawa Ruska.

odcinki krajowe to ok, ze nie ma mozliwosci kupic biletu Warszawa - Lublin to ok,
ale dlaczego nie ma mozliwosci wsiasc w np. Lublinie czy Zawadzie do Rawy Ruskiej.
nie ogarniam. pozatym w lecie jest dosc duzo turystow na Roztoczu zainteresowanych wycieczkami do Lwowa
wiec pewnie byloby zainteresowanie bilety z np. Zawady, Zwierzynca, Susca czy Belzca do Rawy Ruskiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#4 PostWysłany: 28 Wrz 2023 00:00 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 2116
złoty
Myślę, że będzie możliwość wsiąść w Lublinie do Rawy Ruskiej, tylko w tym tekście niedokładnie to napisali. O tym, że w Lublinie będzie można tylko wysiąść pisali w kontekście pociągow w kierunku do Warszawy.


Ostatnio edytowany przez Washington, 28 Wrz 2023 10:34, edytowano w sumie 1 raz
ciach polityka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#5 PostWysłany: 28 Wrz 2023 05:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 1170
Loty: 252
Kilometry: 357 872
Krajów: 65 / 30.4%
platynowy
michcioj napisał(a):
ma byc w Rawie Ruskiej o 5:15 rano i zaraz jest pociag do Lwowa


dokladnie rozklad ma byc:
21.45 Warszawa Wschodnia - 23.48 / 23.55 Lublin Glowny - 05.15 Rawa Ruska

z powrotem
11.00 Rawa Ruska - 14.55 / 15.10 Lublin Glowny - 17.29 Warszawa Wschodnia

jest nawet na portalupasazera (ale tylko strona - w aplikacji tego nie ma). Ma jezdzic od 14 pazdziernika

BTW - powinno byc tak, ze na odcinku krajowym mozna z tego korzystac. A pomysl z tym, zeby miedzy Rawa i Warszawa zatrzymywal sie tylko w Lublinie... totalnie bez sensu, bo wychodzi, ze z Roztocza trzeba by sie cofac do Lublina, zeby wsiasc w ten pociag ;) (jakby dolozyli chociaz jakis Belzec czy nawet samo Hrebenne, to juz byloby duzo lepiej)
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej


Ostatnio edytowany przez Washington, 28 Wrz 2023 10:35, edytowano w sumie 1 raz
ciach offtop
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#6 PostWysłany: 28 Wrz 2023 11:36 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 2116
złoty
-- 28 Wrz 2023 11:29 --

Skoro "ciach polityka", to powtórzę sens tego, co pisałem, w neutralny sposób.

Z uruchomieniem połączenia w deklarowanym terminie 14.10 będzie problem, bo strona polska nie przygotowała na czas odpraw, o czym wspomina tekst zalinkowany przez @michcioj
A nie przygotowała na czas odpraw, bo "ciach polityka" :-)

Na podstawie wieloletnich doświadczen ogólnie byłbym sceptyczny z przyjmowaniem zapowiadanych ulepszeń i projektów infrastrukturalnych na granicy PL-UA jako czegoś pewnego. Tu się raczej sprawdza podejście "niewiernego Tomasza" - nie uwierzę dopóki nie zobaczę :-)

-- 28 Wrz 2023 11:36 --

Szymon2020 napisał(a):
BTW - powinno byc tak, ze na odcinku krajowym mozna z tego korzystac.


To jest niestety kwalifikowane "niedasię" w regulacjach przewozu kolejowego. Żeby móc korzystać z danego połączenia na odcinku krajowym, to przewoźnik musiałby być uprawniony do świadczenia usług przewozu pasażerskiego w Polsce. Uzyskanie tych uprawnień jest bardzo trudne do poziomu niemożliwości. Nie będę wchodził dalej w szczegółowe powody, żeby nie narazać się na kolejne "ciach polityka" :-) - w każdym razie polscy przewoźnicy skutecznie bronią się przed konkurencją.

Łatwiej, chociaż też niełatwo, wejść na polski rynek z połączeniem międzynarodowym, które w Polsce tylko się zaczyna albo kończy. Tylko wtedy wchodzi ten zakaz kabotażu, o którym wspominam powyżej, i taki przewoźnik może sprzedawać bilety tylko na odcinki obejmujące granicę. Na takich właśnie zasadach ma funkcjonować to połączenie - przewoźnikiem są Koleje Ukraińskie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#7 PostWysłany: 04 Paź 2023 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 1170
Loty: 252
Kilometry: 357 872
Krajów: 65 / 30.4%
platynowy
Można już kupić bilety na to połączenie. Niestety są dosyć drogie

w jedną stronę Rawa Ruska - W-wa/Lublin (do W-wy i Lublina kosztuje tyle samo): 1 068 UAH (128 zł), pierwsza klasa 1 191 UAH (143 zł)

Screeny ze strony Ukrzaliznycji

za polaczenie Lwow-Rawa chca 150/115 UAH (18/13 zł)

Załączniki:
Screenshot_20231004-195817_Chrome.jpg
Screenshot_20231004-195817_Chrome.jpg [ 126.26 KiB | Obejrzany 1819 razy ]
Screenshot_20231004-195842_Chrome.jpg
Screenshot_20231004-195842_Chrome.jpg [ 100.91 KiB | Obejrzany 1819 razy ]
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8 PostWysłany: 04 Paź 2023 20:12 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26094
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
IMO, jak na WAW-LWO to aż tak drogie nie są. Autobusy na tą trasę z Zachodniej do Lwowa to koszt od 75 do 130 PLN

A wygoda ciut lepsza.

No ale wiadomo porównując do ofert do Wiednia albo Berlina, to fakt, to droższa zabawa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group