Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
Offline
#1 PostWysłany: 30 Wrz 2022 18:53 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 426
niebieski
Jeżeli ktoś ma namiar na taniego i sprawdzonego przewoźnika, którym można dojechać z Sharm El-Sheikh lub Dahab do Świętej Katarzyny to proszę o namiar ;-)
_________________
Rate your travel destinations:
http://www.facebook.com/groups/ratetraveldestinations/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Offline
#2 PostWysłany: 30 Wrz 2022 19:27 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 850
niebieski
Idź na dworzec i weź pierwszy busik jaki jedzie do Dahab. To nie Belgia ani Włochy, nie trzeba szukać jakiś wyszukanych nazw przewoźników ani kompanii busowych. Jakiś klamot jedzie prawie non stop i chwytasz to, co jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#3 PostWysłany: 27 Paź 2022 23:32 

Rejestracja: 27 Paź 2022
Posty: 7
Loty: 59
Kilometry: 144 816
Krajów: 25 / 11.7%
Do Dahab z Sharm jeżdżą, a czy do Świętej Katarzyny też jest szansa? Wiesz może, albo ktoś inny, jak wygląda kwestia cenowa, ile taki busik porównując do taxi może kosztować mniej więcej (uwzględniając oczywiście targowanie)?
W mojej głowie urodził się pomysł trekkingu na Mount Catherine ale niestety nie ma za bardzo biur organizujących wycieczki z wejściem tam, na miejscu pewnie byłoby łatwiej znaleźć przewodnika, ale jakoś trzeba się tam dostać do samej Świętej Katarzyny, a nie wygląda na to żeby to było dość tanie rozwiązanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#4 PostWysłany: 27 Paź 2022 23:58 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3793
srebrny
zapytaj w hotelach albo jakis biurach na miescie, na pewno cos zalatwia. wczesnie rano beda wycieczki na wschod slonca na Mt Sinai.
Góra
 Profil Relacje PM off
Japven uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#5 PostWysłany: 27 Paź 2022 23:59 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 3660
złoty
Najprościej wynająć auto w pierwszej lepszej wypożyczalni i samemu sobie pojechać.
Za to, już na miejscu, samemu trekkingu nie zrobisz. Trzeba wynająć autochtona, bez którego nie wpuszczą na Górę św. Katarzyny.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Japven uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#6 PostWysłany: 08 Gru 2022 10:38 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 426
niebieski
Jak ktoś chcę jechać do Katarzyny i na Górę Synaj to polecam pojechać najpierw z Sharm do Dahab busem https://go-bus.com (bilet za 115 EGP) i spędzić kilka dni w tym mieście, bo jest urocze i klimatyczne. Do tego z piękną rafą (warto kupić maskę do snorkowania lub ponurkować).
Tam jest mnóstwo biur podróży, gdzie kupicie wycieczkę. Ja płaciłem 500 EGP za nocne wchodzenie na Synaj i zwiedzanie Monastyru.
_________________
Rate your travel destinations:
http://www.facebook.com/groups/ratetraveldestinations/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
agnieszka.s11 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#7 PostWysłany: 14 Gru 2022 11:29 

Rejestracja: 27 Paź 2022
Posty: 7
Loty: 59
Kilometry: 144 816
Krajów: 25 / 11.7%
My w Sharm wynajęliśmy samochód i spędziliśmy w St Catherine kilka dni, klimat niesamowity więc polecam bardziej niż wycieczkę organizowaną choć wychodzi nieco drożej. Droga bezproblemowa, jest kilka checkpointów po drodze, ale pytają głównie o cel podróży i o paszporty. Najdłużej się czeka na checkpoincie obok Katarzyny, bo tam przytrzymują chwilę. Droga prawie cały czas bardzo dobra, dopiero sama Katarzyna jest rozkopana bo robią nowa drogę. Paliwo ultra tanie, wychodziło około 2 zł za litr.
Ogólnie taxi czy transport z naszego noclegu wychodziło drożej. U nas wypożyczenie kosztowało 470EGP za dzień - Nissan Sunny. Na miejscu bez problemu można ogarnąć przewodnika na różne trekkingi, nam akurat ogarniał camp, w którym spaliśmy (Sheikh Mousa Bedouin Camp).
Góra
 Profil Relacje PM off
Aro7 lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group